Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

От: Re: От: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

Има теми, дори мисля, че са и в тази секция. Но като цяло съм забелязал, че потребителите тук не гледат с добро око на подобен тип бизнес модел, а това е така поради многото такива "добронамерени" фирми, които се опитват да те вкарат в някакви системи, от които няма измъкване. За съжаление от това, което съм видял, за малко мога да кажа, че стават. Имаше дори и страница във Facebook, спаси приятел - не препоръчвай MLM или нещо такова беше. И дори ма беше за конкретна компания. :)

Аз нямам опит, за мое щастие може би, но някой, който има поглед отвътре, ще се радвам да драсне някоя друга тема по този повод. Естествено, ще се радвам ако дава и утвърдени бизнеси за пример, а не някакви пирамиди, които последно време нон стоп изкачат. Аз бях офертиран от една за тази година. :)

Според мен този, който реши да пише темата, трябва да даде някакви реални примери как е успял в този бизнес. Защото жената, която ми изпрати офертата, явно разбира от маркетинг и знае как да омае хората. Но, понеже аз съм Тома неверни, реших да я проверя в нета. Написах й името и компанията, излязоха доста клипове как да търсим клиенти, как да продаваме във фейсбук и другите социални мрежи. Под видеото имаше линк към нейн блог и фейсбук страницата й. Оказа се, че блогът й вече го няма - изтрит е, а фен страницата - с няколко публикации колко е добра компанията. А в клиповете друго проповядваше. Даже имаше уебинар как да продаваме във ФБ.
Явно си търси пчелички, които да й заработят печалба.
 
От: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

Според мен се печели малко заради многото техни представители и това, че продуктите им ги има навсякъде.
 
От: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

Според мен се печели малко заради многото техни представители и това, че продуктите им ги има навсякъде.

Страшна логика! То и захар има във всеки магазин, пък Гриша Ганчев си печели добре.
 
От: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

Страшна логика! То и захар има във всеки магазин, пък Гриша Ганчев си печели добре.

Женска логика! Ти за Гриша Ганчев ли се имаш ако си представител на Ейвън?
тръгни с каталог на захар, да видим колко клиенти ще намериш :D
 
От: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

Женска логика! Ти за Гриша Ганчев ли се имаш ако си представител на Ейвън?
тръгни с каталог на захар, да видим колко клиенти ще намериш :D

Може да е женска, но поне я има за разлика от твойте бръщолевиници.:D
 
От: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

Може да е женска, но поне я има за разлика от твойте бръщолевиници.:D

Има я друг път.
Тръгни с каталог на захар да видим колко ще спечелиш.
1% от състоянието на ганчев да спечелиш - идеално! надявам се вече разбираш, че не си права...

не знам какви си ги бръщолевила до този момент..но едва ли е с по-различно качество :)
 
От: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

не знам какви си ги бръщолевила до този момент..но едва ли е с по-различно качество :)

Ми направи си труда да погледнеш и ще ти светне къде е ключа от палатката. За какво ти е да обикаляш с каталог да продаваш нещо на по-висока цена, като във всеки магазин го има на достъпна или на същата, но с по-високо качество. Знам, че си женствен, но все пак едва ли ползваш козметика и знаеш, че Ейвън и Орифлейм не са Ести Лодер и Лориал.:wink:
 
От: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

За какво ти е да обикаляш с каталог да продаваш нещо на по-висока цена, като във всеки магазин го има на достъпна или на същата, но с по-високо качество.

Не е ли същото с Орифлейм и Ейвън? аз това казвам..навсякъде ги има.
 
От: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

Не е ли същото с Орифлейм и Ейвън? аз това казвам..навсякъде ги има.

Мне! Не четеш какво ти казвам, ама ти си чукча-писател, не читател.:)
Има ги навсякъде, но е козметика, за доставката на която трябва да чакаш, а цената и е по-висока от качеството и, поне за нашия стандарт. Както казах по-рано: Ако ще дам 10лв за спирала ще е на Лореал или Мейбълин и ще я купя веднага, а няма да дам същите пари за такава, която на 3-тия месец я хвърлям. Капиш? Няма как да им върви особено търговията, а качеството не отговаря на условията за бутикова търговия, та да не е масово предлагана тая козметика.
 
От: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

И двете фирми са си ОК. Според мен Орифлейм е за предпочитане, защото възнаградителният план е МЛМ, а не като на Ейвън, който е едностепенен и само от продажби може да се печели.
 
От: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

Мне! Не четеш какво ти казвам, ама ти си чукча-писател, не читател.:)
Има ги навсякъде, но е козметика, за доставката на която трябва да чакаш, а цената и е по-висока от качеството и, поне за нашия стандарт. Както казах по-рано: Ако ще дам 10лв за спирала ще е на Лореал или Мейбълин и ще я купя веднага, а няма да дам същите пари за такава, която на 3-тия месец я хвърлям. Капиш? Няма как да им върви особено търговията, а качеството не отговаря на условията за бутикова търговия, та да не е масово предлагана тая козметика.

тук не говорим за това коя марка по-добра, а общо за модела по който работят
 
От: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

Аз мисля, че не пречи да опиташ в частта търговията ти да е онлайн. Преди 15 години е било едно, но сега има много развити мрежи и канали и не знам от интернет да мога да си поръчам спирала на Лореал и да ми я донесат, или поне до сега не съм се сещала да го правя, но ако попадна на интересна страница за козметика бих си взела.
За качеството на козметиата съм ползвала само Орифлейм и от всичко съм останала доволна.
Пробвай с някакво малко количество като начало и с естествено един по-стабилен процент, ако направиш страници и ги развиеш.
То и с дрехи и обувки е пълно, но има безброй сайтове за продажба именно на такива използваеми неща!
Стискам палци :|
 
Мацки, на това му мина времето. Някак си преди 10 години имаше смисъл. Сега, освен че е залят пазара с всякакви продукти, има и много онлайн магазини и какво ли още не. А да градиш хора под теб в дървовидна структора - още по-тегаво.
 
От: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

Според вас това поредната зарибявка ли е или може да се изкарат добри пари?
Въпросът е да се печели без да се теглят заеми за покупка на продукти.
Възможно ли е?

Не е правилно зададен въпроса. Заем не ти е нужен, дори е нелепо да теглиш. Разбира се ПИРАМИДА е. Всичко в този сектор опира до това какъв човек си и как ще подходиш ако станеш дистрибутор. Имам позната която е красива и винаги се усмихва или с други думи е перфектен харизматичен човек за подобна длъжност. Докарва си доста пари. Важни изисквания (лично мое мнение):
- весел, усмихнат и общителен човек;
- голям кръг от познати;
- постоянство.
Като изключа постоянството което е необходимо навсякъде другите две са особено важни. За козметиката предпочитам дропшипинг. Аз лично г.д. две години работех по този начин и бях доволен :)
 
От: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

Чиста пирамида са тези... Преди година си харесах един парфюм от каталог *жена ми се занимава* и си го взех - сравнително от скъпите за тези маркетингови продукти. Хареса ми и го взех беше супер- траен добра миризма... Още като излезе този продукт (тогава беше нов продукт във веригата) и си го поръчах. Вече година и половина го използвам и няма нищо общо с първоначалния - миризмата е същата, но в последно време този дето вкарва водата (или разредителя) малко се олива - парфюма трае по 1-2 часа като средно статистически дезодорант на Деним за 5лв, а е доста по-скъп. Тези продукти реално имат поне 5-6 човека по веригата - вносител, регионален, квартален, после разни малки магазинчета и накрая са тези дето ходят по домовете. И взеки има по около 10% от цената като печалба и накрая се получава, че този продукт идва в БГ едва ли не безплатно. А някой запитвал ли се е защо толкова разпространен продукт в БГ няма собствени офиси и представителства ами разчита на куфарна търговия? Имам познат, който работи във фабрика за парфюми и ми каза, че редовно идват да купуват концентрати и ги разводняват после и така печалбите са им колосални, а ние тук се пръскаме с вода с дъх на спирт. В добрия случай жена ми изкарва по 10-20 лева на месец, а когато не е добър сме вътре по 40. Защото тя си харесала парфюм айде това на промоция, айде за мен парфюм и така се оказва, че тези, които предлагат стоките им са им най-големите клиенти. Отдавна се карам с нея да спира да се занимава, ама жените като малко по-глуповати си мислят, че продуктите са супер и вероятно го прави защото ги харесва, но истината е, че нищо не изкарва, дори напротив - дава от себе си.
 
От: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

Чиста пирамида са тези... Преди година си харесах един парфюм от каталог *жена ми се занимава* и си го взех - сравнително от скъпите за тези маркетингови продукти. Хареса ми и го взех беше супер- траен добра миризма... Още като излезе този продукт (тогава беше нов продукт във веригата) и си го поръчах. Вече година и половина го използвам и няма нищо общо с първоначалния - миризмата е същата, но в последно време този дето вкарва водата (или разредителя) малко се олива - парфюма трае по 1-2 часа като средно статистически дезодорант на Деним за 5лв, а е доста по-скъп. Тези продукти реално имат поне 5-6 човека по веригата - вносител, регионален, квартален, после разни малки магазинчета и накрая са тези дето ходят по домовете. И взеки има по около 10% от цената като печалба и накрая се получава, че този продукт идва в БГ едва ли не безплатно. А някой запитвал ли се е защо толкова разпространен продукт в БГ няма собствени офиси и представителства ами разчита на куфарна търговия? Имам познат, който работи във фабрика за парфюми и ми каза, че редовно идват да купуват концентрати и ги разводняват после и така печалбите са им колосални, а ние тук се пръскаме с вода с дъх на спирт. В добрия случай жена ми изкарва по 10-20 лева на месец, а когато не е добър сме вътре по 40. Защото тя си харесала парфюм айде това на промоция, айде за мен парфюм и така се оказва, че тези, които предлагат стоките им са им най-големите клиенти. Отдавна се карам с нея да спира да се занимава, ама жените като малко по-глуповати си мислят, че продуктите са супер и вероятно го прави защото ги харесва, но истината е, че нищо не изкарва, дори напротив - дава от себе си.

Много си прав. Има го и тоя момент, като примера с жена ти. Печалбата е нагоре по пирамидата. Вече нещата са завъртяни и кръгът се е затворил. Сега и 20 г. да робуваш, пак не може да "изплуваш" над мениджър на екип. По повод куфарната търговия - това ги устройва най-много. Колко му е да имаш една централа, сумати складове и хиляди "пчелички". Уж мултилевъл, уж доход, перспектива, ама на найси... Затва харесвам такива фирми, защото докато има балъци, ще има и тарикати -> Минимизират разходите, а обикновения човек където едвам свързва двата края им сервира всяка вечер вечеря с мазоли по краката :?
 
От: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

Много си прав. Има го и тоя момент, като примера с жена ти. Печалбата е нагоре по пирамидата. Вече нещата са завъртяни и кръгът се е затворил. Сега и 20 г. да робуваш, пак не може да "изплуваш" над мениджър на екип. По повод куфарната търговия - това ги устройва най-много. Колко му е да имаш една централа, сумати складове и хиляди "пчелички". Уж мултилевъл, уж доход, перспектива, ама на найси... Затва харесвам такива фирми, защото докато има балъци, ще има и тарикати -> Минимизират разходите, а обикновения човек където едвам свързва двата края им сервира всяка вечер вечеря с мазоли по краката :?

сбърка нещо- вече мениджър на екип не можеш да станеш - просто е пренаситен пазара с такива. Имам и позната, която 3 години мята крачоли като луда (само с това се занимаваше) и изкарваше 200-300лв на месец ама се отказа, познай защо - отначало те зарибяват как като изкарваш ще откриеш магазин като нея, нанай си - вече си в системата като пчеличка - когато искаш да се качиш нагоре ама няма сега места, ама не може сега, айде изчакай малко, или ако ти предложат ще ти дадат такива цени уж с отстъпката, а другата пчеличка ще дава по-ниски цени и от теб, ужас мани мани... накрая ще взема да ѝ дам ултиматум да избира, аз съм краен човек ако ми се сърди ако ще.
 
От: Орифлейм и Ейвън - реален доход или пирамида?

Има чат пат успех и развитие до мениджър въпреки пренасищането на пазара. Това с обещанията за магазин и прочие привилегии в отстъпки ми се струва толкова смешно, че направо ако ми го предложат бих отказал и веднага ще си тръгна. Смешни са много, да не говорим, че както ти вече спомена и качеството стремглаво се смъква надолу, за максимизиране на prf. :(
 

Горе