Офтопика от темата - Списъци с Безплатни Директории

Това със спама е страшна шифрограма :shock: Направо ме разби. Мисля, че не е много добро решение. Ще ти дам идея:

Сложи 3 картинки/снимки по твой избор - пример квадрат, елипса, триъгълник. Направи ги така, че да се показват на различни места в един блок и сложи въпрос: Коя от фигурите е елипса ?

Могат да се направят много вариации по темата, но това е основния замисъл.
 
И аз ти благодаря за списъка, happyslacker. Радвам се че има толкова много Бг директории. Това е добре за бг сайтове търсещи връзки. А относно спама - има много опции за избягването му, един от тях е точно с тези графики и разпознаването им. Друг (много добър) е с верификация чрез и-мейл. Така процеса става не само добре защитен, но може и да не претърпява едитване от webmaster-а. Направо да се апрува линка. :)
 
Blinky каза:
Друг (много добър) е с верификация чрез и-мейл. Така процеса става не само добре защитен, но може и да не претърпява едитване от webmaster-а. Направо да се апрува линка. :)

Това го имаше от самото начало, но форумът се пълни с потребители-фантоми (слагат си сайт на профила).
 
coolice каза:
Ние това го решихме с ограниченията за постване на линкове и сайт :)
На мен ми харесва този метод, виждам че и други форуми имат такива правила, Digital Point - например за да постваш там трябва да имаш над 10 поста и 1 седмица от регистрацията ти там . Мисля че това е добра защита от спамари и други недоброжелателни типове. :wink:
 
Очаквайте утре няколко доста големи списъка с директории :)
не ги поствам щото са XLS формат по шиитове доста добре групирани с обяснения и пояснения за всяка директория. Попаднах случаино на списъка докато си теглих една СЕО книжка в емулето, малко пиратлък ама полезно :)
 
biks каза:
Това със спама е страшна шифрограма :shock: Направо ме разби. Мисля, че не е много добро решение. Ще ти дам идея:

Сложи 3 картинки/снимки по твой избор - пример квадрат, елипса, триъгълник. Направи ги така, че да се показват на различни места в един блок и сложи въпрос: Коя от фигурите е елипса ?

Могат да се направят много вариации по темата, но това е основния замисъл.

Аз пък на моя форум му сложих друго! При всяка регистрация се задава въпроса: Кога е създадена българската държава: (би трябвало всеки българин да знае отговора на този въпрос, а за тези който незнаят не ми трябват във форума); Преди ме заливаха спам-ботовете, сега не се е регистрирал нито един! Но и идеята с линковете ми харесва!

Сега по темата: много бих искал да споменете поне още едно списъче с БГ директории, защото се интересувам само от БГ трафик.
 
Frik каза:
Аз пък на моя форум му сложих друго! При всяка регистрация се задава въпроса: Кога е създадена българската държава: (би трябвало всеки българин да знае отговора на този въпрос, а за тези който незнаят не ми трябват във форума); Преди ме заливаха спам-ботовете, сега не се е регистрирал нито един! Но и идеята с линковете ми харесва!

аз направих същото като за необразованите сложих отговора с думи :) ама определено спря спамерите
 
icakis каза:
Frik каза:
Аз пък на моя форум му сложих друго! При всяка регистрация се задава въпроса: Кога е създадена българската държава: (би трябвало всеки българин да знае отговора на този въпрос, а за тези който незнаят не ми трябват във форума); Преди ме заливаха спам-ботовете, сега не се е регистрирал нито един! Но и идеята с линковете ми харесва!

аз направих същото като за необразованите сложих отговора с думи :) ама определено спря спамерите

Е-е-е, ти си ги улеснил прекалено много! :lol: Като незнаят, да питат бате Гоогал! :p
 
След като Google забраниха размяната на линкове, може ли да събмитваме в линк сайтове, например тези от първата страница на темата, в поста на Blinky? :roll:
 
Feliche каза:
След като Google забраниха размяната на линкове, може ли да събмитваме в линк сайтове, например тези от първата страница на темата, в поста на Blinky? :roll:
Може, защото това не е размяна на линкове, а добавяне в директорие (еднопосочен линк)
 
В някои директории при събмитване има задължително поле- трябва да покажеш мястото, където ще сложиш линк на друг сайт. Тогава какво става с Google?
 
Здрасти Feliche, добре си ни дошъл тук. Еми незнам какво имате предвин, но говориме за директории, нали. Имаш предвид обратен линк ли? Ако да еми зависи колко е добра тази директория. Но слагането на бек линк си е линк размяна, но това е директория, така че статуса би трябвало да е друг.
 

Горе