Оформям Wordpress сайт. Имам проблем. Помощ

dcveta

New Member
Здравейте!:)
Аз се пренасочвам от един работа към друга. От бизнес с домашни потреби към дизайн и оформление на сайтове. С дизайн се занимавам от много време покрай другото и се справям, там нямам въпроси.
Сайтове съм си правила предимно за себе си с галерии от дизайни и блогове. Една позната хареса оформлението и дизайна на сайта ми-галерия и ме помоли да и редактирам нейният сайт. Съгласих се, услуга за услуга.
Нямах представа от платформата на Worpess преди, докато не почнах да се занимавам с нея, но ми харесва, дава възможности.
Направих доста неща като за начинаещ. Поставях кодове за бутони за споделяне във фейсбук, оформях галерии и още ги оформям, поставих кода за транслатора, поставих плъгин за брояч. Още се чудя дали не е по-добре с код за брояч в редактора? Оформих менютата, падащо меню, странично меню. Страничките се виждат като във фейсбук с картинка и текст и още доста други неща.
Сблъсквам се с един проблем. Всичко се получава, когато го публикувам на странички, директно си е направено от темата и го оформям в менютата, вижда се там където искам, но ... публикациите имат друго предимство, че могат да се пишат категории към тях и да се прикрепят към актуални събития, категории, което липсва в страниците. Разбрах, че не е хубаво да се публикуват много страници, но съм го правила в други сайтове, не пречи, от сайта директно се настройват за функцията която ще изпълняват като страница или подстраница. Темата дава много възможности за смяна на заглавна картинка на всяка страница и други и не ми се иска да я сменям, включва в себе си много менюта също. Нямам намерение да я сменям.
Искам да изтрия публикациите и да останат само страници и подстраници в сайта.
Смятате ли, че така ще работи нормално сайта? И тогава как мога да поставя категории на страничките и тагове? Да уча за сео оптимизацията ли? Да поставя плъгин ли? Или има и друг вариант? От редактора на темата не ми се пипа, щото там една грешна точка и може да иде всичко по дяволите.
Имате ли някакъв съвет като за начинаещ или? Щото все пак ми се иска да завърша този сайт и да го оставя в нормално състояние за ползване. В момента поддържам някои статии и като публикации и като странички, за да се вижда на всички места, но това е излишно и неестествено. Целта ми е да изтрия публикациите и да останат само страничките които да функционират публикации и странички в зависимост от връзките, без да губя категориите в търсачките. Може и да не питам на професионален език, но това е. Уърдпрес позволява ли подобни неща? А, да тук може да видите сайта, който оформям: ivamiteva.com
А преди да започна приличаше на блог, черни букви на бял фон и толкоз. Нещо подобно на другият сайт на моята мила позната
Честно казано предпочитам да се занимавам вече само с дизайн, не мислиш и не те боли глава, но като съм се хванала на хорото ...
Благодаря!:)
 
От: Оформям Wordpress сайт. Имам проблем. Помощ

Определено не те разбрах, защо искаш да ползваш вместо постове, страници ? В уордпресс постовете могат да се контролират с категории и подкатегории и да се борави с тях както и със страници.
 
От: Оформям Wordpress сайт. Имам проблем. Помощ

Привет Ziko! Благодаря! :) Може би е от темата, всичко става много по-бързо и лесно със страници. С публикации всичко въвеждам ръчно и меню, не автоматично, затова. Исках да си спестя труда, но ако това е правилният начин, ще се придържам към него.
Категориите и подкатегориите от публикациите директно излизат само в страничното меню.
Не е от темата, проверих, така си излиза. Публикациите не излизат в основното меню, само в страничното.
А на мен ми трябва да излизат най-напред в основното и ако има възможност в страничното.
Възможно ли е страничката да ми върши работа за публикация и страничка? Това е идеята ми. Има ли начин да я приспособя, така че да бъде едновремнно и публикация и страничка?
Тоест да съчетава и двете функиции, плюсовете на публикация и плюсовете на страничка и според където я поставиш, да си функционира пълноценно? Защото за един сайт темата е много важна, възможностите които предоставя и менюто. Чрез него е достъпа до цялата информация на сайта. Ако менюто не е прегледно и достъпно, тоест връзките, целия сайт отива на кино.
 
Последно редактирано:
От: Оформям Wordpress сайт. Имам проблем. Помощ

И аз мисля че не успях да разбера точно какво искаш. Защо трябва искаш да премахнеш постовете и да ползваш само страници ? Тук и аз съм задавал един въпрос, кое по-добре да добавям - постове или страници ? Използвам постовете за добавяне на ежедневно съдържание, а страници са по-обширни статии или новини. Не мисля, че е добра идея да минеш на варианта само със страници. Лично мнение. Ако ти е трудно да си персонализираш темата, на мен лично ми се струва по-удачно да потърсиш нова тема, макар и платена която да отговаря най-много на изискванията ти. Темата ти която ползваш в момента, меко казано не ми харесва, можеш да постигнеш много по-приятна визия.

И на първо време, задължително смени структурата на адресите - Настройки ->Постояни връзки -> Избери поне " Име на публикация" като за начало.

Успех в начинанието.
 
От: Оформям Wordpress сайт. Имам проблем. Помощ

Привет Scored. Харесването е относително понятие. Едни харесват слаби, други дебели, на вкус и цвят тавариш нет са казали, но Благодаря за мнението. Ще експериментирам с друга тема, щом казваш. :)
Платено е от притежателя на сайта за платени теми и мога да ползвам такива. Избрах тази, че има възможност за много менюто в себе си и всичко се вижда. Да, страничките съдържат няколко публикации. Това ми е ясно, но така се виждат само страничките, а публикациите встрани някъде си, остават невидими почти. Затова.
Може ли да ми дадеш сайт, да видя какво разбираш под приятна визия? Ако не те затруднявам :)
ОК, направено.
 
Последно редактирано:
От: Оформям Wordpress сайт. Имам проблем. Помощ

Може би не се изразих правилно. Ето един вариант. Предлагам ти го защото цветово се доближава до този който беше избрала. Бях клиент на въпросната компания, мога да ти дам темата безплатно, тъй като не ги ползвам.
 
От: Оформям Wordpress сайт. Имам проблем. Помощ

Хубава ти е темата, има слайдербар, бутончета, функционална. Теми ли създаваш? Можеш да си предлагаш темите във Wordpress също.
Благодаря, ще се допитам по този въпрос за темата със собственичката на сайта първо. Все пак е нужно да я информирам и следва тя да си избере най-подходящата за нея. А в момента може да не я ползваш, след време да я ползваш, знае ли се. И аз имам лого-дизайни които не са продадени, но това не значи, че не могат да се продадат. Всичко се продава по принцип. Имам някои рисунки също, които не съм ги публикувала и се оказа, че са уникални, няма други такива от свещената геометрия на Цветето на живота. И тук ги няма и в цял един американски сайт търсих да намеря подобен артист-художник, няма. Намери се един човек, той ги продава своите от пет до десет хиляди долара. Така че, нищо не се знае никога. Пази си творенията :) И все пак ако я предлагаш безплатно, ще я предложа :) Ще ти остане като портфолио и реклама.
 
От: Оформям Wordpress сайт. Имам проблем. Помощ

Привет Ziko! Благодаря! :) Може би е от темата, всичко става много по-бързо и лесно със страници. С публикации всичко въвеждам ръчно и меню, не автоматично, затова. Исках да си спестя труда, но ако това е правилният начин, ще се придържам към него.
Категориите и подкатегориите от публикациите директно излизат само в страничното меню.
Не е от темата, проверих, така си излиза. Публикациите не излизат в основното меню, само в страничното.
А на мен ми трябва да излизат най-напред в основното и ако има възможност в страничното.
Възможно ли е страничката да ми върши работа за публикация и страничка? Това е идеята ми. Има ли начин да я приспособя, така че да бъде едновремнно и публикация и страничка?
Тоест да съчетава и двете функиции, плюсовете на публикация и плюсовете на страничка и според където я поставиш, да си функционира пълноценно? Защото за един сайт темата е много важна, възможностите които предоставя и менюто. Чрез него е достъпа до цялата информация на сайта. Ако менюто не е прегледно и достъпно, тоест връзките, целия сайт отива на кино.

Това ме озадачава. Менютата би трябвало да са отделно от страницата или публикацията. Тоест менюто си е там винаги. Защо казваш че в публикации го въвеждаш ръчно ?
 
От: Оформям Wordpress сайт. Имам проблем. Помощ

Scored, защо ме караш да сменям настройките след като и на този сайт излизат първоначалните настройки, които бяха на темата? Погледни горе как излизат връзките, както излизаха от първоначалните настройки, значи така е професионално и ги връщам. А защо ме караш да правя двойни работи, не знам, уж тук сте специалисти.
 
От: Оформям Wordpress сайт. Имам проблем. Помощ

BurnX Явно не мога да обяснявам. Ще викам неволята, като в приказката. Има отделни менюта, има автоматични, не може да не знаете, вие сте специалистите. В публикациите не въвеждам меню.
Да не откривам пак топлата вода, често ми се случва и вече не се учудвам.
 
От: От: Оформям Wordpress сайт. Имам проблем. Помощ

BurnX Явно не мога да обяснявам. Ще викам неволята, като в приказката. Има отделни менюта, има автоматични, не може да не знаете, вие сте специалистите. В публикациите не въвеждам меню.
Да не откривам пак топлата вода, често ми се случва и вече не се учудвам.
Не знам какви са тия автоматични менюта. Повечето теми си имат меню (което е за навигация ), публикациите са отделно в дадената част на сайта и може да има сайдбар, където да си сложиш каквото ти е кеф. Може би ще е по лесно да дадеш една примерна страница и една публикация , че да видим каква е разликата и кое меню точно добавяш и къде.
 
От: Оформям Wordpress сайт. Имам проблем. Помощ

И аз нищо не разбрах, как на страниците било автоматично, пък на публикациите било ръчно... Иначе относно използването на едното и другото - ако сайтът ти ще е пасивен, тоест няма да му добавяш съдържание, а ще си има 3-5-10 страници със съдържание, може да ги вкарваш като страници, макар че аз не бих. Ако ще е като блог и ще се обновява с нови неща, вкарвай ги като публикации. Както казаха по-горе, с тази цел са направени - имат категории, етикети, авторство...
 
От: Оформям Wordpress сайт. Имам проблем. Помощ

В менюто на темата (навигацията) можеш да добавяш и постовете, но става ръчно. От настройките на менюто има да се добавят страници, категории, и къстам линкове. Демек в менюто можеш да имаш каквото си пойскаш.
 
От: Оформям Wordpress сайт. Имам проблем. Помощ

Връзките не ги давам, защото още нямам право, само изписани, без да са активни. Примерно тази страничка http://ivamiteva.com/?page_id=2408
На всички места е публикувана страничката, в слайдербара, долу под слайдер бара, в менюто, горе във връзката към общата страничка.

В страни обаче е публикувано същото съдържание, но в публикация http://ivamiteva.com/?p=2415, в страни вдясно където пише последни публикации.

Ще се ориентирате по номерата, различни са.

И ми е много по-лесно да работя със страници, защото излизат навсякъде, да де в слайдербара си ги поставям.
А сега в момента поддържам едно и също съдържание като публикация и страница, горните връзки имам в предвид. Предпочитам да изтрия публикацията, но пък ще се изтрият и категориите и етикетите примерно и съдържанието в страничната лента.
Искам да запазя всичко това от публикациите, но да работя със страници, явно не става. Просто питах ако е възможно да се съчетаят двете функции в едно. Не знам как да питам по-ясно. Май ще трябва да понауча някои неща и после да питам, но времето ми е ограничено. Няколко дни имам на разположение, след това друга работа и затова пуснах темата. Смятах, че ще стане по-бързо като обменям информация вместо да се ровя в търсачките.
 
От: Оформям Wordpress сайт. Имам проблем. Помощ

В момента имаш страница и публикация с еднакво съдържание - което е ужасно грешно. Махни страниците и работи само с публикации. Това отстрани са всички последни публикации -> така хората могат да видят най-новите статии които са качени в сайта.
Урл адресите изглеждат ужасно - сложи си плъгина https://wordpress.org/plugins/wordpress-seo/

И ако ти трябват линкове към публикацията просто слагай адреса на публикацията не на страницата. Моя съвет е изтрий всички страници и работи само с постове в ъурдпрес.
 
От: Оформям Wordpress сайт. Имам проблем. Помощ

Добре, разбрах - да работя с публикации. Благодаря BurnX. Знам че не няма нужда от повтаряне на съдържание, затова питах.
Плъгините бъгвали, затова се въздържах, но щом казваш ще го изтегля и ще прочета отзивите. :)
 
От: Оформям Wordpress сайт. Имам проблем. Помощ

Оф, да почвам, че мен си чака, като съм обещала. Да бях питала по-рано, отиде ми толкова време и труд на вятъра. Благодаря ви на всички за отговорите! :) С този дизайн ... :) Явно трябва да се захващам с друго и най-малко със сайтове. Все пак обещавам да ви покажа крайният резултат, получен чрез вашето съдействие :) И защо да е грешно да работя със страници? Защото така е направен Wordpress ли? За мен направата му е ограничена, щом не може да се работи еднакво и със страници и с публикации. ... Ще ми мине, да бях питала по-рано, моя грешка, сега всичко наново пак ...
 
От: Оформям Wordpress сайт. Имам проблем. Помощ

Оф, да почвам, че мен си чака, като съм обещала. Да бях питала по-рано, отиде ми толкова време и труд на вятъра. Благодаря ви на всички за отговорите! :) С този дизайн ... :) Явно трябва да се захващам с друго и най-малко със сайтове. Все пак обещавам да ви покажа крайният резултат, получен чрез вашето съдействие :) И защо да е грешно да работя със страници? Защото така е направен Wordpress ли? За мен направата му е ограничена, щом не може да се работи еднакво и със страници и с публикации. ... Ще ми мине, да бях питала по-рано, моя грешка, сега всичко наново пак ...

Просто публикацията е по функционално. -> http://comeniusbg.wordpress.com/tag/публикация-в-wordpress/

Иначе едва ли има огромна разлика между двете.
 
От: Оформям Wordpress сайт. Имам проблем. Помощ

Scored, защо ме караш да сменям настройките след като и на този сайт излизат първоначалните настройки, които бяха на темата? Погледни горе как излизат връзките, както излизаха от първоначалните настройки, значи така е професионално и ги връщам. А защо ме караш да правя двойни работи, не знам, уж тук сте специалисти.

Не карам никой нищо да прави. Искаше съвет и помощ - дадох ти и съвет, предложих ти и платена тема безплатно. Накарах те да ги промениш защото съм СИГУРЕН, че е по-добре страницата ти вместо да е на адрес :http://ivamiteva.com/?page_id=1859 да е на http://ivamiteva.com/За мен. Пак казвам не карам никой нищо да прави.

Страницата ти в момента е зле структурирана, а с този слайдър не знам каква му е целта, ако целта е да обърква потребителя, се справя добре.
Надявам се написаното да го приемеш като градивна критика, не като заяждане.
 

Горе