Охранителна система

ks0lo

Member
За вътрешна охранителна система с 5 -6 камери какъв компютър е нужен ?
имам един с процесор атлон на 3000 + mhz, 1 gb рам ddr, видео 256 mb , 160 gb hdd май е доста слаб ?
 
От: Охранителна система

Зависи от DVR картата и косвено от HDD размера. 160GB е твърде малък, ако искаш архив от поне 2-3 дни дори и с детекция на движение при 5-6 камери. Процесора е достатъчен, той не играе голяма роля.
 
От: Охранителна система

За вътрешна охранителна система с 5 -6 камери какъв компютър е нужен ?
имам един с процесор атлон на 3000 + mhz, 1 gb рам ddr, видео 256 mb , 160 gb hdd май е доста слаб ?

Ако камерите са аналогови с по ниска резолюция ще стане. Само трябва да се сложи един 500гб твърд диск.
По добрия вариант е да се ползват ИП камери. В момента има много добри професионални модели на цени под 200 лв.
Предимства:
- много по добра резолюция и зона на виждане (1.3Mpx камера е с резолюция 1280x720 при 720 × 576 в най добрия случай за аналогова)
- директна връзка с компютър (без допълнителни платки)
- свързва се с стандартен мрежов кабел
 
Интересна тема, записвам се, защото и аз искам да си сложа поне 2-3 камери някой ден в блока. И нали е задължително да има табела с надпис, че обекта е под видео наблюдение. Мисля, че така беше по закон, защото да си знае обекта, който влиза в сградата или наблюдавана зона.
 
От: Re: Охранителна система

Интересна тема, записвам се, защото и аз искам да си сложа поне 2-3 камери някой ден в блока. И нали е задължително да има табела с надпис, че обекта е под видео наблюдение. Мисля, че така беше по закон, защото да си знае обекта, който влиза в сградата или наблюдавана зона.

Да задължително е когато някои влиза в зона която е под видеонаблюдение това да е обявено със стикери. Ако обекта е магазин офис трябва стикера да е на входната врата...
- Аз пък се каня скоро да пусна affiliate на сайта ни за видеонаблюдение :)

А иначе за поръчката на камери и техника от китаи, според мен напълно безмисленна... Защо:
- На нашия пазар има почти всичко което се предлага на идентични цени
- Спестява се месец чакане
- Имаш поне 1 година гаранция
- Когато купуваш техника от фирма занимаваща се с това, винаги могат да те консултират по много въпроси. А това е особено полезно за начинаещи инсталатори :wink: и не само...
 
От: Re: Охранителна система

За вътрешна охранителна система с 5 -6 камери какъв компютър е нужен ?
имам един с процесор атлон на 3000 + mhz, 1 gb рам ddr, видео 256 mb , 160 gb hdd май е доста слаб ?

Противно на това, което много хора ще ти кажат силно и горещо ти препоръчвам да не си го причиняваш това с компютъра. Ползвайки компютър значи да ползваш ДВР платка. Повярвай ми няма такава мъка. Платките са за 1 до 2 камери и то ако ще ги ползваш за шпионка. В противен случай е нелепо. За да не съм голословен ще ти изредя недостатъците, и предимството на ДВР платка:
1. Записва на CIF резолюция - нелепо е да имаш хубави камери, а да биват записани на 1/2 от капацитета им
2. Нестабилна работа - можеш да благодариш на Бил Гейтс
3. Крайно енерго- НЕефективно! - За да записваш значи и компа трябва да работи. Това значи +22-26лв към сметката ти за ток. Ако не вярваш сметни си 500-600W консумация (това е минимално). За сравнение ДВР рекордер е 2-3W...
4. Отдалечен достъп е мисия невъзможна. Ако въпреки всичко успееш ще си се съсипал от нерви и ядове, което не си заслужава

Едничкото им предимство е, че струват 40-50лв.

Казвам го, както го казвам на всеки клиент: Записващото устройство е сърцето на една система за видеонаблюдение. Не правете компромис точно с нея! Рано или късно ще си платите за това, че в началото сте спестили.

Вземи си ДВР с 8 канала - струва 210лв без ДДС. Записва на висока резолюция, поддържа новият стандарт 960H, което значи картина 16:9. При 6 вътрешни камери в 24ч режим на работа с хард от 500ГБ ще имаш архив за поне 30-40 дни назад във времето.

Относно камерите - ако нямаш и ще търсиш можеш да се свържеш с мен и ще ти дам отстъпка. Говоря за вътрешна, куполна камера 800tvl, 960H. Ако ще е външен монтаж можеш да видиш тази, която е булет камера 800TVL, 960H.

Интересна тема, записвам се, защото и аз искам да си сложа поне 2-3 камери някой ден в блока. И нали е задължително да има табела с надпис, че обекта е под видео наблюдение. Мисля, че така беше по закон, защото да си знае обекта, който влиза в сградата или наблюдавана зона.

Зависи къде ги слагаш. Ако ще се слагат във входа по-добре сложи. Не толкова като аргумент закона, а психологически. Вършат доста добра работа.
 
От: Охранителна система

В защита на платките:

1. Записват си на резолюция 720х576 без проблем.
4. Отдалечено се гледат на Windows, Android, IPhone и IPad.

Правилно те насочват колегите към DVR. Колегата е препоръчал модел на Hikvision, които в последно време са много добри. Можеш лесно да ги гледаш на Windows, Mac, Android, IPhone, IPad. Може би само на микровълнова не можеш :)))

С диск от 160 GB и 6 камери, ще имаш архив от около 6 дни (според движението), което е доста малко.
 
От: Охранителна система

В защита на платките:

1. Записват си на резолюция 720х576 без проблем.
4. Отдалечено се гледат на Windows, Android, IPhone и IPad.

Разбира се, че записват ако е готов да "скокне" 250 евро за оригинален Geovision. Всичко под тази цена пише на 360х276. Геовижън имат най-анти юзър френдли софтуера, които съм виждал. Говоря не само за платките, но и за камерите им. Последно си играх с една 360 градусова и пълна мъка.

Правилно те насочват колегите към DVR. Колегата е препоръчал модел на Hikvision, които в последно време са много добри. Можеш лесно да ги гледаш на Windows, Mac, Android, IPhone, IPad. Може би само на микровълнова не можеш :)))

С диск от 160 GB и 6 камери, ще имаш архив от около 6 дни (според движението), което е доста малко.

Само да добавя за Hikvision-a: вчера настройвах на един клиент през Teamviewer и смея да твърдя, че това е ДВР-а с най-адекватното, логично и лесно за разбиране меню. Не само като работа, настройка, но и като удобство. Много приятно съм изненадан от видяното.
 
Re: От: Re: Охранителна система

Зависи къде ги слагаш. Ако ще се слагат във входа по-добре сложи. Не толкова като аргумент закона, а психологически. Вършат доста добра работа.
Мисля, ред входа и апартамента. Две, не повече. Дори съседите имат, но не мога да ти кажа дали е декоративна и няма нищо зад нея, или е реална. Именно от психологическа гледна точка. ;)
 
От: Охранителна система

Аз пак да кажа. Да правиш 2014 година система с аналогови камери е все едно да си записваш предавания на видеокасета, не само като резолюция :) ами дори и ценово ориентирано.

Пример:
Хубав DVR с ХДД - 500 лв
3 хубави камери х 100 лв - 300 лв

при IP системата
NVR - 550 лв с диска (може и по евтин)
3 камери по 120 = 360 лв дори и по 150 да са, са 450 лв
 
От: Охранителна система

Аз пак да кажа. Да правиш 2014 година система с аналогови камери е все едно да си записваш предавания на видеокасета, не само като резолюция :) ами дори и ценово ориентирано.

Пример:
Хубав DVR с ХДД - 500 лв
3 хубави камери х 100 лв - 300 лв

при IP системата
NVR - 550 лв с диска (може и по евтин)
3 камери по 120 = 360 лв дори и по 150 да са, са 450 лв

Може и да си прав, но аз "хубава" камера ИП за 120лв не се сещам. Може някое "роботче", но не и вандалоустойчиво ИП на 1.3 мегапиксела. NVR има и по-евтини, но пропускаш ограниченията идващи от тях като лимит в стрийминга, резолюция, битрейд и подобни. Не случайно по-сериозни ИП системи се записват с компютърни конфигурации/сървъри, а не с NVR–и...Всеки, разбира се има право на мнение, но е хубаво да се покажат всички аспекти...Да не коментираме, че конфигурацията, която цитира ако я накичи с ИП-та ще сгъне...
 
От: Re: Охранителна система

Мисля, че 3 IP камери и един сървър са достатъчни? Нали?

Достатъчни са, въпроса е дали сървъра няма да ти излезе по скъп от NVR.

Значи NVR 4*720P / 2*1080P - цена 271 лв (без диска)
куполна вандалоустоичива камера 1.3 megapix :1280*720 24 диода - 190 лв
куполна камера за вътрешен монтаж (не метална) 1.3 megapix :1280*720 24 диода - 155 лв

Това са цени от ценова листа с включен ДДС...
 
Re: От: Re: Охранителна система

Достатъчни са, въпроса е дали сървъра няма да ти излезе по скъп от NVR.
Все си го представях с 3 камери и една кутия (нещо като сървър), който да записва, естествено с допълнителни хардове, за да прави архиви, поне за една седмица да има пълно видео наблюдение с този тип охранителна система. И после да рирайтва. Което пък си е и софт, който има някъде. Няма начин. ;) Качеството е пак от значение, но все пак няма да павим HD телевизия. И самата интеграция ще тегава, нали? Все пак трябва и да не са много натрапчиви. :)
 
От: Re: От: Re: Охранителна система

Все си го представях с 3 камери и една кутия (нещо като сървър), който да записва, естествено с допълнителни хардове, за да прави архиви, поне за една седмица да има пълно видео наблюдение с този тип охранителна система. И после да рирайтва. Което пък си е и софт, който има някъде. Няма начин. ;) Качеството е пак от значение, но все пак няма да павим HD телевизия. И самата интеграция ще тегава, нали? Все пак трябва и да не са много натрапчиви. :)

Ами този NVR-a по горе е точно устройство за запис на IP камери със линукс вътре. Менюта за настройка на камерите и други екстри. 3 камери на 1.3Мп с 1 ТБ диск ще ти пазят архив около месец.
Принципно камерите вървят с свои софтуер, които не е проблем да инсталиран на уиндоус и да се получи нещо като сървър. Но ще ти трябва конфигурация примерно 2 ядрена (и то в горния клас) 2ГБ, и 1ТБ диск... Които както каза колегата по-горе, ще харчи ток, ще вдига шум, и е много по предлазположен към забиване...
 
От: Re: Охранителна система

Достатъчни са, въпроса е дали сървъра няма да ти излезе по скъп от NVR.

Значи NVR 4*720P / 2*1080P - цена 271 лв (без диска)
куполна вандалоустоичива камера 1.3 megapix :1280*720 24 диода - 190 лв
куполна камера за вътрешен монтаж (не метална) 1.3 megapix :1280*720 24 диода - 155 лв

Това са цени от ценова листа с включен ДДС...

Аз ли не съм в час или нещо говорим за различни неща? Ти ли предлагаш на подобни цени, защото ти гледах магазина, камера за толкова пари не намерих...Дай ако искаш малко повече инфо, защото нещо започвам да се бъгвам.

Тия камери твой ли са, от магазина или само линкваш? Ако са твой и те интересува мога да ти дам цени за 800твл, 960H външен булет и вътрешна куполна
 
От: Охранителна система

UPS-ите къде ги забравяте? :)

Никъде. Просто на система под 6 камери рядко се инвестира. Иначе по тази логика можеш да питаш и къде са гръм защитите за камерите по коаксиал/LAN. Там са си, ама пусто нали все пилажи, пилажи и накрая и ние сгъваме и като оферираме ги премълчаваме тези неща
 
От: Охранителна система

Е, ако ще си правиш охр. система без юпс, за какво ти е такава работа въобще? Кътай там под леглото и се търкай със заешко краче против у(о)руки да не ти идват на гости и това е...
 

Горе