Официално - Мегалан е продаден на Мтел

delta_force

Active Member
Признавам, че съм от провинцията, че не съм ползвал услугите на Мегалан и че само съм чел отзивите за фирмата (които са повече от много добри) но тази новина ме втрещи: http://www.investor.bg/news/article/105561/261.html

Гледам по форумите клиентите на Мегалан също са на нож дали досегашното качествено обслужване няма да стане посредствено и грубо като на онези идиоти от Ментел. Аз сега ще съм студент, първа година в УНСС и интернета в общежтието в което съм мисля, че е към Мегалан. Силно се надявам, че Мегалан няма да се превърнат в идиоти по примера на ментел...:mad:
 
От: Официално - Мегалан е продаден на Мтел

мегалан си бяха доста скъпи...
аз като виден икономист повече от 15 лева на месец не давам за нет
мегалан за същата скорост иска двойно...
 
От: Официално - Мегалан е продаден на Мтел

И сега съм на тях и щях да прокарвам още един нет там, ама май ще пропусна...
А тия и Спектрум.нет са взели също.
 
От: Официално - Мегалан е продаден на Мтел

Не само Мегалан но и Спектрум нет е в кюпа

Собственикът на Мтел купува Мегалан и Спектрум Нет за 72 млн. евро

Австрийският телекомуникационен гигант Telekom Austria AG, собственик на мобилния оператор Мтел, ще придобие два кабелни оператора в България за 72 млн. евро, разширявайки бизнеса си в Източна Европа, обяви Bloomberg.

Обекти на сделката са Мегалан и Спектрум Нет, като покупката ще бъде финансирана с наличните свободни средства на компанията.

Финалното плащане от 14,5 млн. евро през 2011 г. ще зависи от представянето на придобитите дружества, уточняват от Telekom Austria.
========================================

Никога не бих ползвал услугите на монополистите от Мтел които още по времето на Грашнов(тежка му пръст) деряха по сто кожи и искаха по 100лева за сим карта, а като чета коментарите не са се променили и до днес:

-- Мтел са сред най-големите фирми източващи ресурси. Спомняте си сигурно колко време в началото ги оставиха да работят като монопол. Внимавайте много с разговорите в чужбина, особено в страни извън ЕС. Разговор от 1 сек. :)) струва 7 лева. В 02.00 часа в чужбина съм гледал телевизия цели 2 сек. за скормините 7 лева. Разбира се комисията за защита на потребителите е "защитена" добре за да си трае. Хора търсете си правата. Пътят е труден, но това е единствения начин.

-- Мтел е на- скапаният, най- шибавият, най- скъпият, най- безотговорният, най- НЕбългарският, най- фалшивият, най- егоистичният, най- зле работещият, най- лошо обслужващият оператор!!!

НИКОГА ПОВЕЧЕ мтел!!!!!!!!!!!!!!!!!

....................

Едва ли някога ще ползвам тяхна услуга, не че Близуууууууу са по-добри
 
От: Официално - Мегалан е продаден на Мтел

Мтел са си класика
със сигурност ще има проблеми занапред
те все пак са най-големите кожудери в страната :)
 
От: Официално - Мегалан е продаден на Мтел

Спектрум Нет изобщо не ме интересуват мен, ама 99.9% е вероятността да бъда клиент Мегалан и тази ситуация ме плаши. МангалТел са известни със своята арогантност (Виваком и Глобул са по-напред от тях, разбира се), но една такава новина за сливания и примери за тотален монопол няма как да не ме безпокои - и като евентуален клиент и като гражданин.
 
От: Официално - Мегалан е продаден на Мтел

Аз съм си на Люлин Нет и съм страшно доволен. Сравнявал съм ги с Мегалан и е по-добре, така че не ме интересува много Мегалан кой ще го взима, но със сигурност ще стане по-зле от сега.
 
От: Официално - Мегалан е продаден на Мтел

люлин нет са единствената причина да съжалявам че не живея в люлин :)
иначе всичко се окрупнява ако не сте забелязали...
скоро малките фирми ще престанат да съществуват във всички бизнеси
надявам се да не го доживея щото не ми се работи на заплата...
а алтернативата ще бъде...
 
От: Официално - Мегалан е продаден на Мтел

Абе за това ли днес имат проблем? Оплакаха ми се, че са им хакнали системата и тук пред офисите им хората чакат да си платят сметките.

Не намерих инфо за случилото се, май сме първи в това отношение. Хака бил доста сериозен щом са се образували опашки и то тук на много локално ниво. :)
 
От: Официално - Мегалан е продаден на Мтел

Едно от нещата, дето много ме учуди при Мегалан беше наскоро като ми изтече договора и автоматично станал безсрочен и като искаш да го прекратиш - спираш да плащаш и толкова. Ееееех времена :)

Това 100% ще е от първите неща дето ще променят - като ти изтече договора имаш вариант на същия ден да отидеш да се отпишеш, иначе се подновява за още 10 години при двойна такса. Пък ако решиш да се отпишеш - след точно 3 дни в 13:11 трябва да се върнеш да потвърдиш, иначе оставаш (това обаче никой не ти го казва) :)

След известно време ще погълнат и останалите по-големи, другите ще фалират и пак ще си дойдем на своето - бтк, мтел и земи тоя картел и най-скъп интернет в европа. Щото разбириш ли пазара бил по-малък и инвестицията не се избивала (това някой от тях го разправяше). Аз затова се отписах преди малко, моа ма фанат за коаксиалния :)
 
От: Официално - Мегалан е продаден на Мтел

На 100 км съм и от Мегалан, и от Спектър Нет. Тук няма нито една от двете фирми. Обаче където е М-Тел, мен ме няма там. А си мислех дали някога Мегалан или Спектър Нет ще стъпят и в Благоевград. Сега няма да ги чакам изобщо.
 
От: Re: Официално - Мегалан е продаден на Мтел

Кого са хакнали - мегалан или мтел?
MTel хакнаха днес. Всеки един продал да си плати сметката днес около 12.00 и 14.00 е бил леко забавен в това. От уста на уста станало ясно, че някой им хакнал системата и докато я възтановят хората си чакали и правели опашки пред центровете им. Нищо ново, винаги има такива неща - хаковете не са единични и еднократни. :)
 
От: Официално - Мегалан е продаден на Мтел

Пазете си последните бележките за платеното на Мтел :) Мен ме предупредиха миналия месец, че били с някаква временна система ..не знам защо... може и да е защото периодично ги хакват :)


едит: сайтът на MTel си работи, даже нов дизайн са му сложили май... всъщност не ги посещавам често, може и да не е много ново...
 
Последно редактирано:
От: Официално - Мегалан е продаден на Мтел

Mtel+ работи ли при вас? Че не мога си проверя сметката накрая пак ще ми наблъскат нещо извънземно ....
 
От: Официално - Мегалан е продаден на Мтел

PON-а на Спектър нет е просто ... нямам думи. Онзи ден си го пуснах за 24 лв на месец. По оферта получавам 10 Mbit - UPLOAD 50 Mbit DOWNLOAD (International) реално Upload-вам с 5 MB/s!!! (ако не ми спече компа, че май харда не издържа на напъна) Пример: HD филм от 4,5 GB го качвам за около 15 мин във FileServe (пак с уговорката, че не ми забие компа!)
 
От: Официално - Мегалан е продаден на Мтел

PON-а на Спектър нет е просто ... нямам думи. Онзи ден си го пуснах за 24 лв на месец. По оферта получавам 10 Mbit - UPLOAD 50 Mbit DOWNLOAD (International) реално Upload-вам с 5 MB/s!!! (ако не ми спече компа, че май харда не издържа на напъна) Пример: HD филм от 4,5 GB го качвам за около 15 мин във FileServe (пак с уговорката, че не ми забие компа!)

Какъв ти е проблема? 50 мегабита са 6,25 мегабайта, достигнал си 80% от лимита, какво повече искаш, да не си само ти на клона?
 

Горе