Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
Аз смятам, че след тези трилиони, които ФЕД наля последните дни, кризата ще бъде преместена за след година - две, но ще бъде с много по-тежки последици. По мое мнение правителството на щатите трябваше да остави безотговорните корпорации да фалират. Няма страна в историята, която да е напечатала толкова пари и да не е имало пагубни последици за икономиката й.
 
Знам че не ви е интересно, но да се върнем малко към икономическата страна на нещата. Излязоха официални данни, че се очаква към 4% рецесия, а думите които се използват са "Невиждана Криза" "най-лошата криза, която света и виждал" и други такива. Също лавинообразно повишаване на лошите кредити, което може да доведе до повличане и на банките. Повечето сигнали идват от световната банка и разни икономисти. От преди се знае, че сигналите от официалните институции са доста смекчени и може да се очаква още по-лошо развитие на нещата, от официалната прогноза. Началото на растежа го дават най-рано за след 2 години.

Не че нещо, ама да се знае, сухи от водата няма да има :)

Като настъпи икономическия апокалипсис, възнамерявам да пускам тука шотове с лошите новини всеки ден :)

Не е много ясно какво ще стане. Икономиката има нужда от периодично “прочистване” обаче не се знае дали без мерки за сигурност положението нямаше да е досущ толкова страшно.

Все още няма сила която да ме убеди, че бизнеси които не могат да издържат 2 месеца без да функционират или да функционират на слаби обороти, не са били и без друго обречени.

Вярвайте, сега като разхлабят мерките хората ще са като отвързани и ще потребяват много повече, тъй като 2-3 месеца не са имали възможност. Което респективно ще доведе до засилени възможности за бизнеса.
 
Не е много ясно какво ще стане. Икономиката има нужда от периодично “прочистване” обаче не се знае дали без мерки за сигурност положението нямаше да е досущ толкова страшно.

За мен проблемът е че не става "прочистване". Корпорациите, които преди години просто щяха да загинат, сега биват спасени. Така се създават по-големи чудовища. Вместо компании като боинг, делта, америкън еърлайнс да платят цената, че са били лакоми и вместо да заделят никакви пари на страна постоянно са изкупували акциите си, те биват поощрявани с чудовищни бейаути. С това мащаба на евентуална криза става огромен а последиците невъзможни за предвиждане.
 
То и аз не разбирам много от финанси, но за разлика от Каменчо поне не се изцепвам като пиян на сватба. Ясно е дори на пълни лаици като мен, че финансовата, а не здравната ще е истинската криза на века.


 


Има 3 способа за борба с коронавируса:
1 Китайски - налагаш жестока карантина и наливаш колосална сума пари;
2. Шведски - не правиш нищо;
3. Български - обявяваш китайски, реализираш шведски и цапардосваш парите.
 
Последно редактирано:
Бъркаш нормалните икономически цикли, с кризата предизвикана от вируса. Явно не си виждал бизнес от близо, че да го твърдиш това.

Аз ако ти спра храната и водата за два месеца и после ти я възстановя, дали ще оживееш?

Не е много ясно какво ще стане. Икономиката има нужда от периодично “прочистване” обаче не се знае дали без мерки за сигурност положението нямаше да е досущ толкова страшно.

Все още няма сила която да ме убеди, че бизнеси които не могат да издържат 2 месеца без да функционират или да функционират на слаби обороти, не са били и без друго обречени.

Вярвайте, сега като разхлабят мерките хората ще са като отвързани и ще потребяват много повече, тъй като 2-3 месеца не са имали възможност. Което респективно ще доведе до засилени възможности за бизнеса.
 
За бизнесите, които са се разраствали с кредити от банки този период ще е много кофти тръпка.

Аз никога не съм бил по-радостен от решението ми да развивам моят бизнес по-бавно, но без да се занимавам с кредити и да работя за банката. Определено това решението преди идваше с толкова минуси, колкото и плюсове, но точно сега, на това положение, не мога да се сетя за нито един минус.

А чакрата, на която все съм й в главата - защо си играеш с огъня, който досега джентълменски е избягвал да прави предположения за възрастта и теглото ти, на база на поведенческите ти навици. Ще се опариш накрая, но за съжаление това не е добър начин да изгориш калории - най-много да замирише на 150кг. мас сложени на селската ти веранда да се редуцират за сапун, зимнина и пръжки.
 
Вирусът ще забърше доста хора и доста бизнеси.
Криза за едни, жътва за други.

За САЩ има един класически начин за справяне с кризата.
Някой може ли се сети? :)
 
Кютек?

Вирусът ще забърше доста хора и доста бизнеси.
Криза за едни, жътва за други.

За САЩ има един класически начин за справяне с кризата.
Някой може ли се сети? :)
 
Кютек?
Бинго.

За бизнесите, които са се разраствали с кредити от банки този период ще е много кофти тръпка.

Аз никога не съм бил по-радостен от решението ми да развивам моят бизнес по-бавно, но без да се занимавам с кредити и да работя за банката. Определено това решението преди идваше с толкова минуси, колкото и плюсове, но точно сега, на това положение, не мога да се сетя за нито един минус.

А чакрата, на която все съм й в главата - защо си играеш с огъня, който досега джентълменски е избягвал да прави предположения за възрастта и теглото ти, на база на поведенческите ти навици. Ще се опариш накрая, но за съжаление това не е добър начин да изгориш калории - най-много да замирише на 150кг. мас сложени на селската ти веранда да се редуцират за сапун, зимнина и пръжки.
Какъв бизнес та подгони пък тебе :) Налягай си парцалите там, че навънка страшно.
 

САЩ:
Roughly 16 million Americans filed for unemployment benefits in the past three weeks, which equals about 10% of the overall workforce. Goldman Sachs is projecting that U.S. unemployment could hit 15% by mid-year, and that the second quarter of 2020 could see a record GDP decline of 34%.
Това е предстоящата


The country’s GDP fell 4.3% and the unemployment rate would eventually reach 10%
А това е за миналата (2008)
 
В Германски град, "епицентър" на заразата са тествани 1000 рандом пийпъл, резултатите са:
2% с положителен резултат
14% с анти тела, предполага се че са изкарали вирусо безсимптомно

кадърни момчетии и девойки сте, повечето инфо ще си го намерите сами :D
 

На бърже един репортаж за промивка...

слОчаенос илЕ нЕ забравиха да споменат, че този остров се позлва за тази цел от близо 150г. и че там до момента има погребани околЕ 1 милион души

за проверка: Wiki, мики или дето виЙ кеф.
 
Последно редактирано:
Бъркаш нормалните икономически цикли, с кризата предизвикана от вируса. Явно не си виждал бизнес от близо, че да го твърдиш това.

Аз ако ти спра храната и водата за два месеца и после ти я възстановя, дали ще оживееш?

Не ми се навлиза в тая полемика. Ще поживеем, ще видим.
 
Днес 24 нови случая, от които 12 хоспитализирани = 50% рейт на хоспитализация.
И после лаладжиите питат тук - защо били мерките. Затова.
 
Днес 24 нови случая, от които 12 хоспитализирани = 50% рейт на хоспитализация.
За лаладжиите:
%на хоспитализация = хоспитализирани / нови случаи
нови случаи = неизвестна величина поради липса на скрининг

По темата:
Вече е ясно защо Бил Гейтс иска да ни сложи наночипове с ваксината. Чиповете ще са ОС Windows
 
Да цитирам @biaaro от предните дни:
Може ли специалистите да му обеснят набързо, защо в Швеция няма италиански сценариий при положение, че първите случаи там са от края на февруари? А откачените шведи не са взели никакви мерки, освен, да забранят събирания над 500 човека и груповия секс? И в беларус е същото, но няма да го давам за пример, че там не е много сигурно...

> ЦЪК
Разбрахме се да се извиниш публично, ако и те не предприемат мерки, а сега даже и съжаляват за това. Щом швеЦите могат, значи и ти можеш да си преглътнеш егото. ;)
Now Prime Minister Stefan Löfven has admitted that Sweden was not properly prepared for the pandemic and that it is "obvious that country has not done enough". Restaurants not observing social distancing should be shut, he told Swedish broadcaster SVT.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе