Относно модерацията

От: Относно модерацията

Яко. Не е зле админите да помислят по въпроса какво би станало, ако 3ма като тоя започнат да спамят? Ще одрискат целия форум и ще засъхне, докато някой се сети да реагира :?
 
Отне съвсем малко време да почистим след последното вклщчване трябваше да сменя блинки но

Има сингъл клик почистване а мишо, соня и компания явно страдат от синдрома на микропениса
 
От: Re: Относно модерацията

Отне съвсем малко време да почистим след последното вклщчване трябваше да сменя блинки но

Има сингъл клик почистване а мишо, соня и компания явно страдат от синдрома на микропениса

Болни мозъци направо дигнаха целия форум. :twisted:
 
Ипто се му се оказа доста обортно за форума незнам коя мрежа ползва... ама през годините е било ползвано от стари потребители като

Амоун, нетсърфър, радост, stoineff .... и още 10 тина потребителя
 
От: Относно модерацията

Лошото е, че дори да се изтрият постовете на злосторника "с един клик", всички останали постове на колегите отдолу от сорта на "махай се бе, спамър", "сонче, писах ти на лични" и т. н. остават и темите са си оср*ни така или иначе. :)
 
От: Относно модерацията

Айпитата на почти всички абонати на интернет са динамични. Периодично се сменят и се прехвърлят между отделните хора. При БТК пък можеш сам да си го сменяш колкото пъти поискаш само като рестартираш модема.
 
ами една част от изброените нямат нужда от прокси защото са достатъчно публични личности например stoineff... който е доказващ се журналист опитващ се да развие проекта си отделно http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=35083

+1 barathrum баннахо още във въздуха не можа даже да постне :lol:...
 
От: Относно модерацията

:) в повечето ISP-та които съм ползвал са статични... само съм останал с впечатление че тези на бТк са динамични които си ресват модемите и някои малки които са на Ppoe са динамични , но замисли се ipv4 адресите в бг пиаринга са толкова много че според мен процента ИП-тата на тези колеги от форума да се съвпаднат при положение че трябва да са в една мрежа(съответно доставчик) като приемем че БТК има толкова много клас Ц мрежи ... е доста нищожен..(не мога да си преставя тази магия).
 
на близу са динамични на макс телеком са динамични, пред гсм операторите са динамични ако ползваш флашка с интернет или телефон така се получава...

смених въпроса за регистрация на reCAPTCHA™

сега трябва да пише две думи за да се регне великия модератора докато аз кликвам двапъти и е баннат и изтрит :)
 
Re: От: Относно модерацията

:) в повечето ISP-та които съм ползвал са статични... само съм останал с впечатление че тези на бТк са динамични които си ресват модемите и някои малки които са на Ppoe са динамични , но замисли се ipv4 адресите в бг пиаринга са толкова много че според мен процента ИП-тата на тези колеги от форума да се съвпаднат при положение че трябва да са в една мрежа(съответно доставчик) като приемем че БТК има толкова много клас Ц мрежи ... е доста нищожен..(не мога да си преставя тази магия).

както и предположих горе Vivacom-Mobile-Network ипто те явно не са толкова много даже въобще не са дава три кла цта че държът в този обхват
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: От: Относно модерацията

както и предположих горе Vivacom-Mobile-Network ипто те явно не са толкова много даже въобще не са дава три кла цта че държът в този обхват
Както описа някои потребители, си помислих за виваком. И точно мобиле-то.
 
Re: От: Re: От: Относно модерацията

Останали са още много от лайната на Пенка. Просто забърши всички мнения от този акаунт наведнъж. Не може да няма такава опция.
Аз и другия админ ринем....мисля, че успяхме всичко да заличим, а ако не, действайте с рипората, моля. :)

сори за офф-а но как са ползвали с течение на времето едно и също ИП ? да не е някое прокси което го ползват много хора в бг ?
Не е прокси, мисля, че е реална мрежа. :( И от там е малко кофти цялата ситуация, иначе до сега да е отлетял на юг. Дано скоро не се появи някой подобен. Но щом има опция, която да търка всичко, и то в 2 клика, значи всичко е под контрол. Само да се хване.

А опцията трима като този бастун да правят това в един момент, няма да е толкова притеснително, колкото факта, че може да хване дупка, в която няма админ на пост. Но обикновено се застъпваме с кулайс, така, че и този момент някак си сме го предвидили. Но винаги има и малки дупки, примерно в моментите, в които сме заедно. :)
 
От: Относно модерацията

Боби Киров, при 3g mobile нет-а на Виваком и Мтел се ползва един и същ изходящ gateway. На едно IP са накачулени N на брой потребители. Удариш ли цялото IP, отиват на майната си почти всички потребители, които отварят форума през мобилните си телефони. С тези free проксита и безплатне интернет навсякъде по молове и градинки е въпрос на свободно време да си смени IP адреса. Блокиране на IP не е особенно добро решение ако не е бот. А по всичко личи, че поства ръчно, дори и с copy-paste регистрациите ги прави ръчно. Очаквах да се пренесе на нашата поляна обаче не пожела..... :-/
 
От: Re: От: Re: От: Относно модерацията

а ако не, действайте с рипората, моля. :)

Не става. Ограничили сте докладите до максимум един в минута, а онези спамери са поне толкова бързи. Кой ще стои тук часове наред, чакайки да му изтече поредната минута, че да пусне още един доклад?
 
Re: От: Re: От: Re: От: Относно модерацията

Не става. Ограничили сте докладите до максимум един в минута, а онези спамери са поне толкова бързи. Кой ще стои тук часове наред, чакайки да му изтече поредната минута, че да пусне още един доклад?
То да ти кажа честно един е достатъчен. Виждаме го и отреагираме на време. Ако е спамнал в една тема, веднага се проверява профила, къде е писал още и се взимат мерки.

Ще се радвам ако имате този навик с репортите, много ще ни помогнете. Наистина.
 

Горе