От къде знаете всичко за Wordpress?

mavrodievv

New Member
Не знам дали разбрахте въпросът ми? Всъшност наблюдавам доста качествени блогове на Wordpress.

Интересно ми е как сте се научили да работите с Wordpress, като практически няма българско ръководство по темата или нещо подобно?

Кои източници сте използвали, за да усвоите техническите умения за работа с Wordpress ( плъгини, дизайн, инсталиране) и тн.
 
От: От къде знаете всичко за Wordpress?

Wordpress е интуитивен.
Пълно е с ръководства за платформата, но не ми се занимава да ги чета. Не е задължително да са на Български.
 
От: От къде знаете всичко за Wordpress?

Документацията на Wordpress на английски е достатъчно подробна, за да намериш повечето неща, които те интересуват, а ако търсиш нещо по специфично чекваш гугъл и намираш това което ти трябва :)
 
От: От къде знаете всичко за Wordpress?

Личен опит,експерименти и малко почитане за някой друг плугин и/или проблем
 
От: От къде знаете всичко за Wordpress?

Най-добре е да го инсталираш някъде и да започнеш да пробваш всяко нещо за какво е. Метода проба-грешка е най-сигурен. Само ако нещо много се закучи можеш да питаш по форумите или, ако знаеш английски, да питаш Гугъл.
 
От: От къде знаете всичко за Wordpress?

Документацията на Уърдпреса е богата и пълна.
На български не мисля, че има какво читаво да се прочете.

За "техническите неща" - двата ми настолни източника са:

[url]http://codex.wordpress.org/Main_Page[/URL]

[url]http://www.amazon.com/WordPress-Theme-Design-complete-professiona[/URL]/dp/1847193099/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1256071233&sr=8-1

Тези са за в случай, че искаш да правиш теми или модификации на функционалността.
 
От: От къде знаете всичко за Wordpress?

1) Неволята учи
2) АКо знаеш английски ще има много да четеш от официалния сайт на уърдпрес
3) И ние не знаем всичко
 
От: От къде знаете всичко за Wordpress?

Ами дали ще има интерес, ако създам малък pgf файл за това как се инсталира, работи и модерира wordpress. Такъв файл може да се разпространява безплатно и да помага на начинаещите блогъри, които тепърва се зблъскват с материята.

Колко време Ви отне да се научите да работите с wordpress?
 
може да пробваш с пдф а сложи си линк до някои твои саит вътре или по добре пеидж от сайт да видиш колко се клика точно :)

не помня за колко се научих но аз открих вп около 1.5 някъде и всичко ми беше много интуативно
 
От: От къде знаете всичко за Wordpress?

На мен ми отне 5 мин да си го инсталирам първия път. И след няколко дни цъкане почнах да се чувствам разбирач :) Пълно е с информация из гугъл и не виждам особен смисъл, освен ако не го направиш на бг, че да таргетнеш нашите, дето не знаят англииски.
 
От: От къде знаете всичко за Wordpress?

На мен ми отне 5 мин да си го инсталирам първия път. И след няколко дни цъкане почнах да се чувствам разбирач :) Пълно е с информация из гугъл и не виждам особен смисъл, освен ако не го направиш на бг, че да таргетнеш нашите, дето не знаят англииски.

Бреее много добре. На мен ми отне няколко месеца, за да разбера как се работи с пладформата (при положение, че не знам англ. език и нямам опит с правенето на сайтове). Беше ми писнало да се ровя тук и там. Много е изтощително и изнервящо. Затова реших да си купя специален обучителен курс. Струва ми около 100 лева, но мисля, че инвестицията си заслужава. Рабрах от него как се прави не само класически блог, но и фото блог, новинарски блог, блог- каталог за статии и много други неща.

Вие бихте ли инвестирали в нещо подобно ако имахте тази възможност?
 
От: От къде знаете всичко за Wordpress?

Wordpress е лесен за разучаване скрипт. На който му е трудно, може да си намери тонове информация от нета безплатно. Не, не бихме дали 100 лв., нито 50 лв., нито 5 лв. за нещо, което го има безплатно. Имам чувството, че просто искаш да си намериш клиенти тук и темата е хитър ход, на който обаче никой не се връзва.
 
От: От къде знаете всичко за Wordpress?

Wordpress е лесен за разучаване скрипт. На който му е трудно, може да си намери тонове информация от нета безплатно. Не, не бихме дали 100 лв., нито 50 лв., нито 5 лв. за нещо, което го има безплатно. Имам чувството, че просто искаш да си намериш клиенти тук и темата е хитър ход, на който обаче никой не се връзва.

VtoriChepik уважавам мнението ти но мисля, че преовеличаваш. Не търся клиенти във форума, защото нищо не предлагам :). Просто ми е интересно какво биха казали по този въпрос потребителите. Всъщност това му е главната цел, да се обсъждат различни идеи. И моляте не отговаряй в множествено число, може някой друг да има различно становище.

Всичко е въпрос на гледна точка- нищо повече. Ти не би дал и 5 ст. , за такава информация защото имаш нервите да я изровиш в интернет. Възможно е преди това да си имал опит с правенето на сайтове, което улеснява нещата при разучаването на wordpress. При мен не е така, платих си, за да спестя време и нерви. Както казах въпрос на гледна точка- нищо повече.8)
 
Последно редактирано:
От: От къде знаете всичко за Wordpress?

Ще допълня отговора си като кажа, че бих дал 10-15 лв. за книга ако много искам да науча някоя трудна програма. Говоря за истинска, хартиена книга - по възможност с диск към нея. Така научих Фотошоп когато реших, че имам нужда. Но 100 лв. за курс по толкова лесно нещо като Wordpress... Няма начин.
 
От: От къде знаете всичко за Wordpress?

Ще допълня отговора си като кажа, че бих дал 10-15 лв. за книга ако много искам да науча някоя трудна програма. Говоря за истинска, хартиена книга - по възможност с диск към нея. Така научих Фотошоп когато реших, че имам нужда. Но 100 лв. за курс по толкова лесно нещо като Wordpress... Няма начин.

Не че има значение, но курса не струва 100 лева (само съм закръглил сумата). Реалната му цена беше към 55 лева и отделно такса превод към 15 лева. Става въпрос за диск с 109 видео урока и обща продължителност от 14 часа. Сега може би разбираш...
 
От: От къде знаете всичко за Wordpress?

Личното ми мнение е,че идеята ти е добра.Ако направиш няколко видео урока ще бъде супер.Наистина на анлгийски има много материали за Wordpress,но на български са много малко.Аз се "запалих" по тази платформа от блога на Атанас Янев и въпреки,че вече 1 година ползвам Wordpress има още много да уча.Би ли казал за кои курс става въпрос или да постнеш линк към него.
 
От: От: От къде знаете всичко за Wordpress?

Бреее много добре. На мен ми отне няколко месеца, за да разбера как се работи с пладформата (при положение, че не знам англ. език и нямам опит с правенето на сайтове).

Е, ако не си се занимавал преди това е нормално да ти отнеме повече време. Но това не е толкова че wordpress е сложен, а по-скоро за навлизане в уеб историите. В тоя ред на мисли и аз мисля, че няколко видео урока за начинаещи (ама на български, че на инглиш има) не са лоша идея.
 
От: От: От: От къде знаете всичко за Wordpress?

Е, ако не си се занимавал преди това е нормално да ти отнеме повече време. Но това не е толкова че wordpress е сложен, а по-скоро за навлизане в уеб историите. В тоя ред на мисли и аз мисля, че няколко видео урока за начинаещи (ама на български, че на инглиш има) не са лоша идея.

То и на бг има, аз преди доста време започнах от тук честно казано. ;)
 
От: От: От: От: От къде знаете всичко за Wordpress?

То и на бг има, аз преди доста време започнах от тук честно казано. ;)

Пич незнам дали има грешка, но след като кликнах върху линка аваста ми алармира за троянски кон.
 

Горе