Падението на долара

От: Падението на долара

Нищо му няма на долара! Откакто падна златното покритие, се печатат съвсем свободно милиони долари на ден и едва ли някой знае колко точно има в обръщение.

Има една сфера наречена "валутна търговия", където отбрани акули печелят милиони на ден! Миналата година американският милиардер Бъфет е прибирал 30 млн. долара всеки Божи ден!
Да не споменавам Сорос и други богаташи. Те предизвикват тези движения на валутните двойки и така гепват парите на милиони дребни рибки, които си въобразяват, че това е лесен начин за печалба.
Да, много е изгодно, но на 95% от участниците все малко не им достига да направят удар и често фалират и започват отначало или други ги заместват.
А наплива от "балъци" е толкова огромен, че за да обслужат културно всички им предложиха новата услуга "копаене на криптовалути".
Нахитряха хората и човек трябва да е дяволски изобретателен, за да им вземе стотинките. :lol: :D
 
От: Падението на долара

Истинските пари са злато и сребро, всичко останало е валута, за която много хора робуват, заради един хляб на ден.
 
От: Падението на долара

Паднал е 2 стотинки, нормални са тия колебания..
 
От: Падението на долара

От 100 години долара има само една посока и тя е на долу - над 95% е обезценена валута.
Това, че долара е паднал, не щото има нещо на долара - а защото еврото е леко по силно от него и се създава тази илюзия.

Утре като изпофалира НЕК и държавата вземе още няколко милиарда дълг - долар/лева ще стане примерно от 1.40 както е сега на 1.60-70. Долара, няма да е качил стойността си просто лева губи от стойността си.

Пеннман колега, Бъфет не прави от форекса тези милиони на ден, а от неговоите инвестиции в компании + някой НИ деривати. За Сорос е по валидно това, той е хедж фонд.

Но и двамата са малки за форекса пазара - все пак с дневен оборот от 4 трилиона долара, няколко десетки милиона на ден не кой знай какво :). За да мине номера трябва да са подкрепени сериозни от големите ТБ и институционалните инвеститори. Но пък Бъфет, Сорос и още компания като Джими Роджърс - имат море от последователи и ако кажат купуваме Хикс компания, лесно после може да се надуе цената и :)
 
От: Падението на долара

Абе хора стига с тея финансови лакърдии. Долара си пада и това е. Тези дето рабоята с виртуален долар ги боли фара то е ясно. Но ако си набил няколко хиляди лева в $ и като падне не с 2 а в случая с 22 ст от 1.52 на 1.30 губиш не ми направи дрънкаш на загуба
 
От: Падението на долара

Това ли ще е дъното или ще пада още

Не дъното е на 1.60 евро/долар. Мисля, че ще обърне долара за корекция.
 
От: Падението на долара

Не разбрах, да очаквам ли копане на дъното или ще изплува нагоре без дъ си удари краката за отскок
 
От: Падението на долара

Не разбрах, да очаквам ли копане на дъното или ще изплува нагоре без дъ си удари краката за отскок


аз вземам кирка и лопата и идвам, само ми кажи къде да копна..
 
От: Падението на долара

От къде е най-изгодно да се купят долари в момента?
 
От: Падението на долара

От къде е най-изгодно да се купят долари в момента?

Ако имаш голямо количество звъниш на дилъра на някоя банка и ти дава по-добра оферта от чейнджа
 
От: Падението на долара

Ако имаш голямо количество звъниш на дилъра на някоя банка и ти дава по-добра оферта от чейнджа

Колко голямо, последния път питах служителката на банката тя нищо не знаеше?
 
Re: От: Падението на долара

Колко голямо, последния път питах служителката на банката тя нищо не знаеше?

Не знам за твоята банка, но в ПИБ границата е $1000 - ако я минеш, можеш да заявиш по-добър курс. Аз днес попълних заявка през интернет банкирането за $1200, ще видим какъв курс ще ми предложат.
 
От: Падението на долара

Колко голямо, последния път питах служителката на банката тя нищо не знаеше?

Принципно над 5к почват добрите оферти дори и от чейнджа. 10к нагоре всяка банка ще ти даде по-добре от тях. Пример ти давам ЦКБ дава доста добри оферти. А над 10к ако вадиш си още по ок :)
Те могат да не знаят служителките в малък клон иди в централен офиси и искай среща с някой от дилърите.
Избери си някой от големите банки - съветвам те ЦКБ, но може и ПИБ, КТБ, Уникредита или ДСК!
 
ама защо сменяте в банка там са си направо обирджии - Тавекс на курса за деня с стоинка разлика - така беше за последно или ако сте в София - на Витошка срещу ндк под съвсем малък диагонал от пилоните има един малък чеинч - син на цвят беше - там курса е динамичен с малките пипсове от котировхата и купува продава е на пипсове едно от друго - ходил съм лято 2013 без минимум за смяна и купуваха и канадци ...

булевард витоша 94 снимка от гугъл стриит вю еврото са го купували на 1.954 давам пример с него че незнам на коя дата е минала количката на гугъл да сверим долара

Screenshot from 2014-03-18 14:22:57.jpg
 

Горе