От кога PayPal не взима от сметка и от карта едновременно?

Blinky

Owner
Има ли някой проблем с това? Имам $ Х в баланса и ХХ на картата, която е прикачена и ферифицираната в тази система. Искам да платя тема и да използвам наличността и на двете места. Преди време нямаше проблем, когато не стигаха в баланса, взимаше и от картата, като всичко беше точно, сега нищо, сумарно са над сумата, която ми е нужна. Някой да има инфо или проблема е в моя телевизор. Една скапана тема я купувам половин ден, ебаси и смотаната система. Някакви предложения, без да чакам великия им уиндрау от 10 години. :)
 
От: От кога PayPal не взима от сметка и от карта едновременно?

При мен винаги когато не са стигали парите в акаунта ми, ПейПал са допълвали със сума от картата ми. Предполагам че проблема не е в твоят телевизор, възможно е точно в този момент когато си плащал временно да е имал някакъв проблем онлайн с твоята банка и от ПейПал да не са могли да изтеглят нужната сума. Друго обяснение не виждам.
 
От: От кога PayPal не взима от сметка и от карта едновременно?

Миналия месец последно пазарувах и си ми дърпаше от картата, може да е временен проблема или търговеца нещо да не ще.
 
От: От кога PayPal не взима от сметка и от карта едновременно?

А може да искат да си дърпат от банките и кеша при тях да си стои :) не съм гледал скоро дали има някакви съществени промени около ПП. Последните съм плащал или с картата или с кеша в системата им и нямам поглед.
 
От: От кога PayPal не взима от сметка и от карта едновременно?

Виж дали парите са по Primary валутата в акаунта , защото само тогава става номера . Трябвало да е да плащам паунди , а съм имал долари и преди да ги конвертирам в паунди не искаше да допълни сумата от картата .
 
От: От кога PayPal не взима от сметка и от карта едновременно?

Последно плащах преди няколко дни точно така,с остатъчната част в баланса и автоматично ми дръпна разликата от картата,явно ти дава грешка.Аз лично,когато ми дава няколко поредни грешки,не само за ПП,но и за други httpS сайтове,просто влизам с друг браузър и всичко си е ок,според мен е по-вероятно да е бъг на браузъра,особено ако е хромиран...
 
От: От кога PayPal не взима от сметка и от карта едновременно?

Значи ако се плаща в $, ще ти вземе от баланса само ако същия е в $. Съответно е и с другите валути (взима ти първо от валутата в баланса на сметката и ако не стига взима и от картата). Тествано е и работи (от днес).
 
От: От кога PayPal не взима от сметка и от карта едновременно?

Значи ако се плаща в $, ще ти вземе от баланса само ако същия е в $. Съответно е и с другите валути (взима ти първо от валутата в баланса на сметката и ако не стига взима и от картата).

Няма значение каква е валутата в акаунта ти, ако в акаунта имаш евро...ПейПал автоматично ти преизчислява в такава валута в която в момента плащаш. Аз в акаунта имах евро но платих в долари...изтегли ми всичките евра и добави и от сметката/картата ми която е в левове.
 
От: От кога PayPal не взима от сметка и от карта едновременно?

Няма значение каква е валутата в акаунта ти, ако в акаунта имаш евро...ПейПал автоматично ти преизчислява в такава валута в която в момента плащаш. Аз в акаунта имах евро но платих в долари...изтегли ми всичките евра и добави и от сметката/картата ми която е в левове.
Ако имаш евро, а сметката която трябва да платиш е в $ автоматично ти взима само от картата и не ти бара баланса тествано над 1000 пъти. Трябва ръчно да си прехвърлиш валутата в такава в която ще плащаш (има опция да го направиш) и чак тогава ще я ползва. Баланса в сметката ти взима само тогава когато и сметката която трябва да платиш е в същата валута (примерно имаш 20 евро, 30$ и 50 CAD, а трябва да платиш 35$ сметка = ще ти вземе 30$ от доларовата и 5$ от картата)

https://www.paypal.com/bg/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-currencies

1234.png

"Please be aware that if you have multiple currency balances, PayPal will only use the balance of the currency that you are attempting to make the payment in. For example, when you tried to send a payment of xx.xx in sterling, PayPal did not use your Euro balance to fund the transaction."

100% е така при плащания в ebay (освен моите неща които плащам мои приятели са ми звъняли да питат защо не им взима от баланса и се оказва, че баланса им е в евро, а сметката която трябва да платят е в $).
 
Последно редактирано:
От: От кога PayPal не взима от сметка и от карта едновременно?

wood е прав,последното ми плащане беше в паунди,праймъри ми е в $,картата ми към ПП е пейонер(също в $),единствено когато сумата в баланса ти не покрива цялото задължение,те пита дали искаш да използваш наличните в акаунта ти,или да платиш изцяло с карта.
 
Re: От: От кога PayPal не взима от сметка и от карта едновременно?

Виж дали парите са по Primary валутата в акаунта , защото само тогава става номера . Трябвало да е да плащам паунди , а съм имал долари и преди да ги конвертирам в паунди не искаше да допълни сумата от картата .

Всичко е в $, нямал съм проблеми - нито преди, нито със сайта, нито с превалутиране. Даже за това ми е и доларова сметката, за да се пазарува свободно. ;)
 
От: От кога PayPal не взима от сметка и от карта едновременно?

Сигурен ли си,че това което плащаш е в $ и баланса ти е в $? Единственото друго като проблем е ако тия пари са дошли от продажба на нещо (дошли са като Payment) и ти ги държат известно време без да можеш да ги ползваш.
 
Re: От: От кога PayPal не взима от сметка и от карта едновременно?

Сигурен ли си,че това което плащаш е в $ и баланса ти е в $? Единственото друго като проблем е ако тия пари са дошли от продажба на нещо (дошли са като Payment) и ти ги държат известно време без да можеш да ги ползваш.

Да, сигурен съм. Дори не ми се е налагало през последните години да пазаря нещо в друга валута през PayPal. И два пъти чеквам сметката, после довнасям и гледам, че не е това проблема и не знам защо. ;)
 
От: От кога PayPal не взима от сметка и от карта едновременно?

Добре, а да питам, понеже не съм запознат, мога ли така да си разделя сметките в пейпал, че да имам от всяка от основните валути? Защото е малко куцо това като искам да си пазаря в евро да ми дърпа от картата, при положение, че имам достатъчно долари в пейпал сметката.
 
Последно редактирано:
От: От кога PayPal не взима от сметка и от карта едновременно?

Миналата седмица плащах и нямах проблеми. Част от сумата я имах в акаунта -евро, останала част от сумата си я дръпна от картата.
 
От: От кога PayPal не взима от сметка и от карта едновременно?

преди ставаше, сега може и да са го спрели макар че логически би трябвало да става
 
Re: От: От кога PayPal не взима от сметка и от карта едновременно?

преди ставаше, сега може и да са го спрели макар че логически би трябвало да става

Явно е било временно, защото тогава и други хора не са имали възможност да го правят. Сега е ОК, гледам. ;)

Но ако някой все още не може, може да сподели, за да си знаем. ;)
 
От: От кога PayPal не взима от сметка и от карта едновременно?

Малко в страни от темата...., кефи ли ви новия дизайн? Мен много, стария ми беше малко "забутан", новия е по-изчистен и това което ви трябва се набива на очи веднага. Почти всичко е на 1 клик..., бутончетата са по-големи и "лесни" за цъкане.
 
Re: От: От кога PayPal не взима от сметка и от карта едновременно?

Малко в страни от темата...., кефи ли ви новия дизайн? Мен много, стария ми беше малко "забутан", новия е по-изчистен и това което ви трябва се набива на очи веднага. Почти всичко е на 1 клик..., бутончетата са по-големи и "лесни" за цъкане.

Мен ме радва доста. ;)

PayPal са от компаниите, които като сменят нещо с ново, гледат да мислят преди всичко за потребителя. Не е като повечето, защото е модерно. :)
 

Горе