Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

nandibandi

Well-Known Member
Снимки на беззъби и храчещи кръв хора, на мъртви ембриони и какви ли още не грозни картини... Новите кутии на цигарите изглеждат ужасно за един доста скъп и напълно легално продаван продукт.

Следва логичният въпрос: Длъжен ли е потребителят да търпи безумието на някоя празна кратуна. Цигарите са акцизна стока, от която държавата печели солидно, а в същото време продажбата се извършва по крайно унизителен за купувача начин. Едва ли има смисъл да коментираме безсилието на тази гениална идея, защото е факт, че снимките няма да откажат пушачите от досадния навик. Ако това е целта, направо да слагат динамит във всяка цигара и да се приключва, но очевидно целта е да се отчете дейност и да се демонстрира някаква (уж) загриженост.

Та, на въпроса: Открива ли се идеална продуктова ниша с това абсурдно решение? Табакерите са реално малко използван аксесоар, но мисля, че сега е моментът тяхното предназначение да получи реално приложение. Не говорим за скъпите и лъскави метални и кожени модели, а за нещо по-семпло, като материал, за да бъде продуктът максимално достъпен.
Мисля, че могат да се направят страхотни разработки по отношение на визията на евтините табакери - например имитация на оригиналната кутия, в която да си сложиш обезобразената. Нещо като това, но от картон, например:

product_3646.jpg


Могат да се измислят и кутии със забавни картинки или ''мъдри'' мисли, изобщо, нещо което ще радва пушачите.
Мисля, че ако във всеки магазин за цигари се продават и красиви, но достъпни табакери (нещо от порядъка на лев-два), всеки пушач ще си купи заедно с грозната кутия. Освен това, ако са от евтин материал, търсенето ще бъде постоянно, защото този вид табакери ще имат много кратък живот.

Вярвам, че не само има хляб в тази идея, но е въпрос на време китайците да я реализират. Въпросът е: има ли сред местните предприемачи човек, който би реализирал идеята. Фирмите, произвеждащи подаръчни и опаковъчни торбички спокойно могат да се заемат с производството.

п.с. Много моля уважаемите съфорумци, да не превръщаме темата в ''за'' и ''против'' пушенето. Нека обсъждаме как може потребителят да покаже среден пръст на гения, родил това безумство, което се продава дори в хранителните магазини.
 

Прикачени файлове

  • product_3646.jpg
    product_3646.jpg
    41.1 KB · Преглеждания: 17
  • Like
Реакции: CTAH
От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?


Тъкмо се зарадвах и гледам цена 10лв. Говорим за нещо наистина евтино, което да се продава в магазините заедно с цигарите. Да бъде някакъв евтин консуматив, който да струва дори стотинки. Нещо като пластмасовите чашки - цената им в магазина е 0.05ст.

Освен това, тая табакера е грозна. Аз бих си купила такава с красив морски пейзаж или подобна стимулираща снимка:
women-smoking_00333825.jpg
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Аз съм пушач, и то от най-страстните. И да, задължително ще си купя някаква табакера, за да не гледам отвратителните снимки по кутиите. Ако има някакви такива еднократни (картонени) със сигурност ще предпочета тях.
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Аз съм пушач, и то от най-страстните. И да, задължително ще си купя някаква табакера, за да не гледам отвратителните снимки по кутиите. Ако има някакви такива еднократни (картонени) със сигурност ще предпочета тях.

Ти си №2 за утрешната серия репове. :)

Убедена съм, че ще се купуват, ако са евтини и под ръка. Не говорим за онлайн продажби, въпреки, че и това е възможна опция за търговия на едро.

За пушача е много важно да му се предложи нещо хитро, с което да покаже на вземащите тъпи решения, че няма да търпят подобна гавра. Даже мисля, че като потребители имаме право да възразим, относно умишлено загрозената визия на продукта, който ни се предлага. Дето се казва, да получиш решение на проблема без да полагаш никакви усилия, макар че в случая си заслужава, ако си поне малко естет. Ясно е, че няма да спреш да пафкаш заради снимките, но пък и да се чудиш каква хартия да завреш между картона и целофана, за да не гледаш тая гадост...
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Малоумна тема :) Колкото до въпросът - никаква ниша не се отваря и мога да се обзаложа на това. Ако мислиш, че някой ще ти купува малоумните китайски табакери, много се лъжеш.
Фактът, че пушачите се дразнят от тези картинки за мен е доказателство, че има ефект от тях. Може да не е голям, но има.

Аз съм пушач, и то от най-страстните.
Това нито е за хвалене, нито е престижно.
Направи нещо друго и отвори нова тема за да се похвалиш - никой няма да ти направи забележка, а ще бъдеш за пример и най-вече ще вдъхновиш някой от другите.
С тези плитки разсъждения вие обезсмисляте всички усилия които полагат здравните организации защото здравето на населението трябва да е една от главните грижи на всяко държавно управление.

п.п. обръщам се към "страстните пушачи" - научете какво е това пасивен пушач и в случай, че и вие подлагате някой от обкръжението си на това - вземете си налейте малко мозък в празната глава.

с което да покаже на вземащите тъпи решения

Вземащите решения ако могат биха обложили с данък дори въздухът. Щом правят нещо хубаво като това с цигарите и което би трябвало да понижи търсенето (следователно по-малко данъци/акцизи), би трябвало да светне на всички пушачи в тъпите им глави, че целта на снимките е друга.
Тук няма конспирации. Едва ли има частни интереси (защото скоро очаквам да кажете, че БОЛНИТЕ ОТ РАК които са по снимките са получили много държавни пари което не се харесва - на вас НАРКОМАНИТЕ).
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Sky
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Спрямо проучвания, тези снимки стимулирали определен център на желанието на насладата в мозъкът, което пък увеличава нуждата от желание - в случаят пафкане ... странно нещо е неврологията.
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Спрямо проучвания, тези снимки стимулирали определен център на желанието на насладата в мозъкът, което пък увеличава нуждата от желание - в случаят пафкане ... странно нещо е неврологията.

ЕЖК?
учени от кой университет?

или просто конспирация?

Не очаквах толкова бързо да започнат... утре ще прегледам БЛИЦ да видим дали някой учен няма да обясни на обикновени хора като мен какво да мислят :)


стимулирали определен център на желанието на насладата в мозъкът

айде стига :wink: то ако ставаше с такива картинки, по рекламите няма да има само мацки 8)
 
От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

С тези плитки разсъждения вие обезсмисляте всички усилия които полагат здравните организации защото здравето на населението трябва да е една от главните грижи на всяко държавно управление.

Точно заради такива малоумни изцепки помолих да не обсъждаме тютюнопушенето.
Мнението ти е тъпо по всички възможни начини, Норт. Като се дразнят пушачите, колко от тях отказаха цигарите, заради грозните кутиии? ''...главните грижи на всяко държавно управление'', my ass! Като са толкова загрижени, да сложат снимки и на затлъстели и болни от диабет и рак хора върху опаковките на бялото брашно и рафинираната захар - те са в пъти по-вредни от цигарите, а се дават в огромни дози и на децата. Както и да е... точка по темата ''за'' и ''против'' цигарите.

Говорим за бизнес идея с потенциал - хайде да ви видим бизнес мисленето на предприемачи. Приемам забележки и критики относно идеята като бизнес начинание, аргументи, доводи... всичко, но не и лекции против пушенето.
Няма пушач, който да мисли, че цигарите са полезни. Знаем какво правим и го правим осъзнато. Въпросът е как да кажем на ''загрижените'' държавници да го духат?
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Dr. Gemma Calvert, concluded that warning labels did not suppress smokers’ cravings at all. More surprisingly, the images “had in fact stimulated an area of the smokers’ brains called the nucleus accumbens, otherwise known as ‘the craving spot.’” In other words, the images actually encouraged smokers to light up. Lindstrom concluded that such labels were “a big waste of money.”
http://www.canadianbusiness.com/blogs-and-comment/do-disgusting-tobacco-warnings-encourage-smokers/

Ако нещо се затрудняваш - направо си купи тази книга https://www.helikon.bg/books/96/-Биология-на-купуването_156717.html ще разбереш в детайли и проучването и защо е така от самият автор, който е финансирал проучването, както куп други интересни неща по линия на неврология - а от там невромаркетинг или пък невропродажби - ако си по книгите бих ти препроъчвал нещо на Хейзълдейн по тази линия. А иначе мацките те да не мислиш, че не стимулират пак определени центрове в лимбичната система :) А всичко накрая стимулира допаминът и мозъкът после що бил в еуфория я от покупки, я от мацки, я от наркотици ...
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

интересно, интересно :D
 
От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

@nortrant
Обзалагам се, че никога не си бил пушач. Това е похвално! Но е кофти да коментираш неща, от които не разбираш..

Фактът, че пушачите се дразнят от тези картинки за мен е доказателство, че има ефект от тях. Може да не е голям, но има.
Ефектът е, че се дразнят. Нищо повече. Дори има негативен ефект, както blackout посочи.

Това нито е за хвалене, нито е престижно.
Тука уцели десятката. Тъпичко е и е за срам. Ама да говориш за усилията на здравните организации.. Здравните организации трупат средства от този проблем. Посочи ми една успешна кампания със картинки, безплатни телефони за консултация или раздаване на никотинови хапчета или каквото и да е било. Или по-просто - запознай ме с един твой познат, който успешно е отказал цигарите благодарение на някоя организация.

п.п. обръщам се към "страстните пушачи" - научете какво е това пасивен пушач и в случай, че и вие подлагате някой от обкръжението си на това - вземете си налейте малко мозък в празната глава.
Страстният пушач не успява да помисли за себе си, но искаш за теб да мисли? Хитро. Празни глави? Не е хубаво да правиш такива генерализации. Доста успешни личности със завидно IQ имат статут на страстни пушачи.

защото скоро очаквам да кажете, че БОЛНИТЕ ОТ РАК които са по снимките са получили много държавни пари което не се харесва - на вас НАРКОМАНИТЕ
Ако аргументираш тази простотия с нещо, ще те почерпя една бира.
 
От: От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Има доста магазини предлагащи табакери и кожени, силиконови, метални калъфи за цигари. При това от години, сега може да им скочат доста продажбите.

Sorry ама не мога да се сдържа когато видя някой непушач да се пени като охльов в солница. Като нещете да сте пасивни пучаши не се врете при пушачите. И аз мразя някой да ми яде на масата докато пуша и да го слушам как мляска ама не квича навсякъде колко съм отвратен
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Tripledeuce, Krumov, вие сте №3 и №4 в списъка с репове, веднага щом системата ми позволи. Наистина давате много добре аргументирани отговори.

Колкото до табакерите - та те са предшественици на фабрично направените кутии, така че е ясно, че не предлагаме нещо иновативно, което ще смае аудиторията. Въпросът е да се предложи някакъв евтин консуматив, който да позволява разнообразие на потребителя. Разбира се, че една стилна табакера с метални елементи/орнаменти или кожена такава с добра изработка, ще придаде на пушача повече стил и класа, но идеята е да предложим и на по-casual потребителите нещо забавно и оригинално, което ще подхожда на техния стил.
Примерно, нещо насочено към тези хора:

12098626-young-handsome-bearded-hipster-man-smoking-cigarette.jpg


Изобщо, към таргет групата на мобилните оператори трябва да се целим с този продукт, мисля. :)
 
От: От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

@nortrant
Обзалагам се, че никога не си бил пушач. Това е похвално! Но е кофти да коментираш неща, от които не разбираш..


Ефектът е, че се дразнят. Нищо повече. Дори има негативен ефект, както blackout посочи.


Тука уцели десятката. Тъпичко е и е за срам. Ама да говориш за усилията на здравните организации.. Здравните организации трупат средства от този проблем. Посочи ми една успешна кампания със картинки, безплатни телефони за консултация или раздаване на никотинови хапчета или каквото и да е било. Или по-просто - запознай ме с един твой познат, който успешно е отказал цигарите благодарение на някоя организация.


Страстният пушач не успява да помисли за себе си, но искаш за теб да мисли? Хитро. Празни глави? Не е хубаво да правиш такива генерализации. Доста успешни личности със завидно IQ имат статут на страстни пушачи.


Ако аргументираш тази простотия с нещо, ще те почерпя една бира.

Бил съм "пушач", но не и пристрастен наркоман. Аз не разбирам как може в предприемачески форум да се дискутира това. За мен е малоумно да парадираш с това, че ядеш треволяк.
Когато споменах пасивни пушачи исках да се обърна към родителите. Нямаш си на идея колко много деца са пасивни пушачи у дома или в автомобила. Но къде ти един родител наркоман ще се сети за това.
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Нанди, какво ще правят наркоманите през времето от купуването на кутията до нейното поставяне в табакерата? Или ще го правят със затворени очи?
До толкова ли сте пристрастени, че една картинка ви пречи? Според книгите на блеки, тези снимки би теябвало да ви стимулират.
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Най-евтино и еднократно..

Австрийска компания - стикери за кутийката
http://bit.ly/2bnI8Po (министърката как го нареди)
по-късно забранени със закон (брандирането на кутиите)


А и някой вече се е ориентирал... преди месец.. tabakeri .c0m

Не пуша.. и няма как да дам съвет, ама не е ли най-важното за един пушач просто да си изпуши цигарката без значение, от къде ще я вземе. ;)

Това с табакерите излиза на мода периодично през годините, ползват се ден, два, седмица, две.. и после се заебават. (наблюдение)
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

При братята руснаци има положителен ефект от снимките.
Повечето ми познати са отказали цигарите, като не е 100% благодарение на снимките, а и на общественото мнение, че цигарите не те правят готин, а обратното....слаб, немощен и зависим.

За нишата за табакери или нещо, което да прикрие резултата от тютюнопушенето едва ли ще има хляб.
Преди 7-8-9 години, когато започнаха с надписите по кутиите също имаше опити, но безуспешни. Бяха измислили доста интересни стикери, които се лепяха върху оригиналните.

"Дядо пуши по 3 кутии на ден и е на 90 години."
"Чичо пуши от 25 години и има 4 деца."
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

При братята руснаци има положителен ефект от снимките.
Повечето ми познати са отказали цигарите, като не е 100% благодарение на снимките, а и на общественото мнение, че цигарите не те правят готин, а обратното....слаб, немощен и зависим.

За нишата за табакери или нещо, което да прикрие резултата от тютюнопушенето едва ли ще има хляб.
Преди 7-8-9 години, когато започнаха с надписите по кутиите също имаше опити, но безуспешни. Бяха измислили доста интересни стикери, които се лепяха върху оригиналните.

"Дядо пуши по 3 кутии на ден и е на 90 години."
"Чичо пуши от 25 години и има 4 деца."
Именно социалното одобрение и страх да бъде отхвърлен от нормите е голям порив за промяна - не случайно именно това държи масите - социално одобрение и статус. Този страх много бързо и лесно се отключва, защото мозъкт все още не прави разлика сега и първобитният строй.
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Най-евтино и еднократно..

Австрийска компания - стикери за кутийката
http://bit.ly/2bnI8Po (министърката как го нареди)
по-късно забранени със закон (брандирането на кутиите)


А и някой вече се е ориентирал... преди месец.. tabakeri .c0m

Не пуша.. и няма как да дам съвет, ама не е ли най-важното за един пушач просто да си изпуши цигарката без значение, от къде ще я вземе. ;)

Това с табакерите излиза на мода периодично през годините, ползват се ден, два, седмица, две.. и после се заебават. (наблюдение)

Много интересно, а министърката нищо не е наредила, освен празни и идиотски речитативи. Това също е умно решение, и както се видя от материала, пушачите са склонни да използват иновацията.

Няма как да е незаконно да украсиш по свой вкус вещ, която си е лично твоя, защото си платил за нея и си я купил напълно легално..
По-скоро е незаконно да унижаваш потребителя, чиито пари в същото време прибираш. Спорът за вредата от тютюнопушенето е изключително глупав. С тези тъпи твърдения за заболявания, причинени от цигарите ме дърпат за езика да погледна други продукти, които са в пъти по-вредни. Искам върху всяка опаковка с лекарства да има снимки на страничните ефекти, които конкретния медикамент причинява. Тогава ще се наложи да се приложи цял албум със снимки и те ще бъдат много по-ужасяващи.
Потребителят има право да получи добре изглеждащ продукт срещу парите си. Ако ще го получава грозен, поне да може да си го украси по свой вкус.

На въпроса ти: за един пушач, както и за всеки ползвател на нещо, за което плаща е важно да го получи в приличен вид. Ако си купиш шоколад, искаш ли да ти го продадат със снимка на отрязани крайници, понеже диабетът причинява и това?
п.с. линкът към табакери.ком не работи. :)
 

Горе