Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
Военните най-после взеха властта в тая държава...

received_499881354248671.jpeg
 
В Италия епидемията се движи с невероятна скорост. Надявам се да отихне със същата скорост, защото иначе 3-4 месеца (които не са сигурни) ще ни се видят като вечност!

От гледна точка овладяване на разпространението, смъртните случаи не са важни, тъй като зависи от демография, хронични болести и т.н.
Важни са % активни случаи, които в момента са 83%.
Важен е ръста на дневна база на новозаразени, който за момента се върти около 125%.

Реално най-важно е последното, новите случаи, защото е директна релацията между тях и % активни случаи, за да спадне горното, трябва да спаднат новите случаи.
 
Индусите знаят как да се лекуват
Там 95% са йоги, бе ей. Над 300 дихателни упражнения имат. Правят си мудрите хората и си отварят чакрите, та да поемат повече прана. Па вие се мажете със спирт и носете маски, за които ви се каза, че не пазят. ;)
 
Предвид, че нарушава дихателните функции, е добре да имате читав белодробен капацитет. Наднормено тегло, цигарки = кофти предпоставки.

Ще ти се...

 
Ще ти се...

Тва на кой номер страница на гугл излезе? Щото на мене ми излизат разни от типа на https://komonews.com/news/coronavirus/does-smoking-or-vaping-put-you-at-a-higher-risk-of-coronavirus .
 
Тва на кой номер страница на гугл излезе? Щото на мене ми излизат разни от типа на https://komonews.com/news/coronavirus/does-smoking-or-vaping-put-you-at-a-higher-risk-of-coronavirus .
Не съм го търсила, случайно го видях. И не, не му вярвам 100%, както и на противоположните хипотези. Шегувах се, като го споделих. :)

Факт е обаче, че в момента виждаме бясна дезинформация и неадекватни действия от страна на военната хунта начело с проф. Годжи. Пироните не били важни, ама в тия магазини се продават и други брънбъзлъци като уплътнения за битови пропан бутан бутилки и ел защити за бойлери, дето могат да спасят живота на повече хора, отколкото буца сирене, шише спирт и пакет wc хартия.
 
Не съм го търсила, случайно го видях. И не, не му вярвам 100%, както и на противоположните хипотези. Шегувах се, като го споделих. :)

Факт е обаче, че в момента виждаме бясна дезинформация и неадекватни действия от страна на военната хунта начело с проф. Годжи. Пироните не били важни, ама в тия магазини се продават и други брънбъзлъци като уплътнения за битови пропан бутан бутилки и ел защити за бойлери, дето могат да спасят живота на повече хора, отколкото буца сирене, шише спирт и пакет wc хартия.
Не мисля, че този генерал, майор, доцент, доктор, професор, академик и т.е, е компетентен по този въпрос. Четох доста мнения на вирусолози и микробиолози, и ума голямо разминаване в твърденията му. Той просто е поставен отгоре, за да говори това, което му се каже, и накрая да излезе, че тиквун е следвал и се е съобразил с мнението на уж компетентен човек, който е всичко друго, но не и вирусолог.
 
„ Jassen: всички излекували се имат между 20 и 30 % нефункциониращ бял дроб, защото вирусът атакува алвеолите. Това значи задъхване дори при бързо ходене.“ https://www.scmp.com/news/hong-kong...tvnkuIRP4YZmBFOw_zWKbD7-k30hvK1qGyvQlr2QQ4BYw

Шегувах се, като го споделих. :)
Чудя се дали ще си толкова "заБАВНА" ако си (умираща) в болница? :) м?


Любопитното е, че само преди два дни 216-сантиметровият Гобер си направи злокобна шега с репортерите по повод коронавируса.
При ставане от мястото за пресконференция той опипа с ръцете си всички микрофони наоколо и се ухили, напомняйки повишените мерки за лична хигиена.
 
Пак ще дам линк към статията, пък който прочел, прочел.

Статията е много добра, освен да я препратим към професор годжи, към фейсбука на бойко и до президента да видим дали ще успеят да разберат нещо от нея и дали ще се пробват нещо в тази посока.
 
Чудя се дали ще си толкова "заБАВНА" ако си (умираща) в болница? :) м?

Ще опитвам до последно поне. Що, вайкането помогнало ли е някому, М? :)
 
Ще опитвам до последно поне.
Тъпо, но щом това ти е целта на живота - ок.
Иначе изпадаш от едната крайност в другата. Дребнотемието и да се правиш постоянно на шут без да се съобразяваш с обстановката няма да доведе до нищо добро.
Ако все пак останеш жива, то е благодарение на статистиката и теорията на вероятностите, а не на всички глупости за които мислиш и сееш.
 
В Италия епидемията се движи с невероятна скорост. Надявам се да отихне със същата скорост, защото иначе 3-4 месеца (които не са сигурни) ще ни се видят като вечност!


Оп, нека пак да кажа за медейния вирус и как заразените с него виждат ситуацията, дано сега ме разберете.

Браво на стандарт, една от малкото да не кажа единствената статия, която отразява всички факти... заразени, починали и оздравели.

Циганчето-анализатор @Svetliooo тая новина що не я отрази?

пп. Спазвам всички мерки, нося маска, семейството ми е изолирано, а това дори не е задължително в Германия, смеят ми се хората в магазините. Уя е голям, никой от "опозицията" в тази тема не твърди обратното, ама медейния вирус е хванал някой от вас и в мозъчетата ви кънти само ... нови заразанеи, нови умрели.

Пазете се и правете квото кажат белите престилки, кинтити ши ги наваксаме после.
 
Ама айде стига с тая политика и в тая тема.

Съберете се 10к човека и направете едно митинг-шествие против правителството и коронавируса и да се свършва... Какво само дуднете по форумите?
 
Ама айде стига с тая политика и в тая тема.

Съберете се 10к човека и направете едно митинг-шествие против правителството и коронавируса и да се свършва... Какво само дуднете по форумите?
Забранени са в момента струпванията на хора. Въобще къде влизаш неподготвен в темата?


@NovaPS https://www.worldometers.info/coronavirus/ тук най - адекватно показват бройка заразени, починали, излекувани за последните 24 часа. Около 21:00 наше време се вкарва пълната информация за деня. В момента, ако погледнеш за Италия няма никакви данни от днес, за тях се вкарват около 19:00 часа наше време. Най - вероятно вече има там 150 починали за днес.
 
Ама айде стига с тая политика и в тая тема.

Съберете се 10к човека и направете едно митинг-шествие против правителството и коронавируса и да се свършва... Какво само дуднете по форумите?
забранени са :D
 
Статус
Not open for further replies.

Горе