Отзив за работата на theseo.com

Re: От: Re: Отзив за работата на theseo.com

Uphero-то е прав. Като бачкат 4-5 души по сайта ти на по 1000+ заплата? 100лв за оптимизация ли?

Не ми отговори на въпроса - тия 4-5 души колко часа сумарно ми продават на седмица?

СЕО-то е малко като пържен въздух. Дай 1000+ лв/м пък ако стане стане. Ако не стане - гугл е виновен.

Правил съм СЕО на моя си сайт преди време. Не съм СЕО спец, ползвах най-вече линк обмен. Грозно, да. Но за 6-7 кл. думи бях в топ 3, за 3-4 на поз 1.

Пак казвам, не съм спец, за 1 година ми отне 100на часа, вкл да си напиша няколко скрипта за автоматизиране, да попрочета основи на СЕО и тн.

Значи винаги съм кавал, че СЕО трябва да се плаща СЛЕД свършена работа. Бачкаш 1 месец, има видим резултат (както е заложен в началото - на по-добра позиция, повече посещения) получаваш 1000 лв. Бачкаш още 1 месец вс. ОК - получаваш. На 3 месец всичко се сдухва - получаваш к.ур. Така е честно, не ли?

Та, пак питам за 1000+ лв/м колко часа получавам?
 
Re: От: Отзив за работата на theseo.com

Разбира се, че не. Сеото изисква ресурс и финанси, как ще плащаш за свършена работа.

Ето така, както аз като шиша код за някой получавам плащане за свършена работа. И това изисква ресурс (лаптоп) и финанси (измерени в моето време).
Ако обаче не мога да се справя, не казвам: 'мерси за парите, пробвай пак при друг', или 'ами то питон е виновен, че не става'
 
От: Re: От: Отзив за работата на theseo.com

Ето така, както аз като шиша код за някой получавам плащане за свършена работа. И това изисква ресурс (лаптоп) и финанси (измерени в моето време).
Ако обаче не мога да се справя, не казвам: 'мерси за парите, пробвай пак при друг', или 'ами то питон е виновен, че не става'
Аз не съм чул някой да се оплаче от SEO оптимизатор, изключвам SEO шарлатаните.
Ти, че си наел някой на тънко ни е ясно на всички. Същото е и като си купиш някоя трошка - ма не върви, само се чупи и все е в сервиза.
 
От: Re: От: Отзив за работата на theseo.com

Ето така, както аз като шиша код за някой получавам плащане за свършена работа. И това изисква ресурс (лаптоп) и финанси (измерени в моето време).
Ако обаче не мога да се справя, не казвам: 'мерси за парите, пробвай пак при друг', или 'ами то питон е виновен, че не става'
Не знам какви кодове пишеш, но се вижда че от сео и пъкел не разбираш, така че не знам защо се хабиш.
 
От: Отзив за работата на theseo.com

Хора, SEO оптимизаторите да не са единствените, които работят по този начин? Ами, лекари, адвокати, консултанти... Иди кажи на някой адвокат: "Ще ти платя, ама ако спечелиш делото срещу жена ми". Няма такъв филм.
А, че има фирми, дето вземат по $1000 и ти правят "оптимизация" с 4-5 гига от Файвър е друг въпрос.
 
Последно редактирано:
От: Отзив за работата на theseo.com

Та, пак питам за 1000+ лв/м колко часа получавам?

Ето как я виждам горе долу картинката:

Да приемем, че с твоя сайт изцяло се занимава 1 SEO специалист на заплата от 1000 лева на месец. Вече имаме разход от 1k за заплата. Слагаме осигуровки и др. удръжки още 110 лева, станаха 1110. Ако се ползват тулове, като Moz Pro или Ahrefs, гърмиш с още $80-$100 на месец. Разходите на фирмата вече станах 1250 лева. Слагаме другите фирмени разходи, като данъци и др. + печалбата (тук всеки вече си определя) и получаваме крайната цена за месец.

Поне аз така ги виждам нещата. :)
 
Re: От: Отзив за работата на theseo.com

Хора, SEO оптимизаторите да не са единствените, които работят по този начин? Ами, лекари, адвокати, консултанти... Иди кажи на някой адвокат: "Ще ти платя, ама ако спечелиш делото срещу жена ми". Няма такъв филм.
А, че има фирми, дето вземат по $1000 и ти правят "оптимизация" с 4-5 гига от Файвър е друг въпрос.

Така е. Има фирми и фирми. Тук е много важно името и ако питате мен, личните препоръки са най-водещи. Реклама в мрежата е едно, но ако разпиташ и не получиш добър отзив, направо се готви за голямото препускане по мъките. Виждал съм как работят някои и как работят други и определени хора (те си знаят) ги препоръчвам много силно и искам да им благодаря, защото не са ме подвеждали. ;)

Може за $1000 някой екип да направи чудеса, но може и някой да ви затрие много лошо. Не знам кой ми разказа историята, в която един тарикат дошъл в офиса искал им нещо много велико и им казал, че повече от 300 лева на месец няма да им даде и да го мислят....и те нали са по-терикати взели му ги, купили едни директории линкове събмит и с останалата част (може би около 70% от сумата) се почерпили. И следващия месец пак така го мислили. Не е работа това, но не е и работа да ходиш с ниски бюджети да искаш чудеса. Та с две думу, намерили са се. :)
 
Re: От: Отзив за работата на theseo.com

Ето как я виждам горе долу картинката:

Да приемем, че с твоя сайт изцяло се занимава 1 SEO специалист на заплата от 1000 лева на месец. Вече имаме разход от 1k за заплата. Слагаме осигуровки и др. удръжки още 110 лева, станаха 1110. Ако се ползват тулове, като Moz Pro или Ahrefs, гърмиш с още $80-$100 на месец. Разходите на фирмата вече станах 1250 лева. Слагаме другите фирмени разходи, като данъци и др. + печалбата (тук всеки вече си определя) и получаваме крайната цена за месец.

Поне аз така ги виждам нещата. :)

И аре сега, съвсем честно да ми кажеш както как точно 180 ч са нужни за СЕО-то на един сайт на месец. Дали ако им гостувам един месец във фирмата ще видя някой бачкер как се смачква 8 ч/ден да ми прави СЕОто - едва ли?

Явно не четеш - 100 часа на година за 'дървено СЕО' от лешпер като мене и работата стана. Тури го по 3 за експертите, а би трябвало да е по 0.5. Това е 300 ч/г, 25 ч/месец.
Значи по твоята сметка 250 заплата + 250 лв отгоре (а са по-малко) и ги докарваме до 500 лв/м
За тулове ще плащам ако имам отделна фактура за това и е ОК.
И кво?
 
Re: От: Отзив за работата на theseo.com

Не си правите сметка, че преди сео-то просто е изисквало по малко време.

Може би, затова казвам от 100 на 300 часа работа.

Май е време за опит дали с методи от преди 4-5 г ще мога да дигна сайт до топ 3-5.
Ама неам време деа.
 
От: Re: От: Отзив за работата на theseo.com

И аре сега, съвсем честно да ми кажеш както как точно 180 ч са нужни за СЕО-то на един сайт на месец.


garnet - май нещо се заяждаш. Точно тук, в тази свера на дейност понякога няма значение часовете на работа. Който си разбира от работата ще може и само за 10 часа примерно да ти свърши цялата работа, за разлика от друг, на който му са нужни 100 часа. И какво, на първия ще платиш по-малко? Не! Не само, че по-малко няма да платиш, но и ще си платиш повече! Плащаш за знания и умения, не за определена свършена работа по минути. Който не може да си позволи качество, да отива при кварталния оптимизатор.
 
Re: От: Re: От: Отзив за работата на theseo.com

garnet - май нещо се заяждаш. Точно тук, в тази свера на дейност понякога няма значение часовете на работа. Който си разбира от работата ще може и само за 10 часа примерно да ти свърши цялата работа, за разлика от друг, на който му са нужни 100 часа. И какво, на първия ще платиш по-малко? Не! Не само, че по-малко няма да платиш, но и ще си платиш повече! Плащаш за знания и умения, не за определена свършена работа по минути. Който не може да си позволи качество, да отива при кварталния оптимизатор.

You must spread some Reputation around before giving it to Странникът again.
 
От: Re: От: Отзив за работата на theseo.com

Май е време за опит дали с методи от преди 4-5 г ще мога да дигна сайт до топ 3-5.
Ама неам време деа.
e с това изказване вече съвсем разсея съмненията, че имаш някакви познания в тази област.
 
Re: От: Re: От: Отзив за работата на theseo.com

e с това изказване вече съвсем разсея съмненията, че имаш някакви познания в тази област.

Точно така е - прав си 100%, аз съм го казал по-горе. Не четеш ли?
 
От: Отзив за работата на theseo.com

Тракторът на един селянин се повредил. Той и приятелите му се опитвали да го поправят, но без успех. Накрая селянинът се принудил да извика майстор. Той включил стартера, повдигнал капака на мотора и съвсем внимателно огледал всичко.После взел един чук, и ударил с него един- единствен път върху определено място на двигателя и тракторът тръгнал.
Моторът забръмчал като че никога не е бил развален. Но когато получил сметката, селянинът се изненадал и ядосал:
- Какво ? Искаш 50 долара само за един удар с чук ?
- Скъпи приятелю – отвърнал майстора, – ударът с чук
струва 1 долар. Но искам още 49 долара за това,
че знам къде точно трябва да ударя
 
От: Отзив за работата на theseo.com

Тия смешници пак ме спамнаха с имейл за един сайт а прикачили pdf със анализ на съвсем друг.
 

Горе