Пак смях и пак по BTV

tuger

Well-Known Member
От: Пак смях и пак по BTV

Собственика на една от големите пощи в България изкърти. Как изтъкна услугата си пред yahoo и google, направо щях да падна от стола. Голям смях
 
От: Пак смях и пак по BTV

Абе, не е съвсем несериозна темата. Само поведението на хакнатата двойка е комично.
 
От: Пак смях и пак по BTV

Преди време бях локализирал в азиатската част на Руската Федерация (съмнявам се да е ползвал прокси, тъй като за някои от нещата просто прокси не му е достатъчно) подобен "хакер" опитващ се да краде профили (няколко беше успял да открадне) във facebook чрез подвеждащи клипове уж в youtube (имитация на дизайна) изпратени уж от някой твой приятел. Естествено клипът не бачка и долу има линк да си изтеглиш плъгин, който щял да ти помогне да пуснеш клипчето. Разширението на линкнатия файл естествено е 'exe'.
Не знам каква е крайната цел на този леймър-хакер, но беше задигнал неедин профил. Предполагаемата цел (според мен) на "хакера" е зомбиране на компютри (създаване на бот нет). В случая описан в bTV целта е друга. Не съм сигурен дали има връзка, но все пак споменах случая, за който се сетих.
 
От: Пак смях и пак по BTV

Преди време бях локализирал в азиатската част на Руската Федерация (съмнявам се да е ползвал прокси, тъй като за някои от нещата просто прокси не му е достатъчно) подобен "хакер" опитващ се да краде профили (няколко беше успял да открадне) във facebook чрез подвеждащи клипове уж в youtube (имитация на дизайна) изпратени уж от някой твой приятел. Естествено клипът не бачка и долу има линк да си изтеглиш плъгин, който щял да ти помогне да пуснеш клипчето. Разширението на линкнатия файл естествено е 'exe'.
Не знам каква е крайната цел на този леймър-хакер, но беше задигнал неедин профил. Предполагаемата цел (според мен) на "хакера" е зомбиране на компютри (създаване на бот нет). В случая описан в bTV целта е друга. Не съм сигурен дали има връзка, но все пак споменах случая, за който се сетих.

Ясно ни е какво искат да ни кажат, обаче такъв репортаж убива идеята ... Някой беше публикувал тук една книга за сигурност на fb профил-а. Беше супер. Даже още я имам на компютъра май...
 
От: Пак смях и пак по BTV

Глупостта може и да не е описана като престъпление в Наказателния Кодекс, но виждаме, че е наказуема (все някой го прецаква). Не може да си толкова "гениален" да използваш ЕГН-то си за парола и пароли от сорта '12345', '123456', 'qwerty','abv123' и да питаш въпроси (тайни въпроси) за реалните си домашни любимци и после някой друг да ти е виновен. Конкретно за тайните въпроси бих препоръчал да се пита въпрос, на който имаш конкретен отговор, който не отговаря на нещо действително, но има смисъл за теб. Примерен въпрос: "Как се казва домашният ти любимец?" Примерен отговор: "Густаф фон Дюлбергтън". Естествено, не ползвайте примера ми буквално, че пак ще влезете в графа "идиот".
 
От: Пак смях и пак по BTV

пичове споко и аз бях направил такав грешка ама моето беше от маса тъпотия - некой от конкурентия явно много ме е обичал, че ми спря сайта като ми пренастой DNS-те :D, та кво било бях си оставил РД-то в фейса, а някой ми е докопал на who is кой съм явно справ в фейса, а моя профил бе свободен и сещата те се че съм си сложил абв дето съм го регвал преди 10 години и ква е била защаита и две и две 4 става :D - хубаво че регистур.бг имат офис в града че оправихме нещата, но това е чиста моя глупост - сега всичко важно ми е свалено и изтрио от пощите, паролите са доста силни а най-силни са тайни върпоси, с няколко алтернативни емайл лимитирал съм данните във фейса и съм прайвъси в домейна:D взел съм си поука - няма кво да са виновни като са немарливи, просто не е толкова тrудно се сетиш пък и да манипулраш възприятията на хората ей това с фишингите и т.н. над 90% знаят да търся из нета пускат музика филми по напредлните да бачкат на някой офис прогрaми а още по напредналите я на някой софтуер по сериозно, като цяло интернет найвно го приемат и става резачката - На една мацка и правя тази процедура, Николета се казва скивайм и фейса рд и емайл и след 1 мин проверки въпрос как се казвам :D е как да не и го разбиреш викам и оправи си нещата че ще изгориш пък и се пададеше некъв важен мейл -

А най-ме изпълни това селко хюмне като каза те доствчиците виновни и как се усмихна и на онази селксата щерка че селския харек е действал :D направи ми ноща :D
 
От: Пак смях и пак по BTV

И аз го гледах и умрях от смях. Това с хакера от село беше култово. :lol:
 
"Влиза голяма хакерска вълна" - Хахаха, само за поротокола, такива кражби има всеки ден. Милите те. Неприятно, но факт. Пичът е имал предвидил, че Анонимните идат, както каза Бичето едно време "Идем, мамава ми сръна".

Да, за жалост не казвак как се случва. Сега ше го опиша, като човек занимаващ се с IT сигурност от доста години. Първо отива на FB страницата му, като главна страница е info-то. Гледа пощата и вече има username. Едното вече е на лице. Време е за password - тук е най-често проба-грешка метода, като се почват с най-честите комбинации, ползвани за пароли - The 25 Most Popular (and Worst) Passwords of 2011. По-нахалните и уж опитните пробват с по-сложни комбинации. Какви? Всякакви. :)

Но искам да забележите хората, които интервюират. Аз лично не видях някой с много ясни представи за света на компютрите. Даже и нашата любимка Миролюба са я нахакали там да обеснява как е предизвикала хейта на народа и какви последствия са настъпили.

Баси бозата. :)
 
Нещо интересно за Facebook потребителите - За 3 месеца Facebook се сдоби с нови 150 000 потребителя за БГ.

Просто е нормално с увеличаването на потребителите, някои от тях да бъдат с хакнати акаунти. Но е редно като го правиш един профил, който ти е важен, да слагаш силни пароли. Даже ако не се лъжа социалната мрежа поддържа двойната провека за логване.
 
От: Пак смях и пак по BTV

"Хакера от селото" рулира. Ама то каквато ни е държавата, такива са ни и хакерите... (facepalm)
 
От: Пак смях и пак по BTV

Няма такъв репортаж :) Липсва само Бачи Кико :)

Иначе аз отдавна си имам 30-40 символни пароли от типа "G^5@M*yU2E" на пощите и си влизам през email клиент. Не само, че е по-удобно, ами е и по-сигурно.
 
Мда, хубава е да защитите добре, чрез силни пароли. Това е решението на този толкова сериозен според телевизията проблем. Ама само как правят нон стоп негатвни репортажи за интернет. Направи им се пръска ефира от тях. Явно глупавия народ реагира най-добре на такъв тип репортажи. Колко жалко.

Малко фън от Сайнт Парт:

[video=youtube;bec-6xGYhKI]http://www.youtube.com/watch?v=bec-6xGYhKI&feature=related[/video]

Не е лесно да си потребител на мрежата. ;)
 

Горе