Освобождението ни струва... 32,5 тона злато

От: Освобождението ни струва... 32,5 тона злато

Абе амуне сметките ги остави ти сега това което ти казвам е сега по борсови цени инвестиционно злато не те знам ти кво смяташ от баба гица цените и - недей смята злато на дребно или преботено злато щото се смята само едно и то е инвестиционното злато, а то е по борсови цени :)

до 71 г. една униця е 35 долара след това пада стандарта и почва печатницата, миналата година 1 тройунция беше 1920 долара прави си сметка, как се е обезценил долара - не се обезценява златото а се обезценява доларовота стойност демек покупателната способност на златото
 
От: Освобождението ни струва... 32,5 тона злато

Как бре, вдига се покупателната способност на златото - все повече и повече долари за един грам злато! :D :lol:
Както казва Амун - "ииииийбах го!", за едно ланче чиляк веке требе да носи куфар мангизи .
 
От: Освобождението ни струва... 32,5 тона злато

Абе амуне сметките ги остави ти сега това което ти казвам е сега по борсови цени инвестиционно злато не те знам ти кво смяташ от баба гица цените и - недей смята злато на дребно или преботено злато щото се смята само едно и то е инвестиционното злато, а то е по борсови цени :)

до 71 г. една униця е 35 долара след това пада стандарта и почва печатницата, миналата година 1 тройунция беше 1920 долара прави си сметка, как се е обезценил долара - не се обезценява златото а се обезценява доларовота стойност демек покупателната способност на златото


Ем ти можи и да си прав...
ама аз ако се налага да ме освобождават, ши търся по 45 лева грама, да мой да имам килипир :)
то се злато - па който ни му пука да си купува борсово злато...
аз ши са пазаря :)

ей на на ламята не и пука колко струва ми докара някой инсулт..
миналия месец по 70- 80 лева грама си купила някакви дрънкулки ми идеше да я изгоня.
 
От: Освобождението ни струва... 32,5 тона злато

Хехе ти такива неща ако щеш и на галатически цени в марсинаската борса си ги калкулирай, но сега се базира на борсова цена всичко, никой няма ти продаде нещо по евтино от каквото му е борсовата цена :D нали знаеш кво става ако някой ти продаде ей така с 20-30% намалене от борсовата цена на кг злато :D
 
От: Освобождението ни струва... 32,5 тона злато

45 лева за грам злато е в заложната къща на Гуню за 14 каратово турско синджирче, а в него по-малко от половината е злато. Сметката на blackout0826 е по-правилна. Наистина излиза към 1,8 милиарда за 32,5 тона.
 
От: Освобождението ни струва... 32,5 тона злато

E тя моята сметка няма как да не е правилна, сметка е по днешни цени - 1 униця си е сто процента чиста, всичко в килчета - когато го трансформра в нам си какво синджирчета ланци или квото е де се вдига стойноста заради труда но реалната стойност на златото се определя по боросови цени/пазарни м/ународни не спрямо някви махленски, а тя е в момента точно 1782.45$ всеки може си направи сметките колко са 32.5 тона, но пак викам преди 120 години 1 кг злато е имала ебаси и покупателната стойност спрямо сега
 
От: Освобождението ни струва... 32,5 тона злато

бе ко ми издребнявате тука за некакви дребни суми...

+- милиард два, кой му дреме бре - народа плаща
 
От: Освобождението ни струва... 32,5 тона злато

хаха бе проблема е че това са кинти за окупацията, не пише за самите воени действия кво е било, щото ако няма пак добре сме минали и не са били алчни руснаците, влизат освобождават ни за без пари но ни окупират за 32.5 т. злато
 
От: Освобождението ни струва... 32,5 тона злато

А и важното, че сме свободни.. не се знае обаче как са живели хората преди въстанията де.. тоест.. най-продородната земя в цялата Османска Империя.. плащаме си данъци.. останалото го продаваме из Азия..
 
От: Освобождението ни струва... 32,5 тона злато

не се знае обаче как са живели хората преди въстанията де.. тоест.. най-продородната земя в цялата Османска Империя.. плащаме си данъци.. останалото го продаваме из Азия..

Екстра са си живяли. Като сина ти стане на 6-7 години идват и го взимат за еничар, после го пускат да убива собствените си хора. Па щерка.... по-добре да нямаш... Не е чак толкоз зле... Руската окупация сигурно е по-гадна :)
 
От: Освобождението ни струва... 32,5 тона злато

Екстра са си живяли. Като сина ти стане на 6-7 години идват и го взимат за еничар, после го пускат да убива собствените си хора. Па щерка.... по-добре да нямаш... Не е чак толкоз зле... Руската окупация сигурно е по-гадна :)

Еее.. нищо не се знае.. Съзнанията ни са пълни с пропаганда и манипулация..
Аз съм ученик и като малък съм учил как България е спасила над 50 000 евреи през ВСВ.. всяка година.. във всеки учебник по история.. вчера прочетох как министерство ни е гласувала и удобрила през 1941 20 000 евреи да бъдат изпратени към Германия :)
 
От: Освобождението ни струва... 32,5 тона злато

Специално за това се знае със сигурност - може да питаш баба си, да ти разкаже какво тя е слушала от нейната баба. Това е истинската история, която все още се пази във всяко семейство.

А това, на което ви учат в момента - че не е имало турско робство, а присъствие и сме си били добре (и че робството е руска измислица) - е това е пропагандата. И хората, които са го одобрили тоя учебен материал заслужават да бъдат разстреляни на площада.
 
От: Освобождението ни струва... 32,5 тона злато

Голяма новина, няма що...

Аз още от 3-4 клас знам от дядо ми лека му пръст че тази държава не е Българска и не е създадена от Българи а е окупирана от Руснаци за много каруци със злато, малко по късно разбрах че става въпрос за 32 тона.

Недейте да плюете Берлинския договор без да сте чели Санстефанския подписан между Русия и Турция.

Такова животно като Санстефанска България няма, никъде в договора не се говори за Българска държава а за безсрочно окупирана от Руските терористи територия, едва Берлинския договор който разпокъсва нашите земи постановява в СРОК ОТ ШЕСТ МЕСЕЦА, руските окупациони войски да напуснат признатата вече държава Княжество България(Източна Румелия е присъединяваме по късно въпреки яростната съпротива на Русия)

Ето думите на дядо Антим :

Ако беше останала в сила Санстефанска България, ние требваше отново да емигрираме.Тия произволи и насилия на руските администратори беха създали в отговор на русите, които на всека дума ни завираха в очите: "Ми для Вас кровь проливали" - отговор: "Ви для нас кровь проливали, а ми от Вас кровь пробльували", и велико поучителните думи на дедо Антим, както той каза на княза Дондуков-Корсакова, когато тоя последния му рече: "Ваше Блаженство! Что думаете? Болгария уже освободена!", а той си поклати главата: "Думаю, Сиятелство, о том: Ви нас избавили от турок; кто будет избавит нас от Вас!"

Преди да говорите глупости за някакво измислено от юдо комунистите "освобождение" потърсете информация за отношението на всички Български революционери организирали комитети, вдигали възстания и проляли кръвта си за България към така наречения "освободител" Имперска Русия и към възможността руските дегенерати да дойдат да ни оплодят, пардон някои славяно мангали му казват освободят

Захари Стоянов

- „… ако руският крак стъпи някога в нашите райски земи, то нашите полета и плодородни места няма да ги владеят български, но руски стопани. Тогава българският народ ще да опита какво значи робство, което той не е и сънувал даже и във времето на турците. Руското робство е нещо нечуто и невидяно. На зверовете турци никога в ума им даже не са минували тия зверства, които са били узаконени в Русия…“ („Свобода“, 1888 г.).


Георги Стойков Раковски

"...... Послушайте, братия Българе, а особито вые отъ Видинска областъ !
Руси-ти са были единъ най-дивъ и най-варварскы народъ, какъ-то са си и до сега остали такви-зи най-голема-та имъ часть.Българе-ти са гы най-напредъ покрыстили, дали имъ са писменность, священно-то писание и първо-то образование.Това е познато бекы от сичкы и техни-ти учени го признаватъ. Нъ какво благодарение са отдали тии Българомъ за това благодеяние ! Ето :Разорили и завладели Волжанско-то имъ пространно царство и порусили до сущь тамошны-ты Българы, като им наложили на сила языка си.До время-то Великаго Симеона, Царя Българскаго, южни-ти страны Русии, кои-то днесь назовавать Мала-Русия, са били населени се от Българы, съставяли са часть отъ Българско-то обширно Царство нъ и тия са паднали въ рускыты мачителскы рацы и днесъ са до сушь порусени.


ИВАН ВАЗОВ

О, руси, о, братя славянски,
защо сте вий тука? Защо сте
дошли на полята балкански
немили, неканени гости?

Желали би вас възхитени
да срещнем со сълзи и с китки…
Но идете вий настървени,
на грозни зовете ни битки!

.......

Желали би вас да прегърнем
и тоз път сърдечно, горещо.
Но взорът ви свети зловещо…
Как ръце сега да разгърнем?

Дошле сте да браните,клети,
на хищник грабежа хайдушки,
та вместо любов и привети
вий срещате нашите пушки.



Дори най-големия русофил Иван Вазов написал стихотворението Здравствуйте братушки, на стари години се осъзнава и иска прошка от Българския народ за дето е създал този и кумир, разкривайки истината за руската дегенерирала измет и нейните намерения на Балканите в нови стихове...... но дет се казва късно е либе за китка, резето щракна


Тези и други мнения и стихотворения няма да ги прочетете в учебниците по история и литература списвани в Задунайска губерния защото са писани и продължават да се пишат от Руски хазари и техните славяно комунистически пачаври последователи на българомразеца Димитър Благоев


------------------------------------

В тази тема няма да ви обяснявам какво правеше Дядо Иван по времето когато уж ви "освобождаваше" с нашите братя на Волга и Кавказ само леко ще загатна

През 1755 година руските власти жестоко потушават въстанието на волжските българи, дръзнали да провъзгласят Волго-Българска държава, и арестували неговите организатори - Батърша и Мурад. След това руското правителство със заплахи и декрети принудило мишарските, тюменските и част от кавказките българи да се наричат "татари", сербийските българи "чуваши", а уралскит българи - башкорти ("башкири"). Само една част от кавказките българи, ръководена от рода на Багаутдин Ваисов (потомък на малкия син на Кубрат - Котраг), твърдо запазила своето име "българ", а през 1862 година образувала легална Община на волжските българи-ваисовци. В тая Община влезли 330 хиляди българи. Това движение на волжските българи помогнало на дунавските българи, тъй като принудило руския царизъм да си спомни за тежката участ на Дунавска България, изнемогваща под османското владичество.

......

Това ни чакаше и нас дунавските Българи щяха да ни преименуват на славяни и да ни претопят сред шумадийските свине, както искаше Сталин да ни вкара в Югославия

Нашите братя в Кавказ не спят, нама как да заспят те са най-преки потомци на Кубрат нямащи досег със склавяно мангалите, другите наши братя на Волга вече се осъзнаха и е въпрос на време и те да запалят чергата под краката на руските хазари, тогава вече идва нашия ред, реда на Дунавските Българи без които за добро или зло не може.

Предсказанието на Колобъра

"Първото действие е направено, второто също! Кавказците ще бъдат втория лъч, Волжките българи са първия, ние Дунавските българи сме третия лъч, завършващият, лъчът без който не може.Само тогава, когато се обединят трите лъча ще стане сформирането на светлинното противодействие на Израел и Антихриста, както и на слугите в света."

Предстои Война, за това темповете на унищожение спрямо Българите се усилват с всеки изминат ден!
 
Последно редактирано:
От: Освобождението ни струва... 32,5 тона злато

Спор няма за това с руснаците, че са си гонели техния интерес - въпроса е да не стане двама се карат, трети печели - докато ние плюем по руснаците за тяхното робство, турците да ни влезнат изотзадзе, възползвайки се от ситуацията. Щото те точно това правят в момента, па не са по-малко опасни. Та трябва да се подхожда внимателно към тая материя :)

Защото вдигнем ли ръка срещу руснаците, турците веднага ще я хванат, и ще почнат да ни убеждават (те го правят вече де) как и тяхното робство е било измислица - та да ни поробят наново. А реално те са най-голямата опасност в момента, щото 1/3 от населението и политиката ни вече е турска.

Пък ние сме били първо под турско робство, после под руско, после под американско и сега пак под турско.
А повечето хора, дето са си поживяли може би ще кажат, че руското е било най-леко. Тоест - да не стане така, че се целим в по-малкия враг :)
 
От: Освобождението ни струва... 32,5 тона злато

Еее.. нищо не се знае.. Съзнанията ни са пълни с пропаганда и манипулация..
Аз съм ученик и като малък съм учил как България е спасила над 50 000 евреи през ВСВ.. всяка година.. във всеки учебник по история.. вчера прочетох как министерство ни е гласувала и удобрила през 1941 20 000 евреи да бъдат изпратени към Германия :)
Каквото сме могли - спасили сме. Това са били евреи от земи, които са били под германска окупация - областите Македония и Беломорието. Ние само сме ги администрирали. В никакъв случай не може да се търси отговорност от българските власти за тяхната депортация. Ако се интересуваш от темата, потърси си информация. А за това, че съзнанието ни било пълно с пропаганда и манипулация, пълни глупости. Съзнанието ни е пълно с исторически факти, а те сочат едно - през цялото време на турското робство е имало съпротива, по-известна като хайдутство. Българите са били със статут на низши човеци - например чувал ли си за данъка "диш-хакъ". Идва турчина, яде и пие у вас и след това трябва да му платиш, защото от яденето си е изтъркал зъбите. Национал-революционерите ни не са тръгнали да ни освобождават, само защото така им е скимнало и са нямали какво да правят.
 
Последно редактирано:
От: Освобождението ни струва... 32,5 тона злато

Пет века бяхме под османско робство, по добре да бяхме останали още пет докато не се освободим сами и възстановим наша Българска държава под Българско управление отколкото вече 134 години Руска губерния под Руско управление.

Къде е разликата дали ще те шибат Османски или Руски хазари ?


Свободен може да бъдеш само ако сам се освободиш, такова понятие като освобождение не съществува на практика само на теория....за справка питайте този на плаката

 
От: От: Освобождението ни струва... 32,5 тона злато

например чувал ли си за данъка "диш-хакъ". Идва турчина, яде и пие у вас и след това трябва да му платиш, защото от яденето си е изтъркал зъбите.

Аз за това съм слушал от бабата :) Ма го знаех като зъбен данък.
Както и много други истории, примерно пра-пра дядо ми как са го наврели в кошер, че да не го намерят турците като идвали да го взимат за еничар. И майка му им казала, че бил умрял.

Е тия истории ще изчезнат с тях и следващото поколение няма и да е чувало за еничари и такива работи - или най-много да ги знаят като руска пропаганда и легенди. Ще им се набива в главите същото, дето и турчолята учат - че едва ли не ни били цивилизовали, пък до преди тях сме били някакво варварско племе.


А колкото до освобождаването - аз немога да си представя, как сме щели да се освободим сами - откъде толкоз армия? Кюрдите що още не са се освободили, дето хем въобще не им остават длъжни?
Сега и ние щяхме да сме така - шепа партизани по планините (официално наричани терористи) и щяхме да кроим съюзи с ПКК да млатим по турчолята заедно... С ръждясалите калашници, пък те срещу нас с изтребители....

[video=youtube;M8fciT8SrUw]http://www.youtube.com/watch?v=M8fciT8SrUw[/video]
 
Последно редактирано:

Горе