Откраднаха ми фейсбук бизнес акаунта

arcsales

Active Member
Опитах всичко, ще съм ви благодарен ако докладвате страницата, за да може поне да я изтрият.

Здравейте,
Преди месец ми откраднаха фейсбук бизнес акаунта. Имаше 2 админа та не съм сигурен кой акаунт е бил хакнат поради ред причини, но веднага щом разбрах, че съм премахнат от администраторската роля в акаунта сменихме пароли и т.н. и на двата профила. Писах на възможно всякакви отдели във фейсбук и от там не получих смислен отговор или каквато и да е помощ. Повечето отдели не ми отговарят, а тези, които отговарят ме препращат към други и т.н. Администрацията на фейсбук много ми напомня на Българската администрация.

Към бизнес акаунта имаше закачени още няколко страници, но само една ми е по-важна.

Страницата е тази: https://www.facebook.com/prodavase.bg
Всички детайли по страницата са мои. Има 1 наш профил, който е редактор в страницата и е оставен там, но чрез него не може да се направи нищо.
Докладвахме през всички възможни начини, но без успех.
Някой имал ли е успех при такива ситуации? Как? Какво? Кой?

Четох една подобна тема във форума, където човека, който си е загубил страницата молеше поне да докладвате откраднатата страница, за да може да я изтрият. Ако не открия скоро решение на проблема, вероятно ще ви помоля за същото.
 
Последно редактирано:
Това е много неприятна ситуация. Имаш ли съмнения, че е някои близък? Реално се замислям как биха могли да хакнат профил, ако има всички защити като двуфакторна автентикация. Съмнявам се да ми споделиш, че профилите не са я имали..
 
Повечето отдели не ми отговарят, а тези, които отговарят ме препращат към други и т.н. Администрацията на фейсбук много ми напомня на Българската администрация.

Българската администрация е на хиляди години пред фейсбук. У фейса работят разни маймуняци и не са им предоставили никакъв достъп, имат само чат и те не знаят за какво са сложени там, буквално не знаят, защото съм ги питал. Мисълта ми е от тях помощ не чакай ами направо се отказвай. Евентуално ако тук има някой пряко свързан с някаква поддръжка за България и аз търсих днес такава, защото съм блокиран.

А и като цяло как са го хакнали, защото до колкото знам е трудно, възможно ли е да си дал достъп на измамник?
 
Това е много неприятна ситуация. Имаш ли съмнения, че е някои близък? Реално се замислям как биха могли да хакнат профил, ако има всички защити като двуфакторна автентикация. Съмнявам се да ми споделиш, че профилите не са я имали..
До тогава нямаха такава защита, за което съжалявам. Мислех, че сложните пароли са достатъчни. Глупаво от моя страна.
Не е близък човек със сигурност.

Българската администрация е на хиляди години пред фейсбук. У фейса работят разни маймуняци и не са им предоставили никакъв достъп, имат само чат и те не знаят за какво са сложени там, буквално не знаят, защото съм ги питал. Мисълта ми е от тях помощ не чакай ами направо се отказвай. Евентуално ако тук има някой пряко свързан с някаква поддръжка за България и аз търсих днес такава, защото съм блокиран.

А и като цяло как са го хакнали, защото до колкото знам е трудно, възможно ли е да си дал достъп на измамник?
Не съм давал достъп на външни лица.
Факт е обаче, че сме сменяли много устройства за кратък период от време и не мога да бъда сигурен кой от двата акаунта са хакнали, за да стигнат до бизнес акаунта. Разбрах за кражбата и откраднатия достъп едва, когато получих имейл от фейсбук, че съм премахнат от администраторската си роля. И вече месец и половина пиша на всички възможни отдели, но без резултат.

Между другото успях да си върна приложението за вход във фейсбук. Писах им и не помня каква информация искаха, но веднага след това прехвърлиха приложението за вход през фейсбук в новия ми бизнес акаунт.
 
Да, като цяло са маймуни. Аз си изгубих профила, ей така от нищото. Не знам как стана, просто в един момент изчезна и писах и правих и не знам си какво, и сега си имам от 2 години нов. Съпортът им е пълна греда и пълен та*ак. Стигнеш ли до там, смятай го за капо, но виж в бизнес акаунтите малко повече се спрягат, нали снасят пари на тия глупаци и оня дето гледа като отровен.
 
Да, като цяло са маймуни. Аз си изгубих профила, ей така от нищото. Не знам как стана, просто в един момент изчезна и писах и правих и не знам си какво, и сега си имам от 2 години нов. Съпортът им е пълна греда и пълен та*ак. Стигнеш ли до там, смятай го за капо, но виж в бизнес акаунтите малко повече се спрягат, нали снасят пари на тия глупаци и оня дето гледа като отровен.
Тъй като в бизнес акаунта ми имаше добавена и банкова сметка, пейпал и т.н. писах и до рекламния им център и от там нищо. В докладите описах доста неща, които биха били известни само на собственика на акаунта и този, който евентуално го е откраднал ама пак нищо. Харчени са пари за реклама и могат да проследят всичко, което съм им написал, но само ако искаха....
 
Имаше една тема тук:


И още една, не се сещам къде е. Дори и аз писах там и имаше препратки към уж някакви помощ центрове, ама като цяло и те са греда.
 
b7887dfe1dcbbeca3b809c64755059bf.jpg
 
Ако намерите решение дайте да го чуем, защото ще има доста хора в подобно положение.
 
Ако всички заедно му докладваме профила и го блокират, дали ще е администратор? Така в крайна сметка може да ти остане редакторския профил само.
Мисля, че бай гнусния мангал го е направил за пари, да си го откупиш обратно. Свърза ли се с теб ?
 
Ако всички заедно му докладваме профила и го блокират, дали ще е администратор? Така в крайна сметка може да ти остане редакторския профил само.
Мисля, че бай гнусния мангал го е направил за пари, да си го откупиш обратно. Свърза ли се с теб ?
Никой не ме е търсил за пари все още.


Този е от най-мазните маймуни, гледам. Пускай репорт и доказателства, че е твое.
Да пусна доклад на профила ли? Оглеждах опциите, но няма такава, в която да мога да обясня нещо. Тея от фейсбук са орязали максимално начините за контакт с тях.
 
И да го докладваме едва ли ще стане нещо, обикновено такива черни братя предлагат разни "оферти" на ЛС на страниците. А и фейсбук ги обича точно такива.
 
Здравей,

Преди няколко месеца на един приятел му бяха хакнали личния профил и през него създадоха (от негово име) такъв в Business facebook. Филипински фейк акаунт с профилна на някаква фуста. Интересното беше, че по негови думи не е предоставял инфо от профила, нито се е логвал в някакви приложения с него. Беше голяма мъка и ходене по нервите. Горе-долу в рамките на две седмици непрестанно прехвърляне от робот на робот, редица чатове и никакви действия. В тази ситуация нямаш полезен ход. В този период бяха "инвестирани" едни 1500 $ през неговия бизнес профил. Много рекламни кампании с къси бюджети. Постигнахме "успех" като замразихме бизнес профила и спряхме рекламите. Палячовците от facebook се сезираха за това, но така и не премахнаха фалшивия профил от бизнес профила на моя приятел. Седи си там за спорта. Давам няколко съвета и насоки.

1. В чатовете към facebook използвай ключови думи, за да се индексира казуса. В началото получавахме само заучени отговори и то едни и същи от различни "лица". Когато започнахме да използваме многократно думи като "хакнат", "фалшив аканут", "измама", "откраднат" - почнаха да ни забелязват. Докато пичовете си драпаха макарите, рекламите, разбира се, си вървяха за нечия (чужда) сметка.
2. Няколко варианта - статия
3. Пробвай директно през facebook.com/business/help/support - оттам пробихме ние. Пуснахме два казуса. Единият директно го приключиха, но другият ги "събуди" да разгледат случая.

P.S. Двуфакторната верификация не е гаранция, но би те спасила от подобни случки в бъдеще.
 
Здравей,

Преди няколко месеца на един приятел му бяха хакнали личния профил и през него създадоха (от негово име) такъв в Business facebook. Филипински фейк акаунт с профилна на някаква фуста. Интересното беше, че по негови думи не е предоставял инфо от профила, нито се е логвал в някакви приложения с него. Беше голяма мъка и ходене по нервите. Горе-долу в рамките на две седмици непрестанно прехвърляне от робот на робот, редица чатове и никакви действия. В тази ситуация нямаш полезен ход. В този период бяха "инвестирани" едни 1500 $ през неговия бизнес профил. Много рекламни кампании с къси бюджети. Постигнахме "успех" като замразихме бизнес профила и спряхме рекламите. Палячовците от facebook се сезираха за това, но така и не премахнаха фалшивия профил от бизнес профила на моя приятел. Седи си там за спорта. Давам няколко съвета и насоки.

1. В чатовете към facebook използвай ключови думи, за да се индексира казуса. В началото получавахме само заучени отговори и то едни и същи от различни "лица". Когато започнахме да използваме многократно думи като "хакнат", "фалшив аканут", "измама", "откраднат" - почнаха да ни забелязват. Докато пичовете си драпаха макарите, рекламите, разбира се, си вървяха за нечия (чужда) сметка.
2. Няколко варианта - статия
3. Пробвай директно през facebook.com/business/help/support - оттам пробихме ние. Пуснахме два казуса. Единият директно го приключиха, но другият ги "събуди" да разгледат случая.

P.S. Двуфакторната верификация не е гаранция, но би те спасила от подобни случки в бъдеще.
Лично аз нямам добър опит с безмозъчните маймуни в лайв чата им. Пробвал съм доста пъти и всеки път ми казват, че нямат достъп и права да пипат по страници и изобщо не са в час защо са там.
 

Горе