Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
Аз не разбрах Бил Гейтс кога ще пуска ваксините? Все пак, нали той е създал вируса, значи има и ваксината. Кво се стиска тоя очилат зубър!!
 
И как обясниха, че ще стане това, че не гледам брифингите постоянно? Как карантината за всички сега (в този момент) ще направи заразяването поетапно спрямо капацитета на здравната ни система? :)
Тъпо, идеята е да няма огромен наплив в болниците, щото утре като си счупиш крака или ти потрябва медицинска помощ, какво ще правиш ако няма кой да те обслужи? Ще мучиш ли по форумите пак колко е несериозно?

И впрочем, понеже видях, че от 10-тина поста се подиграваш как Мутафчиев бил професор по медицина, но не бил експерт по вирусология ( ама duality си - цитираше онзи тъпия политически анализатор в началото с фалшивите новини дето разпространяваше, той какъв е по професия - Значи Мутафчиев това, Мутафчиев онова- не бил вирусолог- ами онзи какъв е?? ) -> тъпо, има екип, а този човек си го представяй нещо като Нийл Деграс Тайсън - кореспондент, зад който има екип, не си мисли, че излиза днес за утре, и си измисля какво да каже, всмисъл не знам защо но имаш същите тези като флат ъртърите, онзи не бил експерт, но казал едно, пък било друго -> но пък ако питаме експертите, те ще кажат същото, така че трай с подобни коментари.
 
Последно редактирано:
Бърни, мерките навсякъде са само медиен шум. Няма такива, така че разкарай мантрата "добре че действахме бързо". Познавам точно трима човека, които се върнаха от Англия. Подписали са за карантина, а се шляят по улиците. Както вече казах - влаковете. Никой не проверяваше пътуващите, а това е масов транспорт. Значи в кола по двама (пълен абсурд за семейства с едно или две деца), а във влака - бухайте се, разменяйте сополи. Тая карантина не е превенция на нищо, освен на минималния доход на обикновения българин. Апа тва с единия милион как го изчисли...
Аз пък познавам хора дето си седят вкъщи , носят маски и се мият с дезинфектант постоянно. Има издадена карантина - от хората зависи да я спазват , не полицията да ги пази принудително. Явно и приятелите ти мислят като теб- квото стане , естествен подбор.
 
Заради такива безотговорници като нанди и приятелите и, нормалните хора още дълго ще трябва да си седим вкъщи., хиляди хора ще загинат, а здравната система ще се претовари. Ама то простотията ходи по хората...
 
То добре са казали хората, че с каквито се събираш, такъв ставаш.

За жалост с риск да прозвучи като стереотип, немалко емигранти са точно такива хора - отиват в чужбина да вадят пари, живеят буквално като животни в една стая по 4, почти никой не си прекарва кабелна или интернет, за да си прекарват свободното време като нормалните хора, а стоят затворени като наказани в половин квадратен метър по 8 парцала и единственото им развлечение е да се гледат умно.

И като дойдат тук, братче, живот - невидели улици, невидели заведения, невидели дискотеки, невидели да излязат на кафе или разходка с приятели... какво да очакваш от животни, които за първи път са пуснати на свобода от 2 години насам сигурно.
 
И как обясниха, че ще стане това, че не гледам брифингите постоянно? Как карантината за всички сега (в този момент) ще направи заразяването поетапно спрямо капацитета на здравната ни система? :)
Госпожице, целта на карантината е да забави заразата и да видят накъде отиват нещата и лека полека да се подготвят за неизбежното. Започнаха от маски, костюми и апарати. До момента се справяме горе долу добре!
Не един производител на дезинфектанти спря да работи с частни клиенти и по нареждане на тия горе продаваше цял месец само на болници! ;)
Тая гад е силно заразна и води до много усложнения. Атакуваше предимно стари и болни хора, но явно е мутирал и възрастовата граница пада! С подобно нещо никой в света не се е сблъсквал и всички го подценяват, тъй като си мислят, че това е обикновен корона вирус с малко хрема и лека кашлица! Да ти кажа Китай не напразно си блокира икономиката за два месеца и карантира 800 милиона! Колко умряха там едва ли някога ще разберем, но имаше някъде статия, че China Mobile е изгубила над 8 млн. абонати в периода 01.20-02.20! ;)
Ако тук не бяха въвели карантината сега щеше да прескачаш трупове по улиците излизайки навън да се забавляваш!
Ако си толкова наперена, защо не отидеш доброволен в някоя болница да видиш нещата отвътре, пък после да те питам каква песен ще пееш! ;)
Забавлявай се, но ВКЪЩИ! Помисли малко колко са болни хората 50+ си представи колко за застрашени роднините ти от тая настинка!

П.П. Приятелски те съветвам да си купиш продукти от първа необходимост, за да може, когато дойде пика да не си подаваш носа навън и да се редиш по опашки! ;)
 
Ако си толкова наперена, защо не отидеш доброволен в някоя болница да видиш нещата отвътре, пък после да те питам каква песен ще пееш!
Това й го предложих още от началото, но нандибанди каза, че е гнуслива.
 
Това й го предложих още от началото, но нандибанди каза, че е гнуслива.
Мадамата явно е около 18-20+, възраст в която "разбираш от всичко" и си безсмъртен, правилата са за балъците, а ти си прекалено печен за да те манипулират! Захапвайки цигарата политаш в небесата.. НО... реалността е съвсем различна и всъщност с напредване на годините осъзнаваш, колко сме крехки и колко е тънка нишката на живота! :(
 
Мадамата явно е около 18-20+, възраст в която "разбираш от всичко" и си безсмъртен, правилата са за балъците, а ти си прекалено печен за да те манипулират! Захапвайки цигарата политаш в небесата.. НО... реалността е съвсем различна и всъщност с напредване на годините осъзнаваш, колко сме крехки и колко е тънка нишката на живота! :(
Аз също съм на около тази възраст за която спомена ама не съм от "безсмъртните" :D Да бъдем точни, малко по-голям съм от споменатата от теб възраст, но да разбра ме :D Въпросът не е в годините а в мисленето. Много е важно в каква среда си израстнал/възпитал, годините в повечето случай не са почти никакъв фактор, освен ако не броим опита от тях.
 
Почва да ме дразни непрестанната дискусия с тази жена.
Мисля, че на всички е ясно всичко. И тук, и по ТВ е предъвкана тема.
Време е да си говорим за това, което ни чака след вируса....
 
Почва да ме дразни непрестанната дискусия с тази жена.
Мисля, че на всички е ясно всичко. И тук, и по ТВ е предъвкана тема.
Време е да си говорим за това, което ни чака след вируса....
Който има пари може да инвестира в имоти, акции след кризата преди да тръгнат да се оправят нещата.
 
Който има пари може да инвестира в имоти, акции след кризата преди да тръгнат да се оправят нещата.
Според мен, кризата ще дойде след като нещата се поуспокоят малко от малко. Тезата ми е, че чак тогава ще започнат да се изчисляват щетите върху икономиката. Какво мислите по този въпрос?
 
Почва да ме дразни непрестанната дискусия с тази жена.
Мисля, че на всички е ясно всичко. И тук, и по ТВ е предъвкана тема.
Време е да си говорим за това, което ни чака след вируса....

Чакат ни разруха и пари! Ако не размине до три месеца голяма част от конкуренцията ще ритне камбаната финансово! Цените ще се качат,потреблението ще намалее. По-комбинативните ще се окопитят първи и ще се насочат в свободните ниши или ще придърпат клиентите на конкуренцията. Бавните ще ритнат камбаната с малко закъснение. За съжаление отсега е рано да правим планове, тъй като не можем да предвидим предстоящите ситуации с точност.. Ако пък се окаже, че вируса е много по-смъртоносен от обявеното, ще ни чака възраждане... тогава вече сценарият е съвсем друг! Но и в двата случая масата ще страда финансово! Силно се надявам земеделието тази година да е много силно, за да има поне храна! :)
 
Явно и приятелите ти мислят като теб
Заради такива безотговорници като нанди и приятелите и,

Е, при цялото ми огромно желание да ви уважавам, вие не ми позволявате. Казах, че познавам хора, които... - вие веднага "нанди и приятели". Е така преминава при вас цялото осмисляне на ситуацията. "Къ ми доди"...

Тъпо, идеята е да няма огромен наплив в болниците, щото утре като си счупиш крака
Още по-тъпо - питам не каква е идеята, а как смятат тия хора, че може тя да се реализира по конкретния начин? Ограждат вятъра, както каза Мангъров, ма карай... Важното е едни форумни герои да се почувстват защитени.
Мадамата явно е около 18-20+
Е, това ми направи деня - мерси! :)
 
Който има пари може да инвестира в имоти, акции след кризата преди да тръгнат да се оправят нещата.

Имотите са един от любимите ми сектори. Аз ще се възползвам, определено.
 
Италианците и испанците са мислили точно като Мангъров - не са ограждали вятъра, не са се чувствали форумните герои защитени. Всички виждаме и четем как е при тях сега и как е при нас.

Като познаваш хора , нормално е да са ти познати/приятели... или ти приятелите си не ги познаваш ???? Освен това е ясно че и твоето мнение съвпада с твоите познати нали - всичко е спокойно , това е грип , не трябва да има извънредно положение да не ни спре икономиката и да обеднее още повече бедния българин? Нали това е тезата дето 50 страници защитаваш с зъби и нокти ? Че извънредното положение е излишно и трябва да си проболедуваме вируса, независимо от жертвите ?

Гледай идните седмици какво ще става в САЩ - и там имаха подобно мислене доскоро пък държат на свободата си повече и от теб.
 
@nandibandi Може да наблюдаваш и Бразилия как ще се развива.

Жаир Болсонаро повтаря едно и също: COVID-19 бил просто една невинна простуда. „Скоро ще я победим!” – обещава президентът на Бразилия. „Животът ни трябва да продължи, работните места да бъдат гарантирани, а семействата да запазят доходите си. Трябва да се върнем към нормалността”, така вижда той нещата.



Междувременно беше съобщено, че близо


2500 бразилци са дали положителни резултати за коронавирус, а до сряда вечерта (25 март) бяха починали 57 души.


Броят на смъртните случаи се удвоява всеки ден, а министърът на здравеопазването Луис Енрике Мандета се опасява, че здравната система в страната може да се срине в края на април.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе