Още един конкурс за лого

От: Още един конкурс за лого

Аз не разбирам защо тези конкурси се формират по този начин. Всеки автор на идея + реализация би трябвало сам да предложи цена за да откупят създаденото от него. Клиента може да избира според цена и/или качество след това. Нима един ден ще има и конкурс за уеб сайт, банер(и), превод(и), оптимизация и т.н. с предварително зададена цена?
Тези хора дават идеи, показват начините. Вие може да не използвате нито една от тях, но след като всичко е на показ то как автора остава защитен от това друг да не се възползва от идеята? Или пък от уменията. След като за ХХ лева е направил това (дори и да не ги вземе ако не е победител) как да му предложат ХХХ(Х) пари за нещо като му знаят цената?
За мен това е търг на идеи. И е срамно да се иска няколко човека да се блъскат за 60 лева.
 
От: Още един конкурс за лого

Аз не разбирам защо тези конкурси се формират по този начин. Всеки автор на идея + реализация би трябвало сам да предложи цена за да откупят създаденото от него. Клиента може да избира според цена и/или качество след това. Нима един ден ще има и конкурс за уеб сайт, банер(и), превод(и), оптимизация и т.н. с предварително зададена цена?
Тези хора дават идеи, показват начините. Вие може да не използвате нито една от тях, но след като всичко е на показ то как автора остава защитен от това друг да не се възползва от идеята? Или пък от уменията. След като за ХХ лева е направил това (дори и да не ги вземе ако не е победител) как да му предложат ХХХ(Х) пари за нещо като му знаят цената?
За мен това е търг на идеи. И е срамно да се иска няколко човека да се блъскат за 60 лева.

Защото точно така се формира един конкурс. Има си бюджет, има си кандидати и накрая победителя взема всичко.
Да не би на конкурсите за красота, едната като е станала мис, другите да ги заливат с киселина че другите да не ги гледат?

А това да има конкурси за сайтове, сео оптимизация и преводи е много глупава, ако се пръкнат такива теми и има участие в тях, аз момента си зарязвам професията :-D.
 
От: Още един конкурс за лого

Нима уменията са на една цена? Едно време беше, когато сиренето и краставиците ги купувахме от където искаме и цената (и пазара) бяха едни и същи.

Послепис
Не знам кой какво и къде работи, но никой не иска да получава пари/заплата за дадена работа а колегата му, който не прави нищо да получава същото.
 
От: От: Още един конкурс за лого

Нима уменията са на една цена? Едно време беше, когато сиренето и краставиците ги купувахме от където искаме и цената (и пазара) бяха едни и същи.

Послепис
Не знам кой какво и къде работи, но никой не иска да получава пари/заплата за дадена работа а колегата му, който не прави нищо да получава същото.

Не знам дали към беше насочен послеписа, но и аз не одобрявам това.
Идеята ми беше, фирма предлага 2к за изработка на уебсайт, има дузина предложения, в крайна сметка се избира 1 фирма която да свърши работата. И на останалите фирми презентациите им се губят, но това е. Логата спокойно може да се пращат и на ЛС, така че и дума не може да става за търг на идеи.
 
От: Още един конкурс за лого

Не търгувам с банери и лога, но от тази тема (и не само тази) могат да се черпят с шепи много идеи. Какво е оправданието за участващите - имат свободно време? Не. Правят го за пари, не защото няма с какво да се занимават.
+ това не говорим за презентация, похвали, съвместна или последваща работа - иска се "галерия" от алчни душици да изкарат лев ... хитро(у)
Предприемачи сте/си, не споря.
Но докато има свобода на словото ще изразявам мнението си. Ще дам и един пример за да подкрепя вижданията си. Участвал/а/сте в търг? Подавате ли документи? Плащате ли такси? Това не е ли вид конкурс?
За мен лично е срамно да работя с 20 (примерно) колеги, да си губя времето и да се надявам на нещо. И според думите на по-горе писаните неща би било добре с една "четка" да се замаже първото А в името на фирмата, като евентуално се замени с Ъ. Бранд се прави по 2 начина ;)
 
От: Още един конкурс за лого

Не е уместно да спорите в конкурс, нямате време за участие, но имате време да спорите. Всеки сам решава дали да участва , самото участие според мен е и вид реклама на всеки от участниците, така, че не е само битка на идеи, но да не подклаждам спор и аз, успех на всички.
 
Последно редактирано:
От: От: Още един конкурс за лого

BurnX, благодаря ти за инфото (не знаех, че прикаченият файл го виждам единствено аз). Но за да кача изображение трябва да имам поне 10 мнения във форума. Не искам да спамя, така че явно няма да мога да се включа в този конкурс.
Успех! :)
 
От: От: Още един конкурс за лого

buymore, пробвах и този вариант, но се брои за линк и пак не става. :(
 
От: Още един конкурс за лого

Ами тогава се поинтересувай малко от темите във форума, има какво да нучиш, направи няколко смислени коментара и готово, толкова ли е трудно:)
 
От: От: Още един конкурс за лого

Сложи спейс някъде за да не го прои като линк пък ние ще си го отворим ;)
Ох да не се сетих за това. Благодаря!
ето линк ht tp://i19.servimg.com/u/f19/17/58/72/79/zeo_o-11.jp g
 
От: От: От: Още един конкурс за лого

Ох да не се сетих за това. Благодаря!
ето линк ht tp://i19.servimg.com/u/f19/17/58/72/79/zeo_o-11.jp g

Ето предложението на Jujana (малко го смалих за да се вижда по-добре) това е оригиналния линк http://i19.servimg.com/u/f19/17/58/72/79/zeo_o-11.jpg

7998554M.jpg
 
От: Още един конкурс за лого

Надписът е КАНЕФ ООД на кирилица - векторен формат, ще се ползва на визитки, флаери, табели и билборди.

Огромна грешка е да се слага ООД в логото ....

първото предложение с лого и това което си написал повлича всички останали и те са въвели ООД в техните варианти!

"КАНЕФ"
- се чете по-бързо от КАНЕФ ООД
- запомня се по-лесно и визуално и гласово

айде ако имам време ще помисля и аз
 

Горе