Отказвам се от пенсия, освободете ме от вноски

От: От: Отказвам се от пенсия, освободете ме от вноски

Това не е вариант. Отказването от гражданство (или липсата на българско гражданство) изобщо не те освобождава от вноски.

А ако работиш с правото си издадено от държавните, при положение че настоящия адрес е "чужд", данъкоплатец на даденото място развиващ бизнес, или на трудов договор, при положение че си пратил заявление за спиране на вноските в "родината" си.
Минава време, живота се завърта, и един ден може да си прекарал толкова време по света, че да си гражданин на друго общество, и с нищо задължен на това в кое си се пръкнал, кое те се създало в инкубатора.

Стотинка на България не давам!
Стотинка от България не искам.

(Като моля патриотично настроени не интерпретират думата България по по различен начин от затвор, в който даже трябва да плащаш доброволно за да страдаш, и да те истезават.)

Все пак има начини Страна, видяхме не един и два куриоза от Галеви, до Иконописеца и тн. до това писмо което ме жегна така силно...
 
От: От: От: Отказвам се от пенсия, освободете ме от вноски

Па се отнесе жегнат нанякъде...

Споменах само, че липсата на българско гражданство не те освобождава от вноски.

That's all.

[video=youtube;l3a5BsmxNJ0]http://www.youtube.com/watch?v=l3a5BsmxNJ0[/video]

А ако работиш с правото си издадено от държавните, при положение че настоящия адрес е "чужд", данъкоплатец на даденото място развиващ бизнес, или на трудов договор, при положение че си пратил заявление за спиране на вноските в "родината" си.
Минава време, живота се завърта, и един ден може да си прекарал толкова време по света, че да си гражданин на друго общество, и с нищо задължен на това в кое си се пръкнал, кое те се създало в инкубатора.

Стотинка на България не давам!
Стотинка от България не искам.

(Като моля патриотично настроени не интерпретират думата България по по различен начин от затвор, в който даже трябва да плащаш доброволно за да страдаш, и да те истезават.)

Все пак има начини Страна, видяхме не един и два куриоза от Галеви, до Иконописеца и тн. до това писмо което ме жегна така силно...
 
От: Отказвам се от пенсия, освободете ме от вноски

Проблемът с толкова много видове данъци е, че хората трябва да са супер информирани, за да могат да ги запомнят всичките. Да, някой може и да го погнат, но държавата няма ресурсите да се бори с почти всеки свой гражданин за това, че е забравил да плати пет данъка по 50 стотинки.
Реално и аз не виждам смисъл от това да се плащат трудови и здравни осигуровки под задължителна форма. Според Конституцията ни това са права, от които би трябвало да имаме право да не се ползваме. Предтрябвали са ми НОИ, след като утре може да решат, че минималната възраст за пенсия е 999 години. За какво да им трупам пари, като най-вероятно няма да бъда пенсиониран изобщо. Притрябвали са ми и НЗОК, след като при преглед и почти всички лечения, които може да ми се наложат, и без това се налага да си ги плащам директно на докторите.
Колкото и смешно да звучи на някои, написаното от човека си е напълно нормално. И аз не желая да се ползвам от тези свои "права".
 
От: Отказвам се от пенсия, освободете ме от вноски

Без да се обиждаш Стране, ще подложа това на изпитание! Възможността е в Мои ръце. Не мисля че си прав.

Не съм единствения отплеснал се, ще ставаме повече с времето това да е ясно.
 
От: Отказвам се от пенсия, освободете ме от вноски

Без да се обиждаш Стране, ще подложа това на изпитание! Възможността е в Мои ръце. Не мисля че си прав.

Не съм единствения отплеснал се, ще ставаме повече с времето това да е ясно.

ОК, щом ти така мислиш - значи е така и законът не може да бъде опонент на твоята мисъл. А аз си плащах вноски като поп, докато се водех на ПМЖ в България, щото така ми харесваше... Пийваш си кафето сутрин, слънцето прижуря, птичките чуруликат и си викаш: "Я да ода да му метна по некоя вноска у фондовете и касите ей-така за кеф!". За да има кво да си преразпределят по джобовете бюрократите.
 
От: Отказвам се от пенсия, освободете ме от вноски

Еми пич, сам си го правиш, не виждам някой да ти е виновен.
Какво са законите? Спазваш всички стриктно?

Разликата е че съществуването ни е различно, моето дефакто е само на регистри в България.
Никой не може да ме задължи да плащам за неща които не желая, не ползвам, не товаря никой и нищо, не консумирам, не мърся околната среда с отпадъците на организма си... няма ме, това е.

Там където съм съм си намерил цаката да пкащам за онова което желая да пилзвам сега, или след период от време.
А на България не съм длъжник, а на бюрокрацията и партньорски организации.

Съмнява ме да пуснат интерпол по дирите ми, тък като съм си пуснал заявненията и молби където е мястото с отказ, и отсъствието ми като довод, и плащането на данъци където живея.

Има други начини за да ме поддържат като донор, за което тук трябва даже да ми благодариш, тъй като ако не са 2та милиона навън, от теб щяха да смучат повече вероятно.

Все си мисля по тази причина че ако не са имигрантите, и потока пари който насочват към БГ, резултат на финансовата война, която може и трета световна да поведе, си отивамр бавно и славно като нация.

Приемам че си интелигентен човек, и знам че си бил извън геаници не един път, но законите не са константа, и винаги можеш да използваш в своя полза.

Кое е задължително?
Природата не ме е създала мравка да служа на кралицата майка, а човек.
Имам съвесттва да си избера кое ми е нужно и кое не, за кое да платя като потребител, и за кое да пропусна даже вниманието си.


Адмирирам началото на темата, и това писмо отново.
 
От: Отказвам се от пенсия, освободете ме от вноски

Еми пич, сам си го правиш, не виждам някой да ти е виновен.

Приемам че си интелигентен човек, и знам че си бил извън геаници не един път, но законите не са константа, и винаги можеш да използваш в своя полза.

Кое е задължително?
Природата не ме е създала мравка да служа на кралицата майка, а човек.
Имам съвесттва да си избера кое ми е нужно и кое не, за кое да платя като потребител, и за кое да пропусна даже вниманието си.

Тоя спор между какво трябва и какво искам е обречен. Страната ти говори едно, ти му говориш друго :cry:.

Това с природата ме разби. Последният път когато го използвах този философския довод "гражданин на света" ми казаха да си бегам у БГ. :lol:
 
От: Отказвам се от пенсия, освободете ме от вноски

На мен никой не ми е казал да "бягам", и не се е ползвало становището гражданин на света, неприемливо е на този етап, но никак невъзможно.

Не го разглеждам, или съм имал намерението да се превръща като спор.
Тук споровете не са дървета овощни, и плод няма.
Говорят си свободни хора с уважение един към друг, обсъждащи проблемите на деня в света който са си създали, или част от създадения вече от бюрокрацията на която всички философски, и реално погледнато сме си нищо друго освен мравки. Греша отново?!?

(А нямам ли право да греша? Или е мое право да слушам, и безпрецедентно да подкрепям истините на всеки, защото всеки е прав според разбиранията си реално.)
 
От: Отказвам се от пенсия, освободете ме от вноски

Твърде буквално ми приемаш думите. Всеки да кара както си знае и това е.
 
От: Отказвам се от пенсия, освободете ме от вноски

Говорейки за пенсии, здравни и пр. вноски, нещата не опират само до познатия ни модел.

Първо в България тези системи са дотират от бюджета.

http://www.investor.bg/analizi/85/a/deficityt-na-socialnata-sistema-e-19-mlrd-lv-za-samo-4-godini,148693/


Има статия по темата и коментари под нея.

Накратко по време на Станишката започва да се наблюдава сериозна дупка в пенсионната система и се взема решение да не се вдигат осигуровките, нито стажа, нито годините за пенсиониране. А понеже в бюджета тогава има сериозни излишъци тези дупки се покриват от бюджета. Т.е. от ДДС, от акцизи и от другите данъци, които плащаме.

Накратко за 2012 общо тези системи са генерирали приходи за 5 милиарда и 590 милиона. Разходите са били за 10 милиарда и 717 милиона. Държавата покрива от бюджета останалото - в размер на 5 милиарда и малко.


Това първо. Второ този модел в разходно покривен - демек аз сега плащам пенсията на някой друг и като стане време да се пенсионирам някой друг ще плаща моята пенсия. Този модел е разпространен в Европа. Но на много места извън Европа не е така. Един конкретен пример, който дават и който се въртеше из БГ медиите като се дискутира пенсионната реформа е Чилийския модел.

Та в Чили са направили реформа и всеки си внася парите за пенсия в някакви фондове или банки както реши. Тези пари са негови. След навършване на някаква възраст той може да ги тегли по някаква схема. Тези пари се наследяват. Като умре те остават за наследниците му. Т.е. човекът си спестява пари в собствена сметка, които има право да харчи след определена възраст. Колкото е спестил, толкова ще харчи.

Което ни спестяват на нас като публика, че в Чили действат и двете системи. Демек има избор. Ако искаш внасяш в собствена сметка. Ако искаш даваш на държавен фонд, който ти плаща после пенсия. Т.е. старата система си действа. Всеки има право на избор къде да си дава парите за пенсия. И знаете ли колко процента внасят в собствена сметка и колко в държавната система - 95% на 5%. Това много добре подсказва какво предпочитат хората. Абсолютно съм убеден, че тук ако се направи един референдум по въпроса, резултатите ще са близки до тези. Може би само ромите ще гласуват да не е така.


Недостатъка при тази система е, че държавата трябва да гарантира стабилност на местната валута. Защото при една хиперинфлация спестяванията ти за пенсия ще изгорят. И другия недостатък е, че тези пари се вкарват в някакви специални фондове или банки, които инвестират в нискорискови облигации и акции - но винаги е възможно да фалира един такъв фонд или банка. Нищо, че вероятността е малка. Но парите ти са защитени. Т.е. ти не си там заради доходността, а заради това да се трупат пари.


Та толкова за пенсионните системи по Света. Има и подобни схеми за здравноосигурителни вноски - внасяш си парите и после плащаш на докторите от там. Като за роднини може да се правят прехвърляния от сметките. Ако нямаш достатъчно пари специални държавни фондове покриват разходите. То и у нас е така - скъпоструващите операции си имат отделен фонд или набират пари чрез дарителски кампании.
 
От: Отказвам се от пенсия, освободете ме от вноски

Тоя спор между какво трябва и какво искам е обречен. Страната ти говори едно, ти му говориш друго :cry:.

Направо се удавих в този океан от думи. Все едно, че на плажа в Брайтън съм срещнал немски писател...

"Whenever the literary German dives into a sentence, that is the last you are going to see of him till he emerges on the other side of his Atlantic with his verb in his mouth."
- A Connecticut Yankee in King Arthur's Court, Mark Twain
 
От: Отказвам се от пенсия, освободете ме от вноски

За Пулицър, Еми, Оскар, или не, направо Нобелов лауреат си с този си псевдо саркастичен напън за хумор, с цел усмиване.

Писарчето го е казало, всеки се оправя, ако не може, ще допълня че все ще се намери някой да го оправи. Успех, и умната. Умната извън форума, защото за да пишеш тук не се иска много, всеки ден си го доказваме.

(В мн. число единствено от уважителни причини...)

Ни съм те катал да четеш господин "Аз знам че знам", ни съм се интересувал от мнението ти, щяш да попитам поименно.
Глупостите ги изписа ти с онова което премълчаваш, и онова което споделяш.
Превръщаш го в спор, явно пак ти е доскучало и си търсиш хора които да дразниш...

И да, заповядай, можеш да обиждаш на воля, усмиваш или там каквото ти е днес на главата. Няма да си пречим. :)

И хайде, ще си позволя въпрос.
Може ли да поискам компетентно мнение по темата, явно имаш какво да ни научиш като споделиш знанията си.

И моля, не пренасяй стари свади във времето на които даже не си бил страна, а подкрепа. Не е никак олицетворяващо чест, саркастично звучи.
 
От: От: Отказвам се от пенсия, освободете ме от вноски

Има ли друг начин да се откажеш от задължителното плащане на услуги и сигурност, без да желаеш същите освен смяната на паспорта? ( Смяната с нов, но НЕ от същата държава. )
 
Последно редактирано:
От: Отказвам се от пенсия, освободете ме от вноски

Другия начин е да се организираш с още много хора, да си направите партия, да спечелите изборите и да въведете пропазарни закони - всеки да избира как да се осигурява пенсионно (дали ще плаща на държавата и после ще се надява тя да е в състояние да му плаща пенсия, дали ще внася в пенсионен фонд, който инвестира в кюлчета злато, дали ще инвестира в пенсионен фонд, който инвестира в акции и т.н.).

Например в САЩ имат едно такова нещо, наречено сметка 401(k) - има много реклами на фирми, които ще ти инвестират парите по тази сметка в злато и/или сребро. Така американецът е сигурен, че няма да изгуби много (дори и при обезценка на златото, няма да загуби токова, колкото от хиперинфлацията или умерената инфлация на долара).
 

Горе