ПРОБЛЕМ , немога да стартирам игра

devoid

Active Member
Здравейте имам много голям проблем който се мъча да оправя 1 седмица по цял ден какво ли не правих свалях инсталирвах трих пак свалях инсталирвах и нищо и нищо . Случаят ми е бях по чужбина 1 месец и преди 1 седмица след като се прибрах като включих играта (wow) ми исписа следното :

" World of Warcraft was unable to start 3D acceleration. Please make sure DirectX 9.0c is installed and your video drivers are up-to-date " ,


незнам какво да направя повече и затова един приятел ми каза да пиша тук в този сайт , че може някои да знае , и така хора ако може някой да помогне ще почерпим задалжително ето еи до сега съм се мъчил да го оправя и немога и немога стана 4 часа , а само и да ви кажа че не разбирам почти нищо от такива драйвъри линдолси и тем подобни много съм зле в тия неща така че ако някои знае как мога да си го оправя ако може да ми обясни с по прости думи ще съм му много благодарен .

Благодаря ви предварително и се надявам че ще се намери някои добър човечец да ми помогне , !
 
От: ПРОБЛЕМ , немога да стартирам игра

Абе момче не сме слепи ,а и тук не вярвам да могат да ти помогнат
 
От: ПРОБЛЕМ , немога да стартирам игра

... и немога и немога стана 4 часа , а само...

Не че нещо ама, с толкова малки букви си го написал, че не виждам. Дай с по-големи някой може и да помогне.

... задалжително...
 
От: ПРОБЛЕМ , немога да стартирам игра

2013_04_14_043657.jpg
 
От: ПРОБЛЕМ , немога да стартирам игра

извинете ме за шрифта направих нова тема , може някой админи да истрие тази защото търсих от каде се трие тема но не успях да намеря
 
От: ПРОБЛЕМ , немога да стартирам игра

Едно "уау" за размера на шрифта.
Сега по темата - влез тук. Ако нещо не разбираш, пиши да ти помогна.
 
От: ПРОБЛЕМ , немога да стартирам игра

Пич имаш ли инсталиран "DirectX"?
Майкрософт имат уеб инсталер на DirectX, за това ти препоръчвам, ако не знаеш какво е това да пуснеш гугъл и да напишеш следното -> direct x web installer и да цъкнеш на първият линк.
Сваляш и инсталираш.
Ако имаш затруднения, не можеш и не знаеш как, колегите предлагат съпорт и поддръжка по телефона и от разстояние с програми като teamviewer.

Стъпка1->Ползвай търсачка
Темата на колегите за съпорт е -> Тази :)
Действай по въпроса, и моля преди да питаш прочети малко за проблема си и разучи какво точно се случва, за да не работим на сляпо.
Търсачката не хапе :p ( само понякога )
 
От: ПРОБЛЕМ , немога да стартирам игра

Опиши по подробно какво включва тая твоята едноседмична борба :)

Пробва ли да реинсталираш драйверите, опита ли с по нови, пробвал ли да зачистваш примерно регистрите с някой туул? Въобще какво е видеото, операционната система, пробва ли с нещата които има из WOW форумите относно този проблем и т.н.

Общо взето на сляпо ако ще си говорим пробвай така:

1. Премахни драйверите на видеото
2. Теглиш това и зачистваш с него
3. Теглиш последните официални драйвери за твоето видео от официалния сайт (не примерно омега или някакви такива)
4. Рестарт
5. Следваш съвета на колегата и чекваш за DX
6. Рестарт

7 Играеш

пп: Ресета е просто за всеки случай
 
Последно редактирано:
От: ПРОБЛЕМ , немога да стартирам игра

Преди 30 минутки свалих една програма която се казва ""Driver Genius"" която сканира компютъра и вижда какви драйвъри му трябжа и саответно ги сваля и инсталира , е свалиха се 3 драйвъри инсталирах ги , след което рестартирах компютъра и пробвах да стартирам играта , след което рестартирах компютъра и пробвах да стартирам играта и след нямa и 3 секунди мойтa рaдост се превърнa във немогa дa ви опишa във кaкво :( отново същото прозорче ми се отвори " World of Warcraft was unable to start 3D acceleration. Please make sure DirectX 9.0c is installed and your video drivers are up-to-date " , след което реших да пробвам да сваля "direct x web installer" от търсачката както горе един пич каза , отворих първата страница от търсачката свалих го след което започнах да го инсталирвам и след няма и 5 секунди ми отвори този прозорец : "Please set registry key Hklm\Software\Microsoft.Netframework\InstallRoot to point to the .Net Framework Install location"
е ако някои си има на идея какво да правя от тука натам .... :mad:
 
От: ПРОБЛЕМ , немога да стартирам игра

А изобщо пробва ли да направиш първо ъпдейт на играта. До колкото си спомням вървеха постоянно ъпдейти. Също можеш от отпците в играта да си смениш от directX на OpenGL - изобщо там ти е проблема според мен, разчовъркай се бате, че незнам кога ще правиш 80-ките.... или вече ако не са станали 90-ки :D
 
От: ПРОБЛЕМ , немога да стартирам игра

copypaster аз играя тази игра от 10 години и 2 години на този компютър , бях 1 месец по чужбина и след като се върнах като стартирах играта ми се появи този проблем от нищото .
 
От: От: ПРОБЛЕМ , немога да стартирам игра

а колкото до тези неща горе пичовете каде ми обясняваха направих всичко , оправих Net framework изтрих ги после ги качих инсталирах отново със специална програма след това инсталирах успешно DirectX и пак същият прозорец ми отваря "World of Warcraft was unable to start 3D acceleration. Please make sure DirectX 9.0c is installed and your video drivers are up-to-date" , хора моля ви помогнете незнам какво да правя вече :(
 
От: ПРОБЛЕМ , немога да стартирам игра

За един месец, значи не е драйвъри. Пробвай как ти писах ъпдейти и после си пусни от видеонастройките опенгл. Другият вариант е да си се заразил - преинсталация, търкане на играта, слагане на чисто и тн.
Тоя твоя френд идея нямам защо те е ориентирал да търсиш решаване на този проблем точно в този форум :) Мисля, че е по-добре да питаш във форума на сървъра в който играеш. А и щом си от цифра време в играта значи гаранция имаш разни френдчета там - уориари, елфи, варлоци и други страшилища, дет ще ти хелпнат със сигурност, че може пък да им треве спешно танк или бияч за некой бос по инстанциите :rolleyes:
 
  • Like
Реакции: Sky
От: ПРОБЛЕМ , немога да стартирам игра

Преди 30 минутки свалих една програма която се казва ""Driver Genius"" коя...

Защо питаш след като не четеш?

пробвал ли да зачистваш примерно регистрите с някой туул?

1. Премахни драйверите на видеото
2. Теглиш това и зачистваш с него
3. Теглиш последните официални драйвери за твоето видео от официалния сайт (не примерно омега или някакви такива)
4. Рестарт
5. Следваш съвета на колегата и чекваш за DX

ако пак се издъни на последното,

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=17851
 
От: ПРОБЛЕМ , немога да стартирам игра

опитваш се да ме развеселиш но нестава какви видео настроики какви опенгл аз казах че изобщо немога да влезна в играта какви настроики да сменявам на играта , това е от компютъра не от играта , не е само играта в този покер кадето играех преди сега като го пусна и тои не тръгва исписва ми "IDirect#D9::CreateDevice Failed" незнам отчаял съм се
 
От: ПРОБЛЕМ , немога да стартирам игра

Бе търкай всичко и това е, ти си загубил цифра време да пишеш тук, до сега вече да беше в баренс да копаш някоя мина :)
 
От: ПРОБЛЕМ , немога да стартирам игра

white pawn , чета всичко , това туул не ми говори нищо , пък камолити да зачистя драйвъри изобщо не разбирам от тези неща
 

Горе