Оpencart 1 или Оpencart 2 да избера?

От: Оpencart 1 или Оpencart 2 да избера?

Най-добре ползвай Woo Commerce. :)

Ти седна и каза на магарето "чуш" ...

Аз мисля, че 2 е по-добрият избор заради интеграцията на bootstap е лесно да се модифицира темплейта, а и има някои допълнителни гъзариики включително в най-новата версия добавиха поддръжка на новата captcha на гугъл.
 
От: Оpencart 1 или Оpencart 2 да избера?

Кой голф е по-добре? 1 или 2? :D

Ако искаш поне да се возиш на пасат се качи на Преста 1.6.1 като излезне след 2 седмици... :D
 
От: Оpencart 1 или Оpencart 2 да избера?

Кой голф е по-добре? 1 или 2? :D

Ако искаш поне да се возиш на пасат се качи на Преста 1.6.1 като излезне след 2 седмици... :D

не ми се учи още една ос




http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=17857
този модул е страхотен
дръпва ти всичко от сайта
само не разбрах дали мога да дърпам снимки и инфо от магазини дето не са направени на опен карта
 
От: От: Оpencart 1 или Оpencart 2 да избера?

не ми се учи още една ос

В интерес на истината има доста сходства с OpenCart, модулите са осезаемо по-скъпи, но за сметка на това имаш всичко което трябва на повечето хора и си го купуват за OC безплатно. Престата има quick view, one page checkout и разни други гъзариики, съвсем леко по-тежка е от open-a, но може и при мен да е така заради това, че от скоро работя с нея и не съм я оптимизирал. Може би някои по-advanced настройки за престата се намират по-трудно в менютата, но иначе няма голяма разлика.

the.rampage.rado знае ли се какви ще са благинките в новата версия? Ако искаш пиши на лично ама мисля, че и тук ще е полезно да го видят хората.
 
От: Оpencart 1 или Оpencart 2 да избера?

Нов Layer за писане на функционалности, модули и т.н.

Оптимизации по скоростта и мисля, че дори ще има нов one page checkout.

Тук може да следите последните неща, които се пишат по престата - http://build.prestashop.com/

Очаква се да излезе около началото на юни, в момента е на RC3 стадий.
 
Re: От: Оpencart 1 или Оpencart 2 да избера?

Ползвай 1.5.6.4 най-добре 2.0 е много зелен още

Ще се съглася и аз с това. ;) Направо се видях в чудо, че даже 2 магазина едвам избутах - супер много нестандартизирани модули и теми има и шанса да попаднеш на нещо такова. При мен вече е едно 2:1 - на 2 купени единия на 100% нещо не е ОК. :) Друго, което е че тепърва започват с фиксовете на някои бъгове. Ако забележите всичко след 2.0 са ъпдейти поради тази причина.
 
От: Оpencart 1 или Оpencart 2 да избера?

Вече за 2-ката има почти всички необходими модули но все още не е готова за обикновения предприемач.
Слагай 1.5.6 пък догодина ще ти направим една миграция на 2 ако пожелаеш.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Оpencart 1 или Оpencart 2 да избера?

ок мерси на всички слагам опън 1.5.6
и си свиркам
респонсив теми дали има или ще си караме по старому
 
От: Re: Оpencart 1 или Оpencart 2 да избера?

Админа не е респонсив?!?
Е как да няма, то дори се чудя останаха ли без такъв дизайн. :) За админа - не, но темите са си ОК. ;)
 
От: Оpencart 1 или Оpencart 2 да избера?

В края на миналата година пробвах да си направя сайта с 2.0.1 , но имаше доста бъгове, така че се върнах на 1.5.6.4 . Не знам последната версия как е, но бих изчакал поне да излезе 2.1.х преди да правя пак експерименти.
 

Горе