Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Страхотна идея, Петя. Твоето предложение определено е най-удобно и изгодно за клиента. Предполагам, че скоро и то ще види бял свят. :)

Това, което темата показа, обаче е доста плашещо. Оказа се, че местните предприемачи нямат никакъв търговски нюх. Вместо да видят празна търговска ниша, в която да побързат да скочат, те махнаха с ръка и заявиха категорично: ''Аз не го одобрявам, следователно няма потенциал в тази идея''. Смех... :D
 
Страхотна идея, Петя. Твоето предложение определено е най-удобно и изгодно за клиента. Предполагам, че скоро и то ще види бял свят. :)

Това, което темата показа, обаче е доста плашещо. Оказа се, че местните предприемачи нямат никакъв търговски нюх. Вместо да видят празна търговска ниша, в която да побързат да скочат, те махнаха с ръка и заявиха категорично: ''Аз не го одобрявам, следователно няма потенциал в тази идея''. Смех... :D

Никой не иска да се занимава с картончета и лепенки за кутии от цигари, което ти си го дала като някаква идея, и видиш ли, това е много плашещо и говори зле за предприемачите и предприемачеството! :D
 
Никой не иска да се занимава с картончета и лепенки за кутии от цигари, което ти си го дала като някаква идея, и видиш ли, това е много плашещо и говори зле за предприемачите и предприемачеството! :D
Говори зле за предприемачеството фактът, че се определя рентабилността на една идея по това дали лично те биха ползвали даден продукт. Дали са картончета или зайо-байо с лук - все боклук, който се търси/купува, следователно някой трябва да го предлага. ;)
Ти да не мислиш, че всички, които са продавали алкохол по време на сухия режим в шатите са били пияндета? Не, били са далновидни бизнесмени. :)
 
http://nova.bg/news/view/2016/09/27...м-солени-глоби-за-цигара-на-обществено-място/

Да пушиш в перлата на Азия – Хонконг, е почти невъзможно. Огромни глоби заплашват всеки, решил да запали цигара на обществено място. Според статистиката средната продължителност на живот в Хонконг е една от най-високите в Азия. Вместо да пуши, почти всеки китаец практикува гимнастика.

Стига сте мрънкали, ами вършете нещата като хората :)
 
Пууу, таман се зарадвах, че ''има бизнес, аз имам за вас'' означава: ''ще печатим стикери за цигарени кутии'' и вие изгонихте инвеститора. Ей затва икономиката ни е на това дередже. :D:D:D
 
Как именно? Така? :)

И дете знае какво значи да се вършат нещата като хората :)

Въздуха там е мръсен по други причини - ел.централи, автомобилни газове, фабрики, нагъсто построени небостъргачи, пясъчни бури... https://en.wikipedia.org/wiki/Air_pollution_in_Hong_Kong
Решили са да се правят на голяма работа и ето го резултата. Сега трябва да си го оправят тоя проблем или да затъват в още по-гъста мъгла.

Ти, подобно на тях, някога като малка си се направила на голяма работа и си започнала да пушиш и да причиняваш дискомфорт на хората около теб. Сега света предприема стъпки по премахване на проблема с пушенето, а ти започваш революция срещу това. Аз поне не вярвам да си толкова загрижена за това някой нашенец да стъпи на тази продуктова ниша. Защото би трябвало да сещаш за поне още една шепа потенциални многообещаващи продуктови ниши, ако ще си говорим за бизнес. Предложи и тях поне :) Но ти е все тая за следващия милионер в България, както и на мен, както и на всички.

Лепенки, хартийки, калъфчета... толкова са лесни за изработка, че дори тази тема е на път да се превърне в "Направи си сам". Колко печеливш може да е продукт, който е толкова лесно да бъде направен и в домашни условия? Няма нищо оригинално в това :)
 
И дете знае какво значи да се вършат нещата като хората :)

Въздуха там е мръсен по други причини - ел.централи, автомобилни газове, фабрики, нагъсто построени небостъргачи, пясъчни бури... https://en.wikipedia.org/wiki/Air_pollution_in_Hong_Kong
Решили са да се правят на голяма работа и ето го резултата. Сега трябва да си го оправят тоя проблем или да затъват в още по-гъста мъгла.

Ти, подобно на тях, някога като малка си се направила на голяма работа и си започнала да пушиш и да причиняваш дискомфорт на хората около теб. Сега света предприема стъпки по премахване на проблема с пушенето, а ти започваш революция срещу това. Аз поне не вярвам да си толкова загрижена за това някой нашенец да стъпи на тази продуктова ниша. Защото би трябвало да сещаш за поне още една шепа потенциални многообещаващи продуктови ниши, ако ще си говорим за бизнес. Предложи и тях поне :) Но ти е все тая за следващия милионер в България, както и на мен, както и на всички.

Лепенки, хартийки, калъфчета... толкова са лесни за изработка, че дори тази тема е на път да се превърне в "Направи си сам". Колко печеливш може да е продукт, който е толкова лесно да бъде направен и в домашни условия? Няма нищо оригинално в това :)


Прав си, не ми пука кой ще забогатее, а кой ще ми предложи лесно и достъпно решение на досаден проблем. И след като установихме, че съм ужасен човек, да взема да призная, че не мога да се занимавам и с мръсния въздух в Хонг Конг. Просто ми прозвуча смешна забраната на фона на цялата мръсотия, която се налага местните да дишат. Това е все едно да те потопят в помийна яма и да ти забранят да ядеш джънк фууд. :)

Честно казано, не се сещам за друга продуктова ниша, защото повечето ежедневни проблеми са решени в развитите общества, а ние им крадем идеите и купуваме съответните продукти. Ако измисля, веднага ще пусна тема, в която местните мастити бизнесмени да ми обясняват как в това няма хляб, защото те самите няма да го ползват.

@RealMoney, графиките нищо не ми говорят. Преведи данните като за блондинка. :)
 
Прав си, не ми пука кой ще забогатее, а кой ще ми предложи лесно и достъпно решение на досаден проблем. И след като установихме, че съм ужасен човек, да взема да призная, че не мога да се занимавам и с мръсния въздух в Хонг Конг. Просто ми прозвуча смешна забраната на фона на цялата мръсотия, която се налага местните да дишат. Това е все едно да те потопят в помийна яма и да ти забранят да ядеш джънк фууд. :)

Честно казано, не се сещам за друга продуктова ниша, защото повечето ежедневни проблеми са решени в развитите общества, а ние им крадем идеите и купуваме съответните продукти. Ако измисля, веднага ще пусна тема, в която местните мастити бизнесмени да ми обясняват как в това няма хляб, защото те самите няма да го ползват.

@RealMoney, графиките нищо не ми говорят. Преведи данните като за блондинка. :)


Още преди 2 години разбрах, че тук за предриемачество масово се смятат само рекламите на Гошо и далаверите с фейсбук страници и тук там някой ако излъже друг да му направи сайт...
 
Още преди 2 години разбрах, че тук за предриемачество масово се смятат само рекламите на Гошо и далаверите с фейсбук страници и тук там някой ако излъже друг да му направи сайт...
И защо да не са след като можеш да направиш цяла компания базирана на това и да изкараш маса пари? Т.е. можеше, сега вече средата се промени.
 
Сега се връщам от пицарията в която се пуши. Не усетих вкуса и аромата на това дето ядох заради някой, който лишава себе си и всички около него от това удоволствие, само за да изпита своето си там егоистично псевдо-удоволствие от няколко цигарки. Егати кефа. Мислиш ли, че ми пука дали тия които ми причиняват тоя дискомфорт се гнусят от някакви си смешни картинки? :D

Остави това, ами и аз като непушач също попадам на картинките. Нали като има пушачи около мене се случва не само да им дишам пушеците, а и да им гледам кутиите оставени небрежно на масата. Тръгнал ли съм да се оплаквам от това?

Като се прави нещо е добре да се мисли и за последствията. Цигарите просто нямат нито една положителна страна, само тровят живота на хората. Всичко направено в тяхна полза е в крайна сметка в наша вреда. Дете да попиташ ще ти го каже, толкова е елементарно.

Ето и за мърсотията: България на второ място в света по смъртност заради мръсен въздух
Това е защото много народ обичат заедно с крехкото си разпуснато телесложение да придвижат и над 1 тон желязо... да не би да останат по-назад от другите. Добре че поне един предприемач от цялата планета (Elon Musk) се осмели да промени нещо във въпросното желязо, та някой ден да имаме шанса да дишаме нормален чист въздух.

Krumov, предприемачеството е свързано с развитието и с решаването на проблемите на хората. Нищо което да подпомага пушенето не е свързано с развитие, а дали картинките са истинския проблем на хората? :)
 
@AseasRoa, ти си мазохист. При толкова много пицарии в София, ти ходиш в единствената, в която се пуши. :)
Аз, макар че съм сериозен пушач, не обичам да се пуши и да е задимено, когато и където се храня. Същото важи и за спалнята - спя на чист въздух. Това, че съм избрала точно този, а не друг порок не е проблем за човечеството. Ей, можех да бъда масов убиец или министър на финансите - вредата щеше да е по-голяма.
Проблемът с картинките върху кутиите е колкото личен, толкова и принципен. Не може да продаваш легално продукт с огромна надценка в този вид. Само аз ли виждам противоречието???
 
@AseasRoa, пушенето на някого е последното нещо което променя вкуса на храната на някой през 3 маси. Все едно барбекю или камина ( които димят и смърдят за 20 пушачи едновременно ) да променят вкуса на салата в другия край на двора.

Предриемачеството според мен е доста всеобхватно, но ми е интересно защо му се слагат граници във форум за предриемачи
 
Тия дни загледах снимките по кутиите и не са чак толкова зловещи. Най-забавната е дето един баща духа пушек в лицето на бебето си :D Проблема обаче е друг - гледах снимките на кутии изхвърлени ей така навън, на земята. Значи не е само пушека, не са само фасовете из улиците, ами дори и кутии размотаващи се насам-натам. После пушачите искате и специално отношение :)

Между другото във Фантастико загледах, ми то има Marlboro дето въобще не са с картинки.

В пицарията дето ходя повечето пъти е добре, поне през лятото всичко е отворено и няама проблеми. Вечер или при студено време обаче се събират всички вътре и става "задушевно". Не ходя сам обаче, че като усетя димилка да се врътна в другата посока. Пък и тази пицарийка е по-бюджетна и оборотна и сядам с мисълта "Айде, ще изтърпя", след което започвам да съжалявам :)

@Krumov, как така, 50% от вкуса е в аромата. При пържените картофки дори и в начина на взимане (с пръсти е много по-вкусно). Подкрепям твърдението си с две псевдо-научни видеа:

Е, то и кражбата може да се сметне за предприемачество :rolleyes:
 
Е, то и кражбата може да се сметне за предприемачество :rolleyes:
Една колежка каза, че уважава бизнесмените, които при всякаква обществена организация успяват да натрупат пари. Аз веднага отбелязах, че наркотрафикантите са точно от тази група хора.
 

Точно заради подобни безобразия, акцията по ''спасяване'' на пушачите се обезсмисля напълно. Проблемът не е само в това, че се предлага един напълно обезобразен легален продукт или пък в това, че се подвеждат хората, относно вредата от цигарите, но и в това, че се навлиза грубо и просташки в най-личното пространство на хората. Да използваш снимки на тежко болни хора без тяхното или на близките им позволение е в разрез със закона, а да не говорим за етичната страна на проблема... някой задава си въпроса как се чувстват хората, когато видят снимката на свой близък да се разнася навсякъде и да се гледа от всички? Направо не знам как е възможно подобно безумство.
 

Горе