Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
Глупости на търкалета - нанди банди и ко не вярват на такива подпорки. Не падат ли трупове по улиците и да ги видиш със собствените си очи - нямай вяра. Всичко е конспирация, цифрите са манипулирани, болниците си почиват и седят празни. Всички сме го преболедували и сега просто искат да ни чипосат .
Да, трябва да се гледат фактите. В БГ засега не се е случило кой знае какво - гледаме разни статистики, според едни всичко е конспирация, според други положението е много страшно. Може би истината е някъде по средата, а може и никога да не разберем каква е всъщност.
 
Щеше да е забавно как някои хора още си мислят, че всичко е конспирация. Брат ми учи в един от южните градове на Италия, положението в страната е тегаво вече месец и половина, отива към два. От месец и половина работят само хранителните магазини и банките, има вечерен час и никой няма право да е навън след 6, или отиваш в районното да прекараш вечерта там.

Маски и подобни неща няма вече 2 месеца.

Учебния процес е напълно онлайн, почти никой не работи и да си поръчаш нещо от Амазон няма да пристигне при теб, защото дори куриерите не работят. Доставки на храна по домовете... хаха. Забрави. Единствения контакт, който имаш през седмицата и 1-2 пъти с магазинера в хранителния магазин.

Тази седмица университета им пусна процент от потенциалните бъдещи стипендии на всички студенти, които все още са в Италия, за да им помогне да преживеят по-лесно нещата. Пари за около месец, но пак е нещо.

Плащаш си всички сметки онлайн, или няма как да ги платиш.

От два месеца знаехме, че ситуация е сериозно и брат ми трябва да вземе решение до 2-3 дни дали да остане или да се върне, защото със всеки ден риска да се върнеш се увеличава, като те съберат в една самолетна кабина със 100 други човека от цяла Италия. Дори да можеше българи да се върнат в България, дори да искаха, на този етап е по-опасно да се върнеш със самолет, отколкото да си останеш в Италия вкъщи.

В Италия над един месец вече докторите решават кой ще живее и кой ще умре, защото няма как да има помощ за всички.

А най-добрият вирусолог в Неапол се зарази с коронавирус, след като някой откачен старец с коронавирус й кихнал нарочно в лицето, след като преценил, че не му обръщат нужното внимание и не го приемат в болницата достатъчно бързо.

Не знам колко базисно същество трябва да си, за да не осъзнаеш, че така нареченото социално общество е концепция, която може да съществува само когато не й се пречи активно от нейните членове. Когато има обща безотговорност на голяма част от социалните пеперуди, идва един момент, когато на камилата й се счупва гърба и всички са в опасност, и тогава вече оцеляват най-силните, най-власт имащите, най-добре финансово подготвените, както и късметлиите от множеството животно-наподобяващи обекти в тълпата. Плашещо е колко хора не осъзнават какво става, когато трябва да се притесняваш не само от вируса, но и от съседите ти.

Само пълен кретен би помислил, че 108 държави, от които 95% са демократични републики, ще приложат едни и същи мерки, ще си сринат икономиката и никой от хората с власт, пари и особено ПОЛИТИЧЕСКАТА ОПОЗИЦИЯ във всяка държава няма да вдигне шум до небето, ако ставаше нещо друго освен damage control срещу най-голямата заплаха за човешката раса от 90 години насам. Бих определил твърденията за конспирация като пълно безумие, но това предполага наличие на някакъв ум там някъде си, което не мисля, че е приложима презумция в случая.

Друго за което никой не говори е, че вируса най-вероятно се предава много по-лесно от предвиденото. Един човек може да зарази цяла сграда, дори да няма контакт с никой друг, чрез вентилационната система. Т.е. ако ходиш на работа в предприятие или сграда с добре циркулираща вентилационна система, трябва точно 1 човек, за да заради десетки, стотици или хиляди, т.е. всички, които са в тези помещения.
 
Последно редактирано:
Виж файлът 19064

Някой да разясни, че се обърках. Нали нямаше смисъл от мерки? Ще я борим с групов имунитет, няма страшно, а у...? Какво стана?
Ще му налеят кеш, посредством лабораторията и ще спре да говори глупости ли?

Жалка история, ма то си миришеше от километри.
И като казваме, че това е медийна истерия, вие не слушате..

Я някой да ми обясни как това истерично заглавие отразява този спокоен тон, думи и усмивка?

 
Друго за което никой не говори е, че вируса най-вероятно се предава много по-лесно от предвиденото. Един човек може да зарази цяла сграда, дори да няма контакт с никой друг, чрез вентилационната система. Т.е. ако ходиш на работа в предприятие или сграда с добре циркулираща вентилационна система, трябва точно 1 човек, за да заради десетки, стотици или хиляди, т.е. всички, които са в тези помещения.

круизния кораб
 
Англия е ярък пример какво става, ако пробваш тактиката "да го пуснем свободно та населението да си изгради имунитет".
Правят си думата даже да съдят управляващите задето са се забавили с въвеждането на lockdown.
Дереджето на Б. Джонсън е сметанката върху тая манджа къде са забъркали.

От друга страна, Китай и Южна Корея са чудни примери какво се случва ако се реагира моментално -> проблемът е на път да изчезне.
 
Англия ще подминат и италианците по смъртност. Само нанди и Мангъров с усмивката , още вярват в изграждането на имунитет и по-добре всички да го проболедуват за да може да не пострада икономиката.
 
Само нанди и Мангъров с усмивката , още вярват в изграждането на имунитет
Бърни, не сме само ние двамата с Наско. ;)
Всеки, който мисли, че като си забие главата в пясъка ще си опази гъза - греши. Това не е предмет, който няма да те уцели ако се поместиш. Това е вирус, от който просто няма как да се заключиш и опазиш. Ще си го изкараме всички (или почти всички) и тогава ще се кротне. Има закономерности в живота, на които с дебилски човешки закони не може да се противодейства. Сред тях са боледуването и смъртта. Пренаселихме планетата и сега ще си сърбаме попарата.
 
Така и така темата за нищо не става. Вие какво мислите по въпроса?

91836717_4263400603685331_6384678071886151680_n.jpg
 
Така и така темата за нищо не става. Вие какво мислите по въпроса?
Разгеле някой нормален пост в темата, че от броячите на трупове с медицинско образование 7 сезона да д-р Хаус ми писна
 
Аз мислим, че Нанди, биаро и сие гледате твърде много Фейсбук, Бойковци, генерали и Мангъри, което не е обещаваща предпоставка за заформяне на що-годе адекватен поглед върху положението.

По принцип бих решил че просто не знете чужди езици и затова поемате само това дето ви подмятат горните източници, ама съм почти сигурен, че не е туй причината...
 
Така и така темата за нищо не става. Вие какво мислите по въпроса?

91836717_4263400603685331_6384678071886151680_n.jpg
Аз бих дала съвет направо да преминават към стаден имунитет чрез чифтосване. Така и така вече са обменили слюнки и сополи, пък и други телесни флуиди гледам са били намесени...
 
Аз мислим, че Нанди, биаро и сие гледате твърде много Фейсбук, Бойковци, генерали и Мангъри, което не е обещаваща предпоставка за заформяне на що-годе адекватен поглед върху положението.

По принцип бих решил че просто не знете чужди езици и затова поемате само това дето ви подмятат горните източници, ама съм почти сигурен, че не е туй причината...
Ти кво гледаш? Дай да гледаме и ние, че да заформим що-годе адекватен поглед върху положението.
Аз лично BOCOVID-BG и др.генерали не гледам. От фейсбук взимам предимно смешните неща по темата. Виж Мангъра... там няма как. I'm his little bitch! ;)
 
Това пък от къде го измисли.. Руски говорим без акцент, брат, английски говорим и разбираме, като циганин с вишу образование български. Изгледал съм всички клипове в интернет на тея два езика. Първото, което направих е да видя какво говорят руснаците, като контрапункт на западняците. Не си мисли, че ядем доматите с колците....


Аз мислим, че Нанди, биаро и сие гледате твърде много Фейсбук, Бойковци, генерали и Мангъри, което не е обещаваща предпоставка за заформяне на що-годе адекватен поглед върху положението.

По принцип бих решил че просто не знете чужди езици и затова поемате само това дето ви подмятат горните източници, ама съм почти сигурен, че не е туй причината...
 
Аз лично BOCOVID-BG и др.генерали не гледам. От фейсбук взимам предимно смешните неща по темата. Виж Мангъра... там няма как. I'm his little bitch! ;)

... Не си мисли, че ядем доматите с колците....

А, добре, успокоих се.
 
Ха, ха, аз така се вманиачавам при всичко, което ме вълнува към момента.

Да изясним нещо. Никога не съм твърдял, че вирус няма или е някаква световна конспирация. Вирус има, факт. Но на този етап положението, според мен, не е толкова драматично колкото го изкарват. Въпроса е колкото политически, толкова и медицински. Политиците бяха поставени пред избора да жертват хора, за които не им пука или да жертват хора, за които не им пука (не е лапсус). И те избраха да жертват хора, за които не им пука... :) В единия случай благосъстоянието им, в другия живота им. Първото и второто са правени безброй пъти.

Има го и момента, че много ме кефи да съм на противоположната позиция от общоприетото за вярно. Ако има субективизъм, задължително заемам страната на една от страните и я защитавам яростно :p С други думи, обичам да провокирам хората да си защитават убежденията. Това е....


После кой бил стреснат и вманиачен... :hankey:
 
Проблема е, че определен брой участници в постването, защото не е като да е дискусия, си взимат информацията от вестник ШОК.

Първо трябва да си уеднаквим малко минималните стандарти за това що е то полезна информация, и тогава чак можем да търсим наличие на мозъчни клетки у гореспоменатите.
 
Ето хората как са решили проблема с тестването:

1241025578527903750-png__700.jpg
 
Някой от форума се е сетил, че за да продадеш изостаналите ти йога килимчета и масло за вулканични чакра гривни първо трябва да събереш правилната аудитория. Предприемачески дух достоен за възхищение: Salute!
 
Статус
Not open for further replies.

Горе