От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Зависи. Юридическите лица като не желаят да плащат глоби, ще си назначат хора, които да следят да се спазва забраната. Иначе самите пушачи също ще се пазят, защото няма да искат да плащат. Ето при мен, ако влезе инспектор от ХЕИ и завари някой да пуши, за мен глоба 500 лв, за пушача 50 лв. Когато някой започне да настоява да пуши и му кажа, че ще ме глобят 500 лв, ми казва, е то точно сега ли ще ти дойде проверка и не му пука, обаче още в момента, в който кажа, че ако влезе проверяващ, директно ще му скъса квитанцията за 50 лв, веднага си прибира цигарите в джоба.
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Този закон никога няма да влезе в сила
 
Yalta club вече си имат и евент по този повод със специални гости унгарците I-Beatz.

yalta.jpg

Надсловът е готин: First Non Smoking Night. Естествено събитието е на 1-ви юни. Не знам, но те определено са направили добър евент от нещастието на други. :D
 
От: Re: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

дано да е празно на това парти че да се усетят

Те по-скоро ще се усетят като се понапълнят още-повече бюрата по труда с безработни. :-D
 
дано да е празно на това парти че да се усетят
Те там толкова ще са ХАЙ, че може и да не им се допуши чак толкова. Но незадимена Yalta не съм виждал скоро. Всеки път като влезна имам чувството, че някое сепаре гори. :) Ще ги видим смелчаците каква вечер ще имат. Колкото е интересно като идея, толкова е и смело. Не им познавам клиентелата, но ще глътнат вода ако никъде там не се пуши.
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Следващата стъпка е цигарите да се направят по 10 лева кутията и всичко е перфе ;)
 
Re: От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Следващата стъпка е цигарите да се направят по 10 лева кутията и всичко е перфе ;)
Ето един добър метод за отказване на цигарите. Всичко друго е меко казано проба-грешка. :) Докато не си кажат тежката дума и всеки да си пуши в тях, няма да успеят. :D

Само не знам от там ли ги натискат или някой е станал много доволен една сутрин. Реално не знам защо се налага при положение, че знаят за каква тютюнева нация става дума. :)
 
От: Re: От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Само не знам от там ли ги натискат или някой е станал много доволен една сутрин. Реално не знам защо се налага при положение, че знаят за каква тютюнева нация става дума. :)

По-скоро второто, но едно е сигурно Б.Б. загуби всички гласоподаватели пушачи, мен специално не че ме е печелил някога де. :D
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Следващата стъпка е цигарите да се направят по 10 лева кутията и всичко е перфе ;)

Какво значение има колко струва кутия цигари, след като има и ефтини такива...
 
От: Re: От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

По-скоро второто, но едно е сигурно Б.Б. загуби всички гласоподаватели пушачи, мен специално не че ме е печелил някога де. :D

Бъркаш. ББ ще дойде на бял (?) кон и ще победи тази забрана. Иначе трябва за всяка пура да тича до Банкя.

(?) - така и не знам какъв е партийния цвят на ГЕРБ.
Но Белия Кон си е класика! Както Бялата Каубойска Шапка...
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Какво значение има колко струва кутия цигари, след като има и ефтини такива...

Кутийка Durex e над 3.50 вече, но хората ги купуват масово. Защо?
Защото се надяват, че като кихнат повече, ще получат по-качествена стока. И в този случай са прави.
Имам един приятел, който пуши от 12 години и казва, че качествени цигари вече няма. Допреди година си купуваше тютюн и сам си правеше, но напоследък и него били развалили. Не съм пушач и не разбирам, но единственото което знам е, че дори и 15, и 20 лева за кутия - цигари пак ще се купуват и пак ще се пушат.
Много малко са хората, които биха се отказали заради цената на цигарите. По-вероятно е да си кажеш "Ще пуша по половин кутия, вместо по една" и накрая да пафкаш по кутия и половина, отколкото да пренасочиш парите си към нещо друго.
Сега, след като законът е приет, ще се вкара една поправка и ще се пуснат т.нар. "пушилни" и там ще си пафкате на спокойствие. Но тогава ще осъзнаете колко е гадно да си в мъглата, if you know what I mean...
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

На цената на цигарите винаги им се намира цаката, гледам мойте познати пушачи все си намират отнякъде по 1 лв кутията. Ако трябва в циганската махала ще идат и пак ще се сдобият с евтини цигари. Обаче после си ги слагат в луксозни кутии :)
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Пък тези нелегалните цигари с кучи марки, кви лайна са само те си знаят
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Много ми е интересно как в дискотеките ще ги спрат тея цигари ... една камара пияни българи ... въри им обяснявай че не са пуши.
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Пък тези нелегалните цигари с кучи марки, кви лайна са само те си знаят

Аз си копувам тютюн и си ги правя сам поне виждам какво слагам. :)
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Пък тези нелегалните цигари с кучи марки, кви лайна са само те си знаят
Прав си, аз затова минах на акцизни. На ДПС контрабандата бе по-качествена. Лошото е, че и акцизните не са кой знае какво. Едно време, като си купех английски цигари от Кореком, си бяха прочутите английски цигари. Сега единствено черния Black Devil e по-прилична цигара, но не толкова заради качеството на тютюна, а заради ароматите.
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Много ми е интересно как в дискотеките ще ги спрат тея цигари ... една камара пияни българи ... въри им обяснявай че не са пуши.

2-3 патрулки с няколко инспектори, знаеш ли как ще се реши проблема - като глобят 10-20к заведения и всички ще се кротнат за отрицатлно време

Дори се чуде тези ще правят ли сайт нешо за пускане на сигнали
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Следва забрана на пиеньето... 8)
 

Горе