Отвратен съм от Mtel

От: Отвратен съм от Mtel

Тогава нямаше ивлечения.


Ами аз съм им абонат от 98ма някъде - винаги е имало извлечения, понякога платени, после безплатни, но винаги е имало. 500 лв. за 10 месеца звучи абсурдно. Аз също имах една абсурдна сметка от Мтел преди години, когато сменяха билинг системата, написах жалба и отпадна. А надписване на сметки дори да е имало някога отдавна не съществува. Всъщност не знам изобщо в нормална ситуация как е възможно някой да има сметка извън абонаментния си план. За мен Мтел са най-малко гадния оператор, поне ако говорим за фирмен абонамент. Въпреки, че в момента текат едни реорганизации при тях именно с акаунт мениджърите, с които се опитват да си изгонят клиентите.

Маверик, ако фирмата ти/ групата ти/ е малка, да речем 15тина карти, тогава по-скоро нямаш вече акаунт мениджър, а личен асистент. Който няма особени права, за всяко нещо, което искаш трябва да подава молби за разрешение и едва след това да ти го предложи и като цяло работата става доста бавна и неприятна.
 
От: Отвратен съм от Mtel

tprodanov, то по-скоро се гледа месечната такса. Но сега при новия акаунт мениджър са хем по-малко карти, хем по-ниска месечна. Като не може да се договаря нищо така ще е. Ако искат да го махат, ако искат да го сменят. Като изтече договора ако няма компенсации подавам заявление за прекратяване на договора.
 
От: Отвратен съм от Mtel

Напиши оплакване. Аз бях в подобна ситуация, написах, оправиха се нещата до задоволителна степен.
 
От: Отвратен съм от Mtel

Щом не ти обръщат подобаващо внимание - сменяш ги със запазване на номерата. Да видиш после сами ще те търсят. Фирмените на Мтел сме ги сменяли 2 пъти, и по веднъж сме сменили Виваком и Глобул (тогавашното).

Такива са всичките оператори. Затова препоръчвам всяка година преразглеждане на договорите. И като се държат като гъ..ве, другите ще те вземат и то вероятно с по-добри условия. И догодина пак. Иначе не им увират главите и не ги е еня за настоящите им клиенти.
 
От: Отвратен съм от Mtel

Много странно, аз 2000мб. ги изпуквам (изпуквах) за 15-20 дена. Без да гледам филми или онлайн телевизия. Или са ме цакали от към трафика или незнам.



Ако може някой с нет от мтел да провери?

Аз ползвам ако се брои като voice IP face time на iPhone. Работи си.
 
От: Отвратен съм от Mtel

Това с акаунт мениджърите е изключителна тъпотия. Нищо не мога да купя на място, нищо не мога да направя в офис - за всичко ме препращат към акаунт мениджъра. Обикновенно действа бързо, но за спирането на една флашка му трябваха 6 месеца. Тогава аха да ги напусна и ми предложиха по - добри условия.

Аз съм си чупил нервите и с трите оператора - но такива малоумници като Виваком НЯМА !!! Стигна се дотам да нахлувам в офиса им на Цариградско. Бях готов да стрелям с Калашник вътре наред. А по принцип съм спокоен и неагресивен човек.

Та - просто смени акаунт мениджъра - тоя може да си е просто някакъв дебил. А ти си зависим от него. И като договори, и като отношения и като услуги.
 
От: Отвратен съм от Mtel

Ами то се оказа, че не само ми е сменен, ами и някой друг го замества. А като съм го търсил и не съм се свързал с него са ме прехвърлили на заместник който замества заместника на заместника. Абе... отвратителна работа.



Аз ползвам ако се брои като voice IP face time на iPhone. Работи си.

Това предполагам е видео разговор?
Иначе и при мен работи отново от Понеделник насам. Или е бил временен бъг или някой е махнал лимита.
 
Re: От: Отвратен съм от Mtel

Това с акаунт мениджърите е изключителна тъпотия. Нищо не мога да купя на място, нищо не мога да направя в офис - за всичко ме препращат към акаунт мениджъра. Обикновенно действа бързо, но за спирането на една флашка му трябваха 6 месеца. Тогава аха да ги напусна и ми предложиха по - добри условия.

Аз съм си чупил нервите и с трите оператора - но такива малоумници като Виваком НЯМА !!! Стигна се дотам да нахлувам в офиса им на Цариградско. Бях готов да стрелям с Калашник вътре наред. А по принцип съм спокоен и неагресивен човек.

Та - просто смени акаунт мениджъра - тоя може да си е просто някакъв дебил. А ти си зависим от него. И като договори, и като отношения и като услуги.

Аз също съм с акаунт мениджър и е кофти тръпка верно. Как са го измислили това като тъпотия, не знам. Един да контролира голям брой номера, като хората притежатели искат различни неща. Моя личния я така и чак от преди седмица успях да си извоювам нет. Много аптека работа. Докато моите приятели имаха по няколко плана на различни оператора с нет, аз седях с wi Fi по кафетата. Беше яко. После ми дадоха временно и за това гледах все телефони с две карти и сега имам празен слот. :) Цирк пълен. А да и в случай, че не се знае акаунт мениджъра отнася обикновенно по някой друг апарат като бонус. Често са новите модели. ;)
 
От: Отвратен съм от Mtel

Ами то се оказа, че не само ми е сменен, ами и някой друг го замества. А като съм го търсил и не съм се свързал с него са ме прехвърлили на заместник който замества заместника на заместника. Абе... отвратителна работа.





Това предполагам е видео разговор?
Иначе и при мен работи отново от Понеделник насам. Или е бил временен бъг или някой е махнал лимита.

Не. Face Time е в две разновидности и икони Едната е Face Time Audio ( аналог на телефонията ) и другата е Face Time Video ( аналог на видео разговор ).
4d07b17d6ed18b59db110d2e985f0011.jpg
 
От: Отвратен съм от Mtel

Така, да се разпиша в темата. Подписал съм аз договор с Мтел за определени условия за дейта карти, за определена скорост след изчерпване на мбтите. Случайно установявам, че условията не се спазват, скоростта на половина! Говоря за някакви мениджъри, пращам договори и ми се казва - ама то не може да се спази, новата скорост е еди си каква. Питам как така, казват ми - еми така :shock: Мениджърът ми каза да ходя да пиша жалба в магазин на Мтел :shock: Значи това какво съм подписал няма значение, вдигат ми рамене.

Пиша го на нов ред, имам договор с определени условия и им скимва, че няма да ги спазват. Определят си нови и услугата си тече, а аз си плащам.

Еб@си мамата, какво ли още ще доживея в тая държава. Да видим с малко познати дали ще успеем да тушираме проблема, но съм шах и мат аз. Все ми се струваше, че като подпишеш някакъв договор, той има значение. Оказва се, че не е така. Имайте го предвид и си проверявайте услугите понякога, щото параметрите се менят и кой се усетил, усетил.
 
От: Отвратен съм от Mtel

Моя договор изобщо не са го чели. Както го е върнал куриера така си седи някъде, незнайно къде. Понеже вече месец се прави проверка по моя случай и жената все още не знае подписани ли са заявките за спиране на 2та номера или не. И като стана дума за едно друго условие по договора се оказа, че още от както сме уточнили последните детайли (2 седмици преди да изпрати договора за подписване) вече са били подадени заявките за новите условия. Така, че тия договори стават само за тоалетна хартия.

Колкото за интернета 100% мтел отчитат повече трафик от колкото е използван. И никога (е почти никога) не можеш да достигнеш максималните скорости по договора. Винаги има извинение, я че има загуби по трасето, я че сигнала не навсякъде е хубав и тем подобни приказки от братя ментел.
 
От: Отвратен съм от Mtel

Абе, въобще ситуацията е абсурдна. Хем не спазват договора, хем не мога да се откажа от него, защото има неустойки :lol: Дори не ми се извиниха, не предложиха нещо с което да тушираме проблема. Мега нагло поведение. Ако не ми трябваха, щото има места на които другите нямат покритие, въобще нямаше да се занимавам с тях. Ама нямам особен избор, дае. Колкото до трафика, всичко си беше наред няколко месеца, после почнаха разни проблеми, което ни накара да търсим причината. Е, намерихме я. Операторът ни лъже най-брутално и не желае да спазва договорът, който сме подписали.
 
От: Отвратен съм от Mtel

Не правете договори за повече от една година, защото конкуренцията може да излезе с подобра оферта
 
От: Отвратен съм от Mtel

...Говори народе - говори. Знаете ли как искам хората да спрат да им ползват минутите тъпи и всички да преминат на интернет, който е супер евтин като цяло и няма как да вдигат много много цените. Ако го направят пък ще се намерят доставчици само на интернет, които да го дават много тънко. Да видим тогава на неограниченя нет как ще надписват.... Ама не мога да науча приятелите си, че е 100 пъти по-удобно за мен да ми пишат по вайбър и че не съм on call 24/7. Ако примерно съм зает в момента по вайбър никой няма да притесни това че ми пишеш, и при първа възможност ще ти отговоря, ама да ти вдигна/обадя може да не ми е удобно толкова скоро.

Явно имаш нерви за хабене по ваучери и маловажни теми. Срещу едни 25 до 30лв на месец ще имаш неограничени минути и нет, който не можеш да изхабиш при нормална употреба, пък и да можеш - после по-ниската скорост отново прави възможно пращането получаването на текстова информация (мейл/чат и пр). Изобщо няма да те вълнува през скайп, вайбър, whatsapp, fb messenger, iMessage ли говориш/пишеш. Просто ползваш и си свиркаш. 30лв към момента са пари за 1 сносна вечеря.

@rezilsky апетитните оферти (разбирай тези с хубави условия) вървят единствено с обвързване с договор към съответния оператор за 24 месеца.
 
От: Отвратен съм от Mtel

Не са само те, реших вчера да попитам при какви условия мога да прекратя договора си към Виваком и формулата е горе долу следната:

3 месечни такси - ползвал съм бил отстъпка и реално плана бил не 19 а 30 лева и ще се смята 3х30
+
% от отстъпката която са ми направили за плана + телефона който взех в брой, като се взимало предвид и колко и какви други услуги имам при тях и дали съм ползвал отстъпка. Нищо, че спирам един номер а другите си остават- това се смятало след заявка за прекратяване на договора и е тайна, самия % също е тайна
 
От: Отвратен съм от Mtel

Не правете договори за повече от една година, защото конкуренцията може да излезе с подобра оферта

Факт, но пък това ти дава по-лоши условия. Т.е., сигурни по-лоши условия, срещу хипотетично по-добри? Не знам...
Иначе последното мнение е напълно вярно - днешните планове ти дават свободата да говориш и да браузваш достатъчно, без да ти пука някой надписва ли, или какво... А вече и не са по 30 лв., ми наполовина.
 
От: Отвратен съм от Mtel

Редрум, пусни си жалба, нека ти върнат отговор, в който да се съдържа и момента с "новите" им условия и непредлагането на високата скорост при изчерпване на капацитета по план ... Ако ти го напишат наистина, без проблем можеш да си прекратиш договора без неустойки, защото те не си спазват задълженията. А ако хитреят, пускаш жалба до КРС и КЗП с прикаченият отговор от страна на МТЕЛ ...
 
От: Отвратен съм от Mtel

redrum - а защо не ги осъдиш за неспазване на договора? Да ги осъдиш за една хубава пет-шестцифрена сума ще ги отрезви, защото не си ти, а много клиенти, теоретично: 1 000 техни клиенти да ги осъдят за по 10 000 лева - това си е доста добра цифра.
 
От: Отвратен съм от Mtel

Това със съденето е хубаво като идея, но на практика е невъзможно. В най-добрия случай ще кажат, да не си изпълняваме услугите по договор, но в него не фигурират никакви санкции за това. Единствено от КЗП могат да глобят оператора с някаква сума, но за ищеца няма да има нищо. Другото което е по-вероятно е да пише някъде в договора или в сайта им (условията от там са неразделна част от договора и могат да се променят по всяко време, едностранно от оператора), че параметрите са максимално достижими, но не и гарантирани.
 

Горе