Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
Не, супер ми е лесно, нивото е супер ниско. Не ме затруднявате изобщо.

Не му е лесно на биару... Половината ден му се налага да е вирусолог, през останалата част икономист и анализатор на кризите. :hankey:
Форумният Мангъров.
 
От чакащите Торбалан вече и смислен аргумент не може да се очаква. Опорките на партията се изчерпаха... Още нямат поне един познат на смъртно легло, па дори и кихащ такъв... Но те знаят, че заплахата дебне. А са се показали изпод юрганчето, и хоп цял град като Русе или Пазарджик е заминал...

Noke, от теб не го очаквах. Няма лошо...
 
Не му е лесно на биару... Половината ден му се налага да е вирусолог, през останалата част икономист и анализатор на кризите. :hankey:
Форумният Мангъров.
Супер простак, братче... Според този форумен дебил петрола щял да свърши сега, щото видиш ли му паднало потреблението и цената.

Без коментар. Сигурно не се е приближавал на по-малко от 15 километра разстояние от истински икономист, тръгнал да се напъва да върти чакри тука и той като доведената му сестра от селска Индия.
 
Олигофрен, не ми изопачавай думите, съвсем обосновано ти обясних защо ще се намали добива. Не съм казал че свършва. Толкова си тъп, че не можеш да си представиш.

Повечето кризи не минавали 20% викаш, само заради тази безумна глупост, която написа, трябва да се самоизтриеш от форума и да не се показваш никога повече. Най-голямата криза в историята е -15%, ама ти от къде да знаеш...

Все едно с дете олигофренче си комуникирам. Пълна шматка....


Супер простак, братче... Според този форумен дебил петрола щял да свърши сега, щото видиш ли му паднало потреблението и цената.

Без коментар. Сигурно не се е приближавал на по-малко от 15 километра разстояние от истински икономист, тръгнал да се напъва да върти чакри тука и той като доведената му сестра от селска Индия.
 
Аз с простаци, които не могат да направят разлика между намаляване на добива заради намалено търсене и намаляване на добива заради "сриване на пазара" не смятам да се обяснявам повече.

Петрола щял да срине икономиката, коронавируса щял да срине икономиката, единственото което ще сринат тези неща са ренометата ви, защото ви тресат някакви чакри на определени хора, които тотално ви пречат да направите разлика между реална информация и това, което според вас е реално. :)
 
Това да ми изопачаваш думите по-умен ли си мислиш, че ставаш. Ми не, изглеждаш още по тъп, макар че незнам на къде повече. Супер жалък си с тея плоските номера присъщи за жени и деца с ментално проблеми. Това ти е нивото. Обяснил съм съвсем точно какво имам предвид, това че четенето с разбиране ти е проблем, аз не съм виновен.

Не съм виновен също, че ти подбивам самочувствието и се чувстваш жалък и незначителен. Да си чел повече, като искаш да се включваш активно по различни теми. Когато твърдя нещо, това значи че някога преди това съм го прочел някъде, не като тебе да си правя свободни съчинения както ми дойде.

Аз с простаци, които не могат да направят разлика между намаляване на добива заради намалено търсене и намаляване на добива заради "сриване на пазара" не смятам да се обяснявам повече.

Петрола щял да срине икономиката, коронавируса щял да срине икономиката, единственото което ще сринат тези неща са ренометата ви, защото ви тресат някакви чакри на определени хора, които тотално ви пречат да направите разлика между реална информация и това, което според вас е реално. :)
 
За тези, които си мислчт че ковид 19 е по-опасен от иконимическата криза, като по-горния дебил, давам ето тези най-синтезирани данни:

Тежки последствия както в богатите, така и в бедните страни. Личните доходи, данъчните приходи, печалбите и цените спадат, а международната търговия намалява с повече от 50%. Безработицата достига 25% в Съединените щати, а в някои страни дори 33%.Последствията от кризата са най-тежки в силно индустриализираните градски центрове, в много страни строителството напълно замира, а селата страдат от срива на цените на земеделските продукти с близо 60%.

Това е извадка при 15% рецесия (голямата депресия), а в момента се говори за 20%. По притеснителното е, че голямата депресия започва 29-та година и завършва с влизането на САЩ във войната, което е 12 години и за финал война. Някой ще каже, че това е било отдавна и не е същото и ще е прав. Няма да е същото. По-лошо ще е :) Света е много по-свързан от тогава....
 
coronavirus-funny-jokes-2033-5e74c90a082b7__700.jpg
 
По свързан и много по различен от тогава. Щото тогава едва ли е имало толкова дейности колкото сега онлайн. В момента си пазаруваме всичко онлайн. Емаг да не би да затвориха - оня ден си поръчах маратонки, доставчика не дойде в деня когато трябваше , а на следващия. Вика ми заринати сме от пратки - повече от Коледа е. Та не я мислете толкова тая икономика.
 
Баси, свършиха пуканките, криза...Нищо, вие продължавайте да се мачкате, готино е.
 
На прима виста се сещам за дот ком балона, дето много хора си мислиха, че са фанали господ за шлифера, щото е иновация и супер ново, каквото света не е виждал. Ама се оказа друго :)

По свързан и много по различен от тогава. Щото тогава едва ли е имало толкова дейности колкото сега онлайн. В момента си пазаруваме всичко онлайн. Емаг да не би да затвориха - оня ден си поръчах маратонки, доставчика не дойде в деня когато трябваше , а на следващия. Вика ми заринати сме от пратки - повече от Коледа е. Та не я мислете толкова тая икономика.
 
322428.jpeg
 
Аз също не виждам какво толкова може да се сговни в икономиката. То така или иначе се говореше, че ще има криза, просто ако ще става нещо, вируса ще я катализира. За момента не се забелязват някакви странни неща в световната икономика, освен лек отлив в потреблението на конкретни стоки продиктуван от мерките за сигурност.

Магазините са пълни. Строежите до нас вървят с пълна сила.

Собствениците на онлайн магазини да кажат как е ситуацията с поръчките.

Знам че някои фирми са позамразили рекламата и от това страдат дигиталните агенции, но това може да има 2 страни - достатъчен оборот без реклама или пасивно поведение от гледна точка на разширяване.

В ИТ има проблем само с някои фирми ориентирани в хазартната индустрия и то по-скоро тези със спортни залагания. Даже в петък ми писаха 2 HR-ки от различни фирми с хазартни продукти, че търсят нови кадри и ме питат дали не търся нови кариерни възможности. Явно не са фалирали, даже ръста не са намалили. Всички останали си вървят здраво. Тук там някои са замразили новите назначения.

Като цяло интересно ми е и други хора да споделят за себе си или пък имате ли близки които са останали без работа, без препитание, без бизнес или са засегнати и какви мерки взимат/е срещу това?
 
За себе си вече писах. Приятел с хотел, ще се беси. Приятел с верига магазини за не хранителни стоки, ще се беси. Общо само от тях двамата 20 човека вече са на борсата. Общо взето никой не знае какви мерки да вземе, защото не се знае кога ще свърши всичко това. С хотелите е най-сложно, защото са взели пари напред, които вече ги няма. Там е голяма драма. Едно е да се снишиш и чакаш, друго е да трябва да търсиш пари да връщаш.

Като цяло интересно ми е и други хора да споделят за себе си или пък имате ли близки които са останали без работа, без препитание, без бизнес или са засегнати и какви мерки взимат/е срещу това?
 
Най ме кефи как хората от едната "COVID-19" група лайкват коментарите на съмишлениците си по всички теми - икономика, здраве, политика, готварство, секс. Ако питам да слагам ли летните гуми, сигурно едната групировка ще каже - ДА, другата пак ще е опозиция :D

Между другото има хора с доста слаба аргументация и увереност в изреченото, като си личи, че мислят основно за собствения си задник. Дори и да съм заел грешната страна, твърденията им ще ме накарат да си вярвам, а не да се замисля.
 
Общо само от тях двамата 20 човека вече са на борсата.
Ми нали викахте "Х човека умрели днес, за разлика от Х*10 от грипа", същата работа и тук.

20 съкратени, пък преди седмица като закриха еврофутбола - 2300 без работа на следващия ден + че повечето им е семеен бизнес и бачкат всички там, за да не плащат на външни хора. Без кризи, без нищо - от днес за утре цяло семейство без доход. Що не се писа, що нямаше агитации за бунтове и излизане по улиците...? Всеки си гледа гъза и не му дреме какво се случва в отсрещния двор.
 
Сравняваш два съвсем различни процеса.


Ми нали викахте "Х човека умрели днес, за разлика от Х*10 от грипа", същата работа и тук.

20 съкратени, пък преди седмица като закриха еврофутбола - 2300 без работа на следващия ден + че повечето им е семеен бизнес и бачкат всички там, за да не плащат на външни хора. Без кризи, без нищо - от днес за утре цяло семейство без доход. Що не се писа, що нямаше агитации за бунтове и излизане по улиците...? Всеки си гледа гъза и не му дреме какво се случва в отсрещния двор.
 
92025387_10158191656334889_5857290675308986368_n.jpg


Креатовноста през последния месец чупи секви криви :D
 
Статус
Not open for further replies.

Горе