Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
Двама са починали уж от вируса до сега в България. Всеки ден мрат десетки от алкохолизъм, наркотици, катастрофи, болести и какво ли не. С тази изкуствено създадена ''епидемия'' се опипва почвата доколко е промито съзнанието на хората от масмедиите (най-смъртосносното оръжие в момента). Следва по сценарий да се пуснат новите закони, които ще помогнат в борбата с епидемията, е ще трябва още малко да се ограничи свободата на човека (лека полека стават тези неща без да бие на очи) за благото на народа. Това е класическата схема, практикувана от векове - първо създаваш проблем, после услужливо предлагаш начин за неговото преодоляване. Казвал съм и преди - изхвърлете си телевизорите през балконите на панелките си и всичко ще е ок. Дайте да стартираме национален празник на летящите плазми, примерно 7 юли :)
 
@nandibandi аз си направих труда да изгледам видеата. Преди да изгледам видеото съм си мислил тези неща и признавам, че имат логика и с много неща съм съгласен, обаче правителствата по света и медиите много сериозно ни облъчват и е нормално хората да се притесняват.
Разбрах твоята тези и я приемам, но бих искал да те попитам - все пак, въпреки всичко, какво мерки вземаш и какво правиш в бита си?
Също още няколко въпорса ми изникват към теб:
- В Англия кралицата реши да НЕ предприема кризисни мерки и ги остави да си живеят нормално. Точно така както човека от видеото твърди, че е било правилно, а ние грешим. Но към днешна дата резултата е, че в Англия пламва вируса, има много болни и рязко наложиха извънредно положение, защото болниците не могат да обхванат всички пациенти. Може доктора да е прав, но БатеБойко знае, че болниците не могат да поемат всички болни и се опитва да тушира. Какво мислиш по този въпрос?
- След преки мнения на познати в Италия - хората там са подходили както подхождаме ние и ти конкретно. Много време не са били предприемани мерки и сега се налага да избират кой да е на апарат за дишане и кой да умре. Като и Ако стане и тук така и няма предприети мерки, а си живеем нормален живот, както казва доктора от видеото, после той или може би ТИ или двамата заедно ще отидете да казвате кой да живее и кой не? Ако звуча малко нападателно, се извинявам и не е нарочно, така е прозвучало.
Но ми е интересно да чуя мнението ти.
Аз лично (може би като зомбиран) реших да огранича контактите си почти до минимум, защото работата ми го позволява. Но в обозримо бъдеще ще се разбере коя теза е била правилната. Но държа, ако не си права за нещо, накрая като теглим чертата, да си го кажеш. Аз се занимавам със строителство и с интерес наблюдавам на обекта всички работници. 50/50 са. Или отказва да идват, или казват, че това са глупости и държат да си работят. А един строителен обект е гъмжило на бактерии. Та с имтерес ще го следя като експеримент и ще видим резултата. Ако излезе, че не съм бил прав, даже с радост ще кажа, че доктора от видето се е оказал прав.
 
Последно редактирано:
Добре бе, толкова ли е трудно да си направиш един шибан рисърч, дето ще ти отнеме 1 минута?
Пич, това е трол, не си губи времето ... по-добре се обърни и спори със стената, има по-голям шанс. Колкото и информация да им покажеш, те просто я игнорират и си държат на своето, това не е продуктивен спор, това е broadcasting на мнение, без да слушат какво им се говори.
Сега можеш да разбереш колко много тъпи парчета има във форума и кои са те.

Гледам, че все още има образи, които си мислят че това е просто грип. Вижте ми мнението от втората страница - там е описано защо е толкова опасен този вирус и защо хората се притесняват.

пс: Не е десеторно по-смъртоносен, а над 30 пъти.
Италия до края на седмицата ще минат Китай по смъртни случаи.

А ние вероятно ще минем 100 още днеска, което по човек от населението е съпоставимо с 1000 в някоя голяма държава. Т.е. е време да вземем по-сериозни мерки.
 
Но в обозримо бъдеще ще се разбере коя теза е била правилната. Но държа, ако не си права за нещо, накрая като теглим чертата, да си го кажеш. ... Та с имтерес ще го следя като експеримент и ще видим резултата. Ако излезе, че не съм бил прав, даже с радост ще кажа, че доктора от видето се е оказал прав.

Прието.
beer2.gif


След края на това глупаво театро с погубен ефект върху икономиката ни, и особено върху дребния бизнес, теглим чертата и определяме чия теза е била вярната. Обещавам да призная публично грешката си, ако се докаже категорично, че съм грешала и ще се извиня на всеки свой опонент в темата - поименно. :)
 
Двама са починали уж от вируса до сега в България. Всеки ден мрат десетки от алкохолизъм, наркотици, катастрофи, болести и какво ли не. С тази изкуствено създадена ''епидемия'' се опипва почвата доколко е промито съзнанието на хората от масмедиите (най-смъртосносното оръжие в момента). Следва по сценарий да се пуснат новите закони, които ще помогнат в борбата с епидемията, е ще трябва още малко да се ограничи свободата на човека (лека полека стават тези неща без да бие на очи) за благото на народа. Това е класическата схема, практикувана от векове - първо създаваш проблем, после услужливо предлагаш начин за неговото преодоляване. Казвал съм и преди - изхвърлете си телевизорите през балконите на панелките си и всичко ще е ок. Дайте да стартираме национален празник на летящите плазми, примерно 7 юли :)

bow.gif
bow.gif
bow.gif
 
Добре бе, толкова ли е трудно да си направиш един шибан рисърч, дето ще ти отнеме 1 минута?
А на теб пък толкова ли ти е трудно да мислиш?

Я ми анализирай това поведение:



Междувременно едни пари се задават на хоризонта и...... Wait for it .........................


 
Добре бе, толкова ли е трудно да си направиш един шибан рисърч, дето ще ти отнеме 1 минута?
хахахха с това видео ме уби, перкото от рационално общество и некъв специализант. Демек още се учи :D
 
А някой с идея как да изкараме пари от цялата ситуация, все пак е форум за "предприемачи". И да, никой от форума няма да умре от този вирус, от друго може.
 
А някой с идея как да изкараме пари от цялата ситуация

Да се вмъкнем някак на хранилката за парите от МВФ, или която там институция ги беше обещала. Иначе не виждам как, при положение, че потреблението вече е силно ориентирано към свиване. Когато по-голямата част от купувачите са в неплатен отпуск, заради "извънредно глупавото положение", е логично да се сведат покупките до най-необходимите стоки - спирт, маски, брашно и тоалетна хартия.

Ей ся ми хрумна - ако някой може да изобрети wc-paper, тестваща за коронавирус при избърсване, егати удара ще направи. :)
 
А някой с идея как да изкараме пари от цялата ситуация, все пак е форум за "предприемачи". И да, никой от форума няма да умре от този вирус, от друго може.

Продавай онлайн тоалетна хартия, маски, дезинфектанти :D :D :D
 
Много повече хора измират от катастрофи и алкохолизъм, обаче техните графики не изглеждат така:

covid.jpg

Спойлер: малко по-хоризонтални са...
 
Аз си задавам някой въпроси, които задават и много доктори в интервюта които гледах:

Защо за малки деца които имат все още не изградена имунна система вируса не е опасен?
Защо всяват паника умишлено с изрази като - "този вирус не се лекува, няма лечение за него" без да споменават, че вирусите по принцип не се лекуват няма лекарство за тях, имунната система се справя, лекуват се симтомачтично и с превантивни мерки примерно ваксина?
Защо Китайци бяха заснети как падат и умират на улицата в магазини, та този вирус не убива мигновено?
Защо всички ходят с маски, като те не защитават?
Защо се дигна такъв медиен шум, особено в държава като Китай, като много по-лесно е всичко да се покрие, както се правеше в доброто старо време?

Има и още странности в цялата тази дандания!
 
Тука всеки си вади от гащите некви цифри и таблици и ги размахва като светата истина, неподлежаща на съмнение.

Аз пък си копнах това от сайта на WHO (World health Organization)

Cancer is a leading cause of death worldwide, accounting for an estimated 9.6 million deaths in 2018. The most common cancers are:


  • Lung (2.09 million cases)
  • Breast (2.09 million cases)
  • Colorectal (1.80 million cases)
  • Prostate (1.28 million cases)
  • Skin cancer (non-melanoma) (1.04 million cases)
  • Stomach (1.03 million cases)
The most common causes of cancer death are cancers of:
  • Lung (1.76 million deaths)
  • Colorectal (862 000 deaths)
  • Stomach (783 000 deaths)
  • Liver (782 000 deaths)
  • Breast (627 000 deaths)

Предвид факта, че голям процент са деца, мен лично тези данни много повече ме притесняват.
 
Продавай онлайн тоалетна хартия, маски, дезинфектанти :D :D :D

По скоро мисля да се ориентирам към пазарите, много от компаниите буквално изгубиха неколкократно стойността си. Вярвам че, тази истерия с вируса ще отмине до година и който е инвестирал правилно, ще е двойно по щастлив.
Що се отнася до маските и антибактериалните гелове, в момента са скъпи и просто си мисля, че моментът за тях е изпуснат, защото съществува реална възможност да изгърмиш, ако всичко секне изведнъж както започна.
 
Аз си задавам някой въпроси, които задават и много доктори в интервюта които гледах:

Защо за малки деца които имат все още не изградена имунна система вируса не е опасен?
Защо всяват паника умишлено с изрази като - "този вирус не се лекува, няма лечение за него" без да споменават, че вирусите по принцип не се лекуват няма лекарство за тях, имунната система се справя, лекуват се симтомачтично и с превантивни мерки примерно ваксина?
Защо Китайци бяха заснети как падат и умират на улицата в магазини, та този вирус не убива мигновено?
Защо всички ходят с маски, като те не защитават?
Защо се дигна такъв медиен шум, особено в държава като Китай, като много по-лесно е всичко да се покрие, както се правеше в доброто старо време?

Има и още странности в цялата тази дандания!

giphy.gif
 
Гледам мамите си щъкат с бебетата в количките и си мисля, това не е логично, бебета на вън старците в изолация.
Обяснете защо е този парадокс, тая гадина надушва само старци ли?
Та бебетата имат имунитет нула и една трета.
Да при възрастните има утежняващи обстоятелства, нооо децата са най-податливи на зарази по принцип, защо тук е различно, нали короната е позната от 60-те още, да мутация ясно, нооо пак нещо ми се губи логиката.
 
Казаха ви го по-горе, на никое от другите причини за смърт графиката не е такава.
Несравнимо е да речем колко души умират от рак или катастрофи, толкова много са разликите че е излишно да навлизаме в детайли.
Ако ще сравнявате жертвите на катастрофи е добре да се има предвид, че болните от корона вирус са 200 хил, а колко са ползващите МПС(шофиращи и возещите се)?
 
Гледам мамите си щъкат с бебетата в количките и си мисля, това не е логично, бебета на вън старците в изолация.
Обяснете защо е този парадокс, тая гадина надушва само старци ли?
Та бебетата имат имунитет нула и една трета.
Да при възрастните има утежняващи обстоятелства, нооо децата са най-податливи на зарази по принцип, защо тук е различно, нали короната е позната от 60-те още, да мутация ясно, нооо пак нещо ми се губи логиката.
 
за децата поясниха че нямат изградени респиратори или нещо такова беше в дихателната система и заради това по тях не може да се захване вируса
 
Аз бягам от теориите на конспирацията, но следейки нещата които се случват има някой очевидни идиотизми.
Не сме били готови за подобно нещо, айде бе, ние може би да, но хилядите лаборатории по които се правят опити и свързаните с тях правителства едва ли не са готови дори и за по-апокалиптични сценарии.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе