Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
Image_8394519_0.jpg
 
91594408_598487057407863_5217569079119839232_o.jpg


Тук и нашите капацитети като нанди и още един двама прихващат пропагандата и помагат за разпространението и.
 
Тук и нашите капацитети като нанди и още един двама прихващат пропагандата и помагат за разпространението и.

Ти па си единствения на света, който има достъп до цялата, единствена и свещена истина. Дай доказателства, бе драги ми смехурко.

И понеже такива няма, теориите ще се движат в различни посоки. Това, че някой с титла е казал нещо и е пуснал клипче в защита на своята теория, не е непоклатимо доказателство. Същите прийоми използват и привържениците на другата теория. Виж колко разединени са самите вирусолози по отношение на ковид 19. Тия, дето са включени на държавна/правителствена хранилка викат "леле-мале страшно е", другите твърдят, че сме имали и по-сериозни епидемии от SARS вируси, но не са били съпътствани от такава медийна истерия. Кога сме следили ежедневно брой на инфектирани и умрели? Сега понеже ни казват страшно е, трябва да се сетим, че не сме безсмъртни, така ли?

Всяка година ни казват кой грип ще ни мори, на коя дата и в колко часа ще започне, с какви симптоми ще протича - ма си е естествена мутация, как не! Всичко е точно!
 
Нанди казах ти средната смъртност на САЩ е между 7 и 9 хиляди за месец. Вчера си отидоха 1049 човека, а дори не са достигнали пика на заразата.... предполагам може да смяташ.
 
Тва с показването на информационна лента по време на филми и сериали е тотал деградация на медиите. Зор да научи аудиторията, че 1 човек е починал (лека му пръст)... но това по никакъв начин не е информация, която не търпи отлагане, че да не може да бъде включена в обобщената статистическа информация в края или началото на деня.
 
Някой беше питал за грипна ваксина, хора от моето семейство се ваксинират всяка година и не боледуват от грип. В това число са и 2ма пенсионери на 70+.

По темата за конспирациите...
Това, че всяка година ти дават подробна информация за грипа, е плод на изследвания, статистики и вероятно още 100 неща, които не знаем. Но тук някой отново намери конспирацията зад това.

Нормално е човек да иска да си обясни всичко, но е грешно да смятаме за конспирация всичко, което не разбираме напълно.
 
Много ги обичаш тея цифри обаче. Чакай и аз да ти дам малко.

645645646.jpg

Нанди казах ти средната смъртност на САЩ е между 7 и 9 хиляди за месец. Вчера си отидоха 1049 човека, а дори не са достигнали пика на заразата.... предполагам може да смяташ.
 
Много ги обичаш тея цифри обаче. Чакай и аз да ти дам малко.

Виж файлът 19023

Стига вече сте давали статистика за смъртни случаи от други неща, изтърка се това.
Не разбрахте ли, че проблемът не е самия вирус.

Основният проблем е голямата степен на зараза, което ще вкара много хора в болници, което само по себе си ще доведе до множество смъртни случаи от ВСИЧКИ възможни причини, защото няма да има свободни места в болниците.
Или с 2 думи, ако пуснат всички да се заразяват на поразия ще скочи брутално статистиката на смърт от всевъзможни причини.
 
Някой беше питал за грипна ваксина, хора от моето семейство се ваксинират всяка година и не боледуват от грип. В това число са и 2ма пенсионери на 70+
Супер. Аз имам обратните наблюдения. Едната ми сестра е с бронхиална астма и хашимото, освен това е здравен работник - много ги слуша докторята. Преди няколко години я накараха да се имунизира - е, не спря да боледува. Есента, когато агитираха старците да се ваксинират безплатно, баща ни реши да се консултира с нас дали да се включи. Всички ревнахме в хор - Не! Ваксините не са панацея. Има различни фактори, които гарантират ефективността на ваксината, най-важният от които е здравословното състояние на пациента. За това спорехме и с доктора в "оная" тема, откъдето тръгна лъжата, че съм анти-ваксър по дефолт. Нужен е индивидуален подход при вземане на решение за имунизация, а такъв за момента липсва.
 
Основният проблем е голямата степен на зараза, което ще вкара много хора в болници, което само по себе си ще доведе до множество смъртни случаи от ВСИЧКИ възможни причини, защото няма да има свободни места в болниците.
Или с 2 думи, ако пуснат всички да се заразяват на поразия ще скочи брутално статистиката на смърт от всевъзможни причини.

То и в момента е така.
Хората с незначителни симптоми не отиват никъде и после ще е късно.
 
А това през десет минути някой да пуска колко са умрели през посления час какво е!? Не ми стига от всякъде, ами и тук. Който го интересува да си гледа ако иска и на всяка секунда.


Стига вече сте давали статистика за смъртни случаи от други неща, изтърка се това.
Не разбрахте ли, че проблемът не е самия вирус.

Основният проблем е голямата степен на зараза, което ще вкара много хора в болници, което само по себе си ще доведе до множество смъртни случаи от ВСИЧКИ възможни причини, защото няма да има свободни места в болниците.
Или с 2 думи, ако пуснат всички да се заразяват на поразия ще скочи брутално статистиката на смърт от всевъзможни причини.
 
Стига вече сте давали статистика за смъртни случаи от други неща, изтърка се това.
Не разбрахте ли, че проблемът не е самия вирус.

Основният проблем е голямата степен на зараза, което ще вкара много хора в болници, което само по себе си ще доведе до множество смъртни случаи от ВСИЧКИ възможни причини, защото няма да има свободни места в болниците.
Или с 2 думи, ако пуснат всички да се заразяват на поразия ще скочи брутално статистиката на смърт от всевъзможни причини.

Ей това не могат да го разберат всички, които постват гриповата мантра. Грипът и други болести може да водят до повече смъртни случаи, но за тях системата е подготвена. Ако има починал от грип, който не е получил нужната медицинска помощ защото всички легла са били заети или не е имало лекар да му помогне, нека тогава се правят сравненията. И този вирус няма да ни притеснява толкова, ако сме сигурни, че имаме достатъчно апаратура, легла и медицински персонал, които да поемат хората, които ще имат нужда от помощ. А сега ги нямаме.

Вирусът не е турбо-мега-гига опасен. Просто не сме подготвени за него.
 
А това през десет минути някой да пуска колко са умрели през посления час какво е!? Не ми стига от всякъде, ами и тук. Който го интересува да си гледа ако иска и на всяка секунда.
От три дни ме човърка и все не намирам точен пост, за да не спамя в на шарлатандито темата.
Таа.. каква е причината цитатите ти да отиват отдолу, което става супер трудно за четене - отзад напред. Не е ли идеята първо да се вижда на кого отговаряш и точно на кой пост, а в последствие да се вижда и отговорът ти? :rolleyes:

Не е заядливо, не разбирам просто. Може да съм изпуснал някой тренд. Те май арабите пишеха отляво-надясно.
 
А това през десет минути някой да пуска колко са умрели през посления час какво е!? Не ми стига от всякъде, ами и тук. Който го интересува да си гледа ако иска и на всяка секунда.

Ами, не мога да отговарям за другите, също така не гледам толкова често статистиката, честно казано я гледам може би по около 3-4 пъти на ден, през няколко часа, защото общо взето няма нищо изненадващо от няколко дни насам в статистиката, всичко е както се очакваше.

Колкото до сравненията с другите причини за смърт, би било сравнимо ако рак/спин/обикновен грип и т.н. и т.н. бяха открити по същото време като корона вируса, а не десетилетия по-рано. Тук говорим за смъртност при нещо появило се на картата преди броени месеци. Това прави статистиката малко стряскаща.

Реално, % смъртност е много грешно да се мери по време на пандемията. Тези статистики биха били възможно най-точни след като нещата отминат, което пак няма да ги направи точни, защото всички са единодушни, че доказаните случаи са в пъти по-малко от реалните.
НО, ако искате да правите заключения за смъртност, въпреки по-горното, правилното е да вземете предвид само Прилючените случаи и да игнорирате Активните случаи. Т.е. смъртни / оздравели + смъртни. Активните случаи не бива да влизат в статистиката за смъртност, техния изход е неясен. Фактически.
 
Грипът и други болести може да водят до повече смъртни случаи, но за тях системата е подготвена. Ако има починал от грип, който не е получил нужната медицинска помощ защото всички легла са били заети или не е имало лекар да му помогне, нека тогава се правят сравненията.
Аз ли само не откривам логика в това изказване? Щом системата е подготвена, защо смъртните случаи са повече?
 
За какъв % може да става въпрос като няма никакъв скрининг? Най-вероятно на свобода бродят хиляди носители, които никой не ги брои.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе