ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Статус
Not open for further replies.
От: Re: От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Само че ползват Cloud Linux всеки хостинг акаунт е заключен като впс това дава клауд линукса и за това плащат по $10 на сървър ($15 за първия)

никога не може да се изядът ресурсите на сървъра от един акаунт... сайтовете в акаунта просто се забавят като си изядът заделените ресурси....

По принцип тоя проблем се води характерен именно за cloud средите. Там в статията е описано подробно - и става въпрос за на Амазон клауда, ама е същото и за другите.
Идеята е, че дисковите операции е много трудно да се cloud-нат както са другите ресурси и ако някой акаунт яде много IO-та, това се отразява и на другите.
 
От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Да не би да сте пуснали форума на сървър под контрила на ицн?? преди знаех, че го хоствате в канада, сега покрай поста ти чекнах, че е в щатите вече....ако кажеш и че е собственост на ицн..........................................
 
Re: От: Re: От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

По принцип тоя проблем се води характерен именно за cloud средите. Там в статията е описано подробно - и става въпрос за на Амазон клауда, ама е същото и за другите.
Идеята е, че дисковите операции е много трудно да се cloud-нат както са другите ресурси и ако някой акаунт яде много IO-та, това се отразява и на другите.

ио то се контролира при 6-цата това имах на предвид при това доста ефективно - експериментите са от първа ръка

Onapp cloud също се справя добре с това (за разлика от амазон явно)... не съм ползвал амазон... ама ракспейс гледам като смениха версията на опенстак не мигрираха старите акаунти .... новите са на новата версия...

което показва че ако една книжарница реши да се занимава с нещо което не и е работа дори и да налее милярди не можда го барне както някой от хостинг средите (пък дори да е малка фирма) щото две малки фирми имат продукт който го решава този проблем (cloud linux и Onapp)... типичен пример че нещата не стават само с пари...

а ИО то се контролира и от open vz от години.... за нещо което има решение амазон не може да го намерят това за какво говори...
 
Последно редактирано от модератор:
Re: От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Да не би да сте пуснали форума на сървър под контрила на ицн?? преди знаех, че го хоствате в канада, сега покрай поста ти чекнах, че е в щатите вече....ако кажеш и че е собственост на ицн..........................................

това пък защоти хрумна пусни трейс рут на predpriemach :) преди време супер хостинг ни поставиха супер съмнително условие за реклама да се хостваме при тях (незнам защо можеби за да ни държът в подчинение) още е в Канада... инструмента ти не дава точно

m.adx.bg e в клауда на ицн за да се зареждат рекламите по бързо за България (малък бартер за който споменах в темата за ицн ) това не го броих даже понеже адекса е на Блинки... значи имам достъп до хостинг ресурс в 8 датацентъра в 6 държави на 3 контитнента в различни клас ц :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Аз, само не разбрах какво се задраха всички останали и какво плашат? Единия щял да си спре хоста за 4.50 на месец, другия за 15-16 ли беше? Еми като не ви харесва махай те се аз, съм си доволен и от съпорта и от хостинга, имам един Суперхостинг акаунт и един VPS при тях, и никога не е имало момент в който да има проблеми и да не ги решим заедно.

За натоварването на споделения, слагайте и ползвайте още недъгави системи и плъгини и се натоварвайте още пък после те били направили нещо! Моето натоварване що не се е качило въпреки че съм пуснал още 5 сайта на споделения от 2012 до сега?

Такива изказвания граничат с неразбиране.

Да допълня нямам нищо общо с тях, с изключение на сметките които плащам, и това че съм доволен техен клиент, така, че преди да плюете и заплашвате погледнете какви сте ги сътворили и защо се е получило така.
 
От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Аз, само не разбрах какво се задраха всички останали и какво плашат? Единия щял да си спре хоста за 4.50 на месец, другия за 15-16 ли беше? Еми като не ви харесва махай те се аз, съм си доволен и от съпорта и от хостинга, имам един Суперхостинг акаунт и един VPS при тях, и никога не е имало момент в който да има проблеми и да не ги решим заедно.

За натоварването на споделения, слагайте и ползвайте още недъгави системи и плъгини и се натоварвайте още пък после те били направили нещо! Моето натоварване що не се е качило въпреки че съм пуснал още 5 сайта на споделения от 2012 до сега?

Такива изказвания граничат с неразбиране.

Да допълня нямам нищо общо с тях, с изключение на сметките които плащам, и това че съм доволен техен клиент, така, че преди да плюете и заплашвате погледнете какви сте ги сътворили и защо се е получило така.


:beer: 7 сайта и никакви проблеми в Суперхостинг. Всеки сам си решава, но така и не разбрах това да роптаем срещу правилата някаква национална черта ли ни е.......
 
аз писах защото не виждам смисъл това правило да го има никога не съм го срещал като лимит и писах максимално защитно за компанията да си активира лимитите да се забавят акаунтите а не да има безумни правила и показах че вече плащат по 10 долара на сървър за нещо на което не му ползват възможностите..... освен пуснах доказателсва че препоръчвам на клиентите им да си плащат за по големи акаунти... незнам как по неутрално да се изкажа

а другите само ме провокират да се изяснявам какви са ми отношенията с кой....

факта че мога да предложа сео хостинг за мрежи от сателити или мрежи от качествени сайтове който малко световни хостинг компании може да предожат (даже на хост гейтър сео хостинга е само в сащ нищо че е в различни клас ц seohosting.com) само че ще струва пари и е неефективно за български проекти....
 
От: Re: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

аз писах защото не виждам смисъл това правило да го има никога не съм го срещал като лимит и писах максимално защитно за компанията да си активира лимитите да се гасят акаунтите а не да има безумни правила и показах че вече плащат по 10 долара на сървър за нещо на което не му ползват възможностите..... освен пуснах доказателсва че препоръчвам на клиентите им да си плащат за по големи акаунти... незнам как по неутрално да се изкажа

Аз, нямах предвид теб, а по-горни изказвания от предните страници като на @rak, и другите не мога да се сетя за никовете им, а не ми се ручка сега.
 
От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Здравейте,

Лятото на 2012 въведохме отчитане и на MySQL времето. Това не е тайна и беше широко промотирано. Например в тази статия писна от мен, където е обяснена подробно причината за това решение. Ще си позволя един цитат:

Реално преди да визуализираме и MySQL статистиките се получаваше, че някой сайт, например, използва 10 минути процесорно време от скриптове и 500 минути процесорно време за обработка на MySQL заявки. При споделена услуга това не е оптимално и справедливо спрямо останалите клиенти, които ползват ресурсите на същия сървър. Един такъв акаунт може да създаде не по-малко проблеми с качеството на услугата от друг такъв, но с разменени стойности - 500 минути от скриптове и 10 минути от MySQL. И при двете цитирани ситуации, разбира се, ние съдействаме и помагаме на клиентите максимално, за да могат сайтовете им да работят оптимално или, ако оптимизацията вече не е решение, да насочим клиента към по-подходящо за съответния проект хостинг решение.

Хоста на Суперхостинг беше много добър до лятото на 2012. Каквото стана след това стана сложиха всякакви лимити, имах сайт който правеше около 15 000 посещения и правеше 20,25 cpu, а сега имам подобен сайт, който прави 500, 600 посещения и прави 50 cpu.
 
От: Re: От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

преди време супер хостинг ни поставиха супер съмнително условие за реклама да се хостваме при тях (незнам защо можеби за да ни държът в подчинение) още е в Канада... инструмента ти не дава точно

Писал съм го и друг път. Поставихме условие, форума да се хоства в БЪЛГАРИЯ. Не сме поставяли условие да се хоства при нас.
 
От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Пет въпроса до Суперхостинг

1. В конкретният случай при колко наброй паралелни връзки спряхте акунта

2. Защо спряхте целият акаунт а не само въпросният сайт

3. Защо спряхте акаунта а не използвахте въпросната функция на цпанела

4. Защо принуждавате клиентите си да трият съдържание от други сайтове

5. Какво ще се случи ако клиентът ви няма достъп до въпросният сайт и няма как да изтрие хотлинка

Ето и отговорите на вашите въпроси:
1. Над 1500 връзки - това означава 1500 стартирани инстанции на apache. Само за сравнение един сравнително натоварен сайт на споделен хостинг, не използва повече от 50-60 връзки в нормалната му работа. Това показва, че имаме мноого голяма резерва на оборудването ни;

2. В случая се е получил страничен ефект, заради рекурсивното действие на .htaccess файловете. След като клиента е писал сме коригирали проблема. Както писах и по-горе, сме взели в предвид тази ситуация и сме си коригирали вътрешните процедури;

3. Функцията за hotlink от cpanel не вършеше работа, поради големият обем паралелни връзки и голямата интензивност;

4. Не принуждаваме никого нищо :) Както обясних и по-горе, в случай на хотлинкване на ресурс, трябва да се предвиди, къде се ще се разпространи този ресурс. Подобен проблем може да се случи и ако имате цял сървър на разположение, но страната, която линква вашият ресурс да разполага с цял datacenter.

5. Реално това си е решени на клиента. За това например facebook кешират картинките, когато споделите някоя страница. Именно за да не създадат проблеми на собствените на сайтовете. Но сме забелязвали тази функционално да се "чупи" и реално да не кешират картинката и да я теглят много по-често от нормалното.
 
От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Все още не са отговорили на въпроса ми, дали тези правила, за хотлинкването важат и за ВПС и за наетите сървъри или е само за споделения хостинг?
Това ме интересува, защото една от услугите които предлагам е именно в това - хотлинкване, и тук ще си позволя да цитирам coolice, който в тази тема казва:

как ще правиш маркетинг с инфографики който е модерен ако не даваш да се хотлинква графиката и да се слага линк (даже самите създатели на инфографиките дава код със хотликната картинка) и линкче до сайта им

Напълно съм съгласен с това, и решението, което "услужливо" се предложи - да се забранява в htaccess-a не е никакво решение за мен. А предполагам и за всички други, които искат да се развиват. И от дискусиите разбрах, че има решение този проблем да се заобиколи.
И какво ще стане тогава, питам аз, когато много сайтове ползват мои ресурси, когато и някой голям сайт се възползва от това което предлагам - тогава от хостинга ще ми спрат акаунта, както са направили в този случай? Как да се развивам, когато ме ограничават?

А ако ограничението за хотлинкването не важи за впс и наетите сървъри, тогава предполагам ще ме посъветват да мина на такъв план. Това не е решение за мен, защото въпреки трафика който имам, съм успял да оптимизирам сайтовете си и за сега на този етап споделения хостинг ми е напълно достатъчен.
 
От: От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Здравейте,

Лятото на 2012 въведохме отчитане и на MySQL времето. Това не е тайна и беше широко промотирано. Например в тази статия писна от мен, където е обяснена подробно причината за това решение. Ще си позволя един цитат:

Хмм, това съм го пропуснал, ами то тогава много много освен трафика няма сми от споделения, по-добре си е впс.

Ще го мисля, аз за сега съм си добре ама ако трябва ще пускам още кеш и тъй то.
 
Re: От: Re: От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Писал съм го и друг път. Поставихме условие, форума да се хоства в БЪЛГАРИЯ. Не сме поставяли условие да се хоства при нас.

Явно се е получил разваления телефон понеже през хора бяха тези разговори.... аз им бях казал, да се обясни позицията ми че форума разполага с прекалено много хостинг, за да се мести на още хостинг освен всички други предимства (веднъж си обясних позицията във пост)... да ми се предлага нещо извън стандартните параметри веднага ме навежда на някакви задни мисли :)


Ще оставим настрана :

  • дали някой с документи на испански + печат на НЕ българска фирма дойде да удари един печат и да си поръча при вас фирмен хостинг и да си свърши работа без да му трябва нещо друго :)
  • Тоталитарния режим на бате бойко, разчистването на сметки с медии който са срещу тях и това че от последните 100 теми в офтопика поне 30 са за него...
  • Изостаналостта на България от европейското законодателство води до липса на иситнско правосъдие като ти потрябва (България е 1 в ЕС по осъдителни присъди в страсбург спрямо размера на населението и за 2012 нарастват спрямо 2011 демек отиваме към по зле от към това ако ти потрябва да можеш да си потърсиш правата в съда ...



Най близкото до български хостинг което може да си представя е да може да се каже: че фирмата зад форума може да си партнира с българска фирма която да предложи хостинг=>

Да се води уж че Адекс хоства Предприемач (нали е бг фирма) а не че Предприемач хоства Адекс ..... А това къде ще са сървърите на една бг фирма предлагаща къстъм хостинг солюшъни - си е изцяло нейна работа .... това го казвам за да покажа колко абсурдно е така поставено условието, и това че сме много по българска фирма от други фирми предлагащи хостинг и имащи персонал в бг ....

Всичко е чиста алабалистика lol Продължавам да смятам условието за неприемливо... :)
 
Последно редактирано от модератор:
тъкмо по новините Bulgaria On Air казаха за репресиите срещу медиината група собственик на труд и 24 часа и как са ги топнали уж за пране... направо ми затвърдиха тезата за тоталитарното управление...
 
От: Re: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

тъкмо по новините Bulgaria On Air казаха за репресиите срещу медиината група собственик на труд и 24 часа и как са ги топнали уж за пране... направо ми затвърдиха тезата за тоталитарното управление...

Е то аз отдавна съм го казал, ама още малко вече няма да е.
 
От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

На мен не ми трябва да чета за това след като съм го виждал. Измислят си разследване за нещо и на основания събиране на доказателства събират всичко каквото им хрумне, така че да нанесат максимални щети. Това не подлежи на обжалване и/или обезщетяване. После се чудете защо в България няма свобода на словото или правосъдие.
 
От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Не се научихте къде да хоствате обаче :)
 
От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Не се научихте къде да хоствате обаче :)

Е те туй пък звучи много грозно. Хайде като не съм се научил ме научи? Кажи ми къде и в коя по-добра бг. хостинг компания да си хоствам Българските сайтове?

Не гледай форума форума не гони класиране в гугъл, а редовни потребители и ги има вече така, че за тях и в таджекистан да се хостват все им е тая.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе