Относно избор на куриерска фирма за онлайн магазин

От: Относно избор на куриерска фирма за онлайн магазин

AMOUN да изсяним нещо. Доставките който правиш са изцяло за цялата страна, за едно или няколко големи населени места?

Евтините куриери в БГ все още нямат изградена ефективна мрежа покриваща цялата страна. Ако доставката е София-София, София-Пловдив, София-Варна, София- Бургас съм съгласен има много евтини решения. Дори мисля за София имаше фирма с цена 2 лв от адрес до адрес.

Но Еконт са едиствената фирма с изградена качествена мрежа за доставки извън големите градове. Например: Аз живея и работя в Котел. Налични куриери: Спиди, Тип-Топ, Лео, МБМ, Рапидо, Еконт. Така - Тип-Топ, Лео, МБМ, Рапидо идават само когато евентуално имат пратка за доставка и ако са ми необходими трябва да им правя заявка един ден преварително WTF??? Спиди идват 2-3 пъти седмично и по-тромава процедура за прием и доставка на пратки не съм виждал.

Еконт всеки ден около обяд идват при мен и ми доставят пратките който имам да получвам(ако има). Всеки ден към края на деня идват да вземат пратките който изпращам. И ценат от 3.10 до офис на куриера и 3.90 - 4.50 до адрес е повече от перфектна

Така, че когото евтините куриери изградят подбна мрежа и доставят пратките от 12 до 24 часа за 3.50 от единя край на България до другия тогва ще ги хваля и аз. Уви тогава цените им ще бъдат х3
 
От: От: От: От: От: Относно избор на куриерска фирма за онлайн магазин

Ако и за сексуални експерименти се съгласяваш толкова лесно, колкото и при форумнио спорове... направо да те водя на кебапчета :-o

Кой като теб. Една му с билки раната върже, друга го ... пръсне с вода студена

Не се съгласявам с теб, а установявам, че сме на една позиция- принципно. (може и зодиите ни да си пасват- ха-ха- това ми дойде, щото вчера се сетих "аРабин-а" как се пенеше, че остава и за хороскопи да заговорим и отидЕ предприемачеството ... у реката :))
За сексуални въжделения отвори друга тема. Но гледай, да я формулираш предприемачески!

Как можа ... в тема за куриерски услуги и мненията ми да го обърнеш на флирт ... направо съм не изчервена, ами разтрепарана от вълнение. Отивам да си направя един успокоителен чай. :|
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: От: От: Относно избор на куриерска фирма за онлайн магазин

... направо съм не изчервена, ами разтрепарана от вълнение. Отивам да си направя един успокоителен чай. :|

Вземи душ, слушалката е ефикасен уред за разпускане във ваната...
 
От: От: От: От: От: От: От: Относно избор на куриерска фирма за онлайн магазин

Вземи душ, слушалката е ефикасен уред за разпускане във ваната...

Само, ако споделиш в коя фирма са готините куриери, за да съчетая полезното с приятното :)
 
От: Относно избор на куриерска фирма за онлайн магазин

...
Така, че когото евтините куриери изградят подбна мрежа и доставят пратките от 12 до 24 часа за 3.50 от единя край на България до другия тогва ще ги хваля и аз. Уви тогава цените им ще бъдат х3

Български пощи имат навсякъде в страната "офиси"- но те пък май са проблем с чужбина, не знам.

Иначе си прав, че евтиното не винаги означава "качествено" и възможно навсякъде, но и Амон е прав, че повечето хора се подвеждат от масовото предпочитание и защото е по-лесно. Дори да има издънки ще си кажеш "абе явно съм карък", но не би опитал нещо друго.
В чисто програмено-софтуерен аспект вече, не знам как стоят нещата и дали през интернет е удобно от всички да си поръчваш и получаваш доставките. Може да се провери :)
 
От: От: Относно избор на куриерска фирма за онлайн магазин

Български пощи имат навсякъде в страната "офиси"- но те пък май са проблем с чужбина, не знам.

Иначе си прав, че евтиното не винаги означава "качествено" и възможно навсякъде, но и Амон е прав, че повечето хора се подвеждат от масовото предпочитание и защото е по-лесно. Дори да има издънки ще си кажеш "абе явно съм карък", но не би опитал нещо друго.
В чисто програмено-софтуерен аспект вече, не знам как стоят нещата и дали през интернет е удобно от всички да си поръчваш и получаваш доставките. Може да се провери :)


БП дори не могат да се класират каот курерски услуги никъде. Тромава и неефективна система + безотговорни служители
 
От: От: От: Относно избор на куриерска фирма за онлайн магазин

БП дори не могат да се класират каот курерски услуги никъде. Тромава и неефективна система + безотговорни служители

Щом го пишеш, вероятно е от опит. Моят е от Коледа, когато за броени часове бяха подготвили, надписали и опаковали около 200 поздравителни картички за някакви стотинки на картичка- 4 или 5 не помня. Бързо издадоха фактура и като цяло и за останалата служебна поща нямаме проблеми.
"Тромава" какво значи? В определени часове се носи и взима поща, ако има нещо извънаредно или спешно, не отказват, а ти го взимат и доставят... твоят случай какъв е?

Ако все пак търсим оптимално. Т.е. икономично-изгодно като цена и качество на услугата.
Пак да отбележа, че и двете фирми, които споменавам са избирани с конкурс. Все пак има някаква тежест, когато има и конкуренция, да поставиш достатъчно изгодни условия за клиента.
 
От: От: От: От: Относно избор на куриерска фирма за онлайн магазин

Щом го пишеш, вероятно е от опит. Моят е от Коледа, когато за броени часове бяха подготвили, надписали и опаковали около 200 поздравителни картички за някакви стотинки на картичка- 4 или 5 не помня. Бързо издадоха фактура и като цяло и за останалата служебна поща нямаме проблеми.
"Тромава" какво значи? В определени часове се носи и взима поща, ако има нещо извънаредно или спешно, не отказват, а ти го взимат и доставят... твоят случай какъв е?

Ако все пак търсим оптимално. Т.е. икономично-изгодно като цена и качество на услугата.
Пак да отбележа, че и двете фирми, които споменавам са избирани с конкурс. Все пак има някаква тежест, когато има и конкуренция, да поставиш достатъчно изгодни условия за клиента.

Картички и пратки с наложен платеж и опции затраховки, прегледи и тестове са различни неща
 
От: Относно избор на куриерска фирма за онлайн магазин

Здравейте,

Аз съм нов във Вашия форум.
Имам намерение да стартирам 2 магазина за онлайн търговия. Изчетох доста статии, но не ми стана много ясно за избора на куриерските фирми(може и да съм пропуснал ако е имала подобна тема, но не можах да я намеря с търсачката).


Интересува ме какви предимства дават различните куриерски фирми.

Засега съм се спрял на 3 куриерски фирми - Еконт, Спиди и Лео експрес.

Днес се свързах с еконт, една леко некомпетентна госпожа или госпожица ми обясни, че се инсталира модул към системата за пазаруване на магазина, но така и не успя да ми обясни по-подробно какво представлява договорът, който трябва да се подпише, как се определя цената за доставка и т.н.

Цял ден се опитвам да се свържа със спиди, но уви никой не ми вдига и не мога да разбера какво предлагат те. Засега единственото наблюдение ми е, че цените им са най-евтини(съдейки по цените, които съм гледал в други онлайн магазини).

Лео експрес още не съм ги преслушал, но те са ми "в двора" и това би ми спестило малко разкарване.


Благодаря за вниманието.


Поиздрави,
Maximal

Аз ползвам куриерска фирма "T Post" (Тип Топ куриер) и съм много доволен. courier.bg/bg/pages/view/56 Ето страничка от сайта им , ако искаш да ги видиш. Имат 2 възможности за интеграция на модула. Цените им са по-ниски от гореспоменатите, а можеш да вземеш и до 25% отстъпка. Аз лично засега не съм имал проблеми с тях. Преди ползвах Еконт, но след като ми загубиха няколко пратки се отказах да ги позлвам.
 
От: Относно избор на куриерска фирма за онлайн магазин

Аз бих препоръчала Спиди.
 

Горе