Паметника на Съветската Армия!

По възможност не соц. литература, диктувана от СССР.

Моите дядовци и баби имат съвсем друга история, все едно не са живели на една земя. И честно казано не мога да разбера ако това са го правили нацитата, и червената армия, защо не се мразят еднакво. Да се ме видяла да защитавам нацисти? Но и определено не съм им симпатизирал, както се прави масово към рашките.
Значи има някъде лъжи по веригата 😂
 
Значи има някъде лъжи по веригата 😂
Не, имало е различни социални групи, както навсякъде. Едните - чорбаджии, съратници на фашистите и другите - бедния отруден народ, борещ се за социална справедливост.

Нашите баби и дядовци са били от втората група и слава богу. Бих се срамувала ако имах фашисти в рода си.
 
Не, имало е различни социални групи, както навсякъде. Едните - чорбаджии, съратници на фашистите и другите - бедния отруден народ, борещ се за социална справедливост.

Нашите баби и дядовци са били от втората група и слава богу. Бих се срамувала ако имах фашисти в рода си.
Аха, обясни го на бедните хора, тези за социалната справедливост интелектуалци, които комунетата избиват. Нещо ти издиша теорията на фона на историческите факти. Ще се съглася само, че винаги е имало две социални групи. ;)
 
Аха, обясни го на бедните хора, тези за социалната справедливост интелектуалци, които комунетата избиват. Нещо ти издиша теорията на фона на историческите факти. Ще се съглася само, че винаги е имало две социални групи. ;)
Кои бедни интелектуалци са избити от комунистическата власт? Едно име. Едно.

Нека обобщим въпроса така: паметникът, символ на победата над фашизма дразни единствено фашистите. Всичко друго е вятър.
 
Кои бедни интелектуалци са избити от комунистическата власт? Едно име. Едно.

Нека обобщим въпроса така: паметникът, символ на победата над фашизма дразни единствено фашистите. Всичко друго е вятър.
Ти нормална ли си? Това всеки го знае.

И това ли е мит: https://frognews.bg/novini/predi-92-godini-bkp-vzriviava-katedralata-sveta-nedelia.html


Долу имаш няколко имена. Рашки сте човек, непоправими.
 
Избитите далеч не са били "невинни," нито са били "елит".
Това са основно полицаи, жандармеристи, кметове и представители и поддръжници на фашистката власт, и може би някой и друг обикновен доносник.
Тоест същите, които дотогава са упражнявали терор над народа.

Работело се е по списъци и всяко име в него си го е заслужавало по един или друг начин.
 
Ти нормална ли си? Това всеки го знае.

И това ли е мит: https://frognews.bg/novini/predi-92-godini-bkp-vzriviava-katedralata-sveta-nedelia.html


Долу имаш няколко имена. Рашки сте човек, непоправими.

О, какъв обрат! Бедните интелектуалци станали ''елит''. Кои са интелектуалците, бе пиле шарено - полицаят, заклал и нахранил кучетата с телата на Васил и Сава Кокарешкови? Само вие, феновете на фашизма, уважавате такива индивиди и ги възприемате като елит.

Силно се надявам да има такова събитие и за днешнните бедни, но елитни интелектуалци, които ни бутат с последни сили в една чужда война.
 
Пак са отнесе... локума се точи, нема спиране. Поне разбра ли как се е заформило сваленото с помоща на червената армия правителство?
Да, с подкрепата на руския посланик и на БРП. През цялата война сме запазили неутралитет към СССР, не както го изкарваш в последния момент, щото идвала армията им. Както казах, комунягите също са си сътрудничели с нацистите, та не е като да са някъв съдник на нас.

Малко история, преди да с я изтрили, срутили, преместили...
Цанков е предобрил манджата, факт, но всичко това е в следствие на атентата в Св. Неделя (най-големия терористичен акт в историята ни), където е имало погребение на генерал убит от същите комуняги, а преди това е имало и атентат срещу Цар Борис. Още тогава комунистите/анархистите са финансирани от Коминтерна и работещи против националния интерес, тяхното преследване и не допускане до властта е добро за България. Същите като днешните леви марксисти... и те са интернационално движение, идеологията им е над държавата, това което умеят да правят е да рушат традициите и ценностите в обществата. Не разбирам как може да си против тях, а да подкрепяш предшествениците им, създали тия движения.

Реално интернационал-социалистите са против национал-социалистите, а и двете страни почиват на една и съща идеология.

Убийства са, ма дали са умишлени?
Не знам, питай Г. Димитров:

1691641677363.png
 
Това са основно полицаи, жандармеристи, кметове и представители и поддръжници на фашистката власт, и може би някой и друг обикновен доносник.
Значи да разбираме, че ВМРО са фашисти? Много удобно си го пришиват това фашисти... в Германия е имало национал-СОЦИАЛИЗЪМ, а тия са интернационал-СОЦИАЛИСТИ, демек нема особена разлика, едните са националисти другите интернационалисти но и двете движения произлизат от една идеология. Фашистка/нацистка и каквато и да е друга фантазирана власт не е имало, имало е терористични атаки имало е и репресии.

Иначе да, за тях фашистите са богатите, интелигентните и успелите хора не случайно после се нанасят в домовете им и национализират всичко. Борбата не е срещу фашизъма, а срещу класата.

Днес на розовите също им се привиждат фашисти навсякъде, между другото те също са социалистчета, отрочета на същата идеология. Явно има някъв вид шизофрения, мразим жендър идеологията ама обичаме тия дето са я създали и наложили.

Кои бедни интелектуалци са избити от комунистическата власт? Едно име. Едно.
Прочети книгата на игумения Валентина Друмева „Български свещеномъченици и изповедници за вярата от най-ново време" издава Славянобългарски манастир „Св. Вмчк Георги Зограф“, Света гора. Да видиш колко свещеници из села и градове са убити.

Същите автори са издали и сборник за руските новомъченици, та да не си праи некой конспирации.
 
Да видиш колко свещеници из села и градове са убити.
Това са ''бедни интелектуалци"? Демек, кликата, която е винаги готова да предаде и да се продаде от времето на поп Кръстю до днес? Крило на ДС през целия 45-годишен период на соц диктатура?

Не можем да слагаме жертвите на кантар. И едните са убивали, и другите.

Проблемът с паметника на съветската армия е кой как го тълкува. За едните той е точно това - символ на победата над фашизма. За другите (водени изцяло от болните им фобии) това е символ на лошия соц. А защо социализмът като съществена част от историята ни да не бъде увековечен с паметник??? Някой да ви кара да ходите да поднасяте венци и цветя???
 
Демек, кликата, която е винаги готова да предаде и да се продаде от времето на поп Кръстю до днес?
Конкретните с кво са виновни ? Едните избиват свещеници, другите терористи... нема разлика.

Иначе интелектуалците обикновено са заможни или в средната класа в нормалните страни.
 
Последно редактирано:
Проблемът с паметника на съветската армия е кой как го тълкува. За едните той е точно това - символ на победата над фашизма. За другите (водени изцяло от болните им фобии) това е символ на лошия соц. А защо социализмът като съществена част от историята ни да не бъде увековечен с паметник??? Някой да ви кара да ходите да поднасяте венци и цветя???
Щото ти си ходила там да слагаш цвета. Нали? Това е пак го пиша, не е паметник на съветското освобождение, защото такова е имало, но с "малки" колебания дали точно не е било по-скоро интерес на Русия, която после да впие зъби, което е направила - става сателит на Руската империя, с което да потънем още повече и да се отделим от цивилизования свят, защото разбираш ли в Русия е рай и държавата е много дръпнала. Или този монумент е грозна шитня, която да ни напомня как след 1944 г. България е била окупирана от 200 000 руска армия, която си е правила каквото си иска, била е изцяло на издръжката на България и са правили какви ли не изродии по територията ни, защото такава е природата им.
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Щото ти си ходила там да слагаш цвета. Нали? Това е пак го пиша, не е паметник на съветското освобождение, защото такова е имало, но с "малки" колебания дали точно не е било по-скоро интерес на Русия, която после да впие зъби, което е направила - става сателит на Руската империя, с което да потънем още повече и да се отделим от цивилизования свят, защото разбираш ли в Русия е рай и държавата е много дръпнала. Или този монумент е грозна шитня, която да ни напомня как след 1944 г. България е била окупирана от 200 000 руска армия, която си е правила каквото си иска, била е изцяло на издръжката на България и са правили какви ли не изродии по територията ни, защото такава е природата им.
сега ти ли пое щафетата от оня дебил Скай с изнасилените от руските войници мирни граждани :)
 
Мине се не мине време и пак се зачеква за паметника на съветската армия!
Такива паметници има в повечето европейски столици (няма да ги изброявам, проверете си ги), но няма друга държава, в която да се води такъв диспут, а уж всички са против Русия! Демокрацията е прекрасно нещо, но не мисля, че е много демократично да се подменя историята. Не знам колко повече окупирана държава сме били тогава, сега се допитваме до "посолството", тогава се допитвахме до "посолството"! Колко да е по-различно? А, да забравих, днешното посолство е по-демократично!
За мен паметника си е на точното място, иначе как някой пиян или надрусан демократ прибирайки се от дискотека в центъра ще го опикае? Или когато Русия нападне някоя държава, къде демократите ще си хвърлят червената боя? Къде ще си изливат гнева завръщащи се от гурбет демократично мислещи българи, който с огромни чукове се опитват да го строшат. Но пада само една плочка(явно чука е много тежък)!
Скъпи "демократично" мислещи българи, скъпи либерали (да не кажа либерасти) този паметник повече ви трябва на вас!
Лично за мен има сантиментална стойност, а от историческа гледна точка ако го махнем ще сме на нивото на последователите на ИДИЛ, които рушаха древни паметници в Месопотамия. Но все пак ни управляват последователи и послушници на хора, които бутаха паметници на Христофор Колумб, Америго Веспучи и други знайни и не знайни. Но те същите избиха индианците...
Явно утре ще станем като Япония, свободната държава, която почете годишнината от пускането на ядрените бомби над Хирошима и Нагазаки без да спомене кой ги е пуснал, но агресивно оплю Русия за дето "дрънкала" ядрено оръжие! Съжалявам скъпи сънародници, аз не искам да живея в държава, в която историята се преиначава. Паметника, лош, скандален, комунистически но показва част от историята на България, на Европа и на света!
 
Аз лично не бих минавал вече покрай МОЧА... с такива достолепни и страшни ватенки шега не бива.

366017679_588041623531790_3337303732061422299_n.jpg
 
Аз лично не бих минавал вече покрай МОЧА... с такива достолепни и страшни ватенки шега не бива.

366017679_588041623531790_3337303732061422299_n.jpg
Аз бързо подминавам бързо. Ако искам да гледам грозни неща, ще си пусна новините. А този от снимката е веднъж. :D

сега ти ли пое щафетата от оня дебил Скай с изнасилените от руските войници мирни граждани :)
Не съвсем, за изнасилване не съм писал, имало е и такова, но не съм споменавал. Него трудно мога да мина. Ако реши да пуска пак пост, ще се радвам да даде някакви факти или поне да е с повече от 1 изречение. И определено да не ползва Психологията на Whataboutism, както повечето. :)
 
Едните избиват свещеници, другите терористи... нема разлика.
Като ''терористи'' класифицираме днес борците срещу фашизма - мноо ясно. Затва нема се сърдите, че сте в графа ''фашисти''. ;)

Щото ти си ходила там да слагаш цвета. Нали?
Не, ама не съм ходила и да го обругавам. Както и на Шипка не съм ходила от дете, а пък на паметника на американските летци, бомбандирали София, хич никога не съм ходила - БУТАЙ!!!

дали точно не е било по-скоро интерес на Русия, която после да впие зъби, което е направила - става сателит на Руската империя
Ама четете ги тия книги, бе мили деца. Ако беше чел история, щеше да знаеш, че Сталин и Чърчил си поделят Европа. Тъй като ни е мразил в червата, Чърчил казва снисходително на Сталин - влачи тая подла рая. Сърдете се на днешните ВИ партньори, които продължават със същия хъс да изнасилват и унижават страната ни.
 
Аз лично не бих минавал вече покрай МОЧА... с такива достолепни и страшни ватенки шега не бива.

366017679_588041623531790_3337303732061422299_n.jpg
Моите уважения, но този ако е българин е национален предател и трябва да бъде линчуван за това че развява чуждо знаме в центъра на столицата ни!
 

Горе