Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
За да ходя до магазина ? Ти по принцип за какво ползваш обувките - за да се свързваш с извънземните ли ?
Ma що ходиш до магазина питам? Там е опасно!!! Стой под юрганчето с маратонките. Нека Торбалан се изкефи какво джиджано момченце ще вземе. Нали всичко трябва да мине онлайн по твоята логика. Спри да ядеш, защото храната се произвежда оф-лайн, изцяло в нарушение на мерките за защита от чумата
Да подкрепим медиците на първа линия
За какво??? За това, че са се барикадирали в празни болници и си чешат...., докато наистина болните хора са принудени да живеят без адекватна медицинска помощ?
 
Ma що ходиш до магазина питам? Там е опасно!!! Стой под юрганчето с маратонките. Нека Торбалан се изкефи какво джиджано момченце ще вземе. Нали всичко трябва да мине онлайн по твоята логика. Спри да ядеш, защото храната се произвежда оф-лайн, изцяло в нарушение на мерките за защита от чумата
Всъщност съм си поръчвал храна и онлайн с ebag (и то големи количества). А самата храна , стоки, хората които ги произвеждат трябва да са с маски, ръкавици, да се въведе задължително дезинфектиране на ръцете на определено време. Ти нали жалееш за икономиката . Ето всеки магазин , ресторант и каквото и да е може да си работи дори в извънредното положение и аз да си го поръчам онлайн и да ми се донесе до вратата. Хората , които го носят също са с маски. Така че начини има - все пак вече не сме на нивото преди 100 години. Ама нали е по лесно да си копаш градинката и да мрънкаш само....

В голем процент , хората дето мрънкат сега че ще гладуват и преди кризата са били некадърници, сега просто си имат оправдание да мрънкат за несгодите си.
 
В голем процент , хората дето мрънкат сега че ще гладуват и преди кризата са били некадърници, сега просто си имат оправдание да мрънкат за несгодите си.

Ето това е истината. 99% от мрънкалниците са така. Останалия 1 са като Биаро, които просто наистина търпят сериозна загуба поради естеството на бизвеса им и налооение мерки.
 
и аз да си го поръчам онлайн и да ми се донесе до вратата.
И тогава защо са ти маратонки???
busted.gif


п.с. Нали ти е ясно, че тия маратонки ги е шило/лепило някое 6 годишно китайче с мръсните си заразени ръчички. Как смееш да ги носиш? Дезинфектирай ги първо и обезателно изпълни процедурата с маска и ръкавици.

Що за стадно двукопитно трябва да си, за да не виждаш в какво театро участваш? Въпросът е риторичен. Не сте виновни. Толкова си ви е капацитетът.
oops.gif
 
И тогава защо са ти маратонки???
busted.gif


п.с. Нали ти е ясно, че тия маратонки ги е шило/лепило някое 6 годишно китайче с мръсните си заразени ръчички. Как смееш да ги носиш? Дезинфектирай ги първо и обезателно изпълни процедурата с маска и ръкавици.

Що за стадно двукопитно трябва да си, за да не виждаш в какво театро участваш? Въпросът е риторичен. Не сте виновни. Толкова си ви е капацитетът.
oops.gif
Защото понякога излизам и до магазина, за да се разтъпча. Никой не ти забранява да излизаш , а просто да се пазиш докато излизаш.
Само ти виждаш театъра, ти си най-големия капацитет в форума. Днеска не си ли гледала някое клипче на известен учен , да ти затвърди позицията ? Хубаво е че имаш претенции да си най-умната в дискусията, ама трябва и да са подкрепени с нещо иначе увисваш.
Иначе и в моите очи толкова ти е капацитета - живееш на село, сигурно не си излизала през живота си от БГ, но коментираш вируси , икономики, световни проблеми и конспирации - е как да стане ?
 
Струва си да цитирам Doctor_BG :D:

Вече съм сигурен, че хората, вярващи в конспиративни теории, просто ги е страх. Плашат се от неизвестното, от неконтролируемия случаен ход на реалността.

Замислете се, нямаше ли да се чувствате по-спокойно, ако наистина имаше някакъв скрит кукловод, който управлява събитията? Ако всичко е грандиозен скрит план на могъща корпорация? Така поне нещата изглеждат преднамерени и контролирани, макар и от малцина избрани, независимо кой от обичайните заподозрени са си избрали - илюминати, масони, Сорос, Ротшилд, рептили, Нов Световен Ред и др.

Далеч по-плашещо е да осъзнаеш, че никой не управлява света. Случайността по дефиниция е неконтролируема. А това е много трудно за приемане от някои хора.
Да, в живота ни се случват ужасни неща, при това напълно случайно. Няма как да ги предвидим или да се предпазим от тях. Чувстваме се безпомощни. Но докато едни приемат суровата реалност, други търсят утешение в конспиративни теории. Така поне има (макар и илюзорно) обяснение на трагедиите, които изживяваме. А това създава комфорт, дори и да е абсолютно фалшив и мимолетен.
Вярването в конспиративни теории всъщност е бягство от реалността - страхливо поведение на хора, които не искат да поемат отговорност. Отговорността за неуспехите вече не е лична, а зависи от тъмна сила, срещу която никой не може да се противопостави. Илюзията създава комфорт.
Е, кое избирате - червеното или синьото хапче?
Суровата реалност или красивата илюзия?
 
живееш на село, сигурно не си излизала през живота си от БГ, но коментираш вируси , икономики, световни проблеми
Вечният блясък на ограничения ум. :)
Ти не виждаш по-далеч от носа си, ама си седнал да се правиш на алтруист-филантроп. Имаш адски ограничена представа за селото, изхождайки от селата, от които са излезли родителите ти. Живея на 60км. от столицата. 90% от съселяните ми работят тям и пътуват ежедневно. В Западна Европа съм ходила много преди теб, а освен това имам достъп до глобалния свят via интернет, както и ти.
Въпросът е кой го не мързи да наблюдава и анализира ситуацията, търсейки елементарна логика в "предпазните" мерки, и кой предпочита да му плюват в устата някаква нелогични абсурди, понеже няма капацитета да помисли сам.

Възможностите ти се изчерпват до копи-пействане на таблици с умрели, Бърни. Толкова си можеш, затова не те съдя строго. ;)
 
Ето ви го човека дето се бореше за това всички да проболедуват вируса за да си изградят имунитет.

Бомбастично заглавие, но какво пише в текста:

Downing Street says Prime Minister Boris Johnson has been taken to hospital for tests after suffering from COVID-19

За нужда от вентилация съобщава руската агенция РИА Новости, а не BBC и Sky News, както твърди подзаглавието.

Fake news?!
 
Вечният блясък на ограничения ум. :)
Ти не виждаш по-далеч от носа си, ама си седнал да се правиш на алтруист-филантроп. Имаш адски ограничена представа за селото, изхождайки от селата, от които са излезли родителите ти. Живея на 60км. от столицата. 90% от съселяните ми работят тям и пътуват ежедневно. В Западна Европа съм ходила много преди теб, а освен това имам достъп до глобалния свят via интернет, както и ти.
Въпросът е кой го не мързи да наблюдава и анализира ситуацията, търсейки елементарна логика в "предпазните" мерки, и кой предпочита да му плюват в устата някаква нелогични абсурди, понеже няма капацитета да помисли сам.

Възможностите ти се изчерпват до копи-пействане на таблици с умрели, Бърни. Толкова си можеш, затова не те съдя строго. ;)
Аууу тя била ходила до Западна Европа :) смях на парцали. Аз съм ходил в повече държави от колкото ти сигурно знаеш (забележи не само в Европа). Имала достъп до глобалния свят с интернет и това те прави виросолог, политически анализатор и експерт във всяка една област на науката.... само дето си такава в твоята глава. В очите на останалия свят си нанчето от селото "60 км от столицата" и ставаш само да пасеш овце. Както ти казах високото ти самочувствие е смешно , след като няма нищо което да го подкрепи.
Потърси видео на неизвестен индиец, пакистанец и тн експерт , който да затвърди тезата ти и отново да си сигурна в себе си и уникалността на мисленето ти. Всички са тъпи , аз съм нанди готиното и най ги разбирам :D
 
Ето ви го човека дето се бореше за това всички да проболедуват вируса за да си изградят имунитет.

Този се обяви за болен на 27 март. След това се е пускал отново в Twitter на 29 март, 1 април, 2 април и 3 април, казвайки че има само температура и се чувства по-добре. Ако беше сериозен случай, вече да е умрял. Но нито кашля, нито нищо.

Това дето лидерите казват едно и после правят друго може да е нормално в случая с коронагрипа. Човешко е да не се вижда и да се отрича опасността докато не се появи. И все пак трябва да отчетем, че това е pattern, наложен от Доналд Тръмп откакто е президент. Той постоянно казва едно и после върши обратното, това го знае цял свят.
 
Всички с твърда позиция по темата са тъпи магарета.
Данни се събират в момента и е рано за крайни изводи.

Затва е нормално човек да си промени и/или адаптира мнението.

Тия дето отказват да мръднат са просто attention whores, идентифициращи се с първоначалното си мнение; фанали по един байрак в ръка и молещи за внимание - "вижте ме, това съм аз с моето мнение по въпроса!"
 
Последно редактирано:
Този се обяви за болен на 27 март. След това се е пускал отново в Twitter на 29 март, 1 април, 2 април и 3 април, казвайки че има само температура и се чувства по-добре. Ако беше сериозен случай, вече да е умрял. Но нито кашля, нито нищо.

Това дето лидерите казват едно и после правят друго може да е нормално в случая с коронагрипа. Човешко е да не се вижда и да се отрича опасността докато не се появи. И все пак трябва да отчетем, че това е pattern, наложен от Доналд Тръмп откакто е президент. Той постоянно казва едно и после върши обратното, това го знае цял свят.
Може да го е проболедувал и после пак да се заразил :D Гледах едно клипче в Англия от уикенда как си седят по полянките, пият си биричка и се радват на хубавото време. Явно и те вярват в световната конспирация.
 
Всички с твърда позиция по темата са тъпи магарета.
Последно? Без твърда позиция се "чекнем", ако сме последователни, сме "attention whores, идентифициращи се с първоначалното си мнение;". Ти от кои си? Щото на мен ми приличаш на лудия с картечницата. От време на време откриваш огън на случаен принцип и до там. :)
Имала достъп до глобалния свят с интернет и това те прави виросолог, политически анализатор и експерт във всяка една област на науката.
Не ме прави, както и теб. И какво като си ходил в повече държави? Да си изследвал вируси там? Тцъ - не си. Съжалявам ако позицията ми изглежда като високо самочувствие - не съм имала намерение да демонстрирам такова, защото за мен самочувствието е празен егоцентризъм. Имам твърда позиция, както и ти. И двамата имаме право на такава. Не се спихвай от факта, че някой мисли различно. В един нормален свят това е нормално. ;)
 
Последно? Без твърда позиция се "чекнем", ако сме последователни, сме "attention whores, идентифициращи се с първоначалното си мнение;". Ти от кои си? Щото на мен ми приличаш на лудия с картечницата. От време на време откриваш огън на случаен принцип и до там. :)

Не ме прави, както и теб. И какво като си ходил в повече държави? Да си изследвал вируси там? Тцъ - не си. Съжалявам ако позицията ми изглежда като високо самочувствие - не съм имала намерение да демонстрирам такова, защото за мен самочувствието е празен егоцентризъм. Имам твърда позиция, както и ти. И двамата имаме право на такава. Не се спихвай от факта, че някой мисли различно. В един нормален свят това е нормално. ;)
Най-малкото е че съм видял различни хора и съм общувал с тях, защото не съм ходил на почивка, а по работа. Позицията ти изглежда като високо самочувствие, защото в твоя поглед ти си права , а другите са зомбита дето гледаме какво ще ни каже щаба. Само че не само ти можеш да анализираш неща които намираш в интернет и да си правиш заключения за тях.

Някой забеляза ли как за няколко дни САЩ вече държи 1/4 от всички болни с корона вирус ? Дали няма да рухне след тая епидемия като световна сила ?
 
Последно? Без твърда позиция се "чекнем", ако сме последователни, сме "attention whores, идентифициращи се с първоначалното си мнение;". Ти от кои си? Щото на мен ми приличаш на лудия с картечницата. От време на време откриваш огън на случаен принцип и до там. :)
...
Мойта работа е да провокирам негативни емоции/реакции във възможно най-голям брой участници в дискусията.

#злематряла
 
НЕма! Пак ще са си най-голямата световна сила! Гадните американци пуснаха грипа, а сега лъжат по всички медии, че при тях има най-много заболели, даже лъжат и че са им затворени фитнесите и кафетата, гадните копИлета!

Една жена каза, че Тръмп е купил медиите и им е обещал да кръсти по един щат накрая, като США стане двойно по-велика и възложи НОВИЯ СВЕТОВЕН РЕД!

Вие виждали ли сте болен американец. Аз не съм!
 
Статус
Not open for further replies.

Горе