Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

От: От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Нали не смяташ хората от 10 до 25 годишна възраст за уравновесени? Възрастен, уверен човек не се интересува кой какво мисли за него. Особено пък в общество с толкова голямо морално разложение, пушенето е последното нещо за което някой би се тревожел.

Значи този вреден навик на пушене се установява когато си млад и неуравновесен, но после когато си пораснал и продължаваш да пушиш "Или те приемат такъв какъвто си или айде у лево" независимо, че си станал такъв защото си бил неуравнвесен и си наясно с това. :lol:
 
От: От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Чакай малко ти ми даваш аргумент за УСА, аз те питам къде е Борото там, ти ми бягаш по тъча с допускане за ефект от картинките и ми даваш контра аргумент за страни извън УСА ... Харесва ми аргументацията ти.
Ок проучвания бол, но на този етап други такова щателно проучване няма! Това което говоря е базирано на това проучване ... ако има нещо друго базирано на не остарели техни като фокус групи(базирани изцяло моментното емоционално състояние) или анкети (отново подвластно на същите неща) ще се радвам да прочета до какъв резултат са стигнали.

А, какво излезе сега. Твоята логика беше, че Филип Морис не са в делото в САЩ, защото може би знаят, че снимките всъщност стимулират пушенето. Ама понеже същите Филип Морис имат дела срещу цели държави срещу картинките, значи какво излиза според теб - в САЩ снимките стимулират и за това ФМ си траят там, ама в други държави пречат - за това там съдят. После моята аргументация куцала :) Всъщност има логика, понеже твоето "щателно" проучване от 30 човека, сигурно е в САЩ, резултатите да важат само за там!!!

Спирам по темата, гърчи се колкото искаш :)
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Въпрос към наркоманите: така ли ще протестирате? с форумни темички? Значи не ви пречат раковете и другите болести, а нямате смелост за никакъв по-сериозен протест. Още едно доказателство, че сте малоумни безмозъчни същества.
Поне направете едно масово напушване пред парламента.
П.п. да не забравите да вземете децата :D

И нанди, не се сърди че никой не пише по темата - бизнес идеята няма потенциал понеже не решава проблем. Това, че ще криеш снимки на раково болните и полуУмрели хора не означава, че не продължаваш да носиш снимките навсякъде, така както на любимите хора в портмонето.
Мисля, че вече е ясно. Ако и ти си страстен пушач, може би ще имаш нужда от повтаряне - така че не се приеснявай, само кажи.
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

А на блеки дори не смятам за нужно да отговарям. Да ми кажеш, че гледайки снимка на мъртвец те карало да пушиш още повече за мен не е вярно.
Може би този маркетингов способ (използване на мъртъвци) работи само при наркоманите. А аз се чудех защо навсякъде другаде има само мацки.
Има ощемного да уча. Добре че не бях решил да произвеждам цигари - щях да сложа мацка на кутията, а не мъртъв човек както се оказа, че е трябвало.
Аз и друго се чудя - кога е проведено това иследване и защо до сега производителите на цигари не бяха използвали този маркетингоов способ за. Увеличение на продажбите. Съвсем елементарен въпрос който показва колко мслоумна е идеята.
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Да се гърча? Това ли успя да роди главата след като и 1 аргументирана теза не можа да родиш?
1-во когато не си наясно с дадена тема не води спор, защото не показваш само липса на некомпетентност - щеше да разбереш къде е правено за начало проучването и какви са били хората, вместо да стреляш в тъмното и отново да редиш смешни тези.
Аз все още питам що ги няма в делото срещу УСА ... ти ми даваш аргумент в чужбина. Отново да беше чел какво ми даваш като аргумент - мислиш ли че голяма компания няма да пропусне шанс да съди правителство, което приема закони, които са срещу определен търговски договор?

От онази тема с тапетите и плочките показа, че ти е трудна аргументация. Ако все още можеш да обориш това, което съм писал по-рано обори го, ако не можеш тогава се чудя защо ти е кеф да се излагаш? Пак повтарям това е проучване и това са резултатите правилни грешни, друго няма - това, че ти харесва или не си е твои проблем. Това е проучване базирано на технология от 21 век и то на мозъкът, ти ми даваш некви примерни за проучвания датиращи от 19 век, където са базирани на поведение и търсене на обективен рационален отговор от човек, който е 90+% воден от емоционални решения не е много уместно становище. На ниво неврология там няма лабаво или е това или не - резултатите се получава за стотица от секунда за такова време дори и мисъл не можеш да конструира човек, но пък ясно се вижда биохимията в мозъкът ни - на това стъпва цялата мозъчна неврология и всички проучвания. Това е нова наука и се развива всеки ден, ако искаш да оставиш след и да докажеш че си прав в каквото и да е с хейт няма да стане.
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

А на блеки дори не смятам за нужно да отговарям. Да ми кажеш, че гледайки снимка на мъртвец те карало да пушиш още повече за мен не е вярно.
Може би този маркетингов способ (използване на мъртъвци) работи само при наркоманите. А аз се чудех защо навсякъде другаде има само мацки.
Има ощемного да уча. Добре че не бях решил да произвеждам цигари - щях да сложа мацка на кутията, а не мъртъв човек както се оказа, че е трябвало.
Аз и друго се чудя - кога е проведено това иследване и защо до сега производителите на цигари не бяха използвали този маркетингоов способ за. Увеличение на продажбите. Съвсем елементарен въпрос който показва колко мслоумна е идеята.

Хайде редовният хейтски пост, пълен с бисери ...
Това не е маркетинг способ, а проучване на неврология и какво стимулира в мозъчните центрове и именно проучване проведе сред пушачи!
Случайно да правиш разлика между маркетинг продукти (реклами, брошури, билбордове и т,н.) и картинки/текстове на самият продукт? На Боро всички реклами и маркетинг продукт стъпват на каубой, залеза, конете, мъжеството и червеното - не случайно най-много пари наливат в НАСКАР и Ф1, както и спонсоират в САЩ редица заведения да пресъздадат целият дизайн за да се асоциира с борото и това са целенасочени подсъзнателни послания. Та как си представяш утре по някоя медия да вървят умрели хора и некви гнусни работи - да не говорим, че по ТВ-то не могат да се рекламират? Кажи му коя медия ще се съгласи на това - ако може да пуска такива реклами? Медиите имат широка гама от сегменти - ти пускаш нещо за 1 таргет, който е неестетически за масата. Вярно имаш още много да учиш.
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Не разбирам тия идеалистични емоции с/у пушенето.

Прекалено много хора има на тая планета.
Това е просто още един инструмент в естествения подбор - също като чумата, СПИН-а, наркотиците, еболата, и т.н.
Идеята му е да отдели и евентуално елиминира слабите, податливите, прекалено зависимите от стадото.

От предприемаческа гледна точка това е много сладък сегмент - потребители, силно податливи на ирационални потребности + съответните установени шопинг навици.
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Не разбирам тия идеалистични емоции с/у пушенето.

Прекалено много хора има на тая планета.
Това е просто още един инструмент в естествения подбор - също като чумата, СПИН-а, наркотиците, еболата, и т.н.
Идеята му е да отдели и евентуално елиминира слабите, податливите, прекалено зависимите от стадото.

От предприемаческа гледна точка това е много сладък сегмент - потребители, силно податливи на ирационални потребности + съответните установени шопинг навици.

+1

Просто пушачите/непушачите си мислят, че изборът за или не е рационален ...
 
От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Въпрос към наркоманите: така ли ще протестирате? с форумни темички? Значи не ви пречат раковете и другите болести, а нямате смелост за никакъв по-сериозен протест. Още едно доказателство, че сте малоумни безмозъчни същества.
Поне направете едно масово напушване пред парламента.
П.п. да не забравите да вземете децата :D

И нанди, не се сърди че никой не пише по темата - бизнес идеята няма потенциал понеже не решава проблем. Това, че ще криеш снимки на раково болните и полуУмрели хора не означава, че не продължаваш да носиш снимките навсякъде, така както на любимите хора в портмонето.
Мисля, че вече е ясно. Ако и ти си страстен пушач, може би ще имаш нужда от повтаряне - така че не се приеснявай, само кажи.

Вълненията на непушачите са много по-големи от тези на пушачите. И странно защо въпреки картинките, въпреки цените и драмите колко не било модерно потреблението на цигари и тяхната контрабанда нарастват всяка година.

По отношение на идеята за бизнес в голяма грешка са тези който мислят, че не е сполучлива. Вярно временна идея, но доходна. Почти като бума на електронните цигари. Питайте Г бе драги предриемачи.... В момента дори знам за 3ма който чакат контейнери с различни кутии и калъфки за цигари.
 
От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Вълненията на непушачите са много по-големи от тези на пушачите. И странно защо въпреки картинките, въпреки цените и драмите колко не било модерно потреблението на цигари и тяхната контрабанда нарастват всяка година.

Щото картинките и надписите много действат :D и щото пушачите взимат рационално решение, но пък 1 секунда след това се сещат, че не са палили от 5 минути ... та това е цялата есенция на темата - как някой рационалнизира ирационално поведение :D
 
Последно редактирано:
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Наркомания и рационалност са доста отдалечени понятия. Когато се прави маркетинг за наркомани, каквито са пушачите, стандартните трикове не действат. Необходим е съвсем различен подход.
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Аз не споря, ти имаш някакъв вътрешен спор.. и четеш между редовете...


Шоколади... цигари.. потребители.. права.. темата ти за бизнес ли беше или за реформа в здравеопазването?

Ще си перифразирам въпроса: Занимава ли му се на един пушач, след като има "кутия", в която му седят цигарите да ги мести в разни табакери или да им лепи стикери... )


Аз също не съм спорила с теб, освен по мнението ти, че министърката била ''наредила'' някого. :)

Темата, разбира се е: как да направиш бизнес от едно глупаво държавническо решение. Това, че посочвам други, в пъти по-вредни за здравето продукти има за цел само да илюстрира позицията ми на потребител. Не може един продукт, който се продава напълно легално, в същото време да се предлага в такъв вид. Отново като потребител, имам за цел да обсъдим евентуално решение, което да върне потребителското удоволствие и разбира се, ще донесе приходи на някой, който ще предложи достъпна алтернатива. ;)

Извинявай, но сега погледнах, че в предния си пост не съм дала достатъчно воля на емоциите си, относно примера с лепенките, който си дал. Идеята наистина е гениална и най-лесно приложима към момента. И в това има хляб и в кейсовете. Най-голям приход обаче ще реализира този, който даде най-евтиното решение, което в същото време дава и възможност за разнообразие. На хората бързо им омръзват и най-красивите неща, така че скъпите луксозни табакери не са решение за масовия потребител. Лепенките на австралиеца са №1 за сега сред достъпните и разнообразни средства за естетизиране на цигарените кутии.

И понеже Норт продължава да дърпа темата там, където не исках да иде, да му кажа: Норти, няма как тази безумна идея да повлияе положително на пушачите. Пушенето е навик, не по-лош от много други вредни навици. Хората отказват цигарите, когато сами вземат това решение, а не когато правителството ги притиска. Наскоро четох една книга, в която главният герой сподели с психолог, че пуши повече, понеже всички му казват да не го прави. Тогава психологът започна да го тормози по всяко време на денонощието със заповед да запали цигара - имаха уговорка за пълно подчинение. Та, пушачът накрая толкова намрази пушенето, че категорично спря да се подчинява и заяви, че никога повече няма да запали. Толкова за ефекта от снимките с развалени зъби. ;) Напълно подкрепям тезата на Блеки.
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Taкъв вой имаше и като забраниха пушенето в кръчмите. Ама щели да фалират, ама безработни, ама...
Мина и замина, много мъдро решение беше. И смятам, че тия картинки ще пооткажат тоз-оня.
 
От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Вълненията на непушачите са много по-големи от тези на пушачите. И странно защо въпреки картинките, въпреки цените и драмите колко не било модерно потреблението на цигари и тяхната контрабанда нарастват всяка година.

По отношение на идеята за бизнес в голяма грешка са тези който мислят, че не е сполучлива. Вярно временна идея, но доходна. Почти като бума на електронните цигари. Питайте Г бе драги предриемачи.... В момента дори знам за 3ма който чакат контейнери с различни кутии и калъфки за цигари.

Ето това имах предвид. :D Защо мислиш, че идеята е временна?
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Taкъв вой имаше и като забраниха пушенето в кръчмите. Ама щели да фалират, ама безработни, ама...
Мина и замина, много мъдро решение беше. И смятам, че тия картинки ще пооткажат тоз-оня.


Имаше такива които почти фалираха. И до ден днешен в хубавите нощни барове се пуши. Дори съм присътвал на случка с недопускане на непушачи в заведение. Който не иска да му димят да ходи в Неделя
 
От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Ето от мен една бизнес идея да не кажете, че само спамям: насочена е към книжните плъхове като блеки, но и нанди може да се възползва ако иска да пробие в книжарниците.
Ще ИЗБИЕТЕ рибата (буквално).
Ако ви се пише книга която ще се превърне бест селър и искате по цял свят специалисти да я размахват в защита на своите тези, както ние размахваме книги в тази тема - чуйте идеята ми!
Напишете книга с която налагате тезата, че "СМЪРТТА ПРОДАВА". Стана ясно, че имало такова изследване от учени от един голям университет в бангладеш цитирано от блиц. Вие само трябва малко да го доукрасите и добавите малко пълнеж за да стане книгата в завършен вид. Блеки спомена, че производителите на тези хубави хранителни продукти (като цигарите) са много ощетени като им е забранено да рекламират своите продукти. Написвайки книга като тази, вие ще подпомогнете измъчените маркетингови отдели на фирмите които продават СМЪРТ. Разбира се хората са прости същества в началото на своята еволюция, ето защо тази идея ще се прехвърли и към други сектори. Представете си колко изтощени са маркетинг отделите на широко разпространени продукти като кремове примерно. Там всичко е направено и вече взеха да се повтарят. Сега ще дойде нещо СВЕЖО - представете си само как ще привлечете вниманието ако по телевизията мажете МЪРТВЕЦ с крем. Дали хората няма да запомянт марката? НАйс,а ?

айде стига идеи, че май не заслужавате :wink:

Пушенето е навик

:D и наркоманите които се бодът с една и същата инжекция сигурно казват същото
мисля, че сте изперкали напълно
първо казваш, че картинките не ти пречат, но ще ги криеш
после казваш, че не си пристрастена, а пушенето било навик
 
От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Ето това имах предвид. :D Защо мислиш, че идеята е временна?

Сама го каза в преден пост. На хората бързо им омръзват нещата. Аи аз лично мисля, че това с картинките ще е ден до пладне. Следе месец, половин, една година и ще има нова дивотия за цвета или рекламата по цигарите
 
От: От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

Ето от мен една бизнес идея да не кажете, че само спамям: насочена е към книжните плъхове като блеки, но и нанди може да се възползва ако иска да пробие в книжарниците.
Ще ИЗБИЕТЕ рибата (буквално).
Ако ви се пише книга която ще се превърне бест селър и искате по цял свят специалисти да я размахват в защита на своите тези, както ние размахваме книги в тази тема - чуйте идеята ми!
Напишете книга с която налагате тезата, че "СМЪРТТА ПРОДАВА". Стана ясно, че имало такова изследване от учени от един голям университет в бангладеш цитирано от блиц. Вие само трябва малко да го доукрасите и добавите малко пълнеж за да стане книгата в завършен вид. Блеки спомена, че производителите на тези хубави хранителни продукти (като цигарите) са много ощетени като им е забранено да рекламират своите продукти. Написвайки книга като тази, вие ще подпомогнете измъчените маркетингови отдели на фирмите които продават СМЪРТ. Разбира се хората са прости същества в началото на своята еволюция, ето защо тази идея ще се прехвърли и към други сектори. Представете си колко изтощени са маркетинг отделите на широко разпространени продукти като кремове примерно. Там всичко е направено и вече взеха да се повтарят. Сега ще дойде нещо СВЕЖО - представете си само как ще привлечете вниманието ако по телевизията мажете МЪРТВЕЦ с крем. Дали хората няма да запомянт марката? НАйс,а ?

айде стига идеи, че май не заслужавате :wink:



:D и наркоманите които се бодът с една и същата инжекция сигурно казват същото
мисля, че сте изперкали напълно
първо казваш, че картинките не ти пречат, но ще ги криеш
после казваш, че не си пристрастена, а пушенето било навик

Норти, толкова театрален драматизъм отива на някоя превъзбудена лелка, тип Мира Радева. :)

Никъде не съм казвала, че картинките не ми пречат. Напротив, пречат ми и затова се радвам, че вече се мисли за адекватен отговор. Колкото до тва с книгата - ми, не ти схванах идеята, честно казано. С тоя пионерски патос, дето се опитваш по оригинален начин да кажеш, че цигарите водят до смърт, не успя много да ме впечатлиш. Всичко води до смърт, приятелю, дори минералната вода. Смъртта наистина продава. Страхът от смъртта продава още повече, разбира се. Смъртта е единственото сигурно нещо в живота, приятелю. Ако си мислиш, че аз ще умра по-рано от теб, само защото пуша, помисли пак. Няма ред при смъртта, няма логика, и нищо от глупостите на СЗО не е вярно. ;)
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

@nortrant
Много се задълбочихте :D

1. Пушачът вижда гадна картинка/чува послание за последиците от пушенето = Баси, тва е гадно!
2. Пушачът се сеща, че сам си го слага, а отгоре на всичкото му дават и наклон на х*я = Тия що ме изнервят тъй ся?
3. Изнервен пушач = Чакай да запаля една цигара!

Цикълът се извършва на подсъзнателно ниво за секунда и половина. И като се повтори N пъти, вече имаме условен рефлекс:

Пушачът вижда гадна картинка/послание за последиците от пушенето => Чакай да запаля една цигара!

As simple as that.
 
От: Открива ли се нова продуктова ниша с новите опаковки на цигарите?

@Норти, трябва ти казват бисермейкър :)
Да смъртта наистина продава и има all time bestseller - викат му БИБЛИЯТА. Отвори я някой път прочети някой друг ред и после не се чуди за несметните богатства на римокатолическата църква - в този бестселър винаги нещо, ще направиш грешно и ще видиш я наказанието на Господ, я неговата мъст я нещо от този сорт ... но пък виж има едно нещо нарчено индулгенция, което пък го умилостивява срещу скромна (огромна) сума пари ...
Сега сериозно, смъртта е един от най-големите стимули за действия и промяна като цяло активност - това е най-висшият страх, нещо от което мозъкът иска да избяга и ще направи всичко за да се случи. А като добавим редица инстинкти, които в основната са различни видове опастностти, които водят то смърт ... то не се чуди, що смъртта продава ... но като ти гледам ироничният патос от по-горе, май не го осъзнаваш.
 

Горе