Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

Имам няколко най-любими неща на света и от всички тях най-любими са ми коментарите на счетоводителката, завърнала се от семинар. И като започне - там казаха така, там казаха иначе. И даже не подозира, че съществува държавен вестник тази счетоводителка и всъщност важно е в него какво са казали. Та какво са казали на семинара има толкова голямо знаение, колкото и всички коментари тук. Има си държавен вестник и там си пише разни неща. Това с ДУК-овете периодично се раздухва от разни счетоводителки дето все ходят по семинари и все нищо не става. И този път е така, независимо от мнението на тази очевидно сляпо вярваща на някакви лектори, счетоводителка. Лошото е че като нея са толкова много, че не е истина.
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

Имам няколко най-любими неща на света и от всички тях най-любими са ми коментарите на счетоводителката, завърнала се от семинар. И като започне - там казаха така, там казаха иначе. И даже не подозира, че съществува държавен вестник тази счетоводителка и всъщност важно е в него какво са казали. Та какво са казали на семинара има толкова голямо знаение, колкото и всички коментари тук. Има си държавен вестник и там си пише разни неща. Това с ДУК-овете периодично се раздухва от разни счетоводителки дето все ходят по семинари и все нищо не става. И този път е така, независимо от мнението на тази очевидно сляпо вярваща на някакви лектори, счетоводителка. Лошото е че като нея са толкова много, че не е истина.

Дано си прав, нямам основание да не вярвам на счетоводителите :)
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

Дано си прав, нямам основание да не вярвам на счетоводителите :)

Ми не знам. Аз не бих вярвал на счетоводител за счетоводни неща, ако ми казва
вчера на семинара това са объждали!
лектора едва ли ще ни лъже
- това е цитат от твое изказване. Според теб това са думите на счетоводителката.
В случая явно разчита единствено на добросъвестноста на лектора, което според мен не е достатъчно, за да се приеме информацията като достоверна.
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

Докато мине тоя месец да видим дали е легитимно това, ще почне да ми избива бяла коса на младини....
Аман от олигуфрени в тоя парламент.
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

Не виждам някаква сериозна съпротива. Законодателите продължават да гласуват нови закони (които познайте дали са във ваша полза), а вие продължавате да не правите нищо (или само да се оплаквате по форумите). Това е ясен сигнал към законодателите, че могат да усвоят още много пари от лобистите, да напишат още много закони. И данъчното законодателство ви харесва - щом все още регистрирате фирми и не протестирате. Плащате си осигуровките, плащате си глобите. Пак по-евтино ви идва, отколкото да спрете работа и да направите един протест. Може би чакате някой друг да ви го организира, ако може да е в неработен ден за да не загубите пари. И ако може да не вали тогава и да не е студено. И полицията ако може да не ви бие.
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

След новогодишно да ви зарадвам с това, за което говоря в първия пост!

Кодекс за социално осигуряване


Чл.4 ал.1 т.7 ->

Задължително осигурени за общо заболяване и майчинство, инвалидност поради общо заболяване, старост и смърт, трудова злополука и професионална болест и безработица по този кодекс са:

7. (предишна т. 6 - ДВ, бр. 74 от 2002 г.; доп., бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.; изм., бр. 99 от 2012 г., в сила от 01.01.2013 г.) управителите, прокуристите и контрольорите на търговски дружества и на едноличните търговци, синдиците и ликвидаторите, членовете на управителните, надзорните и контролните съвети на търговските дружества, както и лицата, работещи по договори за управление на неперсонифицираните дружества;

Ето ви доказателство за това как държавата съсипва малкия и среден бизнес!
Ебаси тъпотията...
 
Последно редактирано:
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

Това не е никаква изненада, а си е политика на правителството още от първите месеци на работата му. Данъчната тежест се прехвърля основно върху най-бедните и уязвими слоеве от бизнеса и гражданите. Нали само 3 месеца след като застъпи на власт правителството на ГЕРБ удвои размера на здравните осигуровки, внасяни от безработните. В тая връзка и сегашното увеличение се връзва с общата политика за управление на страната.
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

И що ви се струва, че този текст по някакъв начин влияе на малкия бизнес. Според мен редакцията е техническа и не променя с нищо съществуващото положение. А това, че някои паникьосани счетоводителки вдигат мн ого шум заради тази промяна не означава нищо друго, освен, че не им стига акъла да разтълкуват промяната.
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

И що ви се струва, че този текст по някакъв начин влияе на малкия бизнес. Според мен редакцията е техническа и не променя с нищо съществуващото положение. А това, че някои паникьосани счетоводителки вдигат мн ого шум заради тази промяна не означава нищо друго, освен, че не им стига акъла да разтълкуват промяната.

ВИж сега счетоводителите не са паникьосани, защото ги боли... Те няма да ми платят осигуровките, а аз трябва да извадя 400-500лв и да ги платя.
Проблема за малкия бизнес идва от там, че 80% от управители са самоосигурени лица и минаваха през вратичката с минимален праг 420лв и вноска 120лв.

За това е цялата суматоха, защото сега това не е 120, а 400!
За мен това си е чисто обир!!!
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

ВИж сега счетоводителите не са паникьосани, защото ги боли... Те няма да ми платят осигуровките, а аз трябва да извадя 400-500лв и да ги платя.
Проблема за малкия бизнес идва от там, че 80% от управители са самоосигурени лица и минаваха през вратичката с минимален праг 420лв и вноска 120лв.

За това е цялата суматоха, защото сега това не е 120, а 400!
За мен това си е чисто обир!!!

Това са пълни глупости. Няма причина досегашните управители/СОЛ да си се осигуряват по същия начин като до сега. Пак повтарям, че тази промяна в закона е само техническа и не води до промяна в начина на осигуряване.
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

Трябва да се пита НАП дали ще може да се пести от болничен или не вече. Това е промяната. Не е написано (поне в това, което си посочил), че изрично трябва да се осигуряваш по ДУК, а не като самоосигуряващо се лице...


ЕДИТ- на второ четене го разбирам като здравни, не като болничен.

Мен ме интересува друго - какво знаете/мислите за това, което "БТВто на телефизията" говорят вече 2-3 пъти в емисиите си - за рециклирането на отпадъците. Това мен ме интересува повече. Къде трябва да четем за тази тъпотия, та ако дори тези без стационарен обект ще задължат да "рециклираме" нищо, че не хвърлям 1 лист хартия на боклука (образно!)? Отделно да знам къде да си нося използваната тоалетна хартия да ми я рециклират... Мен ми мирише на партенка като цяло това, защото само тея смешници за 2 седмици казаха нещо - най-вероятно някой е платил за "платен" репортаж и така...
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

Това са пълни глупости. Няма причина досегашните управители/СОЛ да си се осигуряват по същия начин като до сега. Пак повтарям, че тази промяна в закона е само техническа и не води до промяна в начина на осигуряване.
!
Трябва да се пита НАП дали ще може да се пести от болничен или не вече. Това е промяната. Не е написано (поне в това, което си посочил), че изрично трябва да се осигуряваш по ДУК, а не като самоосигуряващо се лице...
Радо го е казал..
Трябва да се осигуряваш на ТД или по ДУК, а там праговете за управителите са високи и съответно вноската..
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

!

Радо го е казал..
Трябва да се осигуряваш на ТД или по ДУК, а там праговете за управителите са високи и съответно вноската..

Това, което е казал радо са глупости, но който има излишни пари да така както той е казал.. Как по-ясно да кажа, че няма промяна в начина на осигуряване на управител/СОЛ не мога да се сетя.
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

Това, което е казал радо са глупости, но който има излишни пари да така както той е казал.. Как по-ясно да кажа, че няма промяна в начина на осигуряване на управител/СОЛ не мога да се сетя.

Променен е кодекса за осигуряване!
Няма какво да се каже повече.
Всеки сам избира какво да прави и как да се осигурява.

Мойте уважения към теб, но аз лично вярвам на счетоводителя си.
И все пак силно се надявам счетоводителката да ми говори глупости, но уви.

Поздрави
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

По принцип уважам хората, които се доверяват на счетоводителя си, и така трябва да бъде, но в случая счетоводителя ти не е прав.

Ами, ако е ?Значи ли това, че по-този начин подвеждаш хората?
Моя счетоводител има "счетоводна-къща" и един куп фирми около него. (това няма никакво значение попринцип какво има и какво не)
Познавам част от клиентите и.. и знам фирми на кого върти. Едва ли би си позволила лукса да не знае нещо.

Поздрави
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

Вижте сега... :D аз нищо не казвам, споделям мнение, че според мен (аз не съм счетоводител) промени няма. Аз пак се осигурявам за здравни осигуровки като самоосигуряващо се лице. Ако излезне, че искат такива луди пари ще спра фирмата докато не го отменат това. Което ще стане, защото пред парламента ще е панаир, ако това е вярно.
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

Ами, ако е ?Значи ли това, че по-този начин подвеждаш хората?
Моя счетоводител има "счетоводна-къща" и един куп фирми около него. (това няма никакво значение попринцип какво има и какво не)
Познавам част от клиентите и.. и знам фирми на кого върти. Едва ли би си позволила лукса да не знае нещо.

Поздрави

Ако е,ама не е. Аз също съм счетоводител и имам доста фирми и никак, ама никак не мога да си позволя да подвеждам когото и да било. Това което казвам, го заявявам в качеството си на професионалист и съм готов да защитавам мнението си. Естествено не тук а пред съответните компетентни органи.
А всеки сам си решава какво да прави и кого да слуша. Естеатвено, ако не бях счетоводител щях да се доверя на моя. В случая се опитвам да ти подскажа, че по някаква причина твоя счетоовдител е изтълкувал прибързано и не съвсем точно закона. Все пак промяната е от преди десетина дни. Има време, ще прочете, ще помисли и ще стигне до правилното решение. А аз съм убеден, че моето мнение е правилното, но не се опитвам да го налагам на никого. Само го споделям.
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

Ако е,ама не е. Аз също съм счетоводител и имам доста фирми и никак, ама никак не мога да си позволя да подвеждам когото и да било. Това което казвам, го заявявам в качеството си на професионалист и съм готов да защитавам мнението си. Естествено не тук а пред съответните компетентни органи.
А всеки сам си решава какво да прави и кого да слуша. Естеатвено, ако не бях счетоводител щях да се доверя на моя. В случая се опитвам да ти подскажа, че по някаква причина твоя счетоовдител е изтълкувал прибързано и не съвсем точно закона. Все пак промяната е от преди десетина дни. Има време, ще прочете, ще помисли и ще стигне до правилното решение. А аз съм убеден, че моето мнение е правилното, но не се опитвам да го налагам на никого. Само го споделям.

ОК, всеки има право на мнение.
Аз се допитах до още двама счетоводители и методолог (специалист, който тълкува закон и кодекси) намира се на ул.Аксаков ..!
От тук на татък аз съм взел решение за себе си, а ти дали си професионалист ще докажеш на своите клиенти скоро ;)

Поздрави
 

Горе