Откъде е най-добре да се вземе 300 лв. кредит?

От: Откъде е най-добре да се вземе 300 лв. кредит?

Реклама каква друга? Кой нормален човек ще купува антики и в същото време няма да има 300 лв и още по-лошо ще ги взима на кредит с 100% лихва.
 
От: Откъде е най-добре да се вземе 300 лв. кредит?

Боже, колко сте мнителни ! Човека иска съвет, а вие развихте такива смешни теории... да си помислиш, че ви иска парите или живота. Мен също ме интересува въпроса, който момчето постави, затова изчетох темата с интерес, но никога не бих се осмелила да задам какъвто и да е въпрос тук, при това положение. Знаем, че живота е гаден и е пълно с мошеници, ама вие съвсем забравихте да бъдете хора. И без да съм майка съм бясна на снизходителния тон, с който ги споменават повечето отворковци тук. Много ви здраве на всички ''Шерлок Холмовци'' и дано стигнете до дереджето да питате как да вземете 300лв. заем и да ви ''помогнат'' по същия начин !
 
От: Откъде е най-добре да се вземе 300 лв. кредит?

Боже, колко сте мнителни ! Човека иска съвет, а вие развихте такива смешни теории... да си помислиш, че ви иска парите или живота. Мен също ме интересува въпроса, който момчето постави, затова изчетох темата с интерес, но никога не бих се осмелила да задам какъвто и да е въпрос тук, при това положение. Знаем, че живота е гаден и е пълно с мошеници, ама вие съвсем забравихте да бъдете хора. И без да съм майка съм бясна на снизходителния тон, с който ги споменават повечето отворковци тук. Много ви здраве на всички ''Шерлок Холмовци'' и дано стигнете до дереджето да питате как да вземете 300лв. заем и да ви ''помогнат'' по същия начин !

А ти, защо така подскачаш като те съветите са му дадени по въпроса, за който пита. И котките му обсъдихме. А добрия админ, даже я отдели в отделна тема като можеше за по-лесно за я изтрие ...
Аз повече от това добро отношение не съм виждала. А съвсем отделно "Шерлок ХолмСовците" са в правото си да покажат, че не са балъци все пак.

Ти имаш ли някакви предложения към човека или сама да си си харесала нещо и да е по възможностите ти, да се сдобиеш с 300 лева, не от някое дърво като се наберат естествено?
 
От: Откъде е най-добре да се вземе 300 лв. кредит?

Излишна жлъч, Касиопея - изобщо няма нужда от това. Критиката ми не беше към всички, а към тези, които завихриха теория на конспирацията относно въпроса на момчето. Ти самата не споделяше техните подозрения или поне с такова впечатление останах, защо в такъв случай ''ти подскачаш'' ? Не знам до къде ще стигнем с тая злоба, честно... но така със сигурност не си помагаме ! И за да отговоря на въпроса ти: да, получих ценни идеи от хората, които бяха добри (в това число и ти) да отговорят на момчето.
 
Последно редактирано:
От: Откъде е най-добре да се вземе 300 лв. кредит?

Боже, колко сте мнителни ! Човека иска съвет, а вие развихте такива смешни теории... да си помислиш, че ви иска парите или живота. Мен също ме интересува въпроса, който момчето постави, затова изчетох темата с интерес, но никога не бих се осмелила да задам какъвто и да е въпрос тук, при това положение. Знаем, че живота е гаден и е пълно с мошеници, ама вие съвсем забравихте да бъдете хора. И без да съм майка съм бясна на снизходителния тон, с който ги споменават повечето отворковци тук. Много ви здраве на всички ''Шерлок Холмовци'' и дано стигнете до дереджето да питате как да вземете 300лв. заем и да ви ''помогнат'' по същия начин !
Дадени са достатъчно съвети, при това - сериозни. Работещи.
А за останалото... тук не е бгмама форум, а на хора, работещи с пари. Хора, които имат кучешки нюх за бизнеса.
Темата наистина е рекламна - как тъй се споменаха антиките? Всеки, който прочете темата и се интересува от антики, ще потърси контакт с автора. :wink:

Пу, изтървал съм ФБ частта с мачките... :cry:
 
От: Откъде е най-добре да се вземе 300 лв. кредит?

Едва ли има смисъл да давам отговори, щото рекламния пич си свърши работата и изчезна, но пък може случааайно някога на някого да му свършат работа.

И така...

Откъде е най-добре да се вземе 200-300 лева кредит? Не съм взимал кредит досега и не съм запознат с цялата процедура.

От банка, при която не присъства понятието БЪРЗИ КРЕДИТИ и минималния срок за връщане Е повече от един месец!

За мен е важно:
1. да мога да го върна от 3 до 6 месеца;
2. да е сравнително ниска лихвата, заедно с всички други такси;
3. да е с фиксирана лихва.

Повечето банки отговарят на условията. Не знам как стои въпроса със сроковете на връщане, но в най-лошия вариант, ще ти дадат кредитна карта (не е препоръчително, но е по-добре от бърз кредит(.

Важно ли е лихвата да е фиксирана? Ако в договора пише, че може да се променя, от какво зависи това?

Да, важно, защото могат да ти натряскат първия месец 8%, а втория 20 - къпиш? Тоест, по-добре фиксирана.

Промяната зависи от основния лихвен процент на банката, който мисля, че зависи от БНБ (ако не се бъркам) - в смисъл има си там някакви минимуми и максимуми.

Абе както и да е. По-важното е фиксирана.

Кое е за предпочитане - анюитетни или намаляващи вноски?

Анюитентни, защото знаеш, че плащаш еди-колко си лева, от които лихвата ти е еди-колко си лева, а останалото вноска по заема.

Тоест, от намаляващи вноски смисъл няма, защото при тях, първо се покрива повечето лихва и после заема. Дефакто йок смисъл. Това с "намаляващите вноски", би било добре, ако от банката ти предлагат като условие при предсрочно погасяване на заема да ти отпадне лихвата.

Така или иначе, смисъла не е кой знае какъв - според зависи от ситуацията. Или казано иначе, ако теглиш 300 лв за срок от 6 месеца и лихвата ти е 100лв (примерно) върху цялата сума, то ще трябва да върнеш 400лв за 6 месеца, което се пада по 50 и нещо лв месечна вноска (ще ги закръгля на 60, че по-лесно за смятане).

Тъй, та ако опцията ти е "намаляващи вноски".

Значи ще се получи нещо такова:

1 месец - 50лв /40лв лихва, 20лв заем/
2. Месец - 50лв /30лв лихва, 30лв заем/
3. месец - 50лв /20лв лихва, 40лв заем/

И ако решиш да направиш предсрочно погасяване, оставащата лихва (10лв) отпада. Тъй, че горе-долу смисъл няма от този тип заеми. Е, може да зависи и от сумата де, но не знам. Според мен няма смисъл.

Има ли разлика дали ще се вземе от банка или от фирмa, занимаващa се с кредити? Интуитивно е ясно, че трябва да се избягват фирми, за които не се знае много, или такива, които лепят обяви за лесен кредит, написани набързо на notepad.

Ми мноо ясно, банките са под зоркото учо на бг кънтри оргЪните, някои от фирмите (ако визираш тези за бързи кредити) също, а някои дето са по-инкогнито не са.

Друга разлика - при фирмите (бързите кредити) си двойно по-прецакан, отколкото при банките, където също ще си прецакан, но в поносим размер.

Честно казано не ме вълнува дали ще платя общо с 20 лева повече, а дали мога да очаквам изненади, въпреки че ще плащам редовно.

Като не те вълнува, аз ще ти дам 200-300лв, ти ми върни 1000 - ще сключим договор за заем, нотариално заверен и готово. :)

Като за финал, препоръчвам ти да теглиш заем от "Гепи Кеш Фаст ООД" - много са коректни. 8)
 
От: Откъде е най-добре да се вземе 300 лв. кредит?

Излишна жлъч, Касиопея - изобщо няма нужда от това. Критиката ми не беше към всички, а към тези, които завихриха теория на конспирацията относно въпроса на момчето.

Нина, като покажеш че имаш натрупан експириънс колкото нас, може да даваш съвети, дали сме прави или,
това не ти е форум за сериали и подобни глупости, а е сериозен форум в който всеки иска да намаже някакъв "келепир"

Като/ако постоиш известно време тук и ще свикнеш и ти да виждаш кой и за какво е дошъл :)
Продължавам да си държа на мнението че ТЯ - защото според мен е жена се опита да вкара реклама, възможно е да бъркам, но няма никакво значение, нали пресякохме преди да се заформи поредния спектакъл.
няма да е първия няма и да е последния, вместо да спориш без нужда, огледай се ослушай се и тогава влизай в подобни дебати :twisted::twisted::twisted::twisted:

Дори мога да се обзаложа с теб,
ако не са се развалили кебапчетата...
 
От: Откъде е най-добре да се вземе 300 лв. кредит?

amoun, може да звуча наивно, поради липсата на нужния експириънс тук, но продължавам да твърдя, че излишно грубо нападнахте момчето (да, това също го вярвам) и ако наистина е имало опит за каквото и да е, можехте пак да го пресечете, като подходите по-цивилизовано. Много хора са на зор и наистина търсят съвети и идват да питат вас, понеже сте врели и кипели в нещата. Знам, че сте прекалено вглъбени във важните си занимания, но все пак не забравяйте да бъдете хора ! Извинявам се за поредния спам, но ми се стори невъзпитано да не отговоря, при положение, че се обръщаш лично към мен. Ще се оглеждам и ослушвам, но не обещавам, че няма да мисля почти всяка постъпка за безкористна, а това че призовавам към човечност изобщо не значи, че искам да споря. Колкото до облога - не съм по кебапчетата, а вероятно и хората не мога да преценявам, така че съм пас. Приятна вечер на всички !
 
От: Откъде е най-добре да се вземе 300 лв. кредит?

Не съм искал да те нагрубя {}

Ще те черпя едно мохито лятото, щом не си по кебапчетата...

Някой друг да иска да се обзаложи за нещо?
 
От: Откъде е най-добре да се вземе 300 лв. кредит?

Някой друг да иска да се обзаложи за нещо?

Гледам, че в темата "Преброяване на скопените мачки" е генерирана идея за работещ сайт - кой първи ще я реализира?
 
От: Откъде е най-добре да се вземе 300 лв. кредит?

Алианц имат приличен студентски пакет, който може да включва и кредитна карта при желание, при доказан доход. Наследствената пенсия сигурно би могла да се счита за доказан доход. По принцип имам добри впечатления от банката, работя с тях от години, винаги са били коректни.
http://bank.allianz.bg/index.php?page=academica
 
От: Откъде е най-добре да се вземе 300 лв. кредит?

Не съм искал да те нагрубя {}

Ще те черпя едно мохито лятото, щом не си по кебапчетата...

Някой друг да иска да се обзаложи за нещо?

Ако позволиш, аз искам да се обзаложа с теб 8)

Ако позная коя зодия си, какво ще ме почерпиш? Ей така за стимул и признание на ясновидските ми способности :)
Ако загубя и греша, ти си свободен да поискаш нещо.

Впоследствие като развия тази си способност-ясновидска- ще ти заделям по 5% от печалбата, защото първо ти си ме вдъхновил.
 

Горе