Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
Прекопа ли градината ? Грижи се за нея, че без други умения - ще ядеш, каквото си отгледаш. Дано имаш и някакви животни, че и месце да хапваш от време на време.

В момента работя онлайн, но и градинката се гледа. Аз си хапвам истински домати, краставици, тиквички и т.н., пък ти купувай уж розов по 5 лв. килото, дето са го набъкали с пестициди. Имам 2 котки, но не ги ям. "Месце" не хапвам така или иначе. Добре съм, не ме мисли. :)
 
В момента работя онлайн, но и градинката се гледа. Аз си хапвам истински домати, краставици, тиквички и т.н., пък ти купувай уж розов по 5 лв. килото, дето са го набъкали с пестициди. Имам 2 котки, но не ги ям. "Месце" не хапвам така или иначе. Добре съм, не ме мисли. :)
Дай боже всекиму! Трябва и аз да си купя една къщурка на час от София да си гледам собствено проиводство. А ти верно че беше вегатарианка.... как забравих. Кога ще организираш бунт срещу щаба/правителството и цялата конспирация с измисления вирус ?
 
Downing Street has repeatedly insisted that Johnson was only experiencing "mild symptoms" of the virus.
:D Наистина четеш само между редовете хаххаха
Бива бива да прочиташ само каквото пасва на твоето виждане, ама такова парче, като тебе, не бях срещал (и се радвам за което).
Вземи прочети и другата част от статия в която пише, че е хоспитализиран до понеделник и е на обдишване с кислород.
 
Микровелето е като 5G опасна работа. Ти кажи какво да вечерям деба

Аз вчера изпържих една дънна платка, само отделих 2 кондензатора, иначе беше мн вкусна. Днеска съм извадил рам памети от фризера, мисря да ги направя яхния.

П.С земеделието не е засегнато от тая епидемия въобще. Имам познат с оранжерии, каза, че тая година върви добре, въпреки изненадващия сняг посредните дни. Няма рестрикции, всичките му работници са на линия и си действат. Даже твърди, че са по-мотивирани и продуктивни, защото се страхуват да не ги уволни заради кризата.
 
:D Наистина четеш само между редовете хаххаха
Бива бива да прочиташ само каквото пасва на твоето виждане, ама такова парче, като тебе, не бях срещал (и се радвам за което).
Вземи прочети и другата част от статия в която пише, че е хоспитализиран до понеделник и е на обдишване с кислород.
Прочетох го, транс. :) Посочих ти този пасаж, за да видиш противоречието между журналистическата версия и официалната. Естествено, че ще се престарават за Борко, нали е PM. Ако беше просто Джон от Манчестър щяха да му кажат мри си у вас да не ни претоварваш здравната система.
Кога ще организираш бунт срещу щаба/правителството и цялата конспирация с измисления вирус ?
СЕГА!!! Айде! Излизайте навън, времето е страхотно.
 
В момента работя онлайн, но и градинката се гледа. Аз си хапвам истински домати, краставици, тиквички и т.н., пък ти купувай уж розов по 5 лв. килото, дето са го набъкали с пестициди. Имам 2 котки, но не ги ям. "Месце" не хапвам така или иначе. Добре съм, не ме мисли. :)
Тури тоя Чатърбейт стрийм на пауза и отиди си полей градинката с големия маркуч че ей ся ше мръкне!

В такова слънчево време трябва по-редовно да се напоява.

Ако си чак толкоз заета, викни някой комшия да свърши работата.

После може да продължиш със заработването онлайн, ако щеш и цяла нощ.

ПП: А, тя се била сетила сама...
 
Прочетох го, транс. :) Посочих ти този пасаж, за да видиш противоречието между журналистическата версия и официалната. Естествено, че ще се престарават за Борко, нали е PM. Ако беше просто Джон от Манчестър щяха да му кажат мри си у вас да не ни претоварваш здравната система.

СЕГА!!! Айде! Излизайте навън, времето е страхотно.
Естествено, че официалната ще е че всичко е наред. Напъни си мозъчната клетка, ще ти нарисувам упътване как се прави, защото явно от детските ти години не се е налагало да я използваш и караш на инерция.
Като бонус дори може би ще започнеш да ни забавляваш още повече, ако успееш да я включиш, страхотен шут :D
 
ВЕрно, конспираторите от тая тема ще ходят ли на протест или ще протестират във форума? :(

Излезе ми тоя пост и се чудя - от изкуствен интелект или човек е написан, бре?! Отказвам да повярвам, че има такива хора... :confused:

А долу в коментарите шарлатандитата, с лопата да ги ринеш.

tenor.gif
 
Последно редактирано:
и отиди си полей градинката с големия маркуч че ей ся
Земята е преовлажнена. Не знам как беше при вас, но при нас доста валя - и сняг и дъжд. Комшията с големия маркуч ще го ползвам на по-късен етап. ;)

Естествено, че официалната ще е че всичко е наред
Кое му е естественото, зумби? Точно сега директивата е мале-мале-страх. Какъв по-голям ефект за сплашване от "Борко бере душа, спазвайте карантината да не се гътнете като него"?
Ма верно си тъп, па и грубееш...

На:

За температура не слагат на респиратор, глупи. И ти гълташ квото видиш като малките деца и умствено изостаналите.
 
Последно редактирано:
Земята е преовлажнена. Не знам как беше при вас, но при нас доста валя - и сняг и дъжд. Комшията с големия маркуч ще го ползвам на по-късен етап. ;)


Кое му е естественото, зумби? Точно сега директивата е мале-мале-страх. Какъв по-голям ефект за сплашване от "Борко бере душа, спазвайте карантината да не се гътнете като него"?
Ма верно си тъп, па и грубееш...

На:

За температура не слагат на респиратор, глупи. И ти гълташ квото видиш като малките деца и умствено изостаналите.
Де си ти, Елин Пелин, Етро поле, Джерман?
 
Земята е преовлажнена. Не знам как беше при вас, но при нас доста валя - и сняг и дъжд. Комшията с големия маркуч ще го ползвам на по-късен етап. ;)


Кое му е естественото, зумби? Точно сега директивата е мале-мале-страх. Какъв по-голям ефект за сплашване от "Борко бере душа, спазвайте карантината да не се гътнете като него"?
Ма верно си тъп, па и грубееш...

На:

За температура не слагат на респиратор, глупи. И ти гълташ квото видиш като малките деца и умствено изостаналите.
И бизнес инсайдър ли вече са от Лошите, които кроят заговор срещу всички нас :D ?
 
В някои от видеата с болниците някои доктори и докторки едва ли не реват, защото положението било ужасяващо. Това е пълен абсурд и за съжаление го знам от личен опит. Преди 2 години баба ми получи инсулт (запушване на кръвоносен съд в мозъка) и първоначално беше в болницата във Враца. Там е една по-голяма зала с няколко изпочупени легла, на които оставят хората и практически ги чакат да умрат или да се оправят. Тия хора дори нямат толкова съзнание. Моята баба нямаше никакво. Първоначално беше като в кома, а през следващите дни започваше да диша все по-тежко, накрая беше като дракон и я чувах как се мъчи от коридора. До нея имаше друга жена, по-млада... не толкова в кома. Беше като бебе, супер зашеметена такава. Отсреща пък някакъв дядо се опитваше и той да оцелява. Преди това били изписали друг умрял.

За няма и седмица дори аз започнах да свиквам на присъствието на хора със счупени мозъци и дишащи като риби на сухо, а професионални доктори ми разправят по телевизията че това било ужасно. То дори няма кръв.

Ето какъв е проблема с такива хора. Когато те лежат без да се обръщат, те развиват пневмония. Не знам подробностите как и защо, но в нета има информация за това. Докато се мъчат да дишат тия хора, устата им буквално изсъхва отвътре. Отворете си устата и дишайте учестено докато ви се завие свят и ще разберете. И не само това, а от непрестанното лежане в една поза се образуват някакви тромби или каквото и да е, отдолу кръвта не циркулира както трябва и стават насинявания. За това по принцип има специални дюшеци, но в болницата естествено нямаха. Та тия хора няма кой да ги обърне дори, роднините го правят от време на време. Влизането в болницата ставаше ей така... просто си влизаш и отиваш право в стаята с всичките си вируси и бактерии които носиш.

И сега ми разправят по новините - ама той умря от пневмония, имал инсулт и куп хронични болести. Каква изненада само, не мога да повярвам. Моята баба дори нямаше белодробни проблеми преди тъпия инсулт, и като се сетя как дишаше, аз със сигурност не бих оцелял и четвърт от времето на което тя издържа.
 
И бизнес инсайдър ли вече са от Лошите, които кроят заговор срещу всички нас :D ?
Не коментирам източника, а само отбелязвам несъответствията. Има ги - виждам го.

И понеже сте облъчени от мас медиите и киселяка с пагоните, да те светна: Респираторите не са машини, които връщат умрелите към живот. Те служат за обдишване на пациенти по време на пълна упойка или поставени в изкуствена кома. Ако бяхте си направили труда да гледате интервюто на Мангъров по Дарик, което качих вчера, щяхте да знаете, че респираторът може само да удължи агонията на човек с белодробен колапс и то само за един ден.
 
Гледам темата замря, та викам да я раздвижа с това клипче. Баце с каква бащинска любов гледа на поданниците си. На който не му се слушат другите глупости да върти направо да 1.14

 
Ееех, де да беше истина.

Много интересен коментар относно реалната ситуация в Дания намерих, споделена от българин, живеещ там. Адекватно отношение към населението, каквото няма у нас:

Здравейте! В Дания имаше 2000 "заразени" когато датската кралица направи извънредно обръщение към датския народ. Към днешна дата има над 4000 души и повярвайте ми за цял месец съм видял само един човек с маска и той не беше русичък със светли очи, а мургав. Навън наистина е намалял градският трафик, все едно е неделен ден всеки един ден. Хората си ходят до магазина и си пазаруват, излизат да тичат, да си разхождат домашните любимци и най-вече децата, които се събират на групи по площадки за да играят баскетбол. А парковете, хиподрумите и голф игрищата са най-пълни от хора БЕЗ маски. Естествено всеки магазин се е запасил с необходимите консумитиви - безплатни ръкавици, дезинфектанти и т.н. за хората, които желаят, но никой не те задължава да ги изпозлваш и като цяло няма никаква паника. Беше ми любопитно защо е така и отворих програмата и информацията, която дава датското правителство на гражданите относно епидемията. Оставям линк: https://www.sst.dk/corona-eng . Сами виждате, че е написано подробно и ясно какъв е този вирус, какво знаем за него, какво да се очаква и каква стратегия е прептриела превителството. Информацията е разделена на две групи, "General Public" и "Special Risk Groups" и по този начин няма каквато и да е предпоставка за паника. Както каза и президентът, наистина нямаме представен стегнат план за информация с ясни и конкретни действия относно разрешаването(преживяването) на кризата. Вместо това при наличие на 180 случая(по времето на обявяването на ИП) премиерът спира икономиката, нарежда на населението да се заключи в бункерите си и заявява "Ами, отвън има нещо много страшно, ще трябва да стоим и да чакаме да си отиде. Имаме пари за 3 месеца, а след това... и аз не знам какво ще става". Живот в страх не е живот, а робство.

Ако пропуснете да кликнете на линка, вижте как правителството информира хората какви мерки трябва да взимат, какви са симптомите и как да лекуват по-леки форми на грипа у дома: https://www.sst.dk/corona-eng
 
Статус
Not open for further replies.

Горе