Отностно Онлайн Магазин от Summer cart

AngelinStoev

New Member
Здравейте,
двамата с мой приятел сме решили да си създадем свой интернет магазин и сме се насочили към услугите на фирма Summer cart , която предлага готов и оптимизиран магазин на добра цена. Обръщаме се към Вас с молба за съвети отностно дали някой е вече запазнат с горепосочената фирма, мнения или ако знаете някоя фирма да предлага по-добър готов сайт да го сподели. Просто нищо не разбираме от разработка на сайт и за това сме се насочили към готов такъв :). Предварително благодарим.
 
От: Отностно Онлайн Магазин от Summer cart

Summer Cart е добро решение, което е оптимизирано на сравнително добро начално ниво но в никакъв случай не е "готов магазин", а програма, с която трябва да се направи такъв.

При всички положения ще ви трябва консултант поне 6 месеца да ви въведе в нещата, оптимизира наистина магазина, да свърши основни дейности за старта и да ви предостави готов проект, като през това време ви въведе в нещата.

Пишете ми за стоките, които желаете да продавате и евентуален бюджет за развитието на магазина.

skype: dark6devil
e-mail: [email protected]
 
От: Отностно Онлайн Магазин от Summer cart

Здрасти! И аз от известно време се опитвам на демо версията и си записвам в един файл въпросите които изникват към тях. Ако представляват интерес, мога да ги дам и да обменим мнения.
 
От: Отностно Онлайн Магазин от Summer cart

Вече пуснах една тема на онлайн разплащанията, но неразбирам защо искаш готови работи има фирма - friendsdesignstudio .ком там може да ти изградат сайт съобразен със собственият ти стил и дизайн с разплащатена система и продуктов каталог и всичко което си пожелаеш и то на много по ниски цени, дори в сайта им е обяснено какво предлагат. Мисля че този варянт е по добър за теб ( аз също работя в нея и мога да ти предоставя брошури, ако имаш интерес)
 
Последно редактирано:
От: Отностно Онлайн Магазин от Summer cart

Вече пуснах една тема на онлайн разплащанията, но неразбирам защо искаш готови работи има фирма - friendsdesignstudio .ком там може да ти изградат сайт съобразен със собственият ти стил и дизайн с разплащатена система и продуктов каталог и всичко което си пожелаеш и то на много по ниски цени, дори в сайта им е обяснено какво предлагат. Мисля че този варянт е по добър за теб ( аз също работя в нея и мога да ти предоставя брошури, ако имаш интерес)
Мен ме интересува. Дай инфо по въпроса, какви са ви цените и плюсовете в сравнение със Съмър Карт.
 
От: Отностно Онлайн Магазин от Summer cart

по добре прочетете малко и го напревете сами не е много трудноа разходите коите ще спестите може да ги инвестирате в маркетинг
 
От: Отностно Онлайн Магазин от Summer cart

Аз съм привърженик на лесния лицензен софтуер и вместо да си давате паричките за готови продукти защо не се ориентирате за 49 дол. към софтуера на [url]http://www.coffeecup.com/shopping-cart/[/URL]
с който ще можете да си направите колкото си искате магазини.
Понеже напълно безплатен обяд никога няма и на тези безплатни места за магазини най-вероятно ще ви въртят техни реклами, а така си го купувате софтуера и сте си независими форевър.
 
От: Отностно Онлайн Магазин от Summer cart

Много интересна дискусия е станала :)
И много полезни неща има :)
 
От: Отностно Онлайн Магазин от Summer cart

Здравейте на всички!
Казвам се Иван Главанджиев, по професия съм лекар и работя като такъв, но имам и фирма за производство на цветя - Градински Център Федра-Аура
Използвам услугите на Summer cart от три месеца и искренно и неприятно се учудих на очевадно злобните коментари на инж. Димитър Стоянов относно готовия продукт, за който става въпрос. Предварително ще спомена, че също като господина се информирах за наличието на техния продукт чрез интернет реклама. В началото бях много скептичен и силно подозрителен, защото вече се бях опарил грозно на тема интернет магазин и подръжка на сайт, от една друга фирма, за която не виждам смисъл да и правя антиреклама, но мога да спомена, че там дадох авансова сума от 1000 лв и след това чаках повече от 4 месеца, за да може съответния господин да започне да прави магазина. Това ми костваше доста неприятни разговори по телефона и винаги, когато повдигах въпрос за договор се замълчаваше. Работата по интернет магазина се правеше на парче и дизайна беше откровенно дървеняшки, да не говорим, че аз трябваше да обяснявам по няколко пъти, кое как да се направи. Понеже господина започна да ме рекетира за "подръжка" на сайта, а подръжката се изразяваше в качване на една или друга картинка, което се прави за секунди при продукта на Съмър Карт, търпението ми преля чашата ... Свързах се с офиса на Summer cart и имах доста предварителни разговори с тях. Какво ми направи приятно впечатление? - те не се опитаха натрапчиво и на всяка цена да ми ПРОДАДАТ ПРОДУКТА СИ. Дадоха ми възможност да го тествам, да се убедя в неговите предимства и накрая взех решение да го купя. Цената от 440 лв не е за подценяване и това беше първото условие, което ме притесняваше (в днешно време всеки лев е ценен, а и на мен също не ми бяха излишни). От офиса на фирмата ми изпратиха договор, който подписах и след като преведох на два транша сумата от 440 лв само в рамките на няколко часа продукта беше инсталиран на сайта ми. В началото бях стъписан дали ще се справя, но нещата се оказаха много лесни. Признавам си бях изключително улеснен от помощта, която ми оказа г-ца Деница Андонова. Понеже и аз работя с хора бях приятно изненадан от начина и на водене на разговор, спокойното и поведение и умението и да обяснява търпеливо дори по няколко пъти едно и също нещо. Имам възможност да е търся по телефон и скайп и до този момент винаги са отликвали на моя молба за решаване на някакъв дребен проблем. Не мога да се съглася, че продукта е "направен за купувачи от чужбина с опции за десетки езици, валути, начини на закупуване и какво ли още не, което не е необходимо за българския купувач. Повечето от текстовете са черно-бели, без отстъп за нов ред и с дължина на редовете до 20-30 см. Изобщо не е възможно да се чете." Нашите клиенти са само българи и до този момент сме отработили с тях почти всички възможности за плащане, а не само с наложен платеж както работят повечето български интернет магазини. Смятах, че настройките в модула за плащания са много сложни, но това не е така! Наистина се радвах като малко дете, когато получих първото известие и от продукта и от системата ePay.bg за първото ми картово плащане и то от малък град в България! След това вече не ми правеше впечатление какво е плащането дали e по електронен път или с наложен платеж. Клиента има право да избере сам от многото възможни начини на плащане и това е едно от многото преимущества на продукта. Не мога да се съглася, че информацията е само на английски, защото при мен всичко е на български и се оправям без проблем от подсказващата помощ, която е винаги налице в случай, че реша да правя нещо или да променям нещо в сайта. Друго, нещо, с което в никакъв случай не мога да се съглася е следното твърдение: "Рекламираният SЕО трафик чрез ключови думи за търсачките е под всякаква критика и е безрезултатен. При сравнение на този магазин с безплатните отношението е 1:100 в полза на безплатните магазини." - моля всички, които четат тези редове да си направят следният експеримент: Напишете в google ключова дума на един от нашите продукти, които са в магазина ни и вижте на кое място излиза в ред на класацията в търсачката ... например - рози, хризантеми, или някакво друго цвете, което предлагаме. Лично аз посетих страницата на господина с неговия магазин, отидох и на безплатните му магазини - странно защо, но те не работеха, нали са добри, но защо тогава не работят ? В заключение мога да кажа само следното: Всичко ми заприлича на баснята на Лафонтен за гроздето и лисицата, която казала, че то е кисело ... а не може ли просто господин инженера да не е толкова кисел, защото продуктите му не се продават и да спре да обвинява за това един продукт и една фирма, от които аз например съм много доволен ? Ще спомена, че не съм се срещал на живо с никой от фирма Summer cart и не съм в роднински или приятелски взаимоотношения с тях по никакъв начин :) просто съм техен клиент и реших също да напиша моето съвсем откровенно мнение по тема, която интересува и други настоящи и бъдещи собственици на интернет магазини.
 
От: Отностно Онлайн Магазин от Summer cart

Само да ви кажа че аз си закупих sumur cart също.Не знам кое ви кара да мислите че не е оптимизиран.Още вкарвам продуктите но в момент в който вкарах и името на фирмата сайта отиде на първо място.За дизайна наистина е така,но ако някой желае ще го свържа с моя консултант по него.На полвин цена прави целия дизайн и кавото пожелаете.Сайта не показва нито една грешна страница.Навсякъде има заложени мета тагове и така е изграден че искаш не искаш правиш линковете към сайтове със същото съдържание.Веднага щом кажа че нещо не ми харесва пиша на производителите и на другия ден е оправено.Без да имам нито един вкаран линк,и без да съм го вкарал в нито една директория без да съм почнал ползвам гугъл адлордс,гугъл ме намери и ми показва че намира 7 страници от сайта.Не си мислете че като го купите и почвате да продавате.Това не е така.После следва един голям труд за продукти и вкарване на ключови думи,правене на уникални мета описания и правене на уникални текстове.Общо взето който го купи след два месеца усилен труд,ще започне да продава.Аз не мисля да купувам пакет за цял дизайн,а само човека който ми го прави му дадох сто лева и ми прави горната и долната част уникални.Трудно може да достигнете това ниво сами особенно ако продавате в чужбина.Има вградени много автоматизирани опции,обаче изискват настройки.
 
От: Отностно Онлайн Магазин от Summer cart

Има една страхотна опция с която не се изсикват познания по html и php.Просто си правите всичко сами, само да разберете как работи.От там си въвеждате цвят на текста и каквото искате.Може да си направите и флаш анимация сами.Упътването е на български изтеглете го и прочетете,кое как е устроено и как работи.Езиците са първоначално два.Можете да въведете колкото и каквито си пожелаете,стига да може да превеждате.Аз лично изключих българския защото няма да работя тук.Без автоматичната им опция за изчисляване на доставката от UPS,USPS,FEDEX аз съм за никъде
 
От: Отностно Онлайн Магазин от Summer cart

Егати рекламата си правите вие а? Дори си измисляте хора , смях...
На това горила меркетинг ли му се викаше???
 
От: От: Отностно Онлайн Магазин от Summer cart

пробвай да напишеш fast shopping lls в гугъл

Само ми е чудно кой търси за такива неща?

Аз например гледам за някой неща, които наистина се купуват (ключови думи в гугъл):
mp3 плеър
дискмен
кучешка храна
гсм телефон
телефон
храна

Никъде не виждам SummerCart на челни позиции. Не, че това е някакъв показател за момента поне.
 
От: Отностно Онлайн Магазин от Summer cart

Магазина е горе-доло добре, не знам какво искате за 440 лева. Мисля, че цената си заслужава за това, което ви предлагат от SummerCart.

Ако някой иска професионален онлайн магазин, ще трябва да се изръси доста по 440 лева, за да си направи. Като пример ще дам големите дизайнерски фирми в България, които ще ви напишат собствен код и уникален дизайн само за 8,000-12,000 евро. ;)
 
От: Отностно Онлайн Магазин от Summer cart

Така е ,но аз все още правя черновата на продуктите.Сайта буквално е празен.Дадох за пример че е добре оптимизиран и не дава грешки.Давам моето мнение че до момента съм доволен от него.
 
От: Отностно Онлайн Магазин от Summer cart

Sumer cart когато купувах продукта,ми пратиха много техни сайтове да видя.Има някой наистина много красиви.Златния им пакет за дизайн е 740 евро допълнително и ти го правят както пожелаеш.За момента не бих си позволил да дам 12000
 
От: Отностно Онлайн Магазин от Summer cart

Здравейте на всички!
... моля всички, които четат тези редове да си направят следният експеримент: Напишете в google ключова дума на един от нашите продукти, които са в магазина ни и вижте на кое място излиза в ред на класацията в търсачката ... например - рози, хризантеми, или някакво друго цвете, което предлагаме. ....
Аз си направих труда да направя този експеримент.
Ето резултата:
за кл. дума рози - в първите 12 страници от резултатите в google не се появи сайта. Опитах и с кл. фрази като градински рози, влачеща роза, катереща роза, но не участваше в резултатите поне на първите 5 страници. Т.е. тука има какво да се желае.
за кл. думи хризантеми - позиционирането е доста по - добро, 17-та позиция. Проблема обаче е че сайта в момента неможе да се отвори, поради грешка в скрипта.

Аз не съм нито привърженик нито защитник на Summer Cart. Заинтригуваме заформилата се дискусия и затова реших да се включа.

Преди време също търсех подходящ софутер за електронен магазин и се спрях на ZenCart. В момента вграждам дизайна и скоро ще имам реален магазин, тогава ще мога да споделя и преки впечатления относно оптимизацията.

Добре е да се прави предварително проучване преди да се избере някакъв продукт, а ако има възможност и за предварително тестване най - добре. Затова и публикуването на мнения (независимо дали са положителни или отрицацетлни) от потребители, които са ползвали продукта е полезно.

Все пак човек трябва да е на ясно, че трябва да се положи труд за да се свърши работата. Който може го прави сам - инсталиране, нов дизайн, настройване ... Филма с размахването на вълшебната пръчица и появяването на магазина става само ако платиш и то на някой на който можеш да се довериш, че ще ти свърши работа (за което пак трябва проучване:) събиране на отзиви) иначе се повтаря историята - Човека взе парите и каза - "Ще видим!"
 
От: Отностно Онлайн Магазин от Summer cart

Сайта ми не работеше за няколко часа защото преминах от версия 2.0 на версия 3.0 от продукта Summer cart. Ще трябва да разочаровам злорадстващите, но това е положението! Като събера повече пари ще ги накарам да ми направят и дизайн на началната страница - съжалявам, но с пръдня боя не става !!! Съветвам всички, които се опитват да направят магазиноподобни сайтове без да имат нужните познания или да сглобят от нещо - нищо да не се захващат, защото резултата за тях ще е повече от съкрушителен ...
 

Горе