От къде да намеря списък на всички регистрирани .com домейни

blagoev86

New Member
Здравейте,

Търсих но не можах да открия списък с всички регистрирани .com, .net, .org домейни. Имате ли идея от къде може да се извади тази информация?
 
От: От къде да намеря списък на всички регистрирани .com домейни

Няма да намериш такъв списък. Ако изобщо може да се генерира такъв списък то той ще е доста голям и компютъра ти няма да може да го обработва/отваря.

Тази информация се пази в база данни, която е разпределене на много сървъри.
 
От: От къде да намеря списък на всички регистрирани .com домейни

По принцип можеш да генерираш част от този списък, всички възможни комбинации за 3-4 буквените домейни са заети, но е добре да споделиш за какво ти е такава информация. Става дума за огромен по обем информация, както е споменал колегата по-горе.
 
От: От къде да намеря списък на всички регистрирани .com домейни

По принцип ме интересуват екзакт мач домейните с 2-3 думи и нагоре.
 
От: От къде да намеря списък на всички регистрирани .com домейни

Може да се направи ауто чекър от списък с домейни.
Може да се направи и ауто домейн нейм генератор от речник с думи.
 
От: От къде да намеря списък на всички регистрирани .com домейни

всяка секунда се регистрират и трият стотици-хиляди домейни....няма да намериш такъв списък.
 
От: От къде да намеря списък на всички регистрирани .com домейни

направи са на луд и пиши 1 мейл на google :)
 
От: От къде да намеря списък на всички регистрирани .com домейни

Ако намериш такъв списък да знаеш, компютъра ти няма да го понесе...
 
Re: От: От къде да намеря списък на всички регистрирани .com домейни

Ако намериш такъв списък да знаеш, компютъра ти няма да го понесе...

Да обясня само защо ти дадох червено - заради подписа. Основният проблем на всички собственици на бизнес в България са точно такива като теб. Какво е това "убий скуката по време на работа"??? На работа отиваш да бачкаш. Ако не бачкаш - на опашката с мангалите за социални!
 
От: Re: От: От къде да намеря списък на всички регистрирани .com домейни

Да обясня само защо ти дадох червено - заради подписа. Основният проблем на всички собственици на бизнес в България са точно такива като теб. Какво е това "убий скуката по време на работа"??? На работа отиваш да бачкаш. Ако не бачкаш - на опашката с мангалите за социални!

Много хора видях, че се оплакват от "скука" на работното място, затова го написах така. Не смятам, че заради един подпис трябва ми даваш червено... но така си решил. Ето вече може някой път да ми дадеш зелена репутация :)
 
От: От къде да намеря списък на всички регистрирани .com домейни

Намерих платен списък с домеини http://www.yougetsignal.com/list-of-domain-names/?gclid=CIvSl63Rg7MCFdG5zAodMH4AgA


и некав с изтичащи на скоро домеини http://7thspace.com/expired_domain_names/

това ме подсеща, че и моиа домеин иска подновиаване.



Мисла че може д се вземе такав списък от dns server некои системен администратор които знае как точно работат DNS сървърите.
DNS сървърите имат достъп до некакъв такъв подобен списък с всички почти всички де :) домеини и кои домеин на кое аипи отговара за д може браузъра д посети дадената страница като му въведем адреса на страницата .

Мисълта ми е следната некои програмист ил администратор д напише неква програма ил скрипт които може д извиква домеините по азбучен ред и в определена броика на страница не д се изсипат 1 милион домейна наи малко започващи с неква си буква защото браузъра доста ще требе д чака д вади например сисък с по 50 домеина на страница

Според мен това е възможно платениа уеб сайт го доказва това, остава некои програмист д му се занимава с това. Едвал е кои знае колко сложно за некои които е запознат с материата .


Определено има смисъл в начинанието особено за тези които търсат нови саитове пък и некои други ако може д се направи и търсачка в скрипта направо приказка :)
 
Последно редактирано:
От: От къде да намеря списък на всички регистрирани .com домейни

Така и така сте хванали тема за домейните да попитам и аз нещо.
Да занете някой сайт който показва изтекли домейни от преди 3-4 месеца примерно,но да има и опция за подреждане по зададена ключова дума :)
За изтекли домийни аз ползвам expireddomains.net но няма как да си ги подреда по ключови думи май де :D
 
От: От къде да намеря списък на всички регистрирани .com домейни

Така и така сте хванали тема за домейните да попитам и аз нещо.
Да занете някой сайт който показва изтекли домейни от преди 3-4 месеца примерно,но да има и опция за подреждане по зададена ключова дума :)
За изтекли домийни аз ползвам expireddomains.net но няма как да си ги подреда по ключови думи май де :D

сваляш списъка и подреждаш по азбучен ред с опцията за това
 
От: От къде да намеря списък на всички регистрирани .com домейни

А има ли как да сваля примерно целия списък от 1 000 000 домейна примерно.
Понеже на мен ми сваля по 25 домейна(по 1 страница) и си е бая играчка :D
 
От: От къде да намеря списък на всички регистрирани .com домейни

Няма ДНС сървър който да съдържа пълен списък със всички домейни.
ДНС структурата е йерархична.
различните зони се управляват от различни оторизирани корпорации


Можеш да източиш данни за някои tld-та ако станеш регистратор http://www.verisigninc.com/en_US/pr...usiness/tld-zone-access/index.xhtml?loc=en_US
 
Последно редактирано:
От: От къде да намеря списък на всички регистрирани .com домейни

При положение че нема dns сървър с всичкит домейни, как се отварат почти всички страници уеб сайтове при положение че доставчиците на интернет ползват главен и второстепенен dns сървър?

Как се открива уеб сайт които не на нито един от двата dns сървъра?

Предполагам се започва некво препращане от сървър на сървър докато се намери уеб сайта , това не е л дота трудоемко и отнемащо повече време отколкото ако на всеки dns сървър ги има записани тези уебсайтове с с адресите?

некои регистриратор ако от по горепосочениа уебсайт при желание д дръпне спиъка и д го качи некаде д може д го слала всеки поне д момента д може д разглеждъ.
Но след време вече ще иска ъпгреид заради постоианно обноваващите се домеин имена и въпреки това ще е полезен ресурс за този които търсат неоткрити уебсаитове.
 
От: От къде да намеря списък на всички регистрирани .com домейни

Добре, ако ти си интернет провайдър в Пловдив например, за какъв чеп ти е ДНС със пълен списък на сайтове които даже и потребител от Уганда не знае.
Не съм запознат, но най вероятно за определени ТЛД-та се правят заявки към определени DNS authority-та и данните се кешират.
И предполагам че кешираните данни имат валидност до 2 дни (според критерии разни). Предполагам, понеже такива са правилата за ДНС-ите.

Тъпо е да се точат милиарди записи през ден от ДНС на ДНС.


Идея е да се обходи Алекса с някаквъ паяк за да се източи домейн информация. Друг вариант е да се направи един brute-forse lookup към Google DNS сървърите - 8,8,8,8 и 8,8,4,4 със всички възможни комбинации на букви и символи. Откакто ИКАНН разрешиха кирилици, китаищини и т.н. комбинациите стават доста.
Друг вариант е да се пуска пинг към генерирани комбинации на домейни. Проблема е че много сървъри като моя например са си изключили поддръжката на пинг.
Може и trace да се пуска, може и какво ли не. Ама готов списък едва ли ще се намери. На определени ТЛД-та ще се намери. Регистратори като регистър.бг няма начин да нямат за бг домейните подробен списък. Но цялостна картинка едва ли.
 
От: От къде да намеря списък на всички регистрирани .com домейни

Според мен няма никакъв проблем средностатистически модерен компютър да се справи с база данни например на всички комове - Със сигурност няма да може да го качите във обикновенна екселска таблица щото Офиса ще умре но ако е направено с подходяща програма не мисля че ще има проблеми - Посмъртно тази информация не може да е повече от стотина гигабайта което даже ми се струва даже адски много.
 
От: От къде да намеря списък на всички регистрирани .com домейни

Сега реших да го проверя все пак грубо теоретично ето и малко сметки без кръчмар

Ако приемем че броят на позволените символи в името на домейн са 37 (26 букви плюс 10 цифри и едно тире) теоретичните комбинации до 10 буквени домейни са около 5 000 000 000 000 000 (не знам как му се вика на това число :) ) и ако приемем че средната дължина на домейните до 10 символа е около 6 символа (без да бройм .сом символите)то дефакто в базата с данни ще трябва да запишем около 30 000 000 000 000 000 символа
Също така като приемем че в един гигабайт можем да имаме максимално около 1 000 000 000 символа ако не бъркам за всички комбинации ще ни трябват 30 милиона гигабайта

- Леко май съм надценил възможностите на домашното ПС в предният пост :)
Но това пък и автоматично отговаря на тезата че може някой интернет провайдър да има тази база с данни - по скоро е възможно да има достъп до такава база но не и да я съхранява отделно че след два дена ще е болезнено остаряла. А това че има достъп е далече от идеята че може да си я свали на флашка и да ни я пусне тука да си я разцъкваме :)


ПП
Ето и една малко по скромна сметка която все пак е напълно в рамките на вероятното

Ако приемем че хубавите домейни са с до около 6 знака тогава общата сума на домейните е около 2 500 000 000 със средно по около 5 знака на домейн са около 12 милиарда символа - тоест ще се съберат във около 12 гигабайта - Да му мисля обаче тия дето ги интересуват лонгтейлите :)
 

Горе