Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
Ти колко обекта имаш и колко служители си назначил. че си мислиш, че знаеш изобщо нещо? Нищо не знаеш, нямаш представа изобщо какво се случва и какво следва. Говориш някакви илюзорни фантастики.
Макар и с по-хард тон, смятам че биаро е прав. Аз го гледам в моята област - работим, обаче всички сме със свити сърца, защото виждаме и усещаме какво идва, но не знаем какъв ще е мащаба. Готвим се за най-страшното. Малките фирми директно си говорят за фалити и затваряне. Звъчи кофти, обаче според мен това ще стане.
 
Добрутро! :)


91503009_10216357041189008_3990963076928110592_n.jpg
 
Ти колко обекта имаш и колко служители си назначил. че си мислиш, че знаеш изобщо нещо? Нищо не знаеш, нямаш представа изобщо какво се случва и какво следва. Говориш някакви илюзорни фантастики.

Нямам физически обекти, факт, нямам и постоянни служители. Работя само онлайн и с подизпълнители. Разбирам, че мерките те засягат пряко и ти съчувствам. Разбирам и че си афектиран от това, което е нормално. На мен също не ми е приятна ситуацията, ама изобщо. Ама искам на първо масто вски да сме живи и здрави. Пари се изкарват. Много бизнеси обаче работят в момента и то на пълни обороти. Има и такива които яко ги засегнаха. Например имам познат и клиент който още на 8 март - първия ден загуби 6 цифрена сума поради мерките. Това е бизнеса. Гледаме на първо място да оцелеем, по какъвто и да е начин, после мислим как да продължим напред. Виж в САЩ как не взеха никакви мерки, за да не фалират бизнесите и виж каква епидемия е в момент там, имат почти 200 000 заразени. И набързо вкараха същите мерки.
 
И понеже продължаваме да пеем мантрите за ранните мерки и добрите резултати, ето как Сингапур лекинко се присмива на неадекватните "мерки" в Европа, довели до логично никакви резултати: https://www.actualno.com/analysis/t...ta-se-spravi-s-koronavirusa-news_1448007.html

Знаейки, че повечето от експертите в темата няма да прочетат статията, ето рецептата за успех в резюме:
Правителството реагира бързо, изолира болните и тества всички, които имаха симптоми. Контактните лица на заразените бяха проследени и поставени под карантина. Методът за проследяване е разработен при епидемията от ТОРС (Тежък остър респираторен синдром) през 2003 година. Чрез прилагането на четири основни мерки - ранно затваряне на границите, стриктно преследване на контактните лица, масово тестване и използване на опита от ТОРС, публичният живот в Сингапур не беше засегнат. Ресторантите, търговските центрове, училищата и офисите остават отворени и до днес.
 
В интерес на истината изобщо не съм притеснен или афектиран, ако си чел темата ми за фалитите, ще знаеш че съм виждал и по-лошо. Влизам в тази криза по подготвен от всякога, ще се свия малко, но нищо значимо вероятно няма да се случи. Притеснен съм за хората, които влизат в кризата с ипотеки и неплатени сметки, а те са много, много повече от заразените с вируса.




Нямам физически обекти, факт, нямам и постоянни служители. Работя само онлайн и с подизпълнители. Разбирам, че мерките те засягат пряко и ти съчувствам. Разбирам и че си афектиран от това, което е нормално. На мен също не ми е приятна ситуацията, ама изобщо. Ама искам на първо масто вски да сме живи и здрави. Пари се изкарват. Много бизнеси обаче работят в момента и то на пълни обороти. Има и такива които яко ги засегнаха. Например имам познат и клиент който още на 8 март - първия ден загуби 6 цифрена сума поради мерките. Това е бизнеса. Гледаме на първо място да оцелеем, по какъвто и да е начин, после мислим как да продължим напред. Виж в САЩ как не взеха никакви мерки, за да не фалират бизнесите и виж каква епидемия е в момент там, имат почти 200 000 заразени. И набързо вкараха същите мерки.
 
Отменена е вече точката от заповедта за маските от Ананиев, по-малко от 24 часа след въвеждането ѝ. :D
 
Почна тук там да излиза информация, че държавите които са имали разработен план, за действия при пандемия, минават изключително леко през това - Германия, Сингапур, Тайван и още няколко. Плановете са разработвани след пандемията от SARS през 2003. Ето тук има систематизирана информация от медия, която е доста проправителствена и тона е доста мек. Същото го има и на много други места! Въпроса е, че и ние имаме такъв план, още от 2006 година, както вече писах, в който пише абсолютно същото, което са приложили успешно справилите се с кризата държави. Въпроса е защо никой не погледна тая стратегия, писана от световния елит на вирусологията, а се приложиха безумни мерки с цел смекчаване на политическия трус.

Ще видите как накрая ще излезе, че шибаните политици са омазали нещата. Ще се драматизира до откат, защото иначе ще излезе, че политиците са допуснали низ от грешки, които са довели до смъртта на хиляди хора.

Иначе много силни в писане на стратегии за изправяне на кривите краставици....
 
фейк, тоя е китаец и спомена мръсния въздух.
Бъзикаш се, нали?
Това не е просто учен, а учен с топки. Да се обърнеш срещу статуквото и да обориш публично срещу безумията на шапките и пагоните изисква кураж. Добре, че живеем все още в свят на информационна достъпност, иначе всички ще полудеем и ще умрем, броейки умрелите от инсулти в Италия.
 
Това е просто информация, с какво трябва да помагат - информират те за положението там.
Теб по принцип каква ти е позицията - да се правим че няма вирус, да си работим все едно не умират по близо 1000 човека на ден в съседни държави и да се надяваме да ни подмине ли ?
 
@nandibandi

Не, друго си е професионалното мнение на доктор от спешното, дипломирал се 2012.
 
не умират по близо 1000 човека на ден в съседни държави
Откога граничим със САЩ? Това изместване не съм го усетила. Плавно ще да е било.

Аз мисля, че по-добрият вариант е да си гледаме нашия континент. Немският лекар говори за Европа и конкретно за немската здравна система. Да, нашата е зле, но в болниците все още има маски. Нямам идея щатите как са се докарали до там, че да нямат елементарни консумативи. Всъщност имам, ама карай...
 
Кой говори за Сащ, виж Италия и Испания вчера. А иначе в Сащ - страшното предстои.... само да ти кажа за статистиката, че смъртността в САЩ средно е около 7-8-9 хиляди човека на месец. С тоя "грип" числото лекичкоооо ще се промени.

1585669335565.png
 
Статус
Not open for further replies.

Горе