Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
Ти брифингите гледаш ли ги изобщо. Всяка сутрин го повтаря това!

Кой пък е казал, че към болестта не се развива имунитет? Няма категорични доказателства които оборват или потвърждават това твърдение. Очакванията са имунитет да има както при (почти) всички вирусни инфекции.
 
Ми айде де, що не пишете. То и вашия лагер нещо се демотивира, няма го оня плам, дето беше... :)
Изчерпа се интригата. Няколко човека сте се забили да ровите в конкретен ъгъл на кочината (Генерала, Бойко, поповете, Мангъров, тонът на Генерала, думите на Генерала) и упорито отказвате по-общите и глобални аспекти на темата.

Това ви вълнува и ви е интересно - няма лошо. Ама на мене не ми е. Съвсем слабо ми дреме какво казват на локално ниво, още повече че не е нищо оригинално.

Уж темата е за "Световната Криза", а тук само се обсъжда какво казали по БТВ и какво постнали във Фейсбука.
 
Еми аргументите на спорещите са локални, като намесиш глобални източници ги подминават, щото не им се слуша блядски. Половината европейски страни обявиха планове за излизане, никой не го интересува това, слуша се генерала. Австрия затвориха след нас, ще отварят преди нас.... Още повече, че смислени аргументи не се ползват. Идва ада, вадим чувалите, ринем труповете и тн. Това че целия смислен свят постави под съмнение камарите с трупове в Италия, също никой не го интересува.... Гледам американците тръгнали надолу, къде са милионите трупове търкалящи се по улиците на ню йорк.... Много въпроси, срещу които се вадят само субективни локални аргументи....

Интригата тепърва почва, мен ако питаш....

Изчерпа се интригата. Няколко човека сте се забили да ровите в конкретен ъгъл на кочината (Генерала, Бойко, поповете, Мангъров, тонът на Генерала, думите на Генерала) и упорито отказвате по-общите и глобални аспекти на темата.

Това ви вълнува и ви е интересно - няма лошо. Ама на мене не ми е. Съвсем слабо ми дреме какво казват на локално ниво, още повече че не е нищо оригинално.

Уж темата е за "Световната Криза", а тук само се обсъжда какво казали по БТВ и какво постнали във Фейсбука.
 
Потресаващо видео на испански лекари! Пряко включване от ада!

Жалко, че след блядски, не разбирам и испански, за да сондирам коментарите, дали байганьо е ахнал - какво безобразие е в болниците, ама като гледам повечето хора се кефят. :(
Иначе дълбок анализ на всяка дума, на който и да е, ма тук само това, че е качено клипчето преди 2 седмици, е достатъчно доказателство, че видиш ли се забавляват в болниците им, докато всички участват в заговора да снасят лъжлива информация всяка вечер за починалите.

Иначе си е чисто лицемерие да се съмняваш във всяка дума на който и да било, а като видим няколко маскирани човека, веднага да отсичаме, че това са лекари, че въпросният коридор е болничен и то в болница, която лекува точно болни от коронавирус... Смехурковска работа, с двоен аршин. :D

Ти по-рано добре го каза, че не си толкова да си удържаш позицията, ами да си напреки и да си чешеш езика (философстваш). То и за това рядко някой те взема насериозно и то по-често са хора, които отварят темата за пръв път. :hankey:

Че и не се усещаш...
Screenshot_1.png
 
Клипчето беше за ташак, чувство за хумор нямаш ли?

Добре, спирам, че ми излезе работа :)


Жалко, че след блядски, не разбирам и испански, за да сондирам коментарите, дали байганьо е ахнал - какво безобразие е в болниците, ама като гледам повечето хора се кефят. :(
Иначе дълбок анализ на всяка дума, на който и да е, ма тук само това, че е качено клипчето преди 2 седмици, е достатъчно доказателство, че видиш ли се забавляват в болниците им, докато всички участват в заговора да снасят лъжлива информация всяка вечер за починалите.

Иначе си е чисто лицемерие да се съмняваме във всяка дума на който и да било, а като видим няколко маскирани човека, веднага да отсичаме, че това са лекари, че въпросният коридор е болничен и то в болница, която лекува точно болни от коронавирус... Смехурковска работа. :D

Ти по-рано добре го каза, че не си толкова да си удържаш позицията, ами да си напреки и да си чешеш езика. То и за това рядко някой те взема насериозно и то по-често са хора, които отварят темата за пръв път. :hankey:

Че и не се усещаш...
Виж файлът 19110
 
Няколко човека сте се забили да ровите в конкретен ъгъл на кочината (Генерала, Бойко, поповете, Мангъров, тонът на Генерала, думите на Генерала) и упорито отказвате по-общите и глобални аспекти на темата.
Напротив, ама ти не гледаш, където трябва.
Специално за ваше величество помествам отново статията за начина, по който италианците се изложиха ГЛОБАЛНО!
 
Да, ама на поповете (мъже в рокли и чорапогащници) Боце не им каза да си продадат лимузините. Техният бизнес е отново подпомаган от държавата. Тоест, всички рекетьори - попове, ЧСИ-та, банки и данъчни си бачкат, а тези, които трябва да им плащат са на пауза.
Аз съм силно вярващ, но в първо е в граници, и съм сигурен, че ако искам да стигна до Бог, не ми трябва посредник. Адски много не навиждам попове, църковни служители и какви ли не търговски дружества, разчитайки на хорската вярва. За жалост е прекалено материално тяхното възприятие, за да може точно те да ме доближат до Бог. Както написах, не съм някакъв фанатик, но си имам вярата като всеки от вас. А тия са идиоти от видеото.
 
Добре че са наивниците да четат изсмуканите от пръсти статии на българските предпримачи по "новинарските" им сайтове. Някой трябва да прави импресии все пак, по-добре да жертваме лаиците и чакрите, а нормалните хора да си търсим информацията в... световните източници?

Някои тука така се тупат по рамото с "ИМА МИСИНФОРМАЦИЯ, НАРОДЕ, СЪБИРАЙ СЕ"... естествено, че има мисинформацияв, все пак тези медии нали някой трябва да им плати, за да се хранят, отделно и те трябва да подберат череките на тортата, защото черешките правят кликбейт заглавията, импресиите. Това не означава, че всичката информация е грешна, нито че всичката е вярна.

Нормалния човек приема, че всяка информация има шанс да бъде грешна или преекспонирана, но това не означава че е, нито пък означава, че трябва да поставим близките си под заплаха, защото щеше да е много по-хубаво, ако нямаше карантина.

А че тази тема е наспамена от шепа ненормалници, които си събират инфото само от източници, с които са съгласни е друг въпрос. Не са виновни те, че имат първични и погрешни инстинкти за оценяване на ситуацията безпристрастно, параноята наистина е отнела разсъдъка на доста хора, но не е на половината, която си стои вкъщи и се наслаждава на луксовете от 21-ви век, а на половината, която ходи да прегръща дървета в парковете, за да не забравят сладкия допир на свободата и свободията. :)
 
Напротив, ама ти не гледаш, където трябва.
Специално за ваше величество помествам отново статията за начина, по който италианците се изложиха ГЛОБАЛНО!
Не кликам на линкове с такъв домейн.

Виж, преди няколко страници хвана интереса ми с онова за прераждането... Още не мога да се съвзема, но мир не ми дава прочетеното.
 
Не кликам на линкове с такъв домейн.

A на такива?

Още не мога да се съвзема, но мир не ми дава прочетеното.
Спокойно, и Буда е искал да прекъсне безкрайния кръговрат на преражданията - не си само ти. ;)
 
шепа ненормалници, които си събират инфото само от източници, с които са съгласни е друг въпрос
Браво. Развиваш се, я какъв хубав самоанализ си си направил
 
Швеция изглежда е на път да изгърми.
 
"Много трудно е да се оцени науката, която стои зад стратегията на Швеция. Има ясни примери, при които шведските насоки не съответстват нито на препоръките на СЗО, нито на наличните емпирични доказателства, добавя вестникът и цитира главния лекар на една болница в Стокхолм, който наскоро прогнозира пред списание "Time", че настоящият подход „вероятно ще приключи с историческо клане“.

Karolinska University Hospital издаде насоки за лекарите, в които се посочва, че пациенти на 80 и повече години няма да бъдат приемани в интензивни отделения, напомня още "Индипендънт". Епидемиологът Тегнел пък каза на пресконференция, че е „предпазлив оптимист“, че се надява това да е „краят на началото“ на кризата за Швеция.

"Индипендънт" припомня и думите на шведския премиер Стефан Льовен, който наскоро призна в интервю за Svenska Dagbladet, че „Швеция не успя да защити възрастните си хора“. Г-н Льовен също предупреди: ”Ще броим мъртвите с хиляди. Трябва да сме подготвени за това”. Когато Льовен каза това на 4 април, в Швеция имаше 358 починали. Днес са 919.
Правителството им как ги лъже тия балъци швеЦите, че има грип... :confused:

Пък и тия няма как да си нямат един Мангъров, който да им каже как стават нещата. И поне един биаро, който да стои и да ръкопляска на опити за запазване на икономиката, при които ясно беше от самото начало, че са обречени.

Ако платят скромна сума, съм склонен да командироваме Мангъров, за да ги стабилизира малко, но минимум като клаузата на Неймар, а разтрогващата му клауза да е поне 1 млрд., че такъв капацитет скоро може да потрябва и на Русия...

ПС: Иначе немската версия на Мангъров:

Прави заключението, че в Швабия ще се зарязят макс 1 милион души, с макс 30к починали и по 30 човека на ден. Може да си направите сами справката, кога Германия прехвърлиха прогнозираните 3000 и по колко почиват на ден.
 
Последно редактирано:
Жалко че няма как да пратим всички привърженици на стадния имунитет някъде да си сътворят собствена държава и икономика, та поне да се отървем от глупостта им, и както знаем последиците от такъв подход - доста вероятно да се окаже финално това отърваване.

Да, ще е скъпичко да пратим всички флат-ъртъри някъде за постоянно, но средното IQ на остатъка от обществото ще се качи с двуцифрено число след като замине самолета. Предлагам да инвестираме в бъдещото поколение и да стартираме един crowdfunding за чакраекспрес още сега.
 
Добре, с всичко съм съгласен. Как обаче ще преминем през това? Как? Ще се крием до намиране на ваксина или ще чакаме вируса да се изпари от самосебеси? Други варианти май няма, доколкото знам... Пика за който говорят отиде до юни, вероятно после до юли... Как ще преминем през това е въпроса?



Правителството им как ги лъже тия балъци швеЦите, че има грип... :confused:

Пък и тия няма как да си нямат един Мангъров, който да им каже как стават нещата. И поне един биаро, който да стои и да ръкопляска на опити за запазване на икономиката, при които ясно беше от самото начало, че са обречени.

Ако платят скромна сума, съм склонен да командироваме Мангъров, за да ги стабилизира малко, но минимум като клаузата на Неймар, а разтрогващата му клауза да е поне 1 млрд., че такъв капацитет скоро може да потрябва и на Русия...

ПС: Иначе немската версия на Мангъров:

Прави заключението, че в Швабия ще се зарязят макс 1 милион души, с макс 30к починали и по 30 човека на ден. Може да си направите сами справката, кога Германия прехвърлиха прогнозираните 3000 и по колко почиват на ден.
 
Когато Льовен каза това на 4 април, в Швеция имаше 358 починали. Днес са 919.
При популация 10 милиона, колко страшно се отразява смъртта на 1000 души, и то хора на 80+? От какво друго трябваше да умрат, за да не бъде сензация? Колко умират в рамките на месец при нормални обстоятелства? А от усложненията на другите сезонни грипове?
 
Аз на прогнозите за пика не вярвам. Със сигурност разбират повече от мен и от който и да било тук във форума, но не виждам какво се е променило/ще се промени, че да дойде заболеваемост от 50-100 човека дневно, която да наречем пик, към този момент.

Аз виждам вариантите като два:
  • Намиране на лек
    • Ваксина (трудно за времето, с което се разполага + изчерпано търпение/ресурси на населението);
    • Откриване на старо лекарство, което е с благоприятно действие и намалява драстично критичните случай;
    • Добра мутация, която дори и да заразява с тези темпове населението, то да не вкарва голяма част по болниците (по-нисък % на хоспитализирани; поначало бяха обявени 19%, но към момента по-скоро ние се движим между 35-45% хоспитализирани, разбира се върху установено заболелите).
  • Отпускане на мерките и голяма смъртност.
Въпросът е какво всеки би избрал и какви запаси има държавата, в случай, че отиде дълго време това (не се надявам хич на това).

На един му е по-важно семейството и би казал, че е склонен да преживее това, каквото и да му коства, а друг би се хванал за икономиката, слънчицето, активния живот и тн., отписвайки жертвите. Ако не протекат нещата по първия сценарии - правилен избор няма.
 
walking-dead-vs-covid-19-atlanta-meme.jpg
 
Чакрата и другите интелектуално разчекнати като напишат "Кво като умират 80 годишни, нали са се наживели" и веднага разбираш, че са все някакви отритнати социопати и дебелокожи маймуняци, наподобяващи човешкия вид само по визия. :)

Те хората хубаво са казало - на чужд гръб и 100 тояги са малко. За жалост сме стигнали до момента, в който истинските хора са на по 80 години, а истинските чудовища на по 20-30-40 години и тежат 150+кг.

Не бих наранил жена лично, но чакрата утре някой ако я претрепе някъде, може и да отворя една бира в чест на патриота, който е извършил това достойно за уважение и възхвала дело. :)
 
Статус
Not open for further replies.

Горе