Паметника на Съветската Армия!

Паметникът да бъде позорно взривен и аз ще издялам да сложат там паметник по снимка от гостуването на Президент Володимир Зеленский в Белия дом на другаря Президент Джо Байдън. Здрависването по-конкретно; Урсула също може да й вмъкна главата как се подава на заден фон. (Скулптор съм по професия.)
Да сме в крак с времето.
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Вижте, нека сериозно да кажа нещо от гледната точка на професионалист, на скулптор. На мен много по-естетически ми въздейства скулптората "Пришалецът се завръща", по-известна като "Викът на украинската майка". Да бутнат съветската армия и да сложат нея.
04870000-0aff-0242-21df-08da345aa4c3_cx22_cy0_cw53_w1023_r1_s.jpg
 
Тежък ден си имал пак и не можеш да разсъждаваш логично.

За тоя паметник пари са давани да се направи.
Пари ще трябва да се дадат да се събори.

.. и за чий х*й?

За едната душевна чекия на тълпа идиотчета?

Колко ще продължи тоя кеф и после ще какво ще трябва да се отдели от бюджета за задоволяване на бесовете на олигофрените дето ги е шубе да отидат да се бият в Украйна, обаче държат все пак НЯКАК да си излеят злобата.
Пари са давани и за магистралите, сигурно и там си много доволен. ;) Идеята е да се инвестира в нещо, което ще е нещо с повече интерес. Никой не отрича "величието" на тази "униклана" конструкция, но някои неща просто не стават. Ква Украйна бе фанатик, говорим си за полезност. За секунда нека рософилите се абстрахират от войната.

Денят ми мина супер, мерси, че питаш.

Те не са се трудили. Всичко са получили на готово и дори са слагали лаленца с пионерски трепет на този паметник. Утре ако се смени посоката ще станат отново неговите най-върли защитници.

По твоята логика за да съм успешен в днешния свят трябва да съм подлога и да врещя по площадите срещу Русия и да имам гирлянди от украйнски и ес знамена на прозорците си? Демек - оцеляване в строя...

Насаждане на омраза към миналото е характерно за най-ниската проба слабо интелигентни и политически некомпететни хора с абсолютна невъзможност да се ориентират самостоятелно във времето и действителността. И то до степен заслепени от собствената си важност да приемат даден момент за важен само защото те живеят в него.

Трябва ли да имам снимка с даден паметник за да знам, че е важен и какво символизира? В интерес на истината имам доста снимки от този паметник и градинките около него в трезво и не толкова трезво състояние. Имам от Шипка, Панорамата, Околчица, Батак, Царевец т.н.
Отиди им го кажи на вашите, много ще ти се зарадват. Цял живот сигурно са чакали да получат такава оценка от поколението си за труда положен през годините. ;) Моя ходеше на различни и дълги смени, по различно време. Липсваше и дори уикендите. Вече при теб не знам как е било. Но не си обща извадка за всички.

Иначе бъди какъвто искаш, подлога, леке, гъзоблизец, който каквото иска. Аз писах "адаптираш, оцеляваш и живее", ако са ти синоними, кофти за теб. ;) Никой нищо не засажда, просто не е грозно. Примерите ти за Шипка, Панорамата, Околчица, Батак, Царевец
са топ. ;) Но сравни ги с този паметник. Ако не намираш някаква разлика, пак ти казвам, че не сме на една и съща страница. ;)
 
Никоя нормална държава не премахва паметници без значение с какво са свързани, а ги реновира/реставрира и поддържа и печели от тях, освен ако не плашат децата с вида си.
Доста силен бизнес план трябва тук, за да запечелиш от този паметник. :D
 
Доста силен бизнес план трябва тук, за да запечелиш от този паметник. :D
всъщност понеже не си запознат изглежда от паметника се печели, ако ти незнаеш как да те светна ...
 
Какви паметници и музеи има по-света направо ще те изумят, но си има туристи които ги посещават.
Говорим за изпълнение и естетическа красота. Съгласен съм с теб, това и аз повтарям тук. Най им се получи като ги бяха направили като Авенчурс. :)
 
всъщност понеже не си запознат изглежда от паметника се печели, ако ти незнаеш как да те светна ...
Ама общината направо е готова да спре да събира от данъци, защото на приходите от този паметник не може да им намери място. :D
 
Ама общината направо е готова да спре да събира от данъци, защото на приходите от този паметник не може да им намери място. :D
като ти казвам , че не си запознат значи е така! Задай въпрос на СО колко пари като наем прибира на музикално или изобщо някакво събитие организирано пред паметника! За справка лятото пред паметника има през ден такива събития , дали на джендър обществата , дали някакво друго музикално събитие , да не говорим в момента ледената пързалка която е в сервитута на паметника какъв наем плаща месечно.
 
като ти казвам , че не си запознат значи е така! Задай въпрос на СО колко пари като наем прибира на музикално или изобщо някакво събитие организирано пред паметника! За справка лятото пред паметника има през ден такива събития , дали на джендър обществата , дали някакво друго музикално събитие , да не говорим в момента ледената пързалка която е в сервитута на паметника какъв наем плаща месечно.
Брат, дали ще има паметник или ще е поляна, събитието не го касае. На Батенберг дали има паметник, а е с повече събития?
Дори махната Мавзолея, щото пречеше там. Още един соц. шедьовър. :D Нещо не знам кой говори наизуст. Не мога да разбера тази рософилия тотално ви е скапала мозъчната дейност.
 
Доста закони си цитирал за да впечатли количеството. Но в нито един от тях не забранява местенето. Хахха. МОЧА няма да бъде разрушаван, а просто преместен.
 
Доста закони си цитирал за да впечатли количеството. Но в нито един от тях не забранява местенето. Хахха. МОЧА няма да бъде разрушаван, а просто преместен.
Да, да си го преместят в музей на изкуствата и там да ходят ватенките да си поплакват. ;)
 
Да, да си го преместят в музей на изкуствата и там да ходят ватенките да си поплакват. ;)
по голяма е вероятността теб да те закараме на бунището за преработка отколкото да се премести паметника ! Незнам откъде идва тази омраза към руснаците и паметниците... да не си заченат на паметника едно време... баща ти и майка ти да са се онодили там и ти сега да съжаляваш ?
 
Не трябва да се пипат ничии паметници и символи докато трае конфликта.
Когато става въпрос за руски паметници - не трябва да се пипат.

Когато Русия напада съсед - "искаме мир" ( за Руский мир ли става въпрос?)

По някаква случайност винаги позициите ни съвпадат с тези на рашистите.
Като цяло винаги взимаме грешни решения. Може би ако тези които крещят "искаме мир", "не трябва да изпращаме оръжие" си променят позицията на 180% градуса конфликта ще приключи много по-бързо. Защото в момента виждаме, че само с "искане" на мир не става.
Свободата се постига с оръжие, а не с писане от дивана. То вярно че сме в 21 век и всеки втори е в тик ток. Но някой неща са си същите като от преди хиляди години.
 
отколкото да се премести паметника !
Дам, това ще е интересно да се проследи. Да видим какви хора ще защитават МОЧА освен дърти комунисти и БСП. Аз искам да видя млади хора, а не политически активисти. Тогава мога да се замисля дали не е грешка. МОЧА ще бъде нещо като обществено допитване относно сляпата русофилщина.

Между другото вие забелязвате ли рязко омекване тона на Митрофанова? Вече се държи много по-дипломатично. Чак да не повярваш.
 
Дам, това ще е интересно да се проследи. Да видим какви хора ще защитават МОЧА освен дърти комунисти и БСП. Аз искам да видя млади хора, а не политически активисти. Тогава мога да се замисля дали не е грешка. МОЧА ще бъде нещо като обществено допитване относно сляпата русофилщина.

Между другото вие забелязвате ли рязко омекване тона на Митрофанова? Вече се държи много по-дипломатично. Чак да не повярваш.
всеки нормално мислещ човек ще защити паметника ! Виж какво казва Илон Мъск за грантаджиите от Отворено общество в които попадат ПП ДБ и всички умни и красиви... които искат да бутнат паметника.

 
по голяма е вероятността теб да те закараме на бунището за преработка отколкото да се премести паметника ! Незнам откъде идва тази омраза към руснаците и паметниците... да не си заченат на паметника едно време... баща ти и майка ти да са се онодили там и ти сега да съжаляваш ?
Тъпо, брат. ;) Стигне ли се до майки и бащи, нивото рязко пада, и се разбира, че опонента ти толкова може, което буди само съжаление. ;)

Никаква омраза към нищо нямаме, дори напротив - признателни сме, но не е готин бе човек. Граден беше, гаден е и сега, правен е изцяло избягвайки идеята, че си в центъра на столица, че и на такава площ. Съжалявам единствено за това, че има глупаци като теб в тази държава. ;)
 
всеки нормално мислещ човек ще защити паметника ! Виж какво казва Илон Мъск за грантаджиите от Отворено общество в които попадат ПП ДБ и всички умни и красиви... които искат да бутнат паметника.

Лягай тогава гол или жива верига по полови органи. ;)
 
Това само в България го има, хора които се мислят за десни, жалеят по социализма. Ненавиждат западните либерали, които лепят етикети като "расист, фашист, ксенофоб и тн", а правят същото с "русофоб, фашибозук, еврогей и тн."

В България имало фашизъм, щото 3,5 години сме били съюзници с Германия, обаче СССР не е фашистка щото 2 години са били съюзници със същите. Същите другари започват ВСВ, като нападат Полша и си разпределят териториите й, заедно. Реално до преди нападението на Източния фронт, СССР е съучастник и крепител на нацизма. СССР не е „кръвният враг“ на Германия, а верният ѝ, но предан съюзник, който изправен пред немската настъпателна военна мощ, не му е оставен друг избор, освен да воюва. По тая причина немците напредват толкова бързо, просто защото Сталин не е предполагал, че може да бъде нападнат от страна с която имат договор за ненападение.

В тоя ред на мисли, няма как ПСА да е символ на "свободата" от нацизма той е прослава на фалша и лицемерието на Съветския съюз, който желае да се прочисти от натовареното с негативи приятелство с Хитлер.

Това е паметник на собствения ни окупатор, този който ни нападна без да сме му обявили война, без да сме участвали на източния фронт и без да сме изстреляли един куршум срещу него. Този окупатор не ни е освободил от нищо. Ако идеята на паметника е да почете жертвите то той би имал легитимност в страни в които наистина е имало фашизъм/нацизъм и в които наистина са паднали съветски войници (Германия, Франция, Австрия). Този в София е издигнат единствено с цел прослава на комунистическия режим, за да може и до днес да има преклонени глави, които да го защитават.

И както тука повечето се изразяват "никоя нормална страна" не може да позволи, най-големите паметници на най-видните места да са чужди, а нейните собствени да са скрити под тях. Не може в центъра на столицата ти, най-големия "паметник" да е на чужда армия, във втория по-големина град най-високо да се извисява Альоша, а под него 3 метрово паметниче на Левски. Това не е благодарност и признателност, това е навеждане и покорство пред чужда страна, поставя се нещо чуждо над националното.

СССР по която няшите "десни" приятели жалят е проводник на същите неща, които днес прокарват крайно-левите либерали. Тоя съюз изповядва идеята за класовата борба, тоест да настройва различните съсловия едни срещу други. (днес това го виждаме под формата на "диктатура на малцинствата"), изповядва идеята за световна пролетарска революция (днес по мирен път, налагайки лгбт и зелената идеология на всички, а несъгласните, шок, наричат "фашисти", от къде ли са се сетили). За тях народите нямат собствено значение, те също са за интернационал, премахване на религиите, разпад на семейството, всичко в името на идеологията.

Ако бях русофоб, щях да искам да се премахнат всички руски паметници, реално това са истинските. Всъщност, тея дето ги браните са най-големите русофоби, реално те унищожават Русия. Избиват царското семейство, 20млн. руснаци и привнасят чужда идеология. Никой не си е позволил да залее с боя паметника на Цар Освободител или който и да е друг такъв паметник, защото те имат реална историческа стойност, представляват реални събития.

2d2af2044cab62ba54eef6c2b249dfb2_XL.jpg
 
Последно редактирано:

Горе