Падане на валутния борд

От: От: Падане на валутния борд

Това е така, затова трябва да има някакви ограничения за достъп до помощи. Също така смятам, че детски не трябва да се плащат на повече от 2-3 деца, така циганите ще спрат да раждат по 10-на деца.

ЗА ДЕЦАТА в Узбекистан ли бе или някоя друга държава не се сещам след първото дете жените ги стерилизирали без да знаят.
За 3 деца нагоре никви пари.Понякога сам за Пиночетовски мерки.Възрастните са ми разправяли ,че циганите не смеели да се
разхождат по някои квартали изобщо по живково време, а и милиционера беше държавата.Барнеш ли милицията Държавата ти го наместваше.Сега всеки се смее на полицаите и дори им посягат,Нека да го сторят тва в АМерика или наблизо ,да речем в Турция.Хем бой и ебан без сръбска музика:)
 
От: Падане на валутния борд

Детските трябва да са вържат с образованието на родителите, а не с броя деца и пари на човек от семейството. Да имат стимул младите и образованите да имат семейства и деца. Циганите не сключват граждански " брЯГ ", водят ги самотни майки и вземат всякакви помощи, въпреки, че въртят търговия, крадат и дърво не остана в гората! Партизанин да стана, няма къде да се скрия! Питам го: " Защо първо не си намериш работа, да си оправиш живота и после да се жениш?", а то ме гледа сякаш съм някой малоумник! За колегата по горе, който се оплаква, че няма работа за учители. Ами вкарай ги, тук, във форума, все някой ще има нужда от някоя статия. Не може всички да ревем "Няма работаааа!" и да чакаме някой да ни наеме. Преди беше така, по тошково време. Вече 25 г., хайде тези които сме живели тогава сме умствено програмираме, ами сегашните 20-30 годишни! Защо и на тях им е промит така мозъка?
 
От: Падане на валутния борд

Не ми харесва на къде обърна целия разговор, че и тема.
Проблемите са компелксни и всичко почва от правителството и свършва с обиквненият човек. Колкото повече искат да минават системата и да са на държавна служба и помощи, толкова по зле ще става.
Не ти харесва, че темата стигна дотук, но това е истината.
Не може да се твърди, че се дават много пари за социална политика, защото просто такава няма
Уж си за либерален пазар и пълната ненамеса на държавата, а защитаваш влизането във валутния борд
Аз мисля, че валутния борд има два капана, влизането и излизането
Вече ни прекараха при влизането, сега да видим при излизането как ще ни прекарат
 
От: От: Падане на валутния борд

Не ти харесва, че темата стигна дотук, но това е истината.
Не може да се твърди, че се дават много пари за социална политика, защото просто такава няма
Уж си за либерален пазар и пълната ненамеса на държавата, а защитаваш влизането във валутния борд
Аз мисля, че валутния борд има два капана, влизането и излизането
Вече ни прекараха при влизането, сега да видим при излизането как ще ни прекарат
Човече махането на валутния борд дава огромна власт в ръцете на правителството. Валутния борд държи политици, преди 100 години на валутен борд се е нариачло златен стандарт. Именно когато държава не бара паричната маса и няма достъп до паричната политика си и близо до либерализицията - недей така се изказва без да знаеш. Сам си противорчиш това е чиста намеса в икономиката, чиста не намеса в икономиката е като има борд. Не случайно писах трябва вържем лева към златото, но е много сложно го разбереш какви са ползите.

Това, което казах е, че смени фокуса. А за социалната - ами дават и дори много спрямо стандарта ни.
 
От: От: Падане на валутния борд

Какво ще стане тук е описано добре:

13-те стъпки на икономическият колапс


Ясно и просто е обяснено за не икономисти

Просто отпадането на борда дава власт за печатане и после е ясно. Когато можеш да печаташ и да решаваш фискалните си проблеми по-този начин нещата отиват на зле. Именно борда възпира политиците и ги кара да действат. Като знам какви са нашите политици като нищо ще си докараме втори колапс.
 
От: От: Падане на валутния борд

Не ти харесва, че темата стигна дотук, но това е истината.
Не може да се твърди, че се дават много пари за социална политика, защото просто такава няма
Уж си за либерален пазар и пълната ненамеса на държавата, а защитаваш влизането във валутния борд
Аз мисля, че валутния борд има два капана, влизането и излизането
Вече ни прекараха при влизането, сега да видим при излизането как ще ни прекарат

Праж си нема социална политика
Масларова колко украде от министерството а:)
 
От: От: Падане на валутния борд

Праж си нема социална политика
Масларова колко украде от министерството а:)
Аха, кервана си върви и ГЪРБавите камили натовариха най-много
"Криси" се изГЪРБила от товар
Фирмата на Кристина Спасова и Лора Димитрова "Кей Ем Ком" е основана през септември 2011 г. Това се случва в същия ден, когато Спасова официално напуска държавната служба. През юни 2012 г. дяловете на фирмата, която е с капитал от 2 лв., са прехвърлени за кратко на 24-годишната Димитрова, работила в Агенцията по храните като младши експерт до 27.02.2012 г. През декември "Кей Ем Ком" печели поръчката за профили на ПРСР в социалните мрежи. Много важна подробност е, че за подобен тип поръчки обикновено се изисква минимален общ оборот за предходните 3 години в троен размер на самата стойност на поръчката - в случая 150 000 лв., и изпълнение на поне два подобни договора с препоръки. А "Кей Ем Ком" е основана само преди 3 месеца. През април 2012 г. "Кей Ем Ком" си купува офис от 187 кв. м в кв. "Манастирски ливади" срещу сумата от 332 491 лв. Върху имота няма вписана ипотека, тоест не е ползван ипотечен кредит. Продавач по сделката е най-големият производител на птиче месо у нас фирма "Градус-1", който пък се е сдобил с офиса 5 месеца по-рано. В същата сграда през юли "Кей Ем Ком" си купува втори офис от 113 кв. м за 175 046 лв. Наред с това фирмата става съдружник в предприятие за преработка на диворастящи плодове и гъби. На 15 юни 2012 г. придобива 26% от капитала на "Био Ем Ди" за 390 000 лв. 2% са лично за Спасова.
 
От: От: Падане на валутния борд

Прочетох част от тази тема и се чудя дали да превалутирам ипотечния си кредит от евро в лева? Има аргументи "за" и против".....
 

Горе