Пазете жените от селяни и комплексари!

От: Пазете жените от селяни и комплексари!

Мой съвет е да не се правите на герои, че не знаеш кой малоумник ще извади я нож я пистолет. Това не е математика, аз предпочитам да не ме бият нито веднъж, отколкото да съм бил 100 човека и да ме наръгат с нож на 101-вия. Просто по-кротко, че съм се нагледал на доста неприятни неща. Помислете реално, 3 минути след като някой ви е ядосал, всичко е свършило и не го помните. Струва ли си да си рискувате живота?
 
От: Пазете жените от селяни и комплексари!

Мой съвет е да не се правите на герои, че не знаеш кой малоумник ще извади я нож я пистолет. Това не е математика, аз предпочитам да не ме бият нито веднъж, отколкото да съм бил 100 човека и да ме наръгат с нож на 101-вия. Просто по-кротко, че съм се нагледал на доста неприятни неща. Помислете реално, 3 минути след като някой ви е ядосал, всичко е свършило и не го помните. Струва ли си да си рискувате живота?
По принцип е така, но понякога говори емоцията , а не разума... :(
 
От: Пазете жените от селяни и комплексари!

По принцип е така, но понякога говори емоцията , а не разума... :(

Затова емоциите ни трябва да бъдат овладени било то отрицателни или положителни.
Това правило важи на всякъде ;)
 
От: Пазете жените от селяни и комплексари!

Затова емоциите ни трябва да бъдат овладени било то отрицателни или положителни.
Това правило важи на всякъде ;)
Да, силно приложимо е е света на бизнеса. Там никога не се действа емоционално, защото се греши в повечето случаи.

Селяндурите са навсякъде по пътищата. Ако излезете да карате няма начин да не попаднете на някой. Едно време се срещаха тук-таме, но сега е доста голяма рядкост да излезеш и да не попаднеш на някой такъв. Даже и пеша да се движиш, ще забележиш хора-нерваци в колите. Не минах повече от 400 метра и видях такова нещо. Един бакшиш даваше зор на колата пред него, която пропускаше пешеходците. Направо седиш и се чудиш дали това е реално. :)

За това, спокойно и никой за нищо не трябва да се ядосва, най-малкото - това съкращава живота на хората и им докарва болести. ;)
 
От: Пазете жените от селяни и комплексари!

Ей ,аз я шернах тази снимка с детето и още ми е на страницата. Леле-е. Нямам думи. Отивам да трия.
 
От: Пазете жените от селяни и комплексари!

За съжаление има и селяндури в бизнеса...Чак се чудя как са стигнали до някъде!Ползват прийоми, които направо ме озадачават.
Еми има ги. Пълно е. То не са комплексари, мишкари, далавераджий, измамници и всякакви. Някой стигат далеч, защото имат гръб, други - просто са късметлии, трети пък не знаят как се прави и са на ръба винаги. Много причини има. Това е до характер, възпитание и образование. Няма как без тях...но обикновено има чистка и това са първите, които олитат. Не им стига мозъка, за да продължат, а номерата им вече не минават и в един момент са фалирали. Често се вижда това. Даже се учудвам, че продължавам да съм свидетел на такива неща, обикновено не е логично да оцеляват или по една или друга причина да се опитват да правят нещо, но ето че има. Както е на пътя, така е и в живота. Просто има хора и хора. Само може да ме радва факта, че не съм имал скоро време контакти с подобни индивиди. То и веднага се разбира, че са такива и се дърпаш докато е време.
 
От: Пазете жените от селяни и комплексари!

Това е много добро. Голяма кретения. И аз не познавам собственик на BMW без да има поне едно подобно преживяване, показващо клипа.
Едно от забавните неща да караш БМВ - мислят те за откачалник и ти дават малко повече дистанция.
Едно от неприятните - всеки с Голф или Ауди иска да се състезава с тебе.

Мой съвет е да не се правите на герои, че не знаеш кой малоумник ще извади я нож я пистолет. Това не е математика, аз предпочитам да не ме бият нито веднъж, отколкото да съм бил 100 човека и да ме наръгат с нож на 101-вия. Просто по-кротко, че съм се нагледал на доста неприятни неща. Помислете реално, 3 минути след като някой ви е ядосал, всичко е свършило и не го помните. Струва ли си да си рискувате живота?
Нема нужда да вади нищо. Просто ще те подпре лекичко в носа докато се ежиш и размишляваш какво да правиш, а след това може спокойно да те положи на земята и да те рита докато му омръзне. Дори 40-килограмова жена може да ти го направи това ако е малко по-смела. Просто боят не е за тия дет не са свикнали да ги блъскат у главите (или където и да е другаде).

Ако искаш физически конфликт, приготви си пистолет или не се занимавай. А най-добре намали филмите.
 
От: Пазете жените от селяни и комплексари!

Просто боят не е за тия дет не са свикнали да ги блъскат у главите (или където и да е другаде).

Не е нужно да са те блъскали у главата за да можеш да се защитиш. Физическа сила също не е нужна. Достатъчно е да си наясно с техниките за защита, със слабите места на тялото и да имаш адекватно поведение (взимаш превес на психологическо ниво). Първата грешка на тези, които обикновено разчитат на физическа саморазправа е силата ;). Повечето първо действат после мислят - тука вече си крачка напред ако ме разбираш.
 
От: От: Пазете жените от селяни и комплексари!

Не е нужно да са те блъскали у главата за да можеш да се защитиш. Физическа сила също не е нужна. Достатъчно е да си наясно с техниките за защита, със слабите места на тялото и да имаш адекватно поведение (взимаш превес на психологическо ниво). Първата грешка на тези, които обикновено разчитат на физическа саморазправа е силата ;). Повечето първо действат после мислят - тука вече си крачка напред ако ме разбираш.

Моите 5 стинки към темата:
1. Ако си "наясно с техниките за защита", то видиш ли лопата - бегай.
2. Физическа сила е нужна. Че как ще избегаш иначе?
 
От: Пазете жените от селяни и комплексари!

Навремето си имах една приказка:

Който може да ме набие, не може да ме стигне. Ама сега не знам... :)
 
От: От: От: Пазете жените от селяни и комплексари!

2. Физическа сила е нужна. Че как ще избегаш иначе?

Физическата форма е важна, а не силата ;), ако си във форма можеш да бегаш по-бързо, ама другия вече ще го хванало шубето.
 
От: От: От: Пазете жените от селяни и комплексари!

1. Ако си "наясно с техниките за защита", то видиш ли лопата - бегай.

Той с лопата ще си върже ръцете повече, само ще му пречи, ударите му се ограничават до два.
 
От: От: Пазете жените от селяни и комплексари!

Пред пищова всички са равни:D

Тука вече влизате в някви сценарии. Говориме за непланирана защита, нали така? За пищов и бегане няма да ти помогне :).
 
От: От: От: Пазете жените от селяни и комплексари!

Физическата форма е важна, а не силата ;), ако си във форма можеш да бегаш по-бързо, ама другия вече ще го хванало шубето.
Има стотици улави, практикуващи джогинг или фитнес у залите, които се намират в превъзходна физическа форма. Ама демаражът на всеки подпийнал щангист, борец или боксьор ще ги свари още на третия метър. За лопатата да не говорим....

Тука вече влизате в някви сценарии. Говориме за непланирана защита, нали така? За пищов и бегане няма да ти помогне :).

Помага донякъде. Човек, стигнал дотам в безразсъдството си, че да стреля по бягаща от него цел, едва ли ще уцели лесно. Но нищо не му пречи афектирано да те целне фронтално между веждите, докато му прилагаш психологическите прийоми и техниките за защита. После дори ще има оправдание в съда, че е бил поставен в ситуация на неизбежна самоотбрана, докато при стрелба по отдалечаваща се цел - трудно.
 
От: От: От: От: Пазете жените от селяни и комплексари!

Има стотици улави, практикуващи джогинг или фитнес у залите, които се намират в превъзходна физическа форма. Ама демаражът на всеки подпийнал щангист, борец или боксьор ще ги свари още на третия метър. За лопатата да не говорим....

Все още вярвам, че човек, който има малко ъкъл няма да тръгне да се бие. Спортистите са хора, които се грижат за себе си, трябва нещо да го е ударило по главата, за да тръгне да се бие с тебе. Въпреки, че за мен фитнеса не е спорт. За боксьорите не знам там е друга работа, доста агресия има. При тях повече хитрост трябва да се приложи. Тука не говорим банда мъже да решат да си ги мерат с физическа сила. Говориме за това, че човек може да се защити.
 
От: Пазете жените от селяни и комплексари!

За жените съм съгласен, че трябва да се защитават. Хем са с високи токчета и не могат да избягат, хем имат нокти и усмивка. Но мъжете трябва да бягат! Дори Ал Пачино и Робърт Де Ниро го споделят в "Жега" :)
 
От: От: От: От: Пазете жените от селяни и комплексари!

Все още вярвам, че човек, който има малко ъкъл няма да тръгне да се бие...
Ти налетя да обясняваш как ше ги спукаш от бой, а сега ... немало нужда. :)

ПС: Щангист/борец/бодибилдър си го представям да има демаража на торба с пясък по 5 градуса нанадолнище....
 
От: Пазете жените от селяни и комплексари!

Темата заслужава и музикално оформление от Контрол:

[video=youtube;PClRiG4ouS8]http://www.youtube.com/watch?v=PClRiG4ouS8[/video]

То реално говорим за жени, но и децата си пазете, че кретени колкото искаш.
 

Горе