Падане на валутния борд

От: Падане на валутния борд

Куул, мисля че мултипликаторът ние много по голям от 1.5, но не знам точно с колко трябва проучва. Ами да ти кажа винаги едно нещо може падне въпроса е как :) Когато са замесени любимите ни политици иди им хвани спатиите :D
И за протокола ако стане батак, трябва е ясно че ще има масово бягоство към баките - при 10% кеш в баките какво става ако масово има бягство - ами не са хубави неща. Като цяло банковият свят е един много фин механизъм - едно политическо решение може ги съсипе от раз и не са виновени банкерите а просто системата е такава - като се банкира с частичен резерв.

Има и една добра страна ще се изчистят всички задължения и ще почнем от 0-та, дано с повече акъл и стимули за работа и бизнес. Тогава държавата якооооо ще го е яла, то и ние де.

Ще започнем от 0-та, но какво ще ни коства тя?
 
От: Падане на валутния борд

Ще започнем от 0-та, но какво ще ни коства тя?

Много - 10 години ще градим всичко от нулата, но поне ще е по устоичво от сега. Стотици пъти държавите са ресетвали, ние след 96 ресета не успяхме за жалост изчистим тежките проблеми.
 
От: Падане на валутния борд

Много - 10 години ще градим всичко от нулата, но поне ще е по устоичво от сега. Стотици пъти държавите са ресетвали, ние след 96 ресета не успяхме за жалост изчистим тежките проблеми.
Щото тежките проблеми не се решават с валутен борд
 
От: Падане на валутния борд

Много - 10 години ще градим всичко от нулата, но поне ще е по устоичво от сега. Стотици пъти държавите са ресетвали, ние след 96 ресета не успяхме за жалост изчистим тежките проблеми.

Въпроса е, че не е сигурно дали ще стане по-устойчиво от сега...
 
От: Падане на валутния борд

Щото тежките проблеми не се решават с валутен борд

Борда реши точно това, което трябваше - срината парична единица и изграждане на банкова система от нищото. Борда, трябва се замени с най-доброто нещо и това е да вържем лева към златото, но и това ще дойде.

@ВМилойков, ако се изчистят проблеми и се почне от начало това е устоичиво. Въпроса е, че въобще не е нужно да поваряне събитията от преди 20 години, просто трябва да изчистим структурните проблеми.
Прост пример - не съм фен държавата да дава пари но вместо да няма за детски гради, тежко болни и други важни социални услуги, то ние си финансираме милион и половина мангали даваме им пари да не бачакт, даваме им пари се множат. Ей ви един чист пример дето гълта няколко милиарда на година, нали ви е ясно изчисити ли се този проблем като цяло държавата да не субсидира безработицата. То ще може спокойно да реже яко от администация и бюрокрация просто или данъци и такси и законища и повече пари ще има за нас в бизнеса. Това е пример за чистене на структурата, но никой не го прави ......
 
От: Падане на валутния борд

Това е пример за чистене на структурата, но никой не го прави ......
значи го казваш завоалирано за чистенето

сиреч концлагери:)
 
От: Падане на валутния борд

значи го казваш завоалирано за чистенето

сиреч концлагери:)

Не знам как реши един икономически проблем да е го обръщаш на концлагаер. Това е типичен пример за тежка социална политика - да даваш пари на тези дето не работят да оставят без работа. Когато държавата заеме политика за намаляване и спиране на субсидиите, хората сами ще им дойде акъл, че от тях зависи и ще тръгнат да взимат мерки иначе никога няма се случат нещата. Концлагер е съвсем друго.
 
От: Падане на валутния борд

Тя пък държавата се е скъсала да дава
Пенсиите ли са високи, детските ли? или парите на партиите и дупетатите
 
От: Падане на валутния борд

Тя пък държавата се е скъсала да дава
Пенсиите ли са високи, детските ли? или парите на партиите и дупетатите

Абе на мангалите хич не са малки - я смятай 1 милион мангала колко вида помощи получват - спрямо неофициални сметки, които съм мрякал в инвестора от други колеги се говори между 2-3 милиарда. Това е над 20% от бюджета - сам си смятай малко ли са :)
 
От: Падане на валутния борд

Абе на мангалите хич не са малки - я смятай 1 милион мангала колко вида помощи получват - спрямо неофициални сметки, които съм мрякал в инвестора от други колеги се говори между 2-3 милиарда. Това е над 20% от бюджета - сам си смятай малко ли са :)

значи мангала не рабти а пари му дават
май нещо послъгваш
а на българите що няма такива пари в бюрото по труда
 
От: Падане на валутния борд

значи мангала не рабти а пари му дават
май нещо послъгваш
а на българите що няма такива пари в бюрото по труда
Щото бачка :)
Хайде излез и се огледай къде живееш и не питай такива въпроси. Ако още не си наясно мангалите са твърдият електроат на БСП и ДПС, че и на ББ, трябва се дондуркат и нон стоп пол. чадър имат. При равни други условия масово щяха са по затворите и на работа. Надеждата ми е 2014 като паднат забраните всички се юрнат навън - да си ги интегрират запада.
 
От: Падане на валутния борд

Щото бачка :).

кой бачка и къде се намери тази рабта- толкоз безработица има
имам познати които почти 2 години не работят ,само ходят до бюрото на труда да се записват всеки месец,зимата тока или въглища им плащаха.КЪДЕ СА ТЕЗИ ПОМОЩИ дето викаш.Няма такова ЖИВОТНО мислим и при циганите.Мислих си ,че като демократична държава на безработните им дават пари да живеят,колкото да не умрат,но уви не им дават.На циганина им дават детски ,както и на българина,други за какви пари става въпрос?
Нещо не си в този сектор и не ги разбираш нещата.
 
От: Падане на валутния борд

кой бачка и къде се намери тази рабта- толкоз безработица има
имам познати които почти 2 години не работят ,само ходят до бюрото на труда да се записват всеки месец,зимата тока или въглища им плащаха.КЪДЕ СА ТЕЗИ ПОМОЩИ дето викаш.Няма такова ЖИВОТНО мислим и при циганите.Мислих си ,че като демократична държава на безработните им дават пари да живеят,колкото да не умрат,но уви не им дават.На циганина им дават детски ,както и на българина,други за какви пари става въпрос?
Нещо не си в този сектор и не ги разбираш нещата.

Сори за твоите познати, щом 2 години нямат работа смятай кви умения имат. Мойте познати всички имат работа, що така не знам? Аа сетих се умения и знания.
Социални, детски, майчински, енергийни, субсидиране на ток, вода, инвладини пенсии. Ей на сега и по 300 кинта на първолак ще има - колко мангасаряни ще се запишат от раз само да вземат кинтите и още не ми се изброява.
Това, което не следиш говоря като цяло силно раздута социална политика, която е маса неефективна - това е не само при нас. Това да ти плащат да не бачкаш, не е добре. Професия безработен е най-сладката.

Отива ли си професията „безработен“?
 
От: Падане на валутния борд

Сори за твоите познати, щом 2 години нямат работа смятай кви умения имат. Мойте познати всички имат работа, що така не знам? Аа сетих се умения и знания.
Социални, детски, майчински, енергийни, субсидиране на ток, вода, инвладини пенсии. Ей на сега и по 300 кинта на първолак ще има - колко мангасаряни ще се запишат от раз само да вземат кинтите и още не ми се изброява.
Това, което не следиш говоря като цяло силно раздута социална политика, която е маса неефективна - това е не само при нас. Това да ти плащат да не бачкаш, не е добре. Професия безработен е най-сладката.

Отива ли си професията „безработен“?

та моите познати не моат се преместят в София да рабтят,
защото са над 50 години. И като всичкото селяни да иде в София.

усещам ирония в думите ти ,какви са таквиз кат не са си намерили работа.И двамата са вишисти учители ,но без работа


Май не живееш в България?
отгожарям ти

Социални - няма такива ,ако не работиш 4 часа
детски на българи също дават
майчински на българи също дават
енергийни на българи също дават, ако нямаш определен доход
субсидиране на токпогледни горното бъркаш шатите
, вода няма такова животно държавата вода не плаща
инвладини пенсии ех изобщо не разбираш колко дава държавата.
 
От: Падане на валутния борд

Ирония няма, а и не знам как е в Софето. Дугият път си направи справка в номинално изражение, кой колко взима :) А за тока и водата, ти циганин си видял да плаща?! Цена на комуналните услуги, е висока и калкулира и това.

И се замислил адежеба как тези живеят и се увеличават да не би да е щото имат помощи и други ползи?
 
От: Падане на валутния борд

Ирония няма, другият път си направи справка в номинално изражение, кой колко взима :) А за тока и водата, ти циганин си видял да плаща?! Цена на комуналните услуги, е висока и калкулира и това.

И се замислил адежеба как тези живеят и се увеличават да не би да е щото имат помощи и други ползи?

ако имат пари що ше крадат замисли се
 
От: Падане на валутния борд

ако имат пари що ше крадат замисли се

В селата може мине, но в големите градове дето са махали с по хиляди души - там какво се краде? А и ми е адски чудно във Варна, какво се краде щото циганин видили охранява се от ТИМ СОТ бърже си плюе на петите. Така, че как се издържат? Недей така без помощи са обречени. Обречени или ще им дойде акъла, това е за всички. Не трябва се толерира неработенето и плащането за това. Ей сега ново двайсе ще се дават пари срещу квалификации - всички дето сме учили що не сме получвали пари :D
 
От: Падане на валутния борд

В селата може мине, но в големите градове дето са махали с по хиляди души - там какво се краде? А и ми е адски чудно във Варна, какво се краде щото циганин видили охранява се от ТИМ СОТ бърже си плюе на петите. Така, че как се издържат? Недей така без помощи са обречени. Обречени или ще им дойде акъла, това е за всички. Не трябва се толерира неработенето и плащането за това. Ей сега ново двайсе ще се дават пари срещу квалификации - всички дето сме учили що не сме получвали пари :D

да кажа на мойте познати да се представят за цигани
барем некой лев от държавата да вземат
 
От: Падане на валутния борд

да кажа на мойте познати да се представят за цигани
барем некой лев от държавата да вземат

Ти си знаеш.

Не ми харесва на къде обърна целия разговор, че и тема.
Проблемите са компелксни и всичко почва от правителството и свършва с обиквненият човек. Колкото повече искат да минават системата и да са на държавна служба и помощи, толкова по зле ще става.
 
От: От: Падане на валутния борд

Ти си знаеш.

Не ми харесва на къде обърна целия разговор, че и тема.
Проблемите са компелксни и всичко почва от правителството и свършва с обиквненият човек. Колкото повече искат да минават системата и да са на държавна служба и помощи, толкова по зле ще става.

Това е така, затова трябва да има някакви ограничения за достъп до помощи. Също така смятам, че детски не трябва да се плащат на повече от 2-3 деца, така циганите ще спрат да раждат по 10-на деца.
 

Горе