Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

happyslacker

New Member
Въпреки, че осигуровките са право, а не задължение според Конституцията.

Вече ще могат да ви вкарват в затвора и за още едно престъпление.

Остава само да приватизират затворите и ще задминем САЩ по брой затворници на глава от населението.

Според приетия текст подлежат на наказателна отговорност укриването на задължителни осигурителни вноски за ДОО или за здравно осигуряване действия като:

- да се обяви осигурителен доход по-малък от действителния,
- да не се подаде декларация,
- да се потвърди неистина или затаи истина в подадена декларация,
- да се състави или използва документ с невярно съдържание, включително да се представи пред органите по приходите,
- да се унищожават или укриват счетоводни документи, счетоводни регистри или ведомости за заплати.

Предложението, внесено от депутатите Светлана Ангелова, Данаил Кирилов, Красимир Каракачанов и други, бе прието с 11 гласа „за“, един „против“ и 6 „въздържали се“.

Избираме дали да се осигуряваме в частен фонд, или в НОИ и ставаме абсолютни престъпници, ако не си плащаме осигурителния рекет

От коментарите:

Ironhorse каза:
Сега към работодателите ...

Аз съкратих и последния работник и ако ми трябва нещо, външни услуги.

Дискутирал съм с познати, които имат по 500 и повече работници и къде на шега къде на майтап, стигнахме до извода, че ако се криминализира укриването на осигуровки, следва да се уволнят всички работници и да се заемат по договор само такива с ЕТ.

Представете си конкуренцията плати на някой хашлак от твоите работници, че взима повече от декларираното и какво се случва ....

Прогнозирам масово намаляване на заплатите, а който иска високи доходи ще си направи ЕТ или ЕООД, защото вече никой работодател не би се навил да рискува.

Създават се нови възможности за злоупотреби и мачкане на конкуренцията с помощта на държавните органи.
 
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

Хепи това влезнало ли е в сила или тепърва ще влиза
 
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

"Да не се подаде декларация" ... това е най-голямото престъпление в историята на човечеството, за което съм чувал :( не мога вече
 
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

Къде пък в конституцията пишело за осигуровките? :D :)shock:)
 
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

Не съм разглеждал къде какво пише, но според мен с тези осигуровки си е пълна мъгла. Как може примерно на неработещ човек (безработен) примерно да му търсиш осигуровки, той нали е безработен, следователно няма доходи.
 
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

Не съм разглеждал къде какво пише, но според мен с тези осигуровки си е пълна мъгла. Как може примерно на неработещ човек (безработен) примерно да му търсиш осигуровки, той нали е безработен, следователно няма доходи.

Разлика между неплащане и укриване правиш ли?

Някои така се пренасят за либерали или там както се наричат - та се питам: що не идете да живеете в гората?
държавата е институция и трябват пари за да се издържа
мрънкането не допринася за нищо...
 
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

Кой мрънка бе пич, ти не четеш ли какво пиша "Не съм разглеждал къде какво пише..." . Държавата трябвало да се издържа, да се издържа ама от неработещи може ли да се издържа като нямат никакъв приход. Въобще не съм чел в подробности дали е за укриване или за неплащане.
 
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

Държавата работи в служба на народа,а не обратното,както явно се опитват да направят.Ако продължават в същия дух,народа ще си вземе властта обратно,и за разлика от безпАристрастния съд,народния съд няма да жали ни архонт,ни генерал,ни министър,ни най-обикновен цървул с пари,платил си,за да стане депутат!
 
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

ми като не си чел - недей писа или поне питай преди да надраскаш нещо
ако някой заблуден прочете твоя коментар и ще си каже - ""аууу колко лоша е държавата! Тя трябва да падне! Без политици! Да си живеем свободно" и разни такива идиотски изказвания
Във всички държави има недоволни хора (да не повярваш)

но като прочетеш:
Умишленото укриване на осигурителни вноски да се криминализира - това предложение на синдикатите ще подкрепи социалният министър Ивайло Калфин.
трябва да ти светне нещо в главата, че между умишлено укриване и неплащане има разлика
секунди след като ти светне, започваш да се чувстваш тъпо...защото нещата не били такива каквито си ги мислел (и дори тайно надявал да бъдат такива за да има по какво да се плюе..дори ще стигна още по-далеч като кажа, че за много хора мисълта, че всичко може да започне да се оправя изглежда плашеща - бързам да успокоя аудиторията - това е съвсем нормално от медицинска гледна точка. Посъветвайте се със специалист ако не вярвате..)

Всички трябва да носим тежестта по издръжката на държавата, т.е. тези които умишлено не плащат за да се правят на тарикати трябва да понесат своята отговорност.
Дори вчера чух Калфин да казва точно това за което си мислиш в момента - и не, НЕ се отнася до фирми със затруднения и т.н.
Всичко се обработва от хора, а не се прави на автоматичен принцип - плащал си -> Не -> затвор (както му се иска на Хепи..той нещо говореше за затворите)

говорех за мрънкащите либерали, не за теб
те (мрънкащите либерали - или там както се казват, може да си имат специално име, ако е така, нека го кажат) те са специална група животни и често ще ги видиш да плюят по Държавата, все едно тя е измислена от илюминатите за да ги държи като роби или нещо подобно (всичко това са догадки. темата е изключително сложна и за да се направят проучвания по нея трябва да се съберат няколко такива индивида и да се проведат тестове)
 
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

Как може примерно на неработещ човек (безработен) примерно да му търсиш осигуровки, той нали е безработен, следователно няма доходи.

На държавата въобще не и пука от къде ще намериш пари за здравни осигуровки, ако си безработен...
 
Последно редактирано:
От: От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

е го и тоя
прочел е коментара на @Ivo94 и се радва, че няма промяна...
А то има и тепърва ще има. Разбира се колкото За, толкова и против ще има. Но това няма значение. Трябва да се пробват различни неща за да се види кое действа и кое не.

На държавата

не му пука

Ко речи? Ко, Ко? :D
 
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

Че те не го ли криминализираха неплащането на осигуровки преди година или тогава е било кьорфишек? :)
 
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

Норт, не се прави на толкова принципен. Няма да им внасям повече осигуровки за пенсия, която няма да ползвам никога. Както са тръгнали нещата ще се пенсионираме на 127г при поне 98г трудов стаж. Държавата или по-скоро държавната администрация да си дава по-малки бонуси и екстри, щом няма пари, а мутрьо да ходи с влак на мачовете на тигрите. Ай...сиктир!
 
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

При застаряващо население - така е :) Другата възможност е да раждате повече деца...

п.п. аз не съм се изказвал за възрастта, а за криминализиране на укриването на осигуровки и др.
затова не ми се карай...много!
 
От: От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

При застаряващо население - така е :) Другата възможност е да раждате повече деца...

п.п. аз не съм се изказвал за възрастта, а за криминализиране на укриването на осигуровки и др.
затова не ми се карай...много!

Добре де, няма да ти се карам много, ама като се застъпваш така за държавата и си убеден, че трябва да я храним с мизерните си доходи се замисли защо населението на България е застаряващо? Защото младите хора в репродуктивна възраст напуснаха страната, заради ''добрата'' политика на държавата под формата на всички правителства в най-новата ни история.
Лошото от цялата патаклама е, че работодателите съвсем ще свалят заплатите, за да компенисират разходите за осигуровки и потреблението още повече ще се свие, оттам агонизиращата ни икономика съвсем ще се спихне и ще напълнят бюджета с трънки и глогинки. Не може само с тоягата, трябва и морков от време на време.
 
От: От: От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

е го и тоя
прочел е коментара на @Ivo94 и се радва, че няма промяна...
А то има и тепърва ще има. Разбира се колкото За, толкова и против ще има. Но това няма значение. Трябва да се пробват различни неща за да се види кое действа и кое не.





Ко речи? Ко, Ко? :D

Какво ко речи. Да, допуснал съм сериозна грешка, но дколкото виждам в това което си написал също има доста правописни (пунктуационни) грешки. Така, че не разбирам защо наблягаш на това.
 
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

Застъпвам се за Държавата защото нея винаги (поне така се надявам) ще я има.
Както казах по-горе - навсякъде има недоволни, дори в най-подредените държави.
Относно възрастта за пенсиониране - аз не съм много запознат с тази система. Но предполагам, че използват този механизъм защото е най-лесния чрез който може да компенсират застаряващото население. А то е такова не само в България (защо мислиш, че другите държави не са успели да се справят с него?). При нас проблема може би е по-голям. Но Държавата е много сложен механизъм и с една промяна трудно ще усетим разлика (както ни се иска), затова трябва последователна работа по-продължително време.

Калфин си го каза - защо укриването на данъци е криминализирано, а на осигуровки - не?

п.п. за тия псевдо либерални животни, трябва да се създаде един резерват. Ще им бъде осигурена праисторическа обстановка за да си живеят "свободни".

за това говоря:
Локация: Слънчевата система
като ви казвам, че това са все още неизследвани същества, вие ми не вярвате
не може сега да излезеш навън - навсякъде да светят лампи, след което да влезеш във някой форум за да го надраскаш с въпроси защо трябва да плащаме данъци :lol:
 
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

Калфин си го каза - защо укриването на данъци е криминализирано, а на осигуровки - не?

Осигуровките са право, не задължение - друг е въпроса, че са извъртени така, че да станат задължение.

Единственият начин за справяне с липсата на пари е изкарването на такива - подем на икономиката, но за това ни трябват хора малко по-умни от маймуни поне, а в парламента такива няма.:)
 
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

Възрастта за пенсиониране е трябвало да стане 65 г., защото така е било в ЕС. Само, че средната продължителност в повечето държави в ЕС е около 80 г. , докато при нас е 72-73 г.
 
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

Това е добра идея според мен, не виждам друг начин как ще стане за започнат да се плащат осигуровки върху реалния доход, а държавата губи доста пари от това. Трябва да се изкорени тази тарикатщина от българина, а това ще стане само със строги закони.
 

Горе