Отваряне на скара (павилионче за храна)

Купувам бранд и разработено място ,това са най-известните скари в Бургас , купувам готово разработено място а няма тепърва да го разработвам. Човека ми дава всичко + служителите които работят в скарата от години.
Аха, еми ти имаш готов бизнес, направо действай. Отдели си някакъв бюджет за реклама и ти си. Какво ще рече реклама, напечатай менюта, сложи табели, публикувай в страницата на квартала, ако админа позволи, някакви предложения, обедни менюта, промоции, вземи си направи твоя страница и публикувай (дори си направи игра - ако лайкнеш и споделиш, взимаш един сандвич фри), добави ви го в локал сърча. Ако трябва един малък сайт му направи, ей така, да си има и да излиза при някакви кл. думи.
 
400 лв на ден ги правят в някакви дупки
 
20к може да са много може и да не са за това място. Зависи какъв е павилиона като квадратура, какво оборудване има вътре, човекопоток и тнт. То само партида за ток да пуснеш на такъв обект са 200-300 лв. Говорим павилион а не количка за сандвичи. Отделно кафе машина може да се сложи до него със стотинки ако няма
Тези 700лв наем трябва да са към частен човек. Общината е по евтино. Да не са 700 на година щото към общината се плаща на годишна база ?Но ти трябва да си ги проучиш Тея неща. Ако е към общината, имаше нещо от рода на той трябва да подаде заявление за прекратяване на договор за това място а ти да подадеш за сключване. По спомени говоря.
Имай в предвид че всичко работи на ток и сметките за ток ще са сериозни з павилиона, нищо чудно това да му изяжда печалбата и за това да го продава. Пак казвам искай му ноу-хау, това ще ти спести пари.
Плати павилиона със заем ако си заслужава и си остави другите пари оборотни, защото в началото не се знае дали ще си на печалба. Когато не знаеш и се учиш това ти струва пари. Като влезеш в час може да се наложи единия служител да го махнеш и да си работиш ти но в началото трябва да се учиш и от тях.
Иди до павилиона и му виж човекопотока. Стой там няколко часа и виж какво се продава и колко и какви продажби има. Записвай си например за 3 часа има продадени 12 сандвича 7 безалкохолни и 4 принцеси (странджанки) например, грубо Еди къв си оборот. Колко бързо се обслужват хората -чакат ли много докато се обслужат, какво може да се подобри?
В коя част на деня има засилен човекопоток и кога е хубаво да има повече обслужващ персонал да речем двама или трима а през другото време да е един. Когато е този един ти можеш да вършиш друга работа ( зареждаш стока и други административни) ако решиш да освободиш хора в бъдеще.
Стани клиент, купувай по няколко пъти на ден и се запознай с работниците, нищо чудно да ти кажат нещо , което продавача премълчава. Докато чакаш може да питаш клиентите, които и те чакат дали са им хубави на Тея сандвичите, пресни ли са и тнт. редовно ли пазаруват, какво не им харесва и тнт. Клиентски фиидбак малко. Но не им казвай на работниците, че се каниш да го купуваш и може да си им бъдещ шеф защото нищо няма да ти кажат нищо.

Преди да похарчиш 20к има какво да направиш и тук във форума няма кой да ати даде формула за това, понеже е индивидуално.
Дръж ни в течение и като дойдем в Бургас да ни черпиш по една странджанка :p

Едит. И да не забравиш цялата сделка да я минете през нотариус и да опишете какво си купуваш. И пак да не забравиш, че си купуваш бизнес ама втора употреба, като будка така и оборудване, което може съвсем скоро да спре да работи и да трябва да обновиш.
 
Последно редактирано:
Прочетох целият ти пост много внимателно няколко пъти !!! Благодаря ти адски много за четивото което ми написа !
Само да потръгне всичко всички писали в темата ще ви почерпя няма да забравя :cool:
 
Прочетох целият ти пост много внимателно няколко пъти !!! Благодаря ти адски много за четивото което ми написа !
Само да потръгне всичко всички писали в темата ще ви почерпя няма да забравя :cool:
Супер. Тук всички сме фенове на скарата. Едно е важно да се знае брат, сега голям смисъл да държим суми, които се обезценяват, няма. Всякакви инвестиционни проекти, които имат перспектива са с приоритет от кътането на пари, които след може би година и по-малко ще са сериозни % с по-ниска стойност.
 
Аз като само потребител на такива скари, препоръчвам да наблегнеш и на визията - снимки, графики, менюта, флайери и т.н. Винаги ми е правило много добро впечатление, когато подобен бизнес се постарае да изглежда добре и да бъде добре представен. Особено важи за хранителните заведения.
 
Едно от тези двете ще да е.



Ако правят по малко от 400 лв оборот на ден са на загуба да знаеш, въпреки надутите цени. То само климатика е 500лв ток. Вътре има няколко хладилника, скарите, шишове за хот дог и фритюрник за пържени картофи. Осветление и аспиратори ... Да не говорим за заплати, режиини и д-р...
Това ако прави 400лв оборот и работи 10 часа на ден то това са по 40 лв на час. Ако средно една продажба е 4-5лв то това ги прави 8-10 продажби на час. До 4 продажби по 10 лв. Значи на час трябва да се случват между 4 и 10 продажби грубо на час или продажба между 5 и 15 мин. Ходи ги виж на място


Между другото една приятелка отвори такова подобно но започна да готви домашни манджи а не само скари и това и вдигна много клиентите и оборота. Тя си е готвачка де. Започна да вари шкембета и супи до разни манджи на фурна и домашно направени сладкиши и торти. Също така пържените картофки не са от онея замразените бланширани а домашни и всичко се бели на място и се пържи в тиган с прясно олио. Пържени филийки прави и какво ли не. Хората много го оцениха това и станаха редовни. Аз лично също редовно си взимам за вкъщи и съм доста доволен. Във Фейсбук страницата поства меню на деня. Телефони за поръчки и сега е започнала доставки да предлага на храна по домове и офиси.
Има хляб в този бизнес но трябва да сложиш душа

Друго което искам да кажа е че тези павилиони, които се продават( ако са същите) че ми направи впечатление че предлагат различни вариации на едни и същи неща. Например има 7 табели за хамбургер на различни места. За кюфтета и кебапчета на 6 места табели вариации. Имам чувството че се е чудил как да си облепи прозорците. Много табели, много надписи а се предлагат 4-5 неща :)
Та така те :p
 
Последно редактирано:
Едно от тези двете ще да е.



Ако правят по малко от 400 лв оборот на ден са на загуба да знаеш, въпреки надутите цени. То само климатика е 500лв ток. Вътре има няколко хладилника, скарите, шишове за хот дог и фритюрник за пържени картофи. Осветление и аспиратори ... Да не говорим за заплати, режиини и д-р...
Това ако прави 400лв оборот и работи 10 часа на ден то това са по 40 лв на час. Ако средно една продажба е 4-5лв то това ги прави 8-10 продажби на час. До 4 продажби по 10 лв. Значи на час трябва да се случват между 4 и 10 продажби грубо на час или продажба между 5 и 15 мин. Ходи ги виж на място


Между другото една приятелка отвори такова подобно но започна да готви домашни манджи а не само скари и това и вдигна много клиентите и оборота. Тя си е готвачка де. Започна да вари шкембета и супи до разни манджи на фурна и домашно направени сладкиши и торти. Също така пържените картофки не са от онея замразените бланширани а домашни и всичко се бели на място и се пържи в тиган с прясно олио. Пържени филийки прави и какво ли не. Хората много го оцениха това и станаха редовни. Аз лично също редовно си взимам за вкъщи и съм доста доволен. Във Фейсбук страницата поства меню на деня. Телефони за поръчки и сега е започнала доставки да предлага на храна по домове и офиси.
Има хляб в този бизнес но трябва да сложиш душа

Друго което искам да кажа е че тези павилиони, които се продават( ако са същите) че ми направи впечатление че предлагат различни вариации на едни и същи неща. Например има 7 табели за хамбургер на различни места. За кюфтета и кебапчета на 6 места табели вариации. Имам чувството че се е чудил как да си облепи прозорците. Много табели, много надписи а се предлагат 4-5 неща :)
Та така те :p

Хаха успя да намери обявата ей опасен си :D
Става въпрос за първата обява с човека ще се срещнем да поговорим по-сериозно.
Със сигурност ще добавя повече неща (100%) . Също и ще разработя нещата да има онлайн поръчки , доставки и т.н.
Всичко което зависи от мен ще си вложа цялото време в тази будка.
И аз мисля ,че е айрЯн
 
Последно редактирано:
С бърз преглед през Гугъл видях че им адоста бизнеси на около и въпреки била-та мисля че ще върви. Видях 2 баничарници до гумаджииницата още работят то няма много смисъл да отваряш рано те хората от там ще взимат закуски. По скоро преди обед, обед и след работа преди да си тръгнат и когато си тръгват. Виж им графика, ако повечето фирми работят до към 6 то и ти минимум до толкова трябва да работиш.
2 хубави рекламни табели в 2-та края на улицата. Едната до била. Адругата до гумаджииницата. Даже на покрива на гумаджииницата най добре. Щото до нея имаш основен конкурент на хубаво място е "скара бира" на ъгъла. Там на покрива където съм отбелязал ако още е свободно също е добре. Снимка на скара и стрелка към теб.
Също така може да сложиш реклама по уличните лампи да дърпа хора още от DHL-а от едната страна и Даниста от другата. Отсреща този може да дърпа малко клиенти с цигарите и кафе машината но пък ти си главно скара. Може и бира да продаваш ако няма на около то не се иска разрешително. Покрай скарата човек ожаднява :p
Има и още но сега нямам време:)
 

Прикачени файлове

  • Screenshot_20221012_125748.jpg
    Screenshot_20221012_125748.jpg
    215 KB · Преглеждания: 10
  • Screenshot_20221012_125140.jpg
    Screenshot_20221012_125140.jpg
    316.2 KB · Преглеждания: 10
  • Screenshot_20221012_124741.jpg
    Screenshot_20221012_124741.jpg
    225.9 KB · Преглеждания: 10
Последно редактирано:
Сега говорих с човека каза ,че това е ОБОРОТ а не чиста печалба.
Значи са големи мърлячи и чиста печалба да беше. Според мен малко бъркаш сезона и мястото за такова нещо. Сигурно си доста екзалтиран от цялата работа, обаче макар да не съм се занимавал лично знам доста по тази тема. Говорим за Бургас, ако е скапана храната нищо няма да стане. Пък аз не знам в Бургас някой да знае как се прави истинска странджанка.
П.с. А то туй в промишлената зона. То кой свестен скараджия ще отиде да работи там, малко ме съмнява.
Не бих го взел.
 
Може и директен контакт с фирмите в района и да им правиш отстъпка за обедно меню + безплатна доставка. Така ще имаш сигурни поръчки. (същото и с други познати фирми, офиси и тн.) Друго, което ми прави впечатление, като клиент на такива места е да има бързо обслужване. Както се спомена се цени и традиционната кухня, едно соц павилионче до нас се пръска по шевовете всеки ден, без никаква реклама. През топлите дни една хубава скара отвън, мисля че ще има доста добър ефект, виждал съм го на други места и работи. Така клиента ще вижда как се приготвя храната му, а и ще привлича такива от далеч.
 
Събирай и мейли. В бившата ми работа след 10:00 сутринта винаги идваше мейл с менюто на едно заведение, от което взимаха. Да, беше готвено, но и скарата ще може да върви така, не коства нищо, само да се пита за позволение и да се знае кой отговаря за това. Ние имахме дори колега, който преглеждаше и препращаше. Дори и ние по мейл си събирахме поръчката за деня и той пак мелваше към заведението. И в 12:00 идваше всичко.
 
Притеснява ме наема от 700 лв. Така като го гледам е в двора на някаква фирма и може да не е общинско. 700лв е ненормално висок наем за земя. За тези пари може да вземеш заведение под наем.Но пък ако към него е включен и тока, това става друго.
Да вземем тези 400лв оборот, от тях чистата печалба ще е не повече от 200лв.
Една проста аритметика:
200лв
Заплати поне 100лв
Данък 30лв
Амортизация на уреди 10лв
Наем 27.00 (на седмица ти излиза 161 ако работиш 6 дена да кажем 27.00)
Ток 30лв
И си на нула без да слагам брак на храна, счетоводство и др.
Ако укриваш данъци айде от мен да мине на нула или 20лв на ден печалба. Или на месец 200-500лв с врътки. Сега горе- долу става ли ясно защо този човек го продава и защо има 20 и продава тези 2?

Ако ти каже някой да ама взимаш едно кюфте на едро за 70-80 Ст и го продаваш за 2 лв. Това е повече от 100% е печалбата. Добре маа това кюфте е дошло до обекта по някакъв начин, съхранявано е в хладилник или фризер, който гори ток и има амортизация. След това е печено на скара, която също гори ток и има амортизация в помещение, което изплащаш и му плащаш наем от човек на заплата и имаш 15ст данък на кюфтето. Колко му става реалната цена , още ли си е 70-80ст?
Ако случайно изпуснеш кюфтето на земята докато го обръщаш на скарата и го настъпиш то тогава не си на 100% а повече на загуба. С тези 400лв оборот сериозно трябва да си направиш сметка и план за вдигане на оборота и печалбата

Чака те бая работа. Трябва да провериш наистина ли прави такъв оборот. Наема на земята защо е толкова висок ( ако е с тока е ок но ако не е ?)
Трябва да свали мляко от цената на павилиона
План за вдигане на продажбите и реклама
Докато не ти се изяснят тези неща е малко рисковано на влизаш в тази и вестиция.

Все пак той е търговец и като се видите той ще гледа дати продаде нещо от което той няма нужда на максимално висока цена


Успех!
 
Много Ви благодаря за мненията !!!
Прочетох всяко мнение супер внимателно !
Днес ходих да говоря с човека отново на място , каза че мястото е частно но с договор , които мога да предоговоря с човека (със сигурност 700лв наем са супер много и ако не успея да оправя наема няма да стане работата).


Това е оборота от 1 януари до 10ти октвомри. Човека сам каза ,че няма време за мястото и го е оставил на произвола на съдбата.
Смятам да се занимавам сериозно и да добавя доста нови неща. Напълно ми е ясно ,че ще има супер много работя и от мен ще се изисква адски много. Ще добавя примерно пица на парче оналйн доставки , реклами навсякъде където мога. Ще помагам в самата скара особено в час пик.
НО НЯМАМ НАМЕРНИЕ ДА СЕДЯ И ДА ПЪРДЯ В НАС И ДА ЧАКАМ МАГИЯ !!!
Човека ми каза ,че ще ми покаже и каже всички (ноу хау) обясни ми АДСКИ МНОГО НЕЩА за 1 час и ми каза ,че ще ми обясни още повече нещата.
Като цяло съм супер надъхан а и не смятам ,че 20 бона за разработен бизнес (макар и занемарен) са много.
 
Нали си на ясно, че по този отчет са 50лв на ден оборот ако е работило 5 дена н аседмица?


Недей да бързаш за пиците на парче според мен няма смисъл.

Хубаво е да се наблегне на хигиена и качествена и прясна храна и добро обслужване. Хубаво е да има и салати в менюто а не само пържени картофи и някакви десерти също.

Човека сам каза ,че няма време за мястото и го е оставил на произвола на съдбата.
Няма време за тези 2 които продава но има време за другите 18 обекта, които не продава ? Интересно:)
 
Кажеш му да сметне 2 и 2 - бил си Ганя, сметнеш му го наготово - много благодарен :D :D
Иначе доста грешно я мисли пича, пицата ще е от замразените демек отврат и никой не ги яде.
Такова нещо ще прокопса ако предлага освен хубава скара и хубави хлебчета + салати. Но не тия в големите баки руска, млечна и тн а нещо различно ако ще и ръчно да ги правят. Или иначе скара има на много места но хубава гарнитура никъде.
 
Не знам защо броите обектите на продавача! за да стигне до 18-сет, добре се е справил! Аз се удавих още на втори - колосални проблеми с наличие на читав персонал - ще кажете, ами не си плащал достатъчно - ами не! Работничката от обект 2 дойде на 8ми декември на обяд, хвърли ми ключовете, че искала да си почива, че била на студентски празник довечера! До там! продадох вторият обект и си цъкам с един! А на бъдещото шефче да кажа, ти няма да помагаш в час пик - ти ще СИ час пик! Ако собственика не знае в детайли бизнеса, всичко е у канавката! Не си Самсунг или Епъл с хиляди работници, CEO-та..:)
 
Кажеш му да сметне 2 и 2 - бил си Ганя, сметнеш му го наготово - много благодарен :D :D
Иначе доста грешно я мисли пича, пицата ще е от замразените демек отврат и никой не ги яде.
Такова нещо ще прокопса ако предлага освен хубава скара и хубави хлебчета + салати. Но не тия в големите баки руска, млечна и тн а нещо различно ако ще и ръчно да ги правят. Или иначе скара има на много места но хубава гарнитура никъде.
Вземи да видиш къде се намира будката. И после ще си поръчваш салати :)
 

Горе