Оферти за вкарване на обяви

Статус
Not open for further replies.

ivo.apostolov

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
1   0   0
Интересуват ме оферти за вкарване на обяви в сайт.
Работата: обикаляте по 10-15 сайта, които аз ще дам, вземате офертите от там и ги вкарвате в друг сайт. Включва и снимки (да са под свободен лиценз)

Интересува ме цена за 1 вкарана обява. Моля офертите само на лични.
 
От: Оферти за вкарване на обяви

Само да кажа, че ще отговоря на всички след 11 май, до тогава просто ще съм извън България.
 
От: Оферти за вкарване на обяви

Тове e незаконно! Повечето сайтове имат запазени права въху съдържанието си и следят дали то се дублира другаде.
:twisted:
 
От: Оферти за вкарване на обяви

Затова си слагайте воден знак на снимките, че поне тях да не ви ги крадат.
 
Re: От: Оферти за вкарване на обяви

И как точно ще спрат потребителя (автора) на обявата да си я качи в 10-15-20 сайта по не гово усмотрение?

Абе едно е хората да си ги пуснат сами, друго е да хванеш и да откраднеш труда на някой, който е вложил усилия да привлече тези хора. И пари за реклама например.
 
От: Re: От: Оферти за вкарване на обяви

Абе едно е хората да си ги пуснат сами, друго е да хванеш и да откраднеш труда на някой, който е вложил усилия да привлече тези хора. И пари за реклама например.

Именно, в моя сайт например много от обявите идват през adwords. Не че нещо ми пречи да си ги scrape-вам директно през RSS-а, ма явно не съм чак толкова нагъл.

Любопитно ми е тая оферта защо не фигурира в другия форум? Там иначе Иво яростно напада крадците на темплейти.
 
От: Re: От: Оферти за вкарване на обяви

Абе едно е хората да си ги пуснат сами, друго е да хванеш и да откраднеш труда на някой, който е вложил усилия да привлече тези хора. И пари за реклама например.
Съгласен съм, просто точно този тип сайтове трудно могат да докажат кражба (освен ако им вземат снимките с воден знак, ама то е смешно наистина), а потребителя има интерес да се види обявата му от повече хора, съответно едва ли би имал против подобни действия.
 
От: Оферти за вкарване на обяви

Освен всичко друго и гугъл наказва сайтове, чието съдържание е копирано от другаде
 
Re: От: Re: От: Оферти за вкарване на обяви

Съгласен съм, просто точно този тип сайтове трудно могат да докажат кражба (освен ако им вземат снимките с воден знак, ама то е смешно наистина), а потребителя има интерес да се види обявата му от повече хора, съответно едва ли би имал против подобни действия.

Не става дума за доказване на кражба. И без доказване е ясно, че е хващаш и взимаш нещо на готово. Нещо, за което друг е вложил пари и труд да го събере. Аз на това му викам чиста кражба. И дори да приемем, че потребителя няма против, това какво общо има? Да не би да искаш да ми кажеш, че всички дето ги правят тия номера го правят за благото на потребителя? Не го ли правят за собствената си печалба?
 
От: Оферти за вкарване на обяви

Съдържанието на обявите е собственост на техните автори. Ако имаме 5000 обяви примерно, то те имат, да кажем, 2000 автори. Съмнявам се 2000 души да са недоволни и да подадат жалби, че някой им е прекопирал обявата другаде и им е увеличил шансовете за успешна сделка. На теория е нередно, но на практика май се прави постоянно. Аз никога няма да тръгна да правя такова нещо, но има всякакви хора. Отделен въпрос е, че мрежата е нафлудена с фалшиви сайтове за обяви, които само я задръстват като косми канал. Изобщо, прекалено много талаш има в последно време, който се продава под формата на салам. Както виртуално, така и реално.
 
От: Оферти за вкарване на обяви

Споко, Господ прощава, но Гугъл - не :)
 
От: Оферти за вкарване на обяви

Споко, Господ прощава, но Гугъл - не :)

Бе за съжаление не е баш така.... особено за обявите :)

То наистина всички го правят, просто не се хвалят пред хората, от които крадат.
 
От: Оферти за вкарване на обяви

Обикновено в сайтовете за обяви има текст че сайта не носи отговорност за съдържанието на обявите и че отговорността се носи от подателя- следователно те не са техни и не би трябвало да имат претенции че някой ги е копирал, такива претенции би могъл да има подателя на обявата. Но ако по някъкъв начин те например ги проверяват и гарантират за достоверността и съдържанието на обявите то те са в правото си да претендират да не им ги копират.
 
От: Оферти за вкарване на обяви

Да, но освен този текст, обикновено има и текст, че си запазват пълните права върху съдържанието на сайта и копирането му без тяхно съгласие е забранено. А потребителят, когато качва обява кликва, че е съгласен с условията за ползване на сайта, където пише същото, т.е. е съгласен, че неговата обява става запазено право на сайта, нищо че той е авторът.
 
От: Оферти за вкарване на обяви

Е как да не е кражба, на мене adwords-а за тоя сайт ми е няколко стотин долара до момента, всяка обява се преглежда, оправя, трие ако е дублирана и тн. Някой като го изкопира това на готово какво е? Че и после се похвали във форума на всичко отгоре.
 
От: Оферти за вкарване на обяви

Е как да не е кражба, на мене adwords-а за тоя сайт ми е няколко стотин долара до момента, всяка обява се преглежда, оправя, трие ако е дублирана и тн. Някой като го изкопира това на готово какво е? Че и после се похвали във форума на всичко отгоре.

имайте предвид, момчета, че в момента коментирате най-големия интернет-доносник в България, така че внимавайте все пак с репликите срещу него - особено важи за тия, дето имат печеливши сайтове... :)
 
Последно редактирано:
От: Оферти за вкарване на обяви

И двамата сте прави и като гледам това не противоречи на това което съм написал
 
От: Оферти за вкарване на обяви

40 000 обяви от сайт по избор в твоя сайт - 600 лева
 
Статус
Not open for further replies.

Горе