Падението на долара

От: Re: Падението на долара

ама защо сменяте в банка - Тавекс или ако сте в София - на Витошка срещу ндк под съвсем малък диагонал от пилоните има един малък чеинч - син на цвят беше - там курса е динамичен с малките пипсове от котировхата и купува продава е на пипсове едно от друго - ходил съм лято 2013 без минимум за смяна и купуваха и канадци ...

Бате нали знаеш, че чейнджа взима от банки на Хикс пипс над спота примерно 100 и ти го продава вече с до още 100 - не случайно на много чейнджа го дават долар лев с до 2 стинки разлика курскупва продава. Като имаш голямо количество директно банката може ти свали и от цената от която взима чейнджа - мисля че това го говорим тук. Иначе за малки суми все се намират добри чейнджове с почти най-добрите цени.
 
От: Падението на долара

А иначе, аз от брокера си ги купувам до 1.2 пипса над спот цена - после всеки си слага по трасето големите надценки :D
 
Re: От: Re: Падението на долара

Бате нали знаеш, че чейнджа взима от банки на Хикс пипс над спота примерно 100 и ти го продава вече с до още 100 - не случайно на много чейнджа го дават долар лев с до 2 стинки разлика курскупва продава. Като имаш голямо количество директно банката може ти свали и от цената от която взима чейнджа - мисля че това го говорим тук. Иначе за малки суми все се намират добри чейнджове с почти най-добрите цени.

този е на финансова къща - къща виж курса от снимката, едитнах си предния пост просто не можем да видим коя е точно датата да сверим и долара, казвам ти че е доста изгодно разликата беше малко повече от един спред купува продава но не се вижда цялато - в софия някой чейжджове са на фирми които внасят изнасят така си купуват валута по изгодно и разкешват валутата по изгодни курсове за да си платят, като те научат че си с добри курсове винаги е пълно при теб


намерих ъгъл на стриит вю на който се виждат котировките

1.482 купува 1.485 продава за другите валути е същото спред разлика - добре е за чейндж без минимум...
Screenshot from 2014-03-18 14:35:12.png

пп В София сме свикнали банката да се оптива да те клати с до 8 стоинки на долар за суми под 2000 - (това е рекорда койкто съм виждал) грам не ги обичам... на 100 долара 8 лева е това вече е алчно :)

ПП предполагам на морето чеинжовте така гърбят туристите лятото затова не ги обичате и знаете само един два добри ама и натях лятото им е жътва, най близкия ми чеиндж работи на една стотинка отгоре и отдолу от години не съм виждал чейнж който да работи на две, освен на морето

В София летни туристи няма и ролята на гърбещите го играят банките... да ме ударят в банка с 4 стотинки ми се вижда в рамките нормалното...
 
Последно редактирано от модератор:
От: Падението на долара

Съмнвам се брокер самоволнода ти намали цената за да ти бъде изгодно на теб. Банките няма подобна политика само зашотот си репил да купиш 3000 $ от тях
 
От: Падението на долара

Кулл може и така е - добри курсове вадят при вас.
Крумов иди смени 100к и после ще видиш че може се намалява цената :)
 
От: Падението на долара

Кулл може и така е - добри курсове вадят при вас.
Крумов иди смени 100к и после ще видиш че може се намалява цената :)

ако имах 100 к за смяна нямаше да се занимвам аз нали се сещаш. И нямаше да пускам теми в предриемач за курса на долара :)
 
От: Падението на долара

ако имах 100 к за смяна нямаше да се занимвам аз нали се сещаш. И нямаше да пускам теми в предриемач за курса на долара :)

Е въпроса бе, че има прИмоция ако имаш голямо количество за смяна - аз знам пичове с над 100к и хабер си нямат де е курса :D
 
От: Падението на долара

Крумов иди смени 100к и после ще видиш че може се намалява цената :)

За 100 000 валутни единици (левове, евро, долари) може и да дадат по-изгоден курс, обаче за 4-5 цифрени суми се съмнявам, че банка ще даде по-изгоден курс от фирма като Варчев и Елана. Делтасток на времето предлагаха изгодни курсове (но вече не предлагат услугата "безкасова обмяна на валута с реална доставка"). При Бенчмарк също дават изгоден курс, ако си техен клиент (примерно ако имаш доларова сметка и внасяш левове ще ти ги обменят по изгоден курс без да си слагат печалба, те печелят от комисионните, които събират когато търгуваш с финансови инструменти).
 

Горе