Откриване на Банкова сметка в чужбина

fena81

Member
Здр , много хубав и полезен форум човек тука може да научи много неща които преди трябвало да си плати за да му ги разкаже някой .
Сега по въпроса за който искам да попитам и ако някой може да помогне ще съм много благодарен. Искам да отворя сметка във една от тези страни : Austria, Belgium, Cyprus, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Ireland, Italy, Luxembourg, the Netherlands, Portugal, Slovakia, Slovenia, and Spain. Мисля че най лесно може да се открие сметка във Кипър но ако има и друга дестинация от изброените държави ще съм много благодарен за помоща.
Търся ако е възможно да не се пътува до държавата защото това са още допълнителни разходи и нямам и такива възможности за пътувания защото съм на работа и ако е възможно да се открива банкова сметка оnline ще е най добре. Ако някой може да сподели някакъв подобен начин и разбирасе да не се налага да доказваш адрес във държавата. Някой ако има опит със подобни неща за откриване на сметка ще съм много благодарен и ще си заплатя някаква сума поносима за услугата.Трябва също да има и online банкиране защото да може след преводите който ще се правят по сметка да се пращат към България и ако може и да споделите коя банка за България е най удобно да се получават преводи от чужбина.Става въпрос за частно лице не за фирма, нещата където искам да продавам изискават сметка от тези държави и затова ми трябва сметка не приемат БГ банки.
Мерси много предварително на отзовалите се да помогнат
 
От: Откриване на Банкова сметка в чужбина

Според мен без да отидеш лично в банката в нито една от тези държави няма да можеш да си откриеш сметка, а да не говорим, че в някои от тях и да отидеш може да не можеш да си откриеш сметка.
 
От: Откриване на Банкова сметка в чужбина

Мерси за бързия отговор
Най лесно ми е да мога да отида до Гърция там как стой въпроса за откриване на банкова сметка някой може ли да каже ако е откривал там сметка ?
Мерси
 
я ги питай в алфабанк щом има гърция те не са българска банка - регистриана в България а са клон на гръцката Алфа който оперира в България по еевродиректива за свободно движение на капитали в ЕС
 
От: Откриване на Банкова сметка в чужбина

Няма как да не присъстваш лично и след 10 дни отново да се явиш за получаването на банкова карта в Словакия - най-изгодно е в пощенска банка с Master Card. Определено до всяка от изброените държави ще се наложи да се разходиш ;) За Алфата знам, че е гръцки клон, така че там ще се разминеш.
 
От: Откриване на Банкова сметка в чужбина

Какво да ги попитам тях дали могат да ми направят сметка във Гърция или тук да ми направят сметка и да използвам за сайта ?
 
От: Откриване на Банкова сметка в чужбина

Това за алфата как да се размине трябва да се отиде до Гърция ли ?
 
От: Откриване на Банкова сметка в чужбина

Това за алфата как да се размине трябва да се отиде до Гърция ли ?
Не, няма да се налага.
 
От: Откриване на Банкова сметка в чужбина

Дам разглеждал съм им сайта и не са малки сумите на мен до Гърция ако ходя ми е на 100 км и във никакъв случай не мога да похарча 1000 лв толкова ми искат за да ми направят сметка и то без да ми дадър карти
petya77 извинявам се пак за въпоса но ако отида до банката и искам да ми открият сметка тя нали ще е българска или могат да ми направят и гръцка ?
мерси за отговорите
 
Човек Алфабанк НЕ е Българска банка - а е клон (като част от клоновата мрежа) на Гръцката алафа и е регистриана само в Гърция и оперира по евродиректива за свободно движение на капитали

докато другите банки например райфайзен банк блългария АД е бългрска банка - акционерно дружество собственост 100% райфаизен австрия...

http://dif.bg/depositors/banks/

Посочените по-долу кредитни институции са клонове на чуждестранни банки и не участват в българската система за гарантиране на влоговете, тъй като са защитени от системата в страната по седалището на банката:

Алфа банка – клон България
БНП Париба С. А. – клон София
ИНГ Банк Н. В. – клон София
Иш Банк ГмбХ – клон София

затова ти казахме да ходиш да ги питаш както да питаш и от където ще ти пратят парите дали ще стане...
 
От: Откриване на Банкова сметка в чужбина

Стига банката която си избрал да издава карти, ще ти издадат Visa без проблем. Разноските за получаването и по DHL е около 60EUR. Таксите им реално са толкова скъпи, защото включват изпращането на всички документи подписани от теб по DHL до държавата, която си избрал, както и обратно върнатите документи от банката. Въпреки всичко таксите по DHL за двете пътувания на документите са ~150EUR без значение коя държава си избрал. Останалите ~350EUR е за услугата :)

Дам разглеждал съм им сайта и не са малки сумите на мен до Гърция ако ходя ми е на 100 км и във никакъв случай не мога да похарча 1000 лв толкова ми искат за да ми направят сметка и то без да ми дадър карти
petya77 извинявам се пак за въпоса но ако отида до банката и искам да ми открият сметка тя нали ще е българска или могат да ми направят и гръцка ?
мерси за отговорите
 
От: Откриване на Банкова сметка в чужбина

На мен не ми трябва карта искам само сметка и online банкиране за да си правя преводите към България , но не знам дали ще може да се изпратят документите до банката и да ми направят сметка ето на тази банка съм се спрял : hellenicbank има я на сайта който ми беше даден по горе във поста
Някой дали се е опитвал да си направи сметка и ако да ако може да помага след което ще си получи нормално възнаграждение няма безплатен обяд :)
мерси много
 
От: Откриване на Банкова сметка в чужбина

Зависи какво разбираш под нормално възнаграждение. Тези които ти пратих по-горе съм сигурен че могат да свършат работата, но не знам как ти се виждат таксите им.

Винаги можеш да се мъчиш сам да си отвориш акаунт:
https://www.hellenicbank.com/acopenapplication/

Колко пари ще похарчиш в опити и дали ще успееш не е ясно, но винаги можеш да опиташ... ;)

ПС. Сподели ако успееш да си отвориш сметка. Мисля че ще е полезно за всички :|
 
Здравейте, а някой може ли да ми разясни как стоят нещата ако имаш запор от българска банка?

Тоест въпросите са ми - ако си отворя сметка в тези чуждестранни клонове, които имат офис в България.

Алфа банка – клон България
БНП Париба С. А. – клон София
ИНГ Банк Н. В. – клон София
Иш Банк ГмбХ – клон София

Дали институцията, която ми налага запор има право да контролира финансите ми ?
 
Някой може ли да ми помогне с откриването на банкова сметка в Румъния? Фирма посредник която се занимава с това, или направо сам да си потготвя документите и къде трябва да отида. Възможно ли е това да стане в Калафат (най-близкия град до България), там имат ли нотариус и лиценциран преводач? Ше ти свършат ли работа в рамките на 1 ден? Ако някой има опит, нека сподели. Благодаря предварително.
 
За Румъния отиваш на място с лична карта, вземи си и паспорта за вски случай, че нали нашите адреси са написани само на бг, нямаме латински букви, иначе карта и сметка в Румъния се прави лесно, BCR са добри имат офиси навсякъде.
 

Горе