От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Аз си мисля, че нещата ще опрат до съда. Дори може и до Конституционния. Глобите са нереални. Нямат нищо общо с тежестта на "прегрешението" и средната работна заплата.
Минаване на червен светофар - 50 лв. Каране без книжка - 200 или 300 лв, не помня вече промените. Палене на цигара - 300 лв. Бах ти прегрешението!!!

Между другото одеве бях на среща по един проект в едно заведение, тук няма да ви казвам какво става всичко живо яде вънка. Вътре имаше само една единствена маса въпреки, че вътре беше по-прохладно от вън. :)
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Мисля че от известно време всички глоби могат да се обжалват в съда, тъй че едва ли някой ще плати 500 лв. за една цигара, поне не като физическо лице.

А относно забраната, тя трудно може да ме развълнува. Бил съм доста по чужбина и навсякъде не се пуши на обществени места. Никой не е умрял, няма пометнали жени и не са се случили някакви трагедии от това, че хората са принудени да пушат само вкъщи. Не виждам причина да се вдига патардия и у нас, освен заради размера на глобите.
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Баси смеха! Не знам, но явно тия от заведенията са яко наплашени!
Преди малко бях на кафе, седим в градината и не ни дават пепелник - не можело, щото закона.
Наложи се да ровим за закона, което не помогна за проблема с пепелника..."Еми вие сега ако си пушите, аз да ви бия ли?" беше отговора, като ни донесоха пластмасова чашка с вода да тръскаме вътре!
WTF?!?!
 
Re: От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Мисля че от известно време всички глоби могат да се обжалват в съда, тъй че едва ли някой ще плати 500 лв. за една цигара, поне не като физическо лице.

А относно забраната, тя трудно може да ме развълнува. Бил съм доста по чужбина и навсякъде не се пуши на обществени места. Никой не е умрял, няма пометнали жени и не са се случили някакви трагедии от това, че хората са принудени да пушат само вкъщи. Не виждам причина да се вдига патардия и у нас, освен заради размера на глобите.
Не знам колко глоби ще има, ама много бити ще има. :)

Даже днес са обявили, че малко хора са глобили, били примерни и стриктни хората. :) Нещо не ми се вярва, но все пак не пречи да го играеш скатавка първите дни, нали? ;)
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Те и глобите не са големи, 3ни да са гледай къв ефект ще има и още повече бой :D
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Те и глобите не са големи, 3ни да са гледай къв ефект ще има и още повече бой :D

Абе, не са и малки, но ми е интересно някоя под пийнала вечерно време компания как ще я глобят. :-D Ще има и бой то ясно.
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Абе, не са и малки, но ми е интересно някоя под пийнала вечерно време компания как ще я глобят. :-D Ще има и бой то ясно.

проверяващите са придружавани от полицаи
мисля, че се досещаш кой ще яде бой, нали :mrgreen: после да не се оплакват като женички ?
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Тютюнопушенето е най-големия бич на нашето време. Приема се като нормален навик, който "не е чак толкова пагубен за организма", а всички ракови и сърдечно-съдови проблеми произлизат от него. Когато примерно човек се друса или пие алкохол, той вреди само на себе си, докато тютюнопушенето уврежда околните и ги прави миризливци, което е наистина стабилно отвратително :lol:
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Снощи отивам в една дискотека и гледам 30-40 човека висят от преде ... викам си а костаа тука .. гледам всичките с цигарите и един облак се носи. Ясно ми стана но вътре в самото заведение си е съвсем друго нещо, едно момиче което беше през 2-3 маси запали и веднага се усети миризмата, след като я погледнаха доста хора злобно си я загаси и излезе на вън. И интересното беше че от моята компания и пушачите бяха доволни, единия ми вика взех 2 кутии както обикновенно, а сега 5 цигари съм изпушил само.

Най-якото беше че като се събудих преди малко стаята ми не мирише на кръчма, а дрехите са запазили аромата на парфюм, нещо много необикновенно след подобна вечер.
 
От: От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Най-якото беше че като се събудих преди малко стаята ми не мирише на кръчма, а дрехите са запазили аромата на парфюм, нещо много необикновенно след подобна вечер.

Тука да, съгласен съм че се вмирисват и дрехите. Бившата ми приятелка с която живях 7 години, не само дрехите и миришеха на цигари, ами питаш ли ме когато я целувах... :) Е свиква се, когато обичаш някой изобщо не усещаш като се целувате, то нали казват че любовта е сляпа :)
 
Винаги съм се чудел как се справят двойка от пушач и непушач. Виждал съм ги, но всеки може да го играе добре пред другите - чудно ми е какво се случва в тази насока с миризмата и непоносимостта на единия към този тип миризма. Малко ми се струва гадничко за единия, но все пак това е неговия избор.
 
От: От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Тука да, съгласен съм че се вмирисват и дрехите. Бившата ми приятелка с която живях 7 години, не само дрехите и миришеха на цигари, ами питаш ли ме когато я целувах... :) Е свиква се, когато обичаш някой изобщо не усещаш като се целувате, то нали казват че любовта е сляпа :)
Един познат вика "все едно ближа пепелника" :D
 
Re: От: От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Един познат вика "все едно ближа пепелника" :D
Това не е най-лошото. Слушал съм пушачи (в много лош вариант), които и в секса изнемогват, особено ако попаднат да много по-активна от тях. :)

Много лошо им се пише на тези хора, които в средата на акта започват да хрипат и да развяват бяло знаме. При мен 2ри ден. Продължавам лека полека. ;)
 
От: Re: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Винаги съм се чудел как се справят двойка от пушач и непушач. Виждал съм ги, но всеки може да го играе добре пред другите - чудно ми е какво се случва в тази насока с миризмата и непоносимостта на единия към този тип миризма. Малко ми се струва гадничко за единия, но все пак това е неговия избор.

Наистина много е неприятно... поне в началото на връзката. Аз цели 7 години и повтарях да спре цигарите, ама кой да чуе :) После вече свикваш, искаш не искаш като обичаш някой няма как, привиква се, и после не ти прави впечатление. Щом тя ме е приела със всичките ми недостатъци то следва и аз да я приема с нейните недостатъци, идеални хора няма, и просто гледахме да има компромис, по принцип връзките се крепят на компромиси ( това не включва изневерите ) и няма как. Сега и аз самия се чудя как съм търпял това да я целувам "ухаещи цигарени устни" ама нали ви казвам - любовта е сляпа. :)
 
Така е, аз не съм имал непушачки-гаджета, но знам от хора, които са били в това положение, че е много приятно.

Всеки, който го изпитва сигурно знае какво е, на мен не ми се е налагало, което е трагично. Това говори, че доста трудно вече да попаднеш на непушач.
 
От: Re: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Абе, знаете ли, че 60% от шефовете на Facebook са пушачи? :)

Това какво означава че Зукара като спи не пуши :)
 
Re: От: Re: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Това какво означава че Зукара като спи не пуши :)

Нещо такова, даже си мисля дали не ги е засилил след акция на $28 , от $42. :) Статистиките реално са генерирани след тези събития. :) Може да има нещо. ;)
 
От: Re: От: От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и о

При мен 2ри ден. Продължавам лека полека. ;)
Блинки, ти нали за пушенето говориш, че четох ще ги отказваш. При мен съм на 4-ти ден и става тегаво..
 

Горе